Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Za » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo Medicinska škola.... 01.gif

06-25-2013 00:12 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...trebace ti puno ranisana 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-25-2013 u 00:16.

06-25-2013 00:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta uradiste od teme . Zasto niko o ovoj temi nece da prica . Ono po mostarski , da ne upotrijebim ruznu rijec . Naprijed raja ja cu za vama , bjezte raja ja cu pred vama . Volite Mostar ali eto te ovo te ono . Znam ljude sto se vratise u Srebrenicu i cijelo Podrinje , ljudi izgubili sve i familije , zivjeli po satorima mjesecima , danas zive po desetero u dvije tri sobe ali vole svoju zemlju i svoj kraj pa bio to Zvornik , Sarajevo ,Tuzla , Prijedor , Bihac itd . Zasto sami sebe lazete 19.gif Sutra ce vas vasa djeca pitat gdje ste bili i sta ste radili . Hocete li i njih lagati ko sto sebe lazete . 35.gif Ko jednom slaze ...

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-25-2013 00:16 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Maslacak
SexNepoznat

Poruka: 58

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vanzemaljac tite mi...

06-25-2013 08:03 Maslacak is offline Posalji email za Maslacak Pregledaj poruke od Maslacak Dodaj Maslacak u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5210
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Sta uradiste od teme . Zasto niko o ovoj temi nece da prica . Ono po mostarski , da ne upotrijebim ruznu rijec . Naprijed raja ja cu za vama , bjezte raja ja cu pred vama . Volite Mostar ali eto te ovo te ono . Znam ljude sto se vratise u Srebrenicu i cijelo Podrinje , ljudi izgubili sve i familije , zivjeli po satorima mjesecima , danas zive po desetero u dvije tri sobe ali vole svoju zemlju i svoj kraj pa bio to Zvornik , Sarajevo ,Tuzla , Prijedor , Bihac itd . Zasto sami sebe lazete 19.gif Sutra ce vas vasa djeca pitat gdje ste bili i sta ste radili . Hocete li i njih lagati ko sto sebe lazete . 35.gif Ko jednom slaze ...


šta tebe briga, dušebrižnièe

      citat od semirizsvemira:

    Mostar , proveo djetinjstvo u njemu
      ali nista me specijalno ne veze , ono ama bash
    .
      Prodjem kraj Mostara
    do Dubrovnika ili Stoca ili do Ploca ili Blagaja
      i nazad a da ne svratim u
      Mostar
    .

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

06-25-2013 08:08 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..zar ti josh uvjek citas semira 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-25-2013 10:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 736

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svemirac,
sa pravim mostarcima nemoze niko na kraj sto se tice zezanja.
Ne pokusaji da ih kritikujes i bolj ti je usuti se kada ne volis Mostar
a mostarac si - stidi se.Ja jos jednog takoga mostarca nisam ni cuo ni vidio.
Najbolj ti je pripremi raketu za svemir icekaj da te oni upale. 13.gif 13.gif

06-25-2013 10:13 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..gori smo mi od njega sto se lozimo na njega

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-25-2013 10:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa iskreno nema mnogo mostaraca u mostaru....ili su poginuli u ratu ili su u dijaspori...ovo malo sto nas je ostalo je neprimjetno u moru ljudi koji su dosli iz ruralnih podrucja i koji su nazalost nametnuli neka svoja pravila i nacine ponasanje i ne trudeci se emancipovati i prilagoditi zivotu u gradu...
ja zaista nemam nista protiv migracija....one su normalne i sastavni su dio zivota ali nametati neke obicaje iz ruralnih podrucja mislim stvarno...od portira do ministra su sve seljacine (u glavu seljacine) i to se uhljebilo i ukorjenilo da nema sanse da se iskorjeni...nakarade koje nicu su njima super i divne, krasne, parkovi puni djece koje roditelji nisu naucili kulturi zivljenja u gradu...bacaju se kese smeca s balkona i ono ako kulturno kazes da to nije o.k. dobijes odgovor tipa sta te briga...itd...mah....mostara nema vise i to jer cinjenica...nove generacije dosle i pisu se sad ao cistokrvni mostarci a kultura zivljenja im je na nivou jedne ovce koju su ostavili u "vikendici" na podvelezju, sirokom itd...da, da to su sad vikendice...petkom navece se moze parkirat ispred zgrade hvala bogu....naravno oni imaju po dva-tri auta...jedno za "vikendice" a jedno za po gradu i tako to....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    06-25-2013 10:44 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..Refla ko da si mi cistala misli pa sve ovo napisala .dobro kazesh nemam nista protiv ljudi koji dolaze sa bilo kojeg podrucja , ja mislim da ti ljudi koji rade nakaradu od sebe i od grada da se cak ponose sa tim ,ponekad su oni i svjesni tih nazadnih obicaja i kulture koju su ponjeli sa sobom ali iz inata i prkosa udaraju pecat tom primitivizmu kao da se svete gradu ,jer upravo zbog tih obicaja koje oni nisu mogli nametnuti gradu oni mu se danas svete ..

    ..ja ljetos hodam preko bulevara i naidje neka kolona svatova ..kad jedan covjek ispred mene ronda i govori ..mora da je seljacka svadba ..ja sam sam prosho pored njega i reko ,vidi se iz aviona 13.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-25-2013 u 11:32.

    06-25-2013 11:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..nema vishe rah.Habibe da zahaka seljanke na balkonima , kad bi ona prolazila ulicom mnge su se sklanjale da ne bi bile zahakane 13.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-25-2013 11:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 736

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rahmet joj ljepoj dusi.
    Jedna mala anegdota iz Mostara od nase Habibe.Ja sam to licno cuo ispred Hotela Neretve.
    Neka zene prica kako joj je tesko na Aveniju u prvom soliteru da ide na 8.sprat kada lift neradi.
    Habiba je upita na kojem spratu zivis.Na 8.spratu. Zatim Habiba kao iz topa: bas ti fino mozes viditi majku kako ti cuva ovce na Gorancima. 13.gif

    06-25-2013 13:01 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Refleksija hoce reci da je Mostar bio cist prije rata . 13.gif Bjeri bona nisi mogo ostat od smrada ljeti i smeca po ulicama . Izmedju zgrada smo znali nekad cistiti mi mladi a na nas kese sa balkona i to onih "pravih mostaraca " . Podneses prijavu a tebi dodje tuzba za laz i klevetu pa se na kraju jedva izvuces da ne platis globu . Psovalo se na sve strane ( jel to odraz kulture , mozda jeste balkanske ) i pozdravljalo se sa upotebom majke i zenskih polnih organa .Pa propadao sam u zemlju kad mi doju prijatelji iz drugih gradova bivse srboslavije . Dobro odrasli ali i djeca igraju lopte , prolazim sa prijateljima a oni psovke kakve neces cuti nigdje na svijetu . I kad me upitase kako to ne znam sta da im odgovorim . Poznajem jednu porodicu iz jednog manjeg grada u Hercegovini cija djeca nikad nisu opsovali nesto kao ni njihovi roditelji ali ostali stanari su za njih uvijek govorili da su necivilizovani . Djeca mostaraca pisala po ulazu ali njihova nisu . Djeca mostaca bacala papirice po ulazu , djeca njihova zapalili podrum i prvi koji je dosao gasiti bio je covjek koji nije mostarac . Iz njegovog stana nisi nikad cuo galamu ili glasnu muziku ali kod pravih mostaraca se cula preglasna muzika i nista nije pomagalo dok ne zovnes miliciju . Valda im korijeni sa brda proradili kad su im se ono pradjedovi dovikivali cuvajuci ovce . Ispod mene komsija mlati zenu cijelu noc , malo se popilo , ono normala . Prosetas gradom a ono naidje covjek psihicki bolestan i raja se ono sprdaju sa njim , sasvim normalno i kulturno . ( da ne pominjem imena i prezimena ) . Ljudi puni zavisti i kad neko nesto uspije pola te mahale mrzi i lazi na tebe a traceve da ne sppminjem . Sve je to bio dio kukture . Danas kad dodjem u Mostar nemam problema , niko ne traca o meni , u mom ulazu svi me fino pozdrave bez ikakve dodatne price , nema lizanja prijepodne a poslijepodne iza ledja lazu na tebe . U mom ulazu ima dosta ljudi izbjeglioca i mogu reci da je ulaz pono cisci danas nego prije rata mada niko ne cisti . Svi ociste ispred svojih vrata . Cak i psovanja nema ko prije 10.gif Nema ni glasne muzike , jedino sto je vani neuredno kao i prije a inace je Mostar bio neuredjen grad ,gdje se gradilo planskli i papanski . pa se parkiralo po trotoarima , malim parkovima . Sjecam se jedno covjeka posadio malo ispred balkona i uredio sa cvijecem . Dosli mostarci i sve mu pocupali , valjda im opet proradili geni sa planina koji ih podsjecaju na pasnjake i vocnjake . Nisam rekao da ne volim Mostar vec ne znaci puno u zivotu gdje zivim vec kako zivim i kako se osjecam . Mostar je uvijek za mene bio mali gradic i nista vise .Vecini mostaraca je bioo domet otici na more u Gradac 7 dana i jednom godisnje otici do Sarajeva i to je to . 19.gif Meni je to bilo premalo pa sam na vrijeme posjetio i nesto drugo

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-25-2013 19:02 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ko o cemu abraxas i vjetar o sexu 19.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-25-2013 19:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ko o sexu prica i upraznjava ga taj zla nikome ne misli

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-25-2013 19:16 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    vazda bilo. zato i ja pricam o sexu vazda. veseo covjek po prirodi.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-25-2013 19:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      pa iskreno nema mnogo mostaraca u mostaru....ili su poginuli u ratu ili su u dijaspori...ovo malo sto nas je ostalo je neprimjetno u moru ljudi koji su dosli iz ruralnih podrucja i koji su nazalost nametnuli neka svoja pravila i nacine ponasanje i ne trudeci se emancipovati i prilagoditi zivotu u gradu...
      ja zaista nemam nista protiv migracija....one su normalne i sastavni su dio zivota ali nametati neke obicaje iz ruralnih podrucja mislim stvarno...od portira do ministra su sve seljacine (u glavu seljacine) i to se uhljebilo i ukorjenilo da nema sanse da se iskorjeni...nakarade koje nicu su njima super i divne, krasne, parkovi puni djece koje roditelji nisu naucili kulturi zivljenja u gradu...bacaju se kese smeca s balkona i ono ako kulturno kazes da to nije o.k. dobijes odgovor tipa sta te briga...itd...mah....mostara nema vise i to jer cinjenica...nove generacije dosle i pisu se sad ao cistokrvni mostarci a kultura zivljenja im je na nivou jedne ovce koju su ostavili u "vikendici" na podvelezju, sirokom itd...da, da to su sad vikendice...petkom navece se moze parkirat ispred zgrade hvala bogu....naravno oni imaju po dva-tri auta...jedno za "vikendice" a jedno za po gradu i tako to....
    Shta drugo rechi nego 10.gif

    06-25-2013 19:30 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    semire iz svemira 21.gif Jebo ja sve svoje ako si ti normalan. Haj sad mrs odakle si sljego.

    06-25-2013 19:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svemir zove Semira,javi se 13.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    06-25-2013 19:49 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Neche ga ni svemrci .

    06-25-2013 19:55 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com