Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pokajnici » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od STECAK:

e sad me dovodis do pitanja
koje mi je jednom davno isto postavio odnosno on je zakljucio (katolik) da bi muslimani svoje molitve trebali "prebaciti" na "nas" jezik tako da bi bile razumljive.
Moj odgovor je bio ( ne znam da li bas tacan ) po ondasnjem znanju - da bi tada molitva izgubila smisao jer se bas svake rijeci sa arapskog nemogu prevesti onako "na suho".
Latinski je nekada bio "jezik crkve ' danas je ostao samo "jezik medicine" i nesto crkve ostalo je sve na domicilnom jeziku .[/quot

Oni su prebacili bibliju na svoj jezik pa sad imaju razne verzije
I opet ne fercera za njih

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-25-2014 23:23 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    zašto stari ljudi, kada su na sedždi, šake su im na nadkoljenicama... zašto podižu kažiprst?

    pa ih onda djeca imitiraju i smiju se tome




..Green to sto se dize Kaziprst na sedzi je iznjedreno na osnovu pisanja nekih Hadisa

..danas ljudi pocinju sve vishe i vishe da poklanjaju paznju i vjerovanju Hadisima kao pravilu .sva pravila i obaveze se nalaze u Kuranu i dalje od toga se ne bi trebalo odmicati ..Kuran je bozija knjiga a Hadise su pisali ljudi ...opet ako nesto i naucish pogreshno od ucenih ljudi ili primjenish nece te Bog kazniti ,jer ti si ipak poslusho ucena covjeka ,opet Kuran kaze da ucen i neuk nisu isti pa okrenuti se za nekim ko je ucen po tome pitanju ne bi trebo da se bojish hocesh li napraviti grijeh ako podizes prst ili ako ga ne podizesh ..ako ti imam kaze da nije grijeh podizati prst na sedzi onda ga ti dizi ..ako ti kaze da nije dobro podizati ,onda ga nemoj ni dizati ako on to neradi ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-25-2014 u 23:29.

05-25-2014 23:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    zašto stari ljudi, kada su na sedždi, šake su im na nadkoljenicama... zašto podižu kažiprst?

    pa ih onda djeca imitiraju i smiju se tome


Sake su tu jer je to propis

Kaziprstom se potvrdjuje shehada

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-25-2014 23:27 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od green:

      zašto stari ljudi, kada su na sedždi, šake su im na nadkoljenicama... zašto podižu kažiprst?

      pa ih onda djeca imitiraju i smiju se tome




    ..Green to sto se dize Kaziprst na sedzi je iznjedreno na osnovu pisanja nekih Hadisa

    ..danas ljudi pocinju sve vishe i vishe da poklanjaju paznju i vjerovanju Hadisima kao pravilu .sva pravila i obaveze se nalaze u Kuranu i dalje od toga se ne bi trebalo odmicati ..Kuran je bozija knjiga a Hadise su pisali ljudi ...opet ako nesto i naucish pogreshno od ucenih ljudi ili primjenish nece te Bog kazniti ,jer ti si ipak poslusho ucena covjeka ,opet Kuran kaze da ucen i neuk nisu isti pa okrenuti se za nekim ko je ucen po tome pitanju ne bi trebo da se bojish hocesh li napraviti grijeh ako podizes prst ili ako ga ne podizesh ..ako ti imam kaze da nije grijeh podizati prst na sedzi onda ga ti dizi ..ako ti kaze da nije dobro podizati ,onda ga nemoj ni dizati ako on to neradi ..



Nigdje u Kuranu nema opis kako se obavlja namaz

Vidi ovo Vjetre ima ljudi koji su Muslimani i smatraju se sunii ali upravo zato što ne prihvataju ili negiraju hadise izlaze iz okvira Ahli suneta i neznajaæu nesvjesno pripadaju drugim sektama

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 01:29 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..znam vrlo dobro da nema opisa kako se klanja namaz u Kuranu ..samo procitati sve ono sto pishe i pridtrzavati se samo knjige Kur ana bilo bi dovoljno svakome covjeku i bez toga da poznaje Hadise

..vidi ,meni je sasvim svejedno ko kako klanja ,sa prstom na koljenima ili to radi ili neradi ,jesu li mu stopala poluskupljena ili su rashirena
..ako covjek donosi tekbir na namazu meni je sasvim svejedno kojem redu pripada ..

..vishe je stete islamu naneseno ubjedjujuci jedni druge ko i kako upraznjaje tacnije vjeru ..vjeruju u jednog Boga ,citaju Kuran .idu na namaz a rushe dzamje jedni drugima ubjaju se medju sobom ..ko ce to moci da opravda na onome svjetu za taj veliki gijeh ubijajuci se zbog iste vjere i iste knjige .jedni drugi ubijaju jedni druge unistavajau ..zar ne bi bilo bolje reci tebi tvoje a meni moje znanje i pred bogom se jednim klanjaamo ,ko je to radio ispravno ili tacno neka dragi bog presudi svima nama na onome svjetu ,kao sto ce i presuditi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-26-2014 02:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni je sasvim svejedo kako onaj do mene klanja
niti bi ga ja ikad opomenuo
ko što kažeš njemu njegovo meni moje

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 02:40 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nece izdobriti, slozise se napokon oko necega, odo sebi kupiti 100€ da imam uspomenu na danasnji dan!

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-26-2014 08:42 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..evo ti formule za sloziti se u svemu koja glasi ovako

..samo da svaki od nas ili svako od nas mislim na narode i pojedince ne trazi sve

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-26-2014 13:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zasto se insistira na hadisima i sunnetu Muhammeda s.a.w.s

Nema sumnje da je Kuran iznad hadisa niti iko nastoji izdignuti hadise na nivo Kurana
to je jasno


Sekte koje negiraju hadise i sunet imaju motiv za to

Bez hadisa Kuran je izlozen manipulisanju znacenja ajeta i poruke
Ove sekte i ljudi unutar njih Imami, vrh i poglavari manipulisu na taj nacin to oni pripovjedaju da oni znaju SKRIVENO znacenje Kurana
primjer Kisa neznaci Kisa nego zivot i slicne gluposti
zasto manipulacija
jednostavno kroz tu manipulaciju onda oni manipulisu "narodnim masama"

Nasuprot tome Hadisi nam tacno govore koji je povod bio za objavu odredjenih ajeta koji su se dogadjaji odigrali i tako dalje

Dakle Hadisi se mogu posmatrati kao zastitni mehanizam ne da se izmjeni Kuran jer on je zasticen Allahovom odredbom nego da se sprijeci manipulacija znacenjem ajeta

Eto toliko da ne bi vise pricali o znacaju Hadisa i zasto se na njima insistira

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 16:13 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..po mom skromnom znanju Hadisima je to manipulisanje mnogo jace ..jer se Hadisima tacno odredjena radnja kao pecat urezuje u glavu i kao takva je nepromjenjliva i Haidisi automatski postaju serijat ili sveto slovo ..Nekaze se daba da je Kur an satavlejn od vishe jasnih i mane jasnih ajeta ,kako covjek moze biti siguran da je te Hadise izgovorio boziji poslanik upravo onako kako su danas napisani i kako se danas oni izcitavaju ,jesmo li sigurni da iz tih hadisa opet nisu izvucene manje jasna objasnjenja ili su dodana onako kako je sam zapsivac to razumio ..dok su postali predanje dozivjeli su dosta izmjena ,pa nekaje neko jedan zarez ispustio mogo se promjenuti smisao citave recenice .

..Pravimstarac sta je bash razlog sto su se stvorile dvije najace sekte u islamu Siti i Suni ili da josh bude stvar bide gora danas imamo preko 70 sekta muslimana a samo je jedno ucenje ispravno ,dali to ima neke veze sa smrcu bozijeg poslanika u to vrijeme gdje glavno pitanje bilo ko ce biti naslednik ili ko ce voditi islam ili ko ce biti najkopetentnii uceni covjek koji ce stajati ispred religije zvana Islam ..jeli se tu mogo desiti uzrok u odvajanju muslimana na site i sunite ,jesu li oni postojali i za vrijeme bozijeg poslanika

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-26-2014 16:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..po mom skromnom znanju Hadisima je to manipulisanje mnogo jace ..jer se Hadisima tacno odredjena radnja kao pecat urezuje u glavu i kao takva je nepromjenjliva i Haidisi automatski postaju serijat ili sveto slovo ..Nekaze se daba da je Kur an satavlejn od vishe jasnih i mane jasnih ajeta ,kako covjek moze biti siguran da je te Hadise izgovorio boziji poslanik upravo onako kako su danas napisani i kako se danas oni izcitavaju ,jesmo li sigurni da iz tih hadisa opet nisu izvucene manje jasna objasnjenja ili su dodana onako kako je sam zapsivac to razumio ..dok su postali predanje dozivjeli su dosta izmjena ,pa nekaje neko jedan zarez ispustio mogo se promjenuti smisao citave recenice .

    ..Pravimstarac sta je bash razlog sto su se stvorile dvije najace sekte u islamu Siti i Suni ili da josh bude stvar bide gora danas imamo preko 70 sekta muslimana a samo je jedno ucenje ispravno ,dali to ima neke veze sa smrcu bozijeg poslanika u to vrijeme gdje glavno pitanje bilo ko ce biti naslednik ili ko ce voditi islam ili ko ce biti najkopetentnii uceni covjek koji ce stajati ispred religije zvana Islam ..jeli se tu mogo desiti uzrok u odvajanju muslimana na site i sunite ,jesu li oni postojali i za vrijeme bozijeg poslanika


Nikakvog manipulisanja sa Hadisima nema, ako su to autenticni Hadisi
Hadisi su tu da nam pomognu da razumijemo Kuran i da kroz primjer Poslanika primjenimo Kuran u zivotu

Kada su pitali Ajsu r.a. kakav je bio Muhammed s.a.w.s ona je rekla da je bio " Kuran koji hoda"
dakle on je zivio Kuran i Kuranske odredbe
znaci mi kroz njegov primjer provodimo Kuran u zivot

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 17:18 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nisi mi odgovorio na pitanje sta je dovelo do sektastva u ilamu i od kad je ono pocelo ,jeli pocelo od smrti bozijeg poslanika ili je datiralo josh za njegova zivota

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-26-2014 19:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..nisi mi odgovorio na pitanje sta je dovelo do sektastva u ilamu i od kad je ono pocelo ,jeli pocelo od smrti bozijeg poslanika ili je datiralo josh za njegova zivota


Nakon smrti

Za zivota Muhhamed s.a.w.s je rekao da ce se ummet podijeliti u 73 sekte-groupe od kojih ce 72 u vatru

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 20:43 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Do sektastva je doslo na osnovu Akide

Suni svoju Akidu crpe iz Kurana i Suneta

druge sekte samo iz Kurana, vec sa naveo zasto

neke druge opet kao Svedski sto malo odavde malo odande itd

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 20:56 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo ti primjera

Alah s.w.t u Kuranu kaze da On sve èuje

Odredjenje sekte kažu da on ne èuje i da ne vidi.

Suni na to gledaju ovako

ako Allah s.w.t. kaže da èuje onda mi to prihavatamo
kako On èuje mi to ne znamo niti se sa tim zamaramo

da li im uši, neznamo jer nije reèeno i da ih ima to nisu poput naših ušiju jer ništa nije kao ON i suni se ne zamaraju i ne razbijaju glavu sa tim

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-26-2014 21:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    nece izdobriti, slozise se napokon oko necega, odo sebi kupiti 100€ da imam uspomenu na danasnji dan!






..cim nema babe svemira lahko se slozit 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-27-2014 13:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bash nesto razmishljam kako ga ovo nema 13.gif 13.gif

..neobicno bez njega skroz ..odma forum zamre

..da ga nema morali bi ga izmishljati

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-27-2014 u 13:15.

05-27-2014 13:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

The story of Robert Davila Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    fA8bZR89L9E

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

08-14-2014 21:27 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Ovo je Robert Davila Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    AWGXw9lpll4

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

08-14-2014 21:29 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sa prevodom za one koji ne razumiju Engleski

    wUyYNdtOpoo

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

08-29-2014 04:34 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com