Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pokajnici » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pametnom dovoljno i vise nego dovoljno da skonta da je Islam jedina ispravna vjera i da je Isa.a.s. jedino mogao biti poslanik a ne neuzubillah Bog . Koja zabluda

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

09-18-2013 16:45 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja se ipak u duhu europskih tradicija držim one stare provjerene i biblijske:

Vjerujem u Boga, Oca svemoguæega,
Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga,
Gospodina našega,
koji je zaèet po Duhu Svetom,
roðen od Marije Djevice,
muèen pod Poncijem Pilatom,
raspet umro i pokopan;
sašao nad pakao,
treæi dan uskrsnuo od mrtvih;
uzašao na nebesa,
sjedi s desna Bogu Ocu svemoguæemu;
odonud æe doæi suditi
žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga,
svetu Crkvu katolièku,
opæinstvo svetih,
oproštenje grijeha,
uskrsnuæe tijela
i život vjeèni.
Amen.

___________________________________________________________________

    09-19-2013 00:27 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Haj da nesto naucim od tebe, da je krscanstvo nastalo u Evropi 21.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    09-19-2013 16:57 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Okle ti to iz ovog magistrovog posta? Jeli ti chitash postove ili onako samo napishesh shta ti je u glavi tog momenta?

    09-19-2013 17:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11452
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jao jao 04.gif 04.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    09-19-2013 17:02 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif Morao sam Dzemila. Kad vidim neke njegove postove stvarno se zbunim.

    09-19-2013 17:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svim nevjernim Tomama

    Neka se ne uznemiruje srce vaše!
    Vjerujte u Boga i u mene vjerujte!
    U domu Oca mojega ima mnogo stanova.
    Da nema, zar bih vam rekao: `Idem pripraviti vam mjesto`?
    Kad odem i pripravim vam mjesto, ponovno æu doæi i uzeti vas k sebi da i vi budete gdje sam ja. A kamo ja odlazim, znate put.

    Reèe mu Toma: "Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?

    Odgovori mu Isus:
    "Ja sam Put i Istina i Život''
    ''Nitko ne dolazi Ocu osim po meni''.
    ''Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali''.

    ___________________________________________________________________

      09-19-2013 17:53 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Super 10.gif Isus super star I tako dobar I njezan . 02.gif

      09-19-2013 17:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jeli on nekakav rod sa Muhamedom ili Budom? Sve dobra raja. Ruku bi dali za nekoga .... 01.gif

      09-19-2013 17:56 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjerujte u Boga i u mene vjerujte , citat iz neke od 100 verzija Biblije . Nije bitno . Je li ovdje Isa a.s. rekao da je neuzubillah on Bog . Nije . Pa sto onda govorite da je Isus Bog .

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      09-20-2013 19:25 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        bxLD1pvVS1Q
          citat od Magistar:

        Svim nevjernim Tomama

        Neka se ne uznemiruje srce vaše!
        Vjerujte u Boga i u mene vjerujte!
        U domu Oca mojega ima mnogo stanova.
        Da nema, zar bih vam rekao: `Idem pripraviti vam mjesto`?
        Kad odem i pripravim vam mjesto, ponovno æu doæi i uzeti vas k sebi da i vi budete gdje sam ja. A kamo ja odlazim, znate put.

        Reèe mu Toma: "Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?

        Odgovori mu Isus:
        "Ja sam Put i Istina i Život''
        ''Nitko ne dolazi Ocu osim po meni''.
        ''Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali''.

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      09-20-2013 19:25 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        0CDaN-xhrKI
          citat od semirizsvemira:

        Vjerujte u Boga i u mene vjerujte , citat iz neke od 100 verzija Biblije . Nije bitno . Je li ovdje Isa a.s. rekao da je neuzubillah on Bog . Nije . Pa sto onda govorite da je Isus Bog .


      Evo ovdje imamo objasnjenje 10.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      09-20-2013 19:30 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      To kralju. Samo postiraj I dokaziuj se kao forumski pajac. More , more , please. 01.gif

      09-20-2013 19:53 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sonny Bill Williams: Islam mi je donio sreæu

      ...

      Sonny je odrastao kao kršæanin. S 15 godina došao je u Australiju gdje je po prvi put nauèio dosta informacija o vjeri islamu.

      Presudni detalj u njegovom prijelazu na islam bio je trenutak kada je vidio jednu tunisku obitelj. Ova obitelj je imala petero djece i živjela je u jednosobnom stanu na jugu Francuske. Bio je fasciniran sa jednostavnošæu i skromnošæu koja je vladala njihovim životima. To je bio kljuèni detalj koji je odredio da Sonny preðe na islam.

      "Stupio sam s njima u kontakt, živio jedno vrijeme da bi u potpunosti osjetio sve vrline i vrijednosti tokom svakodnevnog prakticiranja islama. Vidio sam kako su sretni i zadovoljni s malim stvarima i sitnicama, što ja do sada nisam osjeæao. Živjeli su tako jednostavno", kazao je Sonny.

      Upravo je ta jednostavnost koju je i primijenio u svojoj profesionalnoj sportskoj karijeri koju je obilježio boks, kao i profesionalna karijera ragbi igraèa.

      Sonny kaže da mu je islam donio sadržajnost kao èovjeku te ga u potpunosti ispunio, kao i da raste i razvija se po prema istinskim moralnim principima.

      Siguran je da æe sada njegova karijera doživjeti veliki uspjeh, jer kako kaže, svjestan je da je Bog svima dao neke talente, ali bez truda i želje u ostvarenje, sve je uzalud.

      (novovrijeme.ba)


      Podijelite ovaj sadržaj

      12-05-2013 14:39 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      STINIT DOGAÐAJ IZ NJEMAÈKE...

      Jessica je prosjeèna Njemica; dvadesetdvije godine, studira engleski i francuski, voli muziku i izlaske, druzenja sa vršnjacima ponosna je što je roðena u Berlinu nakon rušenja "berlinskog zida" i što je vjerski neopredjeljenja, ili možda još preciznije - ateistkinja - jer, "da Boga ima, ne bi dozvolio toliko zla i nepavde meðu ljudima". Bila je veselog duha, nije bježala od nijedne šale bitno je da je zabavno.
      Prošle godine, za fašing, domislila se da na zakazanu party iznenadi svoju raju sa maramom na glavi i da se malo "šegaju" na raèun pokrivenih zena muslimanki, kojih je bilo i "previše" u Berlinu, za njen ukus.
      Iz ormara je izvadila dugaèki kaput a, na putu od fakulteta kuæi, kupila je dvije tamnoplave marame. Okupala se i osušila kosu a onda stala pred ogledalo da stavi maramu. Sama se sebi smijala znajuæi da æe biti "glavna fora" kada se pojavi na fašingu (Maskarada). Kada se sahat kasnije našla na ulici, na putu prema tramvaju samu sebe nije mogla prepoznati. Osjeæala se skroz neobièno, kao nikad do tad. Posebno su je uznemiravali pogledi prolaznika. Neke od njih je èak i poznavala, ali maramama je pokrila jabuèice na obrazima i niže od usana, kako je to vidjela kod Aishe - studentice iz Turske, pa nije vjerovala da bi je neko na ulici mogao prepoznati. Ipak je "hvatala" svaki pogled na sebi i èinilo joj se, da joj gore obrazi od nekog èudnog uzbuðenja. Iako je tramvaj prema glavnoj željeznièkoj stanici bio krcat, ona je pomislila, kako ipak nikad do sada u ovo vrijeme dana, kada bi putovala istom linijom, nije imala više prostora i mjesta oko sebe. "Ljudi me izbjegavaju jer misle da sam muslimanka", kontala je. Stanice su se redale, putnici izlazili i ulazili ali baš niko da je dotakne ili gurne, namjerno ili iz neopreza, kako je to stalno bivalo po berlinskim javnim prijevoznim sredstvima. Odjednom je poèela razmišljati, kako je ova njena nakana baš jedinstven doživljaj, èak nije osjeæala nikakvu tjeskobu pod maramom; više ju je dozivljavala kao predmet štita a ne kao nešto, èime se htjela ismijavati na žurki. "Da li je uopæe uredu ovo što èinim?"
      Iz razmišljanja je prenu najava slijedeæe stanice. Tu je morala presjesti. Èim se našla na peronu, zapljusnuo ju je neugodan miris mnoštva alkoholiziranih fudbalskih navijaèa i prije nego je shvatila šta se dešava, osjetila je kako joj se nešto vrelo zabi u tijelo, u predijelu bubrega. Jedva je ispustila glas, a dok je padala na beton, èula je iz rulje: "Prokleta Muslima! Marš u Tursku!" Savijala se od bola oèekujuæi da æe je ubiti ova pijana masa. Od straha i od bola joj se oduzeo govor: da makar može reæi da ona nije muslimanka, da je ovo sve samo iz cirkuza obukla! Ko æe joj vjerovati? Ionako se niko ne brine o njoj - svi samo nijemo prolaze, izbjegavajuæi je, iako leži bespomoæna na hladnom betonu. A onda se jedna krupna silueta nadnese nad njeno, od bola izoblièeno i blijedo lice, nešto glasno uzviknu - kasnije je znala da je to bio Tekbir "Allahu akbar" - Allah je najveæi! Ovo je tako glasno , uvijek iznova izgovarao, skoro neljudskim glasom, dok se nije sve utišalo a onda je èula, kako iz siluete prodire prijeteæi i odluèujuæi glas: "Ovo je moja sestra, spreman sam pogunuti za nju!" Iz rulje su još glasno psovali ali se niko nije usudio prikuèiti. Neko je još doviknuo "policija" - i to je prva rijeè koje se Jessica sjetila u bolnièkom krevetu, nakon uspjele operacije. " As-salamu alaykum! Bubreg je spašen, alhamdulillah", rekao je prijatan glas u njenoj sobi. Mladiæ, koji je sjedio neposredno od njenog kreveta, predstavi se kroz blag osmijeh.
      "Ja sam Malik. Zamolio sam hitnu službu da poðem sa tobom, jer nisi imala nikakve dokumente u jakni. Moram i policiji dati izjavu. Ako se sjeæaš, napali su te pijani huligani. Jedan od njih te povrijedio nožem. Bili smo u istom tramvaju, pratio sam te. Kada sam vidio šta se desilo na peronu, pritrèao sam da te zaštitim. Iako sam se i sam prepao, bio sam spreman da te branim svojim životom. Zbog te tvoje marame!"
      Jessici su usne bile suhe i slijepljene, ali je shvatila sve šta se desilo. Osjeæala je duboko u sebi, da se ponovo rodila. I jeste! Nekoliko mjeseci kasnije, Jessica je izgovorila šehadet i izabrala sebi ime Hajer (Hadžera) i više nikad nije skinula svoju maramu. Žurila je kuæi sa univerziteta, da svome mužu Maliku otkrije tajnu: veæ sedam hefti ispod njenog srca kuca još jedno malo srce... Alhamdulillah.

      *** Dogaðaj je istinit, samo su imena i mjesto izmijenjeni.

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      12-14-2013 01:19 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sa d ce jedan od moderatora reci da je ovo iz saffa i da oni sve lazu 13.gif
      Hvala ti na ovom tekstu brate da te dragi Allah nagradi JAZAKALLAH KHAIR

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      12-14-2013 15:19 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        YiRsyes_q8o

      12-23-2013 23:17 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KNhnsyjqMCA

      12-23-2013 23:18 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        gC2_IMz9qcY



      In the 1980s Keith Moore worked with the Embryology Committee of King Abdulaziz University (Saudi Arabia) on a comparative study of the Qur’an, the Hadith and modern embryology. [11]
      He came to the conclusion that the description of the human embryo in the Quran 23:13 ("Then We made him a seed, in a secure repository.") and 23:14 ("Then We developed the seed into a clot. Then We developed the clot into a lump. Then We developed the lump into bones. Then We clothed the bones with flesh. Then We produced it into another creature. Most Blessed is God, the Best of Creators.") could not have been fully detailed by a living man at the time of Muhammad, as the study would have required powerful microscopes that scientists have only possessed for a few decades.


        http://en.wikipedia.org/wiki/Keith_L._Moore

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-23-2013 u 23:28.

      12-23-2013 23:27 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      12-24-2013 01:10 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com