Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Kanuom po Dunavu, Be » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb
pokretac teme Thread Started by Olimp

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





    Taman sam zahrkao i jutro došlo. Kiša je negdje tokom noæi nestala, oblaci ostali, a put treba nastaviti. Kao i svako jutro prvo neki topli napitak, pa potom doruèak.

    U konstruktivnom neredu, koji nastane po ustajanju kod šatora, dobro se snalazim. Znam gdje mi se što nalazi i u pola noæi da me se probudi znam gdje sam što stavio. Vrlo važna èinjenica koja me ne tjera da poslije prevrnem i izokrenem svu opremu ne bi li pronašao nešto što mi treba, a ne znam gdje se nalazi.





    Nakon laganoga doruèka, spremanja opreme i utovara iste u prateæe vozilo, krenuh dalje vodenim putem. Na poèetku svake plovidbe u kanuu se popravlja poredak ukrcanih stvari, dotjerava se oprema, briše dno kanua ako je zaprljano i sl.





    Predivan nekadašnji glavni grad Maðarske ostaje iza mene. Svidio mi se, svidjele graðevine u njemu, pogled sa brda na Dunav i okolinu, ali i hrana koju sam jeo. A o pivci da ne pišem.





    Put do sljedeæe destinacije nije dug. Danas se plovi 22 km rijekom koja još uvijek ima svoju brzinu. Vrijeme je toplo ali oblaèno. Pouèen ranijim danima kada je bilo kiše, stavljam kišnu kabanicu na dohvat ruke.





    Susreæem uz put uèesnika regate iz Rununjske. Nismo se nikada upoznali, prošao je pored mene mahnuvši i nastavio dalje. U kasnijem toku rijeke susresti æemo si i upoznati, ali do tada se plovi dalje.





    Dunav je široki. Uvijek sam zadivljen gledao njegove širine i masive planina kroz koje se probija negdje daleko, na horizontu.





    Promatrajuæi obalu, izmeðu drveæa vidjeh i ovo vjersko obilježje. doplovio sam blizu, ali nisam uoèio nikakav natpis na njemu. Za velikoga vodostaja mora da je preplavljeno vodom jer je blizu rijeke i nisko nad vodom.





    Da bih mirnije plovio držim se podalje od plovnoga puta. Na njemu ponekada projuri hidrohliser ili katamaran prema Budimpešti ili Bratislavi. Lijepo ih je vidjeti, a po njihovome prolasku se mora obratiti pažnja na valove koje podignu .


    ___________________________________________________________________

      12-15-2012 21:28 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
      Olimp Olimp is a Male
      rodjeni




      Poruka: 753
      Location: Zagreb
      pokretac teme Thread Started by Olimp

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Lagano plovim rijekom, ne žuri mi se, pustim rijeku da me nosi, održavam pravac kanuu i promatram oko sebe. slušam i rijeku kako prièa, gledam njene virove, rijeènu struju, nijanse boje vode koje se javljaju. Usput susretoh regataše iz Njemaèke. Opustili su se, ne veslaju, raširili jedro i kišobran i koriste lagani povjetarac da bi plovili.I oni uživaju u miru rijeke i skladu okoline.





      Lagano veslajuæi naišao sam na auto kamp s desne strane rijeke. Predivna plaža, velika terasa na kojoj su stolovi, reklame koje kazuju da tu ima hladne pivce. Sasvim dovoljan razlog da se malo predahne, zastane, osvježi. Pri pristajanju doèekao me èuvar svega u okolini, najprije me oprezno promatrao i procjenjivao, a onda shvativši da nisam opasan, veselo zamahao repom u znak dobrodošlice.






      Na toj terasi susretoh i nepoznatoga uèesnika regate iz Rumunjske. Upoznasmo se. Bogdan Florescu jedini je Rumunj na ovome dijelu Dunava koji uèestvuje u regati. Planira putovati Dunavom do Rumunjske, a možda i do Crnoga mora. Draga osoba, puna energije i snage sudari se kriglom o moju kriglu.





      Vidjevši naše kanue nasukane na obali bez njihovih vlasnika kod njih i drugi uèesnici regate shvatiše da moraju svoje nasukati do naših. Nismo mi bez razloga zastali, a ako razlog postoji za nas i njima je onda primamljiv.





      Uz pivce dobro doðe i nekakva mezica. Ovoga puta sam se prepustio detekciji svoga nosa koji u Langošu, maðarskim specijalitetu, detektiraše nešto korisno za stomak. I ovoga puta moji me detektori nisu iznevjerili. Langoš, na ulju peèeno slano tijesto premazano kajmakom i ne znam èime još, zaista mi je prijao.





      Nakon odmora, razgovora sa prijateljima, igranja sa psima koji su se odnekale tu našli, nastavih put rijekom. U daljini se vide brda kroz koja se Dunav probio tekuæi dalje prema Budimpešti.





      Stari znanci sa ove regate, uèesnici iz Srbije, lagano veslaju rijekom. Nisam ih pitao do kuda æe ploviti, ali pretpostavljam da idu ili do Budimpešte, ili æe se možda, spustiti do Beograda. Zgodno ih je promatrati kada veslaju držeæi jednolièan takt zaveslaja.





      Promatram brda brdskoga lanca Börzsöny meðu koja zalazimo ploveæi Dunavom. Predivna priroda èini sa nekako sveèanom. Vrijeme se proljepšalo, sunce promolilo, sve nekako vedrije i ljepše.


      ___________________________________________________________________

        12-15-2012 21:29 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
        Olimp Olimp is a Male
        rodjeni




        Poruka: 753
        Location: Zagreb
        pokretac teme Thread Started by Olimp

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Polako ploveæi dolazimo i do Višegrada. Tu završava naša današnja etapa puta. Kamp se nalazi s desne strane rijeke na predivnome mjestu meðu drveæem. Prema dogovoru sa ekipom Maðarske sa kojom sam svih ovih dana plovio i družio se, neæemo iæi u logor. veæ u vikendivu Janoša i Agnes. Vikendica je s lijeve strane rijeke nasuprot Višegrada.





        U plovidbi se držim lijeve strane rijeke, prolazim pored pristaništa motorne skele, jedinoga prelaza preko rijeke. Prvi most preko Dunava je tek u Budimpešti.





        Sa te strane rijeke veliko je vikendaško naselje sa prekrasnim vikendicama. Èunjenica da je Budimpešta cestom udaljena oko èetrdesetak kilometara daje tome predivnome mjestu odreðenu vrijednost. Lagano plovim gledajuæi prekrasne objekte uz rijeku.





        Pogled na desnu stranu rijeke uljepšava stari grad Višegrad, smješten na vrhu brda. Impozantna graðevina koja dominira tim dijelom rijeke i okoline. Nekada je branila i kontrolirala prolaz i plovidbu rijekom, ali i puteve koji su uz rijeku vodili prema sjeveru i jugu.





        Divna pozadina rijeke i grada Višegrada prekrasni su za fotografiranje. Tko god želi ovakvu fotku neka doðe i fotka se. Biti æe zadovoljan fotografijama.





        Uskoro dolazim rijekom nedaleko Janoševe vikendice. Na obali nas je saèekalo društvo ranije pristiglih uèesnika regate i pomoglo nam je izvuæi iz rijeke i tansportirati kanue u dvorište vikendice Janoševoga brata.





        Ostavivši naše "vodene konje" u dvorištu, krenosmo u drugo dvorište Janoševe vikendice. Stolovi postavljeni i posloženi èekaju nas obeæavajuæi predivne trenutke druženja.





        Agnes, divna i brižna domaæica, zapoèela nas je krijepiti. Najprije nešto što se jede žlicom, juha, kakvu nikada nisam jeo. . .





        . . . zatim nešto divno, mirisno zapešeno u peænici . . .


        ___________________________________________________________________

          12-15-2012 21:29 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
          Olimp Olimp is a Male
          rodjeni




          Poruka: 753
          Location: Zagreb
          pokretac teme Thread Started by Olimp

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          . . . i specijalni alati se poèeše koristiti . . .





          . . . èaše se puniti . . .





          . . . pa meso jelena rezati . . .





          . . . nadopunjavati ispražnjene tanjure . . .





          . . . slagati u njih peèeno jelenjsko meso sa prilozima . . .





          . . . zatim razgovori, šale i piæe, sve u cilju da se pojedeno slegne . . .





          . . . pa onda opet popunjavanje praznina koje su nastale . . .





          Èak je i sumnjièavi èuvar dvorišta veselo zavukao njušku u svoju porciju veselo mljackajuæi i mahajuæi repom.





          Tako nastavismo u slast tamaniti pripremljenu hranu i zalijevati je piæem, na veliko zadovoljstvo domaæice.


          ___________________________________________________________________

            12-15-2012 21:30 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
            Olimp Olimp is a Male
            rodjeni




            Poruka: 753
            Location: Zagreb
            pokretac teme Thread Started by Olimp

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dobri domaæn Janoš, pokazao mi je svoje olimpijske medalje koje je kao vrhunski sportista zaradio 1972. godine na Olimpijadi u Minhenu. Moje èestitke na tim medaljama. Usput sam èuo podosta zgodnih prièica sa te olimpijade.





            Ali nije samo on sakupljao medalje. I njegova supruga, naša izvrsna somaæica, Agnes, takoðer je bila sportistica. Zajedno su sakupili impozantan broj sportskih odlièja koja im ukrašavaju police u vikendici.





            I dok sam razgledao sva ta sportska priznanja i odlièja, domaæica iznese svježe pripravljeni kolaè. Hmmm bio je za prste oblizati.





            Nakon poduže okrijepe poðosmo u laganu šetnju da razgledamo vikend naselje. Predivne zgrade su napravljene nedaleko rijeke. Za visokoga vodostaja neke godine, bile su poplavljene do visine iznad metra od temelja. Pogled na drugu stranu rijeke kroz drveæe, otkriva nam stari grad Višegrad.





            Šetajuæi uz put vidjeli su se i ostaci nevremena koje se ponekada spusti rijekom.





            Za svo to vrijeme naš "vozni park" strpljivo nas je èekao.





            Naveèer, prije nego smo otišli spavati, pogledali smo fotografije koje sam snimio na Murskoj regati. Eva, kao jedina uèesnica iz ovoga društva na regati, objašnjavala je i tumaèila svoje utiske sa te regate. Na kraju svi su bili njome zadivljeni i obeæaše da bi iduæe, 2013. godine došli organizirano na regatu. Pozvao sam ih na nju.





            Negdje duboko u noæi, kada su i žabe zaspale u svojim mlakama vode, poðosmo i mi na spavanje. Dan nam je bio dinamièan i prekrasan, a domaæini su nas doèekali i ugostili kao kraljeve sa Dunava. Hvala im na tome.


            - PLOVIDBA SE NASTAVLJA -



            Molim Vas da se suzdržite od komentara sve dok prièa ne bude postavljena u cjelosti. Hvala

            ___________________________________________________________________

              12-15-2012 21:30 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
              Olimp Olimp is a Male
              rodjeni




              Poruka: 753
              Location: Zagreb
              pokretac teme Thread Started by Olimp

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





                Jutro slijedeæega dana prebrzo je stiglo, nakon onoliko jela i piæa. Iznenadilo me. Predivan dan se pojavio, uokolo cvrkuæu ptice, a mir tako veliki da se može nožem rezati.

                Prije polaska obavezan doruèak. I te kakav. Domaæica se pobrinula da ne budemo gladni iduæih mjesec dana.Još nam i pivca potrpali da ne ožednimo na putu.





                Poslije doruèka, put se nastavlja. Najprije se plovila dovlaèe do vode, a potom se kreæe.





                Dunav je kod Višegrada veliki, pod uglom od devedeset stupnjeva zaokreæe prema jugu, prema Budimpešti. Neposredno iza krivine razdvaja se tok na dva plovna dijela, jedan meðunarodni, s lijeve strane i jedan, nazovimo lokalni s desne. Oba se susreæu kod Budimpešte i dalje èine jedinstveni vodeni tok.





                Odabirem desni krak rijeke, kojime svi odlaze da plove. Vrijeme je predivno, nema sunca , ali niti velike naoblake, toplo je. Rijeka još uvijek brzo teèe. mada se uskoro, ulaskom u rukavac, usporava.





                Putom susreæem svoje znance koji plove prema ušæu Dunava. Lagano veslaju i uživaju u razgovorima. Rijeka im je inspiracija za poduhvat kojega su se prihvatili.





                U poèetku plovim sa kolegama iz ekipe Maðarske. Jedno vrijeme plovimo zajedno, a poslije se razdvajamo kako ne bi jedni drugima ometali mir plovidbe.





                Ekipa je raspoložena, veseli ih èinjenica da je osvanuo predivan dan za plovidbu, ali i èinjenica da smo svi zajedno, da smo se upoznali, da imamo nešto zajednièko - plovidbu i druženje na Dunavu.





                Želeæi svoj mir na rijeci puštam ekipu da idu dalje, a ja polako veslam za njima. Svjestan sam da mi je danas zadnji dan plovidbe, da dolaskom u Budimpeštu prestaje bajka plovidbe Dunavom. Žalosti me ta èinjenica, ali što se može. Život ima i drugih obaveza koje nam pod noge sprema.


                ___________________________________________________________________

                  12-18-2012 23:40 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                  Olimp Olimp is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 753
                  Location: Zagreb
                  pokretac teme Thread Started by Olimp

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Uskoro sam ostao sam. Ostali uèesnici regate ili su naprijed ili su zaostali negdje pozadi. Upijam mir rijeke, njen sklad i njene prièe. Imam osjeæaj da smo jedno, Dunav i ja.





                  Ploveæi rijekom, osluškujuæi mir koji je oko mene, puneæi svoje životne "baterije" rijekom, naiðoh pored jedne pješèane plaže na ekipu iz Srbije koja je zastala radi predaha. Nisam pristao uz njih nego sam nastavio put. Nisam se još osjeæao toliko umoran da bi mi predah prijao.





                  Rjeèni tok koji sam odabrao za daljnju plovidbu vrlo je širok. Prednost je da po njemu ne ide rijeèni saobraæaj tako da se može slobodnije ploviti i ne biti skroz na oprezu. Jednostavno se opustim, veslam i ne mislim da li æe naiæi kakav katamaran ili gliser.





                  Na tome sporednome rjeènome toku ima i puno osoba koje tu kampuju Imaju više mira i tišine nego da su uz glavni tok po kojemu se odvija rijeèni saobraæaj.





                  Polagano veslajuæi doplovih i do mjesta Sentandreja, po maðarski Szentendre. Udaljen je oko 20 km od Budimpešte. Naseljen je više od hiljadu godina, a nalazi se na desnoj strani dunavskoga rukavca.





                  Na poziv kolegice Eve pristasmo na obalu kako bi razgledali grad.





                  Grad je od visokoga vodostaja Dunava zaštiæen nasipom na kojem se nalazi staza za šetanje. Djeluje mirno i idilièno.





                  Iznenadila me gužva na ulicama u koje smo ušli. Sve je vrvjelo od turista koji su ga posjetili. Uz ulicu su brojne trgovaèke radnje sa suvernirima, slatkišima, hranom i piæem . . .


                  ___________________________________________________________________

                    12-18-2012 23:40 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                    Olimp Olimp is a Male
                    rodjeni




                    Poruka: 753
                    Location: Zagreb
                    pokretac teme Thread Started by Olimp

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Prodajni prostori trgovina prenešeni su i na ulice pa me sve to podsjeæalo na Tunis i njihove ulice, jedina je razlika što ovdje vlada mir i tišina.





                    Uske ulice koje ulaze u glavnu ulicu podsjeæaju me na ulice dalmatinskih gradova. Poploèene su kamenom koji je vremenom uglaèan obuæom prolaznika koji su prošli ulicama.





                    U toku 16 stoljeæa Sentandreja je postala centar Srba u Maðarskoj koji su tu došli bježeæi u velikoj seobi pred Turcima. A poslije osloboðenja od Turaka krajem XVII i poèetkom XVIII stoljeæa postala je distinacija imigranata sa Balkana ( Srbija, Dalmacija, Grèka).





                    U mjestu koje ima malo preko 25.000 stanovnika nalazi se sedam crkava od kojih su èetiri u vlasništvu Srpske pravoslavne crkve. (Požarevaèka, Preobraženjska, Bogorodièna, poznata i kao Saborna ili Beogradska katedrala i Blagoveštenska). Jednu od njih smo i posjetili.





                    Prošli smo i uskim ulièicama samoga mjesta. Jako su me podsjetile na Trogir i njegove uske ulièice.





                    U jednoj od njih naišli smo na peèenjarnicu gdje je Langoš glavno jelo a uz njega se može i dobro pivce iskonzumirati. Bez dvoumljenja sam posegao i za jednim i za drugim.





                    Blizina Budimpešte uèinila su Sentandreju velikom turistièkom destinacijom gdje dolaze turisti iz Budimpešte da bi je obišli. Na ulicama je predivna atmosfera, opuštenost i harmonija posjetitelja koja umiruje svakoga tko prolazi tim ulicama.





                    Prolazeæi gradom zapazio sam i jednu èudnu reklamu za trgovinu. Privukao mi je pogled veliki nož zaboden u dovratak ulaznih vrata u trgovinu.


                    ___________________________________________________________________

                      12-18-2012 23:41 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                      Olimp Olimp is a Male
                      rodjeni




                      Poruka: 753
                      Location: Zagreb
                      pokretac teme Thread Started by Olimp

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ušao sam u nju i iznenadio se. Vrlo uredna trgovina prodaje noževe vlastite izrade porodice Stankoviæ koja ih generacijama proizvodi i prodaje. Oduševili su me izgledom i kvalitetom. O cijeni ne bih sada prièao, ali vama za informaciju uvijek bi poželjeli imati jedan od tih noževe sve dok im ne vidite cijenu. A tada vam interes prema njima opadne.





                      U mjestu postoji i najpoznatiji muzej marcipana. Nisam ga obilazio jer mi je ipak pivce privuklo veæu pažnju, kao i golema èesma na trgu koja je bila u funkciji.





                      Nismo se dugo zadržali u mjestu, razgledali smo ga, fotografirali, malo se okrijepili Langošem i pivcom (ma dobro dvije su pale), pa smo se uputili prema mjestu gdje smo ostavili kanue.





                      Potom put nastavljamo prema Budimpešti. Lijepo mjesto mi je ostalo u sjeæanju kao vrlo ugodno i neobièno za Maðarske gradove. Pogled na njega sa rijeke je prekrasan.





                      Lagano se plovi dalje. Mada plovimo rijeènim rukavcem on je toliko širok kao da smo na velikoj rijeci, a ne rukavcu od još veæe rijeke.





                      Ploveæi polako u daljini ugledah stup mosta koji obilježava ulazak u zonu Budimpešte. Most je veliki prelazi preko rukavca kojim plovim i preko glavnoga toka rijeke.





                      Približavanjem Budimpešti uz obalu se pojavljuju graðevine koje bi trebale služiti kraæim boravcima i odmoru u prirodi, ali meni to više lièi na poludvorce i objekte prikazivanja vlastite društvene moæi i statusa u društvu.





                      Kako stižem na cilj današnje rute, tako odugovlaèim sa veslanjem. Znam da je na cilju završena moja plovidba Dunavom, da me obaveze života zovu, a opet, srce bi željelo dalje. Barem do Mohaèa.

                      Uskoro dolazim i do mjesta gdje je kamp. Smješten iza nasipa pored jednoga od mnogobrojnih kajak - kanu klubova Budimpešte pruža predivnu sliku privremenoga boravka uèesnika regate.


                      ___________________________________________________________________

                        12-18-2012 23:42 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                        Olimp Olimp is a Male
                        rodjeni




                        Poruka: 753
                        Location: Zagreb
                        pokretac teme Thread Started by Olimp

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        U kamp sam došao oprostiti se od regataša koji su do sada pristigli. Nastaviti æu još ploviti dalje oko kilometar - dva do mjesta gdje sam ostavio svoj automobil i gdje me èekaju kolege iz Maðarske sa mojom opremom.





                        Nisam se sa svima oprostio, uopæe gledajuæi nisam se sa nikim opraštao. Ne volim opraštanja. Kamp je poèeo sa svojim predveèernjim aktivnostima i samo sam ovlaš kroz njega prošao.





                        Koji gutljaj sa svojim "starim" znancem iz ranihih plovidbi ipak nisam mogao odbiti. Rukovasmo se i zaželismo jedan drugome divne trenutke plovidbe rijekama. Dobre želje zalismo piæem.





                        Put od kampa do kajak - kanu kluba nastavio sam dalje sa svojom kolegicom Evom. I ona prestaje ovdje sa plovidbom, ali æe se kasnije opet pridružiti regati i plovidi iz Srbije sve do ušæa Dunava u Crno more.





                        I kako uvijek biva, svakoj lijepoj prièi doðe kraj. Doplovio sam do mjesta gdje sam ostavio svojega cestovnoga ata, ukrcao u njega i na njega sve stvari, oprostio se sa divnim ljudima sa kojima sam dane provodio na rijeci i krenuo sam kuæi.





                        Ovogodišnja plovidba na duge rute je završena. Planovi za novu plovidbu se prave onoga trenutka kada jedna plovidba završi. Ovoga puta rijeèni put od preko 270 km Dunavom od Beèa preko Bratislawe do Budimpešte je preðen. Divno društvo koje sam susreo, upoznao, sa kojim sam provodio dane na Dunavu ostati æe mi u trajnom vrlo ugodnom i dragom sjeæanju.

                        Ljude koje sam ranije susretao opet sam susreo na rijekama, nove upoznao i kao zalog za buduænost ostaje da ih sve skupa ponovo sretnem negdje na vodama rijeka.





                        Snovi o novoj plovidbi Dunavom pomalo se javljaju. U mislima ipak ne mogu zaboraviti predivne ljude, krajeve i plovidbu koja je iza mene.

                        Vas sve pozivam da se udaljite iz stanova, kuæa, krenete u prirodu i budete u njoj èuvajuæi je pri tome. Pazite na nju. Ona nam je ipak majka od koje smo svi potekli.

                        Ovoga puta ste plovili sa mnom. Nadam se da æemo se u stvarnisti susresti negdje uz rijeke ili na njenim površinama. Do tada vas pozdravljam.


                        Olimp






                        HVALA SVIMA koji su se suzdržali od svojih komentara omoguæivši da prièa bude cjelovita. Sada Vas sve pozivam da je komentarišete onako kako vam se svidjela. Svi komentari su dobro došli.


                        bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

                        ___________________________________________________________________

                          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Olimp dana 12-19-2012 u 00:04.

                          12-18-2012 23:43 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                          vjetar vjetar is a Male
                          moforaja


                          Poruka: 13977
                          Location: dk

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ...Olimoe ti se imao zbog cega roditi

                          ..zelim ti mnogo zfravlja i josh dosta ovakvih predivnih regata ,

                          ..ja vjerujem da se covjek jedino u prirodi osjeca lijepo jer je od tamo i doshao..priroda je covjekova pra domovina

                          ___________________________________________________________________
                          laku vam noc pijuni

                          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                          12-19-2012 01:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                          Kruno Kruno is a Male
                          mofo beba


                          Poruka: 1

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          .

                          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kruno dana 03-29-2013 u 15:38.

                          03-29-2013 02:29 Kruno is offline Posalji email za Kruno Pregledaj poruke od Kruno Dodaj Kruno u listu prijatelja
                          djemila djemila is a Female
                          Naj-Moder 2008




                          Poruka: 11452
                          Location: Mostar

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Prica kao i putovanja su vrijedna svake pohvale

                          ..sto kaze Vjetar, imo si se razloga roditi..znas uzivati u zivotu.Bravo!

                          Nastavi tako i ja ti zelim svako dobro na tvojim buducim putovanjima

                          i hvala ti sto svoje price dijelis s nama na forumu.

                          ___________________________________________________________________
                          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                          03-29-2013 10:04 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                          Olimp Olimp is a Male
                          rodjeni




                          Poruka: 753
                          Location: Zagreb
                          pokretac teme Thread Started by Olimp

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Hvala Djemila, dok budem mogao ploviti, kretati se, biti æe i prièa. Neka te one podsjete na tvoj rodni kraj, neka te povuku da povremeno u njega doðeš.
                          33.gif

                          ___________________________________________________________________

                            03-29-2013 23:29 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                            djemila djemila is a Female
                            Naj-Moder 2008




                            Poruka: 11452
                            Location: Mostar

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Hvala i tebi Olimpe. 33.gif

                            idem ja cesto kuci i kraju rodnom

                            ___________________________________________________________________
                            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                            03-29-2013 23:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                            Viribus Viribus is a Male
                            moforaja


                            Poruka: 5289

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            hvala tebi Olimp, sa tobom smo zajedno putovali sve ovo vrijeme.Samo zdravlje da posluži pa da opet budemo poèašæeni lijepim prizorima sa tvojih putovanja.

                            10.gif 33.gif

                            03-29-2013 23:57 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
                            chaba chaba is a Male
                            moforaja




                            Poruka: 2558
                            Location: EU

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Olimp,

                            jel ovaj auto bio parkiran na zaustavnoj traci autoceste kod Siofoka, u petak ujutro u 7.58?



                            Mali peugeot, kanu na krovu, vidim poznat mi odnekud...
                            Da nije auto-put, vratio bih se pozdravit se.

                            08-26-2013 10:07 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
                            Olimp Olimp is a Male
                            rodjeni




                            Poruka: 753
                            Location: Zagreb
                            pokretac teme Thread Started by Olimp

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Jeste, vraæao sam se sa Dunava kojim sam plovio od Silistre do Crnoga mora, ali o tome æete ovdje vidjeti. Mogao si mi se javiti pa da odemo na pivcu , imaju dobru pivcu

                            ___________________________________________________________________

                              09-16-2013 13:21 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                              chaba chaba is a Male
                              moforaja




                              Poruka: 2558
                              Location: EU

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              10.gif
                              Bih, da sam ikako mogao, nemaš se gdje okrenuti, a morao sam u Budimpešti u 9.30 biti.
                              Drugi put sigurno, malo æu sporije.
                              Ugodna ti plovidba, svaka èast. 10.gif

                              09-16-2013 13:43 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
                              Olimp Olimp is a Male
                              rodjeni




                              Poruka: 753
                              Location: Zagreb
                              pokretac teme Thread Started by Olimp

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              Nema veze, svakako se javi kada prolaziš pored mene ili kroz Zagreb, da to nadoknadimo

                              ___________________________________________________________________

                                09-17-2013 23:13 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
                                Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com