Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Ku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Kuæice na vodi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Plutajuæi rijekama nailazio sam na razlièite objekte sagradene na obali, ali i na razlièite plutajuæe objekte – splavove, u kojima su ljudi boravili. Prema nekakvoj svojoj podjeli podjelio sam ih na nekoliko vrsta i to:

Ulica splavova

Naišao sam samo na jednu zvaniènu (sa nazivom ispisanim na svojoj tabli), ali kako su lijepo složeni splavovi ne vidim razloga da nema više tih „ulica“ na vodi.





















Splavovi za dušu






U njih raèunam samo malene objekte na plutajuæim elementime (najèešce baèvama od metala), koji su sagradeni da bi nam pružili utoèište u sluèaju nevremena ili za jaka sunca. Opremljeni su sa najnužnijim potrepštinama za život, gotovo isposnièki, ali zato nam puno znaèe. U njima dodemo „lijeèiti“ dušu i tijelo uživajuæi u miru prirode i rijeke, a opet osjeæajuæi sigurnost da u sluèaju nevremena imamo gdje da se sklonimo. Posjeduju ih stvarni zaljubljenici u prirodu koji veæinu svoga slobodnog vremena borave u njima

















___________________________________________________________________

    02-10-2013 23:32 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    Olimp Olimp is a Male
    rodjeni




    Poruka: 753
    Location: Zagreb
    pokretac teme Thread Started by Olimp

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Splavovi za pokazivanje društvenog statusa





    Takve objekta (èast pojedincima) grade osobe koje i na vodi žele pokazati tko i šta su u društvu. Veæina ih ne uživa u miru i prirodi, veæ u pogledu na prolaznike koji upere pogled ka splavu, a za koje misle da su ostavili dojam svojim „djelom“.



















    Splavovi za aktivnosti





    Na njima vlasnici uzgajaju biljke npr. Vinovu lozu ili paradajz, proizvode struju za sada samo za svoje potrebe, a kasnije tko zna, ili na splavu imaju svoju teretanu, neka svi vide koliko im je stalo do „proizvodnje i uzgoja“ tjelesnih mišiæa.



















    Splavovi restorani, muzièki klubovi ili pozornice





    Restorana sam vidio raznoraznih, ali pozornicu za održavanje recimo koncerata ili predstava samo jednu













    Jedinstveno svim objektima je da su sagraðeni na rijekama, uz njihove obale, veæinom ilegalno, svojim postojanjem spreèavaju pristup vodi s obale, ali i obali s vode. Svojim postojanjem i korištenjem zagaðivaèi su rijeka. Njihovom gradnjom devastira se ljepota rijeka u desecima kilometara duž obala i pitanje je da li nam je to potrebno.

    Da li je potrebno dozvoliti da se njihovom gradnjom "prisvaja" obala, dio rijeènoga toka, zagaðuje i nagrðuje okoliš, samo zato da bi netko mogao stanovati ili bivakovati na rijeci. Sa kojim pravom prisvaja zajdenièki nam prostor koji vole i obožavaju ljudi rijeka, rijekoljupci.

    Pitam se do kada æe ostali trpjeti takav vandalizam, do kada æe se nepoštivanje zakona tolerirati i zatvarati se oèi nad njihovim provoðenjem.


    bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

    ___________________________________________________________________

      02-10-2013 23:33 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
      bijelilabud bijelilabud is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 293

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sama slika može dosta toga da kaže, bez ikakvog objašnjenja. Takve su, Olimpe, sve slike sa tvojih predivnih putovanja. Objektiv kamere zabilježio je ono što je oko vidjelo, a oko je vidjelo ono što duši godi. Hvala ti, u ime svih nas koji uživamo u ljepotama što ih nesebièno dijeliš sa nama. Kada uz sliku idu i popratni tekstovi, koji su uvijek instruktivni, dragi, dojmljivi.....jer su iz srca i duše dobrog èovjeka,ugoðaj je zaista potpun.
      Moje iskreno i veliko poštovanje Olimpe, što oplemenjuješ ovo mjesto na kome se virtualno okupljamo.

      02-10-2013 23:55 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif olimpu za trud i vjerodostojnost u oèuvanju prirode.

      zivjeli.gif zivjeli.gif

      02-11-2013 00:28 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Olimp Olimp is a Male
      rodjeni




      Poruka: 753
      Location: Zagreb
      pokretac teme Thread Started by Olimp

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala vam prijatelji moji. Lijepo je èuti pohvale, a još ljepše imati saznanje da vas moje prièe raduju.

      bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

      ___________________________________________________________________

        02-11-2013 08:39 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com