Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Osniva se RTV kanal na hrvatskom jeziku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Osniva se RTV kanal na hrvatskom jeziku Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vijeæe ministara BiH

    Osniva se RTV kanal na hrvatskom jeziku


Vijeæe ministara BiH veæinom glasova utvrdilo je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Javnom radiotelevizijskom sistemu BiH, koji je predložio predsjedavajuæi Vijeæa ministara, nakon što resorno ministarstvo nije pripremilo i u programu rada za 2013. godinu nije predložilo izradu ovog zakona.

Prijedlog zakona s ugraðenim sugestijama i primjedbama bit æe dostavljen Parlamentarnoj skupštini BiH na razmatranje po osnovnoj zakonodavnoj proceduri.

    Prijedlogom zakona osniva se RTV kanal na hrvatskom jeziku kao javni servis kojem æe pripadati 20 posto neto prihoda od marketinškog oglašavanja i 20 posto od ukupnog iznosa RTV takse naplaæene na teritoriju Bosne i Hercegovine.


    http://www.mojusk.ba/vijesti.php?id=456

___________________________________________________________________

    01-11-2013 16:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ne gledam ni jedan pa mi ne smeta ni Hrvatski ..jer na svakom lazu pa neka lazu i na Hrvatskom.

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    01-11-2013 18:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Treba uhljebiti novopeèene novinare iz škole onog "doktora". Neka , valja, neka ljudi rade. Jasno da æe se lagati. Pa lažu svi. Laže Bog. Laže vrag. Laže èovjek. Svi lažu za svoj komad mesa. Laže i Abra.
    Na srpskohrvatskom jeziku. Jezik mrtav, nema ga a ja ipak razumijem one što pišu na živim jezicima naših naroda. Ponekad i mene poneko razumije. 02.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane abraxas dana 01-11-2013 u 21:34.

    01-11-2013 20:34 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Radio-televizija manjeg bosanskohercegovaèkog entiteta se odmah usprotivili, sad im valja odvojiti 20% prihoda za novonastalu televiziju, a oni ne daju ni centa. 29.gif

      http://www.klix.ba/vijesti/bih/osnivanje-rtv-kanala-na-hrvatskom-jeziku-vodi-osnivanju-treceg-entiteta/130111104

    ___________________________________________________________________

      01-11-2013 20:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4406
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zvakoj opstini/zupi program na jeziku vecine u istoj!!

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      01-11-2013 21:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hrvati polazu pravo na svoju televiziju i ovo je dobar potez 10.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      01-11-2013 21:47 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      REALISTA REALISTA is a Male
      samo sto nisam


      Poruka: 1375
      Location: Bosna i Hercegovina

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zar im nisu dovoljni kanali kao sto su FTV, BHTV, OBN...na tim kanalima pricaju neki novopeceni-hrvatski jezik, ja ih prosto nista ne razumijem, a sto je najgore ulizuju se ovima sto trube po Rondou ne bi li im se ostvario san TRECEG RAJHA a trubaci ih ne bendaju ni 2% nego jos traze i cistokrvni arijevsko-hrvatski kanal 21.gif

      A pazi samo drskosti jos, traziti kanal na "hrvatskom" a ne dati ni feninga za pretplatu 13.gif

      01-11-2013 23:20 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ti ga ubodes u sridu isusati 01.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      01-11-2013 23:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja se jednim dijelom slazem s realistom....na ftv-u je zastupljen hrvatski jezik....
      eh sad citam po mnogim forumima kao nije jezik samo u pitanju nego i sadrzaj....ovo mi je presmijesno....cuj sadrzaj...sta...prikazivat ce se ljepom nasom??? sta li...vijesti ce biti drugacije???

      sve ovo oko programa mi je zalosno....majke mi....

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        01-12-2013 11:12 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          ja se jednim dijelom slazem s realistom....na ftv-u je zastupljen hrvatski jezik....
          eh sad citam po mnogim forumima kao nije jezik samo u pitanju nego i sadrzaj....ovo mi je presmijesno....cuj sadrzaj...sta...prikazivat ce se ljepom nasom??? sta li...vijesti ce biti drugacije???

        Pokušat æu ti objasniti jednostavno: možda Hrvate u BiH ne intertesiraju svakodnevne reportaže o majkama Srebrnice ili o Suljagiæevoj inicijativi 1. mart.
        Možda žele èuti i vidjeti reportažu o tome ko je pobijedio na takmièenju mladih mažoretkinja u Èitluku ili žele vidjeti neku dijalošku emisiju o mišljenju Rima o fenomenu Meðugorja.
        A to nije isto s onim što se na ponekom prijenosu TV utakmice kaže ''zaleðe'' i ''vratnice'' i na ponekom dnevniku pojavi spiker koji govori hrvatski ili se pusti serija Larin izbor. A s druge strane svi su filmovi titlovani nekakvom èudnom jeziènom mješavinom za koju ne bih znao reæi kojem jeziku pripada.

        01-12-2013 12:04 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2849
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        TV nema frke. To je najmanji problem u ovoj napacenoj drzavi.

        ali manite se suplje demagogije. Vrlo je lako sa malo dobre volje pustiti reportazu o mazoretkinjama iz Citluka

        Sve je jedno veliko smece da bi se narod sto vise obmanuo i poveo za sobom. Moja je nana ikavski govorila, a u Splitu se i dan danas govori 'iljada a ne tisuca.

        Znam da pokusavam biti realan, a to je opet pucanje u prazno, ko je corav, nikad nece progledato (ili vrlo tesko). Ponavljam, da nije problem u tome sto se ne moze staviti vise sadrzaja u FTV i nije problem da se formira ta nova HTV. Problem je u novopecenom (bh)hrvatskom (i ostalim novopecenim) jezicima....

        Vuk Karadzic je standarizovao jezik i nazvao ga SH / HS, a uzeo je kao bazu govor hercegovine (oko Stoca). Ako Hrvat iz Stoca govori isto kao Hrvat iz Zagreba, pusticu klikeru da me gadja klikerima dok ne crkne

        Ako ima nedovoljno hr.sadrzaja na FTV onda je to jedan VELIKI PROBLEM. Ako ce se taj problem rijesiti sa novom HrTV super. (mada je sigurno da ce nova HrTv biti novi kamen spoticanja i novi izvor vidicemo cega)

        Sve u svemu, vidicemo, ova zemlja MOZE, ima kapacitet, ima znanje i resurse, ali je pitanje da li ova zemlja HOCE da jednom u zivotu dodje sebi i okrene se blagostanju i buducnosti.

        Nije do mene

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        01-12-2013 14:20 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Treba dati svim narodima,koji žive u BiH da slušaju i gledaju na kojem god hoæe jeziku,i da gledaju oèima kojima hoæe (jal crno bijelo,jal šarene laže).....
        ali,pod uslovom da se plaæa tv pretplata .Jer ,ako svi dobiju tv na "svom" jeziku,onda nema isprike....neæu da plaæam,jer nema to i to ....
        Znaèi,svi moraju plaæati u Bevandinu (ili ko veæ bude) kasu,državnu...
        Pa,izvoli.

        Meni drago gledati sve TV iz bivše juge,a pogotovo ove "naše u BiH" (bhtv1,federalna,bn,tv1,rtrs). Èujem svašta,ponekad se dobro i nasmijem,kad npr. na BN spikeri "mešaju" i "miješaju" ikavicu i ekavicu i ijekavicu 13.gif 13.gif
        Kad dodik ðah vako,ðah nako.A najgolemije mi kad kaže spikeru ili spikerki : ma šta ti tu prièaš,odakle ti to??? 13.gif 13.gif 13.gif Ja odvaljujem.
        Pa i na htv prošlu nedelju ,Kajin , ðah hiljada ðah tisuæa.

        Dajte nam svašta,narodu treba i isitne,i šarenih laža .
        10.gif

        ___________________________________________________________________

          01-12-2013 14:42 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          kliker kliker is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 466
          Location: Bjelušine

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ne bih ja ulazio u analizu koliko se koji jezik razlikuje ili lièi jedan drugom, veæ bih ukazao na realitet - a to je da u ovoj zemlji postoje tri zvanièna jezika i da su kao takvi i ugraðeni u ustavnu materiju ove zemlje. jwer da nije tako, onda bi imali zvanièno samo jedan jezik, a samim tim i sam,o jedan narod koji govori tim jezikom. A to je milijun svjetlosnih godina daleko od stavarnosti na terenu. Ljudi žele i hoæe da ih se doživljava baš onako kako se deklariraju i shodno tom i uvažavaju njihov jezik. I æiæa miæa.

          Inaèe, ova današnja potreba za TV kanalom na hrvatskom jeziku je politièki paravan, mada donekle u praksi i stoji opravdan zahtjev.
          U suštini se radi o potrebi za kontrolom jednog dijela javnih medija, jer nisu sve politièke oligarhije ravnopravne u tom dealu.
          Recimo RTRS je glasilo vladajuæe garniture u RS, dok je FTV sve donedavno bila jedan svojevrsni stranaèki bilten SDP-a i glavna poluga u osvajanju vlasti na prošlim izborima.. dobro, Bakir H. je otpao privremeno, ali se trenutno se opet aktivno radi na ponovnom potèinjavanju tog servisa pod kontrolu SDP- Ne znamo koliko si pratio ranije FTV i one gluposti sa 60 minuta i ''odgovorite ljudima'' a pogotovo Dnevnik.. je ono bilo plafon zloupotrebe državnog medija u privatne svrhe, na èemu bi se mogla solidna disertacija odraditi
          E upravo je to i svrha stvaranja ovog ''kanala na hrvatskom jeziku'', u cilju jednakopravnosti manipuilatora s javnošæu. Mada, i dalje stojim, ovo je trebalo riješiti davno...Pa i nacionalne manjine u europi imaju ustavno pravo na tv kanal na svom jeziku.

          01-12-2013 14:50 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..ovo sa kanalom je super ..vrjeme je da i Hrvati pocnu placat preplatu u BiH..ovo je jedinstvena prilika da drzavni kanali naplacuju svoje usluge ..Ja samo sto imam TV moram platit 600 maraka godisnje samo na posjedovanje TV prijemnika ,ako cu sta gledat plati 120 maraka za nekih tridesetak programa koje dobijem za paket koji gledam ..tako da me gledanje programa i tv dodju godisnje oko dvije hiljade maraka

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          01-12-2013 17:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od kliker:

            Ne bih ja ulazio u analizu koliko se koji jezik razlikuje ili lièi jedan drugom, veæ bih ukazao na realitet - a to je da u ovoj zemlji postoje tri zvanièna jezika i da su kao takvi i ugraðeni u ustavnu materiju ove zemlje. jwer da nije tako, onda bi imali zvanièno samo jedan jezik, a samim tim i sam,o jedan narod koji govori tim jezikom. A to je milijun svjetlosnih godina daleko od stavarnosti na terenu. Ljudi žele i hoæe da ih se doživljava baš onako kako se deklariraju i shodno tom i uvažavaju njihov jezik. I æiæa miæa.

            Inaèe, ova današnja potreba za TV kanalom na hrvatskom jeziku je politièki paravan, mada donekle u praksi i stoji opravdan zahtjev.
            U suštini se radi o potrebi za kontrolom jednog dijela javnih medija, jer nisu sve politièke oligarhije ravnopravne u tom dealu.
            Recimo RTRS je glasilo vladajuæe garniture u RS, dok je FTV sve donedavno bila jedan svojevrsni stranaèki bilten SDP-a i glavna poluga u osvajanju vlasti na prošlim izborima.. dobro, Bakir H. je otpao privremeno, ali se trenutno se opet aktivno radi na ponovnom potèinjavanju tog servisa pod kontrolu SDP- Ne znamo koliko si pratio ranije FTV i one gluposti sa 60 minuta i ''odgovorite ljudima'' a pogotovo Dnevnik.. je ono bilo plafon zloupotrebe državnog medija u privatne svrhe, na èemu bi se mogla solidna disertacija odraditi
            E upravo je to i svrha stvaranja ovog ''kanala na hrvatskom jeziku'', u cilju jednakopravnosti manipuilatora s javnošæu. Mada, i dalje stojim, ovo je trebalo riješiti davno...Pa i nacionalne manjine u europi imaju ustavno pravo na tv kanal na svom jeziku.



          "Samire Maricu" (klikeru), od kad ti nauci tako dobro "hrvatski" kao da si rodjen u Zagrebu? 28.gif

          01-12-2013 17:19 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od REALISTA:

                citat od kliker:

              Ne bih ja ulazio u analizu koliko se koji jezik razlikuje ili lièi jedan drugom, veæ bih ukazao na realitet - a to je da u ovoj zemlji postoje tri zvanièna jezika i da su kao takvi i ugraðeni u ustavnu materiju ove zemlje. jwer da nije tako, onda bi imali zvanièno samo jedan jezik, a samim tim i sam,o jedan narod koji govori tim jezikom. A to je milijun svjetlosnih godina daleko od stavarnosti na terenu. Ljudi žele i hoæe da ih se doživljava baš onako kako se deklariraju i shodno tom i uvažavaju njihov jezik. I æiæa miæa.

              Inaèe, ova današnja potreba za TV kanalom na hrvatskom jeziku je politièki paravan, mada donekle u praksi i stoji opravdan zahtjev.
              U suštini se radi o potrebi za kontrolom jednog dijela javnih medija, jer nisu sve politièke oligarhije ravnopravne u tom dealu.
              Recimo RTRS je glasilo vladajuæe garniture u RS, dok je FTV sve donedavno bila jedan svojevrsni stranaèki bilten SDP-a i glavna poluga u osvajanju vlasti na prošlim izborima.. dobro, Bakir H. je otpao privremeno, ali se trenutno se opet aktivno radi na ponovnom potèinjavanju tog servisa pod kontrolu SDP- Ne znamo koliko si pratio ranije FTV i one gluposti sa 60 minuta i ''odgovorite ljudima'' a pogotovo Dnevnik.. je ono bilo plafon zloupotrebe državnog medija u privatne svrhe, na èemu bi se mogla solidna disertacija odraditi
              E upravo je to i svrha stvaranja ovog ''kanala na hrvatskom jeziku'', u cilju jednakopravnosti manipuilatora s javnošæu. Mada, i dalje stojim, ovo je trebalo riješiti davno...Pa i nacionalne manjine u europi imaju ustavno pravo na tv kanal na svom jeziku.



            "Samire Maricu" (klikeru), od kad ti nauci tako dobro "hrvatski" kao da si rodjen u Zagrebu? 28.gif


          Ovo je veæ drugi put da prozivaš ljude imenom i prezimenom.....a nemaš muda da kažeš svoje ime.

          Nadam se da æe moderatori sada reagovati..... 01.gif

          ___________________________________________________________________

            01-12-2013 17:23 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            REALISTA REALISTA is a Male
            samo sto nisam


            Poruka: 1375
            Location: Bosna i Hercegovina

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja nikoga ne prozivam, samo citam ono sto mozes i ti a i svako ovdje procitati javno u njegovom profilu 28.gif

            Zar nije protiv pravilnika koristiti tudje ime kao sto je to neki "Samir Maric"? 14.gif

            01-12-2013 17:27 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..kliker ima vishe nikova 13.gif

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            01-12-2013 17:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            REALISTA REALISTA is a Male
            samo sto nisam


            Poruka: 1375
            Location: Bosna i Hercegovina

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Mariofil zvani Samir iz Mamica kod Gruda 13.gif

            01-12-2013 17:34 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..Samir mu je umjetnicko ime 13.gif

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            01-12-2013 17:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com