Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Za » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od refleksija:

      pa iskreno nema mnogo mostaraca u mostaru....ili su poginuli u ratu ili su u dijaspori...ovo malo sto nas je ostalo je neprimjetno u moru ljudi koji su dosli iz ruralnih podrucja i koji su nazalost nametnuli neka svoja pravila i nacine ponasanje i ne trudeci se emancipovati i prilagoditi zivotu u gradu...
      ja zaista nemam nista protiv migracija....one su normalne i sastavni su dio zivota ali nametati neke obicaje iz ruralnih podrucja mislim stvarno...od portira do ministra su sve seljacine (u glavu seljacine) i to se uhljebilo i ukorjenilo da nema sanse da se iskorjeni...nakarade koje nicu su njima super i divne, krasne, parkovi puni djece koje roditelji nisu naucili kulturi zivljenja u gradu...bacaju se kese smeca s balkona i ono ako kulturno kazes da to nije o.k. dobijes odgovor tipa sta te briga...itd...mah....mostara nema vise i to jer cinjenica...nove generacije dosle i pisu se sad ao cistokrvni mostarci a kultura zivljenja im je na nivou jedne ovce koju su ostavili u "vikendici" na podvelezju, sirokom itd...da, da to su sad vikendice...petkom navece se moze parkirat ispred zgrade hvala bogu....naravno oni imaju po dva-tri auta...jedno za "vikendice" a jedno za po gradu i tako to....
    Shta drugo rechi nego 10.gif


i ja kažem 10.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

06-25-2013 22:53 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    semire iz svemira 21.gif Jebo ja sve svoje ako si ti normalan. Haj sad mrs odakle si sljego.

Izgleda da te pogodio moj tekst , prepozno se u njemu . Ipak izgleda da ti je pradjed sljego a ne ja 13.gif Meni to nema veze ko je ko i odakle je . Za vrijeme rata u Sarajevu najveci heroji su bili oni koji nisu iz Sarajeva i branili su ga junacki . Da ti ne nabrajam imena . Majka Safeta Zajke je dala cetvero djece za BiH , rahmet im dusi a nije gradjanka . Nema u mene tih podjela , samo u bolesnim glavama malogradjana da bi opravdali svoj kukavicluk i glupost

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-26-2013 01:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

semire... "podjela" na graðane i seljake ne znaèi nužno podjelu po porjeklu.
kad bi tako gledali, jako malo bi igdje bilo "èistokrvnih" graðana.
više je bitno šta ko ima u glavi, kakav mu je kuæni odgoj, kako se ponaša na komšiluku, na ulici.
jednostavno reèeno: kultura ponašanja.

jedan svjež primjer od prije 10 dana:
komšija, "starosjedilac", familija s "pedigreom", a i kratkopantalonaš èak...
nedjelja poslije podne, 40 stepeni, svi dišemo na škrge, pritisno æalopek, a pajdo èistio bašèu i onda potpalio da izgori (da se ne muèi odvoziti krupni otpad). dio grada gdje ja živim je po starinski, sve kuæa na kuæu, moguænost požara velika (tim prije što mu je bašèa ko prašuma). svi se našli u dimu, veš se usmrdi, a opet napominjem: 40 stepeni...
nakon intervencije - ugasio. ali zato sutradan (na istih tih 40 stepeni), raspalio vatru u kuæi u inat, jer se uopšte ni zimi ne grije na drva. 21.gif
e to je seljak, pa nek mu je æok (a jeste) 300 godina bar iz mostara.
kad su takvi ti "vajni", kakvi su tek ovi drugi
o tome govorimo

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane luka ters dana 06-26-2013 u 08:16.

06-26-2013 08:16 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cudan je ovaj Mostar... Bio sam dijete kad smo ga napustili, ali ga stvarno volim i sve ga vise volim i ove slike kad gledam dusa se smiri..
Nekad se pitam da li drugi ljudi vole svoje gradove kao sto mi Mostar volimo??



Ovo si ti napisao svemirac i sada pises da ne volis Mostar.
Onda ti neznas sta pises 14.gif

06-26-2013 10:56 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni je sema nekako najgolemiji bio u ovoj izmjeni (da ne govorimo o brojnim postovima gdje on navodi kako je samo jedan put ispravan, a svi ostali pogrešni)...

Samo ne mogu nikako spojiti sliku empatije koju veæina nas sami sebi predoèavamo kada mislimo na "istinske vjernike" (znam, škakljiv pojam) i nedostatak iste kod pomenutog u ovoj izmjeni ispod...

...makar i ako je taj nedostatak možda samo popratna pojava (ili ne daj Bože uzrok ? ) odreðene doze sarkazma i cinizma u njegovim navodima...



      citat od semirizsvemira:

        citat od Stari Grad:

          citat od semirizsvemira:

            citat od Stari Grad:

              citat od semirizsvemira:

                citat od vjetar:

              ..ti silni kompjuteri i skupi telefoni auta i kuce su mahom kupljeni na kredit i na haram kamatu ..jeli mislish da svi ljudi na zapadu imaju mogucnost da izdvoje pa i tih mizernih 500 eura
            Garantujem da vecina ljudi moze da izdvoji 500 eura .....


          Vidiš, ja ti garantujem da ogromna veæina ljudi, pogotovu bošnjaka danas (ma gdje oni bili) nema šanse (fizièke ni finansijske moguænosti) da izdvoji ni blizu tih 500 eura .




          -----------------------------
        Ko kaze da nema . Evo ja imam 35.gif Ima buraz ima . Hvala Bogu ja zivim dobro i mogu godisnje da izdvojim novce a nekad mislim da je i to malo . Necu sad da nabrajam da ne ispadne da se hvalim ( nije mi to cilj ) ali moze se . Gdje god rade dvoje ili troje moze se . Kad se mogu kupovati kuce po morima i Bosni , kad se moze imati po dva ili tri auta onda se moze . Nisam zavidan , ne daj mi Boze , ali kad neko kaze da ne moze a ima tri stana i kucu e onda laze . Hvala Allahu koji mi je omogucio da imam i da dajem i pomazem druge 10.gif


      Konsultuj se malo sa Allahom za sve ostale koji ne mogu ni sanjati da tu sumu novca (ni godišnje) izdvoje danas u ovim vremenima.

      Pogledaj malo oko sebe, i u svijetu i u BiH.

      Slažem se da upravo ta solidarnost danas (prema onima koji nemaju) nedostaje - ali su nejednakosti danas izražene više nego ikad ranije - i u svijetu i kod nas.

      Jako mala manjina postaje sve bogatija, veæina ljudi je u sve težoj situaciji.

      Za ilustraciju - veæ prije nekoliko godina se moglo èuti u jednom dokumentarnom filmu o krizi u SAD kako je veæ jasno da je srednja klasa (nosioc svakog društva) u Americi manje više nestala.

      Za ostatak svijeta i Balkan da i ne govorim - pogledaj šta se dešava i kakve su penzije ljudima, kakve plate onima koji i imaju posao, a kakav je porast troškova života i cijena u makar zadnjih 10 godina.




      ----------------------------
    Ja jedno ti drugo . Da ti posteno kazem i u Bosni ljudi dobro zive . Ispijaju se kahve i alkohol svaki dan , puse se cigare a ima se i za kockanja .Uz to moze i na more otici a i auta se dobra vozaju . Covjek da ne povjeruje . Sjedi na voz i vidices hejbet kuca sa bazenima . I ti meni sad supljiras da ljudi nemaju para 19.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

06-26-2013 11:12 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Cudan je ovaj Mostar... Bio sam dijete kad smo ga napustili, ali ga stvarno volim i sve ga vise volim i ove slike kad gledam dusa se smiri..
    Nekad se pitam da li drugi ljudi vole svoje gradove kao sto mi Mostar volimo??



    Ovo si ti napisao svemirac i sada pises da ne volis Mostar.
    Onda ti neznas sta pises 14.gif


OVO NIJE SEMIRIZSVEMIRA NAPISAO NEGO JA!!!

OVO JE MOJ CITAT I TO JE TAKO!!! VOLIM SVOJ GRAD UVIJEK CU GA VOLJETI AKO BOG DA...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 06-27-2013 u 01:01.

06-27-2013 00:59 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://moforaja.com/thread.php?threadid=27110&sid=&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=41

06-27-2013 01:00 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Svjetlost 10.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

06-27-2013 08:07 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stvarno cesto kazem Tati koji je odgojen na bunuru s rajom, pa reko brato... koliko ti tek ovaj grad volis u kojem si odrastao i postao covjek, u kojem si sve naj dozivio...... ali mu isto kazem kolika je reko tebi muka kad vidis sta ti neki "brdjani" od grada uradise...

06-27-2013 09:24 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh, kad bi dragi Allah dao da se onaj svemirac ugleda na tebe, Svjetlosti.
naèin na koji on u veæini sluèajeva istupa, samo stvara odbojnost kod ljudi prema islamu.

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

06-27-2013 10:07 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svjetlost . Ja sam stvarno pogrijesio i javno se izvinjavam.
Da Bog da, da su svi mostarci kao ti i da vole svoj Mostar.
Ja sam bio malo pogrijesno obavjesten i nasjeo sam na tu caku.
Svjetlost,i svi koji vole Mostar od srca-Bog im dao zdravlje i mnogo srece.
Svjetlost 10.gif

06-27-2013 10:15 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Svjetlost . Ja sam stvarno pogrijesio i javno se izvinjavam.
    Da Bog da, da su svi mostarci kao ti i da vole svoj Mostar.
    Ja sam bio malo pogrijesno obavjesten i nasjeo sam na tu caku.
    Svjetlost,i svi koji vole Mostar od srca-Bog im dao zdravlje i mnogo srece.
    Svjetlost 10.gif


Nema problema 10.gif

..... a i ti izvini ako sam i ja tebe uvrijedio, malo si mi sinoc tlak digo' =)

06-27-2013 10:21 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Alibaba Alibaba is a Male
moforaja




Poruka: 5511
Location: Malo vamo malo dole

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma jebesh Mostar
necu reci koji 19.gif 13.gif 35.gif

___________________________________________________________________
IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

06-27-2013 10:23 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nevole ga oni koji su ga rusili
Nevole ga oni koji su ga opljackali
Nevole ga oni koji su pobili protjerali i pozatvarali ljude
Nevole ga oni koji vjesto godinama stite ove prethodno pomenute
Nevoli ga nijedna dosadasnja gradska federalna i republicka vlast koja se pravi mahnita kad su u pitanju
zlocini nad Mostarom i mostarcima pocinjeni od strane fasista

Vole ga i nose u srcu svi oni koji vole ljepotu i vjekovni slobodarski duh najljepseg grada na dunjaluku
naseg Mostara 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

06-27-2013 11:44 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nevole ga oni koji su ga rusili
    Nevole ga oni koji su ga opljackali
    Nevole ga oni koji su pobili protjerali i pozatvarali ljude
    Nevole ga oni koji vjesto godinama stite ove prethodno pomenute
    Nevoli ga nijedna dosadasnja gradska federalna i republicka vlast koja se pravi mahnita kad su u pitanju
    zlocini nad Mostarom i mostarcima pocinjeni od strane fasista

    Vole ga i nose u srcu svi oni koji vole ljepotu i vjekovni slobodarski duh najljepseg grada na dunjaluku
    naseg Mostara 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


10.gif
33.gif

06-27-2013 12:41 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Svjetlost . Ja sam stvarno pogrijesio i javno se izvinjavam.
    Da Bog da, da su svi mostarci kao ti i da vole svoj Mostar.
    Ja sam bio malo pogrijesno obavjesten i nasjeo sam na tu caku.
    Svjetlost,i svi koji vole Mostar od srca-Bog im dao zdravlje i mnogo srece.
    Svjetlost 10.gif



Nikifor 33.gif

Svjetlost, uvijek stoji iza svojih rijeci i ima svoje misljenje. sto cijenim,bez obzira slagala se ja ili ne.. 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

06-27-2013 14:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nevole ga oni koji su ga rusili
    Nevole ga oni koji su ga opljackali
    Nevole ga oni koji su pobili protjerali i pozatvarali ljude
    Nevole ga oni koji vjesto godinama stite ove prethodno pomenute
    Nevoli ga nijedna dosadasnja gradska federalna i republicka vlast koja se pravi mahnita kad su u pitanju
    zlocini nad Mostarom i mostarcima pocinjeni od strane fasista

    Vole ga i nose u srcu svi oni koji vole ljepotu i vjekovni slobodarski duh najljepseg grada na dunjaluku
    naseg Mostara 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


Tako je Boza 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

06-27-2013 14:24 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nevole ga oni koji su ga rusili
    Nevole ga oni koji su ga opljackali
    Nevole ga oni koji su pobili protjerali i pozatvarali ljude
    Nevole ga oni koji vjesto godinama stite ove prethodno pomenute
    Nevoli ga nijedna dosadasnja gradska federalna i republicka vlast koja se pravi mahnita kad su u pitanju
    zlocini nad Mostarom i mostarcima pocinjeni od strane fasista

    Vole ga i nose u srcu svi oni koji vole ljepotu i vjekovni slobodarski duh najljepseg grada na dunjaluku
    naseg Mostara 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


ne vole ga ni oni koji su ili potjerani ili dotrèali sa raznih selaa,
jer možeš istjerat seljaka sa sela
ali selo iz njega ne.

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane luka ters dana 06-27-2013 u 14:30.

06-27-2013 14:30 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4406
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svjetlost,i ja se izvinjavam sto sam posumnjao u tebe,iako mi je nesto govorilo da to ne mozes biti ti.
Boza,super si ovo rekao.

Za obojicu 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

06-27-2013 14:58 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djemila,ruzo mostarska
Ja sam stvarno napravio veliku grijesku sto se tice
nasega "Svijetlost"i nadam se da se ovakva grijeska
nece vise nikada ponoviti.
Ti znas da ja nisam od onih koji provocira.
Veliki pozdrav i tebi i Svjetlost-ti 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

06-27-2013 14:59 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com