Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Osniva se RTV kanal na hrvatskom jeziku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

        citat od vjetar:

      [quote]
        citat od taxi:

      Èija?





    ,,ciju sam god pohvalio svaka se udala 02.gif


a sto ne rece prije 07.gif[/quote




..ja sam mislio da ti znash 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-15-2013 14:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li sada kupiti klaka u Vrapèiæima?

___________________________________________________________________

    01-15-2013 17:54 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..jasta vec ima

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    01-15-2013 18:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

      Ima li sada kupiti klaka u Vrapèiæima?


    vidis , dobro si mi napomenuo... moracu kupiti 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-16-2013 00:04 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

          citat od taxi:

        Ima li sada kupiti klaka u Vrapèiæima?


      vidis , dobro si mi napomenuo... moracu kupiti 07.gif



    nestalo klaka. 35.gif

    01-16-2013 00:19 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma ja..a morala bi okreciti jednu stabljiku...


    ruze 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-16-2013 00:56 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poruèio vam komandir Šamil da vam je džaba kreèit....

    01-16-2013 01:06 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Poruèio vam komandir Šamil da vam je džaba kreèit....


    Khm, pa i ti nisi u sigurnim vodama u ovim vremenima s obzirom na tvoje izjave na forumu o diktaturi proletarijata i slièno... 13.gif ...

    Ja sam konto da je ono èovjek iz zajebancije postavio na youtube (bilo aktuelno koji dan po internetu prije hapšenja), kad ono stvarno uhapsiše "komunjaru"....

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    01-16-2013 01:51 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..kod mene su uvjek tenzije prema gore



    a na koju stranu zanose te ....... tenzije 13.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-16-2013 22:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    zorokrik zorokrik is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1337
    Location: St.Marino

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      ma ja..a morala bi okreciti jednu stabljiku...


      ruze 07.gif


    cuo sam da sad "bogatiji"ljepe tapetu 18.gif

    ___________________________________________________________________

      bar_dan.gif

      01-16-2013 23:11 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      *u mene ulijevo 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      01-16-2013 23:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      eto šahbaza,eto šahbaza

      ___________________________________________________________________

        01-16-2013 23:40 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od vjetar:

            ..kod mene su uvjek tenzije prema gore



          a na koju stranu zanose te ....... tenzije 13.gif




        ...zavisi sa koje strane neretve zabacivam mlat kad sam u ribi 02.gif

        ..kad udari riba ,,najvaznije da je spic gore

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        01-17-2013 00:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4409
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Taxi trazi samo gaseni klak i onu veliku okruglu kefu 35.gif

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        01-17-2013 01:48 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moja nena klakom i metlom ofarbala dedin "Fiat 1300"

        ___________________________________________________________________

          01-17-2013 02:09 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Fenomenalno, ništa za dodati...

          Hrvatska kretenska televizija

          Zvao me nekidan u dva iza ponoæi Kožo da isprièa vic. Ima on taj obièaj, zovne u gluho doba noæi iz kafane da isprièa vic.

          Elem, sreo Bobi Rudija na ulici, ðesi Rudi!, ðesi Bobi!, kako je šta ima?, ‘nako dobro radi se šta ima kod tebe?, “sve u dure, nego jel istina što sam èuo”, sjetio se Bobi, “da sad radiš za televiziju?”. “Jest, ima veæ bogami skoro tri godine”, odgovorio mu Rudi. “Ostale mi još dvije-tri rate.”

          Otprilike tako nekako, kao i Rudi, ovog trenutka za televiziju rade i Bobi i svih ostalih pola milijuna Hrvata u Bosni i Hercegovini. Ne rade oni, doduše, za televiziju na trideset šest rata, nego za svoj tisuæljetni san, veæ famozni hrvatski televizijski kanal, etnièku televiziju kakvu imaju Bošnjaci i bosanski Srbi.

          Polomiše se, eto, bosanskohercegovaèki Hrvati radeæi za tu stvar, ni treæi entitet ni samu hrvatsku državu nisu toliko sanjali koliko sanjaju Televiziju Herceg-Bosne: više od tisuæu godina, još otkako su naselili desnu obalu Neretve i primili kršæanstvo, sanjaju oni kako ukljuèuju onaj stari televizor kupljen na petnaest hiljada rata, i kako im se na ekranu ukazuje Smiljko Šagolj izgovarajuæi “drugovi i drugar… pardon, Hrvatice i Hrvati, braæo i sestre, faljen Isus i Marija, ovo je Dnevnik Televizije Herceg-Bosne”.

          I mudžahedinski teror i srpsku agresiju, i jugokomunistièku diktaturu i udbašku strahovladu, i partizanske ubojice i Karaðorðeviæeve žandare, i austrijsku okupaciju i turski zulum, i Mletke i Bizant i Hune i Avare, sve su bosanskohercegovaèki Hrvati preživjeli èuvajuæi živim svoj državotelevizorni san: sva ta krvava stoljeæa opstajali su i opstali na hercegovaèkom kršu sanjajuæi nasmiješenog Smiljka Šagolja u pola osam naveèer.

          Nisu im se ono “b’jelili u gori zelenoj” ni “snijeg, ni labudovi”, veæ “antena TV Herceg-Bosne”.

          Tako je na poèetku dvadeset prvog vijeka etnièka televizija postala najvažnije politièko pitanje Hrvata u Bosni i Hercegovini. Ako je veæ, eto, imaju Bošnjaci i Srbi, što je ne bismo imali i mi? – pitaju Hrvati i, naravno, potpuno su u pravu. Nije, naime, pitanje trebaju li Hrvati imati što imaju i ostali u BiH, i treba li im televizija koja æe govoriti hrvatskim jezikom. Nije pitanje èak ni to što je uopæe u Bosni i Hercegovini hrvatski jezik, i koji je to toèno od ona tri na kutijama cigareta: onaj “pušenje ubija”, onaj “pušenje ubija” ili možda onaj “pušenje ubija”?

          Pravo pitanje nije, naime, zašto Hrvati nemaju svoju televiziju, veæ zašto je Bošnjaci i Srbi imaju.

          U dvadeset godina stvoren je mit o vlastitom televizijskom kanalu kao stožernoj instituciji hrvatskog naroda u BiH, samom jamcu njegova opstanka. Hrvati tu stvar doživljavaju, naime, kao nešto izmeðu crkvene metropolije, akademija nauka, društva književnika i kulturno-umjetnièkog društva. Èuvanje nacionalnog identiteta, pitate li bosanskohercegovaèke Hrvate, sama je suština televizije kao medija: kad je 1926. u Londonu demonstrirao elektronsku transmisiju mutne crno-bijele pokretne slike, prvo televizijsko emitiranje u povijesti, škotski izumitelj John Logie Baird ništa drugo nije ni imao na umu nego sam opstanak škotske nacije. Upravo valjda zahvaljujuæi Bairdovom izumu, Škoti su – iako bez nezavisne države, službene himne i rimskog pape – opstali sve do danas, s naraštaja na naraštaj prenoseæi Bairdov san o Smiljku MacŠagolju i škotskoj državnoj televiziji.

          Kako, dakle, Hrvati u BiH zamišljaju Televiziju Herceg-Bosne, kako izgleda taj njihov tisuæljetni san? Sanjaju li oni kako Njihova Televizija izravno iz hotela Ero prenosi Božiænu puèku veselicu u organizaciji mostarske Matice Hrvatske, na kojoj Tarik Filipoviæ recitira stihove Nikole Šopa uz pratnju Fojnièkih tamburaša pod ravnanjem fra Mirka Majdandžiæa? Misle li Hrvati da æe taj kanal emitirati televizijske drame s Vanjom Drachom i Reljom Bašiæem, opere Vatroslava Lisinskog, koncerte Darka Rundeka, dokumentarce Petra Krelje i kazališne predstave Olivera Frljiæa? Misle li, najzad, da æe se u svom informativnom programu ravnati javnim interesom bosanskohercegovaèkih Hrvata, pa jednako istraživati kako su nestali sarajevski Hrvati kao i, štajaznam, kako su nastale pare za Èoviæeve dvore na Radobolji?

          Naravno da ne: Hrvati sanjaju televiziju kakvu u Bosni veæ imaju Srbi i Bošnjaci. Dakle, kretensku televiziju koja æe služiti nekom od vladajuæih HDZ-ova da pere obraz i novac, emitirajuæi usput prigodne domoljubne manifestacije, imbecilne reality showove, jeftine južnoamerièke katolièke sapunice, programe za katalošku prodaju teflonskih tava i noæne babe gatare što skidaju uroke za tri marke po pozivu, sve impregnirano idiotskim reklamama za hrvatske katolièke telekomunikacije, hrvatske katolièke trgovaèke centre i hrvatske katolièke kladionice.

          Vole li Hrvati takve televizije? Ne pretjerano: kad bi sutra poèela s radom, najkasnije do veèernjeg Dnevnika svih bi pola milijuna bosanskohercegovaèkih Hrvata – dobro, osim Dragana Èoviæa – jebalo majku i televiziji na kojoj se nema što pametno pogledati i svakom HDZ-u koji postoji i onome tko im je takvu televiziju dao.

          Zašto onda, dovraga, Hrvati žele baš takvu televiziju?

          Zato što je imaju Bošnjaci i Srbi.

          A pošto, razumljivo, nemaju nikakvih ustavnih, politièkih niti bilo kojih drugih sredstava i moguænosti da ugase kretenske sarajevske i banjoluèke televizije, Hrvatima preostaje samo to – onaj dakle nenadjebivi refleks za samoodržanjem – da jednu takvu, dakle kretensku etnièku televiziju, imaju i oni.

          Princip je to po kojemu, uostalom, funkcionira – ako, jasno, imamo dovoljno dobre volje da to uopæe nazovemo funkcioniranjem – trojedna, odnosno dvojedna Bosna i Hercegovina. Nikome tu nikad na pamet nije palo da se ukine ili promijeni ono što ne valja, veæ da svaku pojedinaènu stvar koja ne valja – a ne valja uglavnom nijedna – pravedno dobije svaki od tri konstitutivna naroda. Zato bi bosanskohercegovaèki Srbi, umjesto da ukinu Dodikovu televiziju, radije da i Hrvati imaju Èoviæevu. Zato bi Hrvati, ako treba, i u rat za svoju kretensku televiziju.

          Elem, sreo Bobi Rudija u Mostaru, ðesi bola kako je šta ima?, ‘nako dobro radi se, “nego jel istina što sam èuo”, sjetio se Bobi, “da sad radiš na Televiziji Herceg-Bosne?”. “Jest, ima veæ bogami dvadeset godina”, odgovorio mu Rudi. “Ostale mi još dvije-tri rate.”

          Boris Dežuloviæ l oslobodjenje.ba

          01-25-2013 10:03 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          kad doðe ta televizaja moèi æeš psovat mater a da se ne naljuti susjed , moèi æeš svašta izgovoriti ,a da nebude na nacionalnoj osnovi, psuješ i govoriš svome.

          01-25-2013 11:17 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja bih ipak ostavio jednu zajednièku, jeftinije je, a zajednièko psovanje zbližava ljude.

          01-25-2013 11:50 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Viribus:

            kad doðe ta televizaja moèi æeš psovat mater a da se ne naljuti susjed , moèi æeš svašta izgovoriti ,a da nebude na nacionalnoj osnovi, psuješ i govoriš svome.


          Jakako, stvarno je došao vakat da svi prvo sebi samima j...mo sve po spisku, npr. prvo poèevši od matere (hvala citirani na prijedlogu), a onda i naciju (sebi svoju)... nacija ovdje izgleda i jest najbitnija kao ljudsko i sveopšte odreðenje...

          U meðuvremenu, naravno, sve manje razloga za psovanje svega samima (ili samo svojima, kako veæ ko voli):

            http://www.starmo.ba/mostars/item/13895-stanje-u-mostaru-je-ve%C4%87-sada-neizdr%C5%BEivo.html

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          01-25-2013 13:26 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Stari Grad:

                citat od Viribus:

              kad doðe ta televizaja moèi æeš psovat mater a da se ne naljuti susjed , moèi æeš svašta izgovoriti ,a da nebude na nacionalnoj osnovi, psuješ i govoriš svome.


            Jakako, stvarno je došao vakat da svi prvo sebi samima j...mo sve po spisku, npr. prvo poèevši od matere (hvala citirani na prijedlogu), a onda i naciju (sebi svoju)... nacija ovdje izgleda i jest najbitnija kao ljudsko i sveopšte odreðenje...

            U meðuvremenu, naravno, sve manje razloga za psovanje svega samima (ili samo svojima, kako veæ ko voli):

              http://www.starmo.ba/mostars/item/13895-stanje-u-mostaru-je-ve%C4%87-sada-neizdr%C5%BEivo.html


          proèitao sam ovaj tekst koji govorio teškoj situacii u gradu, ipak se nebih složio sa tim.Nezadovoljan narod izaðe na ulice, ili na neki drugi naèin treaži poboljšanje uvjeta života, a ovi naši šute i muèe, nitko ne progovara i sve se završava kao uvjek na prièama uz kavu za koju su jedva skupili marku.Kakve koristi što Periæ prièa gdje treba, da ih pozove na ulicu niko od tih gladnih nebi izašao.I tu je kraj prièe.Možemo mo pametovati i polemisaati ,ali od toga nema boljitka ni promjena.Sve dok se sjedi kuæi i kafiæu, prièajuse stare bajke, ništa od promjena nema.

          01-25-2013 14:29 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com