Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » doma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hm...mene kopka ovo ukomljavanje. Bezbeli je to kad uzmeš overdozu ? 13.gif

Elem ako sam dobro skonto 100 eura bi moralo pokriti minimalnu opremu??

11-25-2012 22:52 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tudje necemo svoje ne damo .... PERLENBACHER do groba 23.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

11-26-2012 20:10 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Šta je ovo zapelo??????? 02.gif

12-06-2012 22:15 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
to beer or not to beer
SexNepoznat

Poruka: 1
Location: Zg

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pozdrav ekipi

pripremam se na proljeæe skuhati svoju prvu pivu pa me zanima neka receptura.
Koliko vode, slada ,hmelja, kvasca.
Našao sam neke upute o postupku ali ne i recepturu.

12-10-2012 10:36 to beer or not to beer is offline Pregledaj poruke od to beer or not to beer Dodaj to beer or not to beer u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od to beer or not to beer:



Shakesbeer 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-10-2012 22:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

PREMA SREDNJOVJEKOVNOM RECEPTU

    Sarajlija napravio domaæe pivo posveæeno dinastiji Kotromaniæ
10.gif

Sarajlija Davor Kuèera bavi se proizvodnjom piva iz vlastitog zadovoljstva i hobija, a nedavno je prema srednjovjekovnom receptu, od ljekovitih trava i meda, napravio pivo posveæeno dinastiji Kotromaniæ.

    http://static.klix.ba/media/images/vijesti/130117130.5_xl.jpg


Ovaj diplomirani ekonomista veæ nekoliko godina prouèava historijat i proizvodnju piva, a u kuænoj radinosti i proizvodi pivo za sebe i svoje prijatelje. Za naš portal je otkrio kako je pivo postalo njegova strast i zašto se odluèio na proizvodnju.

"Jesam volio popiti pivo, ali nikada nisam bio neki veliki poznavalac. Bio sam na putovanju u inozemstvu gdje mi je domaæin ponudio domaæe pivo. Bio sam veoma skeptièan, ali kada sam ga probao, rekao sam 'ovo moram probati' i tako je sve krenulo. Kada sam se vratio u Sarajevo, na internetu sam poèeo istraživati i shvatio da postoji ogromna zajednica, masa ljudi koji se time bave, naravno ne kod nas", rekao je Kuèera za Klix.ba.

Galerija fotografija i ostatak intervjua:
    http://www.klix.ba/vijesti/sarajlija-napravio-domace-pivo-posveceno-dinastiji-kotromanic/130117130#5
10.gif Legendarno!

___________________________________________________________________

    01-18-2013 02:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ÈINJENICE

      24 stvari koje niste znali o pivu


    Da li znate kako je izgledala najstarija reklama za pivo, gde se nalazi najstarija pivara, ko su najveæe pivopije kao i zašto je pivo dobro za vaše zdravlje?

    1. "Pivo je dokaz da nas Bog voli", izjavio je Bendžamin Frenklin.

    2. Zitologija je nauka o pivu i proizvodnji piva, ukljuèujuæi i ulogu koju pojedini sastojci imaju u proizvodnji.

    3. Najstariji pisani zapis o proizvodnji piva star je oko 5.000 godina, a napisan je na kamenoj ploèi u obliku pesme.

    4. Najstarija reklama za pivo ima velike sliènosti s današnjim. Iako je nastala 4000 godina prije nove ere, prikazuje ženu velikih grudi koja drži dva pehara i tvrdi: "Pijte Ebla pivo - pivo sa srcem lava".

    5. Prvi profesionalni pivari bile su – žene.

    6. Biljka hmelj koja se nalazi u pivu je iz iste porodice kao i marihuana.

    7. Prvi pijani vozaè zabilježen je još u staroegipatskoj mitologiji. Legenda govori o koèijašu koji je pijan pregazio sluškinju boginje Hator pa je nakon toga bio prikovan za vrata pivare gdje se opio. Njegovo tijelo je tamo ostavljeno dok ga nisu dovršili lešinari.

    8. Kada su britanski pivari odluèli da prodaju pivo Indijcima, otkrili su da se isto kvarilo tokom puta. Tako su dodavali dodatan alkohol koji pomaže oèuvanju i nastalo je posebno Indijsko svijetlo pivo.

    9. Postoji više od 400 vrsta piva, a najviše registrovanih marki ima Belgija.

    10. Cenosilikofobija je strah od prazne pivske èaše.

    11. Najskuplje pivo je “Vielle Bon Secours”. Boca košta oko 1000 dolara a prodaje se samo u Birdromeu u Londonu.

    12. Plug, toèak i navodnjavanje izumljeni su kako bi porasla proizvodnja piva.

    13. Djevojèice od 8 do 10 godina za vrijeme starih Inka žvakale su kukuruz i pljuvale ga u velike kotlove pune tople vode, od èega bi nakon par nedjelja nastalo pivo.

    14. Najstarija pivara je “Bayerische Staatsbraueire Weihenstephan” kraj Minhena, osnovana 1040. godine.

    15. Pivo sadrži sve minerale koji su nam potrebni za preživljavanje. U srednjem vijeku èak su i djeca pila pivo kako bi preživjela glad.

    16. Studija objavljena u èaopisu “New England Journal of Medicine” otkrila da je umjerene kolièine piva podižu dobar (HDL) holesterol, snižavaju rizik od srèanih bolesti i poboljšavaju funkcionisanje mozga.

    17. Isto tako, svaka flaša piva smanjuje moguænost nastanka bubrežnog kamenca za èetrdeset posto.

    18. Pivo štiti kosti i poboljšava apsorpciju kalcijuma.

    19. Proizvodnja piva je nekada smatrana izuzetno važnim i èasnim poslom za žene, a u Peruu, samo su najljepše i najuticajnije žene mogle biti izabrane za tu poziciju.

    20. U 19. vijeku dojilje su morale dnevno da popiju barem sedam krigli piva jer se smatralo kako je dobro za mleko.

    21. U antièkom Egiptu postojao zakon je koji je muškarcima branio prozivodnju i prodaju piva.

    22. Isto tako, vavilonske žene mogle su da bidu utopljene ako bi poslužile loše pivo.

    23.
      Najviše piva po stanovniku popije se u Èeškoj, a slede Kina i SAD.


    24. Prve limenke proizvedene su 1935. godine a izraðivale su ih pivare kao "pivo za ponijeti".

      http://www.6yka.com/novost/36090/24-stvari-koje-niste-znali-o-pivu

    ___________________________________________________________________

      03-28-2013 12:33 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sajt o sliènoj temi... domaæi sajt...

        http://www.sljivovica.net/


      -

      05-30-2013 02:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kada ce mo degustirati domace pivo

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      11-01-2015 13:42 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      uh .... sljiva ... moje omiljeno pice iz mladosti

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      11-02-2015 22:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        uh .... sljiva ... moje omiljeno pice iz mladosti


      i jeste najbolja 10.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      11-02-2015 22:59 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com