Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » MALI OGLASI » Prodaje se stan u Fejicevoj iznad Sipada » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od STECAK:

      Ma ja narod sere pare ( a da ih i sere ,koliko jede nemoze toliko nasrat),pa moze si priustit tako malo ovecu garsonjeru.
      Izvinite ,oprostite ali pardon -ispricavama se
      stan je ocito namjenjen dijaspori a nikako "domacem" trudbeniku,a i zasta ce mu.
    Cemu iritanstnost , zavist i mrznja 13.gif Kako se u Sarajevu niko ne buni 19.gif Reci hvala Allahu na blagodati koju mi je dao pa imam sta pojest , gdje leci i imam vode za napit se . Ovo sto sam nabrojao ima svako sedmi covjek na kugli zemljinoj .

    A ja ti bi jedno dva auta , cetri stana , dvije prodavnice i jedno tri vikendice za vikenda 19.gif Automobili po mogucnosti mare AUDI Mercedes ili BMW 19.gif I platu od cetr pet tusca eura . Bi li onda zadovoljan bio 21.gif takvi ko ti nikad , jos bi vecu zavist imao jer tebi i vecini ljudi dunjaluk zvoni u glavi . kad podjes ti u sanduka a ja na tabutu u istu cemo zemlju i nista ti od mercedesa , ne more stat u rupu 19.gif 13.gif A onda kad doju meleci ispitivaci 26.gif





Je li i ovakav post od oskara svemirca potpada pod "eto vas tamo" ?




----------------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

05-27-2014 10:16 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Refla zavisi gdje u Sarajevu ..na butmiru mozda jesu jeftiniji


neki dan ja u sarajevu bila...kod skenderije neka zgrada nikla...ovako...fina na oci (ne znam kakva je unutra) kvadrat puno jeftiniji nego u Mostaru...(barem je na zgradi tako pisalo 01.gif )

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    05-27-2014 12:40 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..cjene su bile nerealne u svakome gradu do sada ..dobar dio ljudi iz dijaspre se obezbjedio nekretnnama ili stanovima ..kuce uveliko opravljene i uslovne zastanovanje ..dobar dio stanova nasledjeno od roditelja koji su vec odavno pomrli tako da su sve to uzroci zbog koji cjena stanova i materijala za gradnju mora drasticno da opada ..kupovna moc domaceg stanovnistva se svela na minimum ..danas u BiH ima samo 20%platezno sposobnih gradjana da mogu podnjet kredite za kupovinu stana ,dok je ostatak stanvnstva doveden na egzistencionalni minimum ili na samo granicu egzistencije ili gladi

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    05-27-2014 13:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..dolina sunca josh uvjek ima nepordatih stanova ,vjerovatno zbog lokacije i kupvne moci domaceg stanovnistva

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    05-27-2014 13:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @vjetre, sve stoji ali i ljudi koji mogu da dignu kredit banke im ne daju (mislim koji bi mogli podnjeti tu ratu sa svojim mjesecnim primanjima)....meni htjeli odboriti jedan kredit dok nisam dijete dobila (ziva istina) i sad mi ne daju...tj. nude slican pod drugim uslovima...ne pada mi na pamet...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      05-27-2014 13:57 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..normalno je to sto ti tako nude ,kod nas je isto tako odma te pita koliko imash djece .jer djeca su troshak i nije isto primati 1500 KM plate bez djece i sa djetetom i josh ako imash auto koje je na krediti ..jer to vishe nisu tvoja primanja i tvoja kreditna mogucnost je daleko manja ako imash samo jedno djete a rizik za kredit da ga vratish je daleko veci
      ..koliki je realan procenat ljudi u BiH da su kreditno sposobni ,jeli ja grijeshm kad kazem da je to svega 20 % ,

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-27-2014 14:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjetre,u pravu si da bi cijene stanova trebale pratiti kupovnu moc stanovnistva i kod nas bi trebale padati.Medjutim,ako udjes na bilo koju stranicu vidjeces da cijene rastu.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      05-27-2014 15:22 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ... i bube se kote...

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      05-27-2014 15:37 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Stari Grad:

        ... i bube se kote...




      ..jesi to opet si u podrumu igro zmure 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-27-2014 21:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      uh jebote
      ja pomislih da su picajzle 07.gif

      05-27-2014 22:35 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne moze biti cijena kvadrata vece od hiljadu maruna ,pa eto ih temo
      (haj neka bude i zavisno od lokacije)

      05-27-2014 22:36 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ne moze sigurno ..ako investitor pravi dvadeset stanova tad on trazi najnizu ponudu za kompletn materijal ..njemu nije vreca cimente 10 marak ko meni koji kupuje 50 vreca on kupuje 50 tona ..gdje njegov problem posle .kad on meni prodaje kvadrat stana tad on tu vrecu u taj kvadrat stana uracunaje po maloprodajnoj cjeni ,,na kraju mu jedan kvadrat stana izlazi po 2500 km ..700 maraka ide materijala po kvadratu stana vishe ni marke .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-27-2014 22:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..prije rata kvadrat poslovnog prostora u Mostaru nije bio veci o 1800 maraka dok se stambeni kreto oko 12oo maraka ..na takvu cjenu se opet zaradjivalo ..normalno da ponuda i potraznja diktira cjenu ..ljudi traze raspituju se i cjena stanova se dize bez bilo kakve racunice ,potraznja opada cjena kvadrata opada ..ne mozemo ni mi kupci ocvekivati da ce cjena kvdrata ici ispod cjene ulozenog materijala ,jeste da su ovo sve nerealne cjene stanova to je sigurno tacno ..mozemo mi filozofirat koliko hocemo ali trziste odnosno ponuda potraznja odredjuje tu cjenu pa to nekome bilo drago li pravo to te niko ne pita

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-27-2014 23:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      zorokrik zorokrik is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1337
      Location: St.Marino

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mjenjam stan u Makarskoj za zapadni Mostar blizina sveucilista pozeljna!!

      ___________________________________________________________________

        bar_dan.gif

        05-28-2014 14:12 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9495
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        moze li u omladinskoj dvoiposoban?

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        05-28-2014 23:01 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        neretva12 neretva12 is a Male
        proplivo


        Poruka: 11
        Location: CANADA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        najbolje bi ti odgovaralo za cjenu jednog rucka jelde nista vise od toga

        ___________________________________________________________________
        nigdje nije tako nebo tako sjajno kao iznad moga mostara nigdje sunce negrije kao umom MOSTARU

        07-16-2014 16:27 neretva12 is offline Homepage of neretva12 Pregledaj poruke od neretva12 Dodaj neretva12 u listu prijatelja AIM Screenname: na YIM Screenname: na
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od neretva12:

          najbolje bi ti odgovaralo za cjenu jednog rucka jelde nista vise od toga



        ta se bunite vi iz Canade ta vi ste puni k"o Djajic,a stanove 'ostavili" da prde prazni i cekate povoljan trenutak da ga taliznete po povoljno (max) cijeni.ma daaaaaaaj.

        07-16-2014 23:07 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        mikani mikani is a Male
        trudim se


        Poruka: 171

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kad sam pravio kuæu iza rata vreæa cimente bila 5 i po maraka a kvadrat se prodavao za hiljadu i po polovanili dvije i po nov. pa zar oèekujete da cijene padaju ako je sad cimenta8 a tako i sve ostalo duplo skuplje.
        Zar nije normalnije tražiti i oèekivati da se zarade i standard poveæaju nego se nadati da æe neko praviti stanove i prodavati ih po graðevinskoj cijeni

        10-15-2014 13:00 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..standard ljudi odredjuje cjenu stana ..moze vreca cimente da bude i 15 ako narod nema mogucnosti za kupovinom stana ,tako da trziste ili ekonomja diktrira cjenu kvadrata ..stanovi i kuce u danskoj su dobro opale bez obzira na cjenu cimente ..tako se i vi sto prodajete stanove ne mozete ravnat po cjeni cementa vec po kupovnoj moci stanovnista ..prosjek plata u BiH je 830 KM a nezaposleni ima 550 000 ...vi pravite cjenu stana prema dijaspori ne prema domacem stanovnistvu ..preracunato u vashe cjene stana recimo 200 do 250 hiljada maraka u danske krune daje istu cjen stana u Danskoj ..malo skontajte standard ljudi u Danskoj i standard ljudi u BiH ,morali bi racunat da se dijaspora dobro namirila sa nasledjenim roditeljskim stanivima i vec davno kupljenim kad su bili po 30 do 40 hiljada maraka ..graditelji stanova morace u buduce da misle na domace stanovnistvo a ne samo da utusite stan za dijasporu .. 02.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-15-2014 u 13:12.

        10-15-2014 13:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od mikani:

          Kad sam pravio kuæu iza rata vreæa cimente bila 5 i po maraka a kvadrat se prodavao za hiljadu i po polovanili dvije i po nov. pa zar oèekujete da cijene padaju ako je sad cimenta8 a tako i sve ostalo duplo skuplje.
          Zar nije normalnije tražiti i oèekivati da se zarade i standard poveæaju nego se nadati da æe neko praviti stanove i prodavati ih po graðevinskoj cijeni



        Zavisi kolika je potraznja..trenutno NIKAKVA ILI BIJEDNA, a nije ni cudo kad nema posla, a ni para.

        Ako je neko i mislio kupiti stan/kucu kupovalo se kad su cijene bile realne marketu i kad je neko iz dijaspore mislio kupiti nesto.

        A vidi sad situacije...stanova ima dovoljno za kupiti, a kupaca koji mogu priustiti vrlo malo. Jedino rijesenje je pad cijena nekretnina. Problem je sto se mnogima ne zuri sa prodajom pa drze cijene.

        Za mene je rijesenje da ovi sto prave stanove (novogradnja) spuste cijene kako bi privukli musterije i malo prodrmali trziste i onda ce ovi "tvrdoglavi" prodavaci stracara/rusevina poceti sami spustati cijene.

        Jos jedna optimisticna vijest je da je dolar u porastu (a nasih ima 500,000 u Americi) tako da mnogi iz Amerike cekaju da se dolar izjednaci sa eurom pa da pocnu ulagati u BiH 10.gif

        10-16-2014 17:08 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com