Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » dva teksta povodom 14. februara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesi ti za ovo iz flaše ili za ovo iz lonca ? 02.gif




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 02-15-2017 u 19:02.

02-15-2017 18:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nema lijeka.

Ako su pioniri bili zadojeni 80'ih, u onom rezimu, zamislite kakva su djeca tih pionira, koji su tek bili izrasli i iskalili se u ratovima '90ih

Necu namjerno nacije spominjati, jer takvih nadojenih pionira ima u redovima svih naroda i narodnosti bivse nam drzave

Igrom slucaja, negdje su se borili za svoju familiju i branili svoje selo, a negdje su napadali, pljackali i silovali. Statistika govori ko je gdje zaglavio, popusio, i u kolikoj proporciji, hrvati u posavini, i dijelovima sredisnje bosne i sjeverne hercegovine, srbi u dijelovima hercegovine i krajine, bosnjaci svugdje... a nenacionalisti su bukvalno izbrisani sa mape BiH. Nedavno citah jedan dobar clanak, koji se pita 'gdje su nestali oni sto su se izjasnjavali kao Jugosloveni' a bilo ih je puno, u Mostaru npr 12%

I da se malo vratim na pocetak teksta, nazalost, mnogi nezadojeni pioniri, su morali napustiti svoju zemlju za vrijeme ili poslije rata. Gledajuci sadasnju situaciju (bolje receno prebrojavajuci nenacionalne glasacke listice) lako je doci do zakljucka da je nezadojenih u BiH vise nego malo, a razlog je jer vjerovatno jadnici nisu imali sansu ili mogucnost nigdje da otidju

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-15-2017 20:34 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif

sad citam svoj post, cuj OTIDJU, a mene seljaka, gluho bilo

11.gif 11.gif

Pravilno je bilo napisati ODU

Pitanje: Sta je pravilno i po kojem pravopisu. Toliko se sada jezika govori da ja ne znam kojim jezikom pricam

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-15-2017 20:37 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mora da neko oko tebe prica tako pa si mozda pokupio nesvjesno 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-15-2017 23:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bjeri

kad nam je profesor matematike govorio:
'ova linija pocimlje, pardon pocima...'

13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-16-2017 01:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i tako ti se ja tu
zastavim i vidim sve oni
zastavljaju ljude ,
19.gif

02-16-2017 05:49 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Jesi ti za ovo iz flaše ili za ovo iz lonca ? 02.gif




    -


Lonac definitivno, ali sam ociglednu gluplji od oba idiota 13.gif

Mislio sam nesto drugo postaviti, ali ove hebene reklame me shebase...

Kontam prvo, sta me ovaj (ti) pita, pa rekoh da vidim ja opet sta sam stavio... 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

Sad cu ja ono sto sam u stvari posao postaviti... Iako je i ova na mjestu 23.gif 23.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-16-2017 07:48 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    https://m.youtube.com/watch?v=Lr8lDbPwxBg


THIS is it 18.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-16-2017 07:51 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam odslušao èitav intervju, došao sam do 10:56. Mogu se složiti sa 99% ovog.

Onaj 1% koji me malo ovdje žulja je sljedeæe: Govori se o onima koji imaju krivicu (svim stranama, navodno) i kako svak treba vidjeti svoju odgovornost u svemu ovom.

Ovo je nekako trenutak koji sam èekao sve ove godine.

Meni se prirodno nameæe pitanje - iskljuèuje li ovaj iskaz u ovom intervjuu moguænost da je stvarno
bilo ljudi, pa i opcija, koje nisu bile ni na jednoj od tih strana, i ko nosi njihov glas u svemu ovom ?

Ili još preciznije, ko æe njima polagati raèune, pošto se radi o nevinim žrtvama, živim i mrtvim, rata i ovog poslijeratnog rata sve ove godine, koji niti su opredjeljeni za bilo koju od ovih "odgovornih" opcija,
a zarobljenici su situacije i tragedije koja im je nametnuta protiv njihove volje i u kojoj su zateèeni ?


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-16-2017 10:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako se na danu oslobodzenja Mostara fino po kozna koji put potvrdi da SDA precutno pisa po
antifasizmu,nisu se ni oglasili 13.gif 13.gif 13.gif

02-16-2017 21:16 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Bjeri

    kad nam je profesor matematike govorio:
    'ova linija pocimlje, pardon pocima...'

    13.gif 13.gif



hahah poznat mi taj profesor ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-16-2017 23:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    21.gif 21.gif

    Nema lijeka kod nas.

    Glede ovog slucaja, zap. hercegovina je totalno zadojena. Podrucje gdje su partizani najvise problema imali tijekom oslobadjanje bivse nam domovine. Nije dzabe tito naredio da hrvatske jedinice partizana budu te koje ce streljati na Blajburgu, ili u slucaju Mostara, koje ce oslobadjati Mostar i cistiti zap. hercegovinu.

    Pokusavam biti realan. Nemam nista protiv nacionalista, ni protiv desno nastrojenih ljudi. Ne volim ih, ali ne mislim im zlo. Protiv sam fasizma, Fasizam je porazen i osudjen u drugom svjetskom ratu i zabranjen je u citavom svijetu!!!! A ovi nasi su mnogi fasisti!!! 21.gif

    Realno, vjerovatno je da su partizani pobili domace izdajnike, i da je neduznog naroda nastradalo (nedavno smo pricali o Fazlagica kuli)
    Apsolutno ne odobravam streljanje neduznih, ali zna se da u svakom ratu neduzni nastradaju

    Nece ovi nasi, ni suzivot ni mir. Ako su pobijeni 66 hercegovackih fratara, to je grehota. Ali je licemjerje totalno praviti se corav, kad su pobili preko 2000 mostaraca '93

    Vrlo je glupo praviti poredjenja. Povijest pisu pobjednici.
    Tako da necu nikoga porediti.

    POvijest kaze: Fasizam porazen u 2 sv. ratu. 14.2 dan oslabadanja grada od fasista. To je povijest. Nema vise price

    POvijest kaze. 9.maja 1945 je porazen Hitler i 3 rajh. 9. maja '93 se desio mucki napad na sve sto nije na strani hzhb.


    Treba ostaviti povjest i graditi buducnost


    16.gif
Kako ti nije jasno da barem sada povjest iliti istorija ne postoji na nashim podruchijima. Postoji povijest stranaka. Povijest ideologija. Nema vishe uchiti iz potvrdjenih knjiga ......sve se neshto pozivaju na bjelosvjecke sharlatane.....I u to vjeruju kad im odgovara. Sramna che biti nasha buduchnost. Treba odjebati sva balkanska plemena.

02-17-2017 03:14 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Treba... samo...

    ... za mene je jeziva razlika u npr. Maksinom odgoju, ili odgoju još nekih ovdje, u poreðenju s
    "odgojem" ljudi koji pišu one stvari u komentarima ispod onog èlanka na bljesku...

    ... i ostaje, kao neriješena stvar, ta razlika, i pitanje kako da jedno društvo uopšte funkcioniše kada postoje
    (nažalost, izgleda rasprostranjeni i danas uvriježeni) mentaliteti koji ne poštuju nikakve ljudske i "civilizacijske" norme.

    Odgojiti dijete znaèi prolazak i odrastanje jedne èitave generacije dok ti ljudi ne budu u jednom nosivom
    (da mogu poèeti nositi društvo na svojim pleæima), izraslom dobu, pa hajde recimo i zrelom.

    Šta je danas kod nas izraslo, i kakav je prije svega vladajuæi (ako on i postoji) sistem vrijednosti u društvu ?


    -
Pa onda kazi svoje mishljenje o nashem danashnjem drushtvu. Vidim da to mozesh. Gukni golube. Mojne sve okolo kole.

02-17-2017 03:18 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

      Treba... samo...

      ... za mene je jeziva razlika u npr. Maksinom odgoju, ili odgoju još nekih ovdje, u poreðenju s
      "odgojem" ljudi koji pišu one stvari u komentarima ispod onog èlanka na bljesku...

      ... i ostaje, kao neriješena stvar, ta razlika, i pitanje kako da jedno društvo uopšte funkcioniše kada postoje
      (nažalost, izgleda rasprostranjeni i danas uvriježeni) mentaliteti koji ne poštuju nikakve ljudske i "civilizacijske" norme.

      Odgojiti dijete znaèi prolazak i odrastanje jedne èitave generacije dok ti ljudi ne budu u jednom nosivom
      (da mogu poèeti nositi društvo na svojim pleæima), izraslom dobu, pa hajde recimo i zrelom.

      Šta je danas kod nas izraslo, i kakav je prije svega vladajuæi (ako on i postoji) sistem vrijednosti u društvu ?


      -
    Pa onda kazi svoje mishljenje o nashem danashnjem drushtvu. Vidim da to mozesh. Gukni golube. Mojne sve okolo kole.



I predstavi se ,za Boga , miloga, da znamo sa kim razgovaramo .Inace ....mozes ti to ...hajde .Hukni ..hu,hu ...

02-17-2017 03:50 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za boga miloga ti mi se ne trebassh predstavljati. Tebe znam. 02.gif

02-17-2017 05:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znam da ne znas da znam da te znam.

02-17-2017 13:08 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

      Treba... samo...

      ... za mene je jeziva razlika u npr. Maksinom odgoju, ili odgoju još nekih ovdje, u poreðenju s
      "odgojem" ljudi koji pišu one stvari u komentarima ispod onog èlanka na bljesku...

      ... i ostaje, kao neriješena stvar, ta razlika, i pitanje kako da jedno društvo uopšte funkcioniše kada postoje
      (nažalost, izgleda rasprostranjeni i danas uvriježeni) mentaliteti koji ne poštuju nikakve ljudske i "civilizacijske" norme.

      Odgojiti dijete znaèi prolazak i odrastanje jedne èitave generacije dok ti ljudi ne budu u jednom nosivom
      (da mogu poèeti nositi društvo na svojim pleæima), izraslom dobu, pa hajde recimo i zrelom.

      Šta je danas kod nas izraslo, i kakav je prije svega vladajuæi (ako on i postoji) sistem vrijednosti u društvu ?


      -
    Pa onda kazi svoje mishljenje o nashem danashnjem drushtvu. Vidim da to mozesh. Gukni golube. Mojne sve okolo kole.




Pa evo, mislim da bi bilo najsretnije, mada je to utopijska misao, da se sami od sebe svi blentiteti
ukinu, ali da se pored normale zajednice otvori jedan poseban dio, pod imenom NN.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 02-17-2017 u 15:35.

02-17-2017 15:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    OAX5DqEUGck


ko budali samar

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-17-2017 16:24 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Je li se ustasa Beslic ocitao glede okupacije 14. februara? 14.gif 21.gif

02-17-2017 23:20 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Kako i kada ce se stanje srediti kada imamo minimalno dva totalno diametralna pogleda na proslost, sadasnjost, a za buducnost nemam pojma...

      http://bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/hvo-od-koga-smo-mi-mostar-oslobadali-u-lipanjskim-zorama/186845


a vidi slike nema dva hrvata na njoj sve muslimani
jasmin,daidja, malik... 13.gif
ha branitelja

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-17-2017 23:55 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com