Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Špijunaža Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svakodnevno u životu gledamo da si ponekom vlastitom ili tuðom idejom olakšamo nekakav posao, korištenje slobodnog vremena ili poboljšamo ureðaje ili aparate koje koristimo. Ako to radimo za sebe onda je to korisno i nije uvijek kažnjivo. Ali poznate su nam zemlje koje su plaæale struènjake da od drugih kradu njihove ideje. Te su ideje primjenjivali u svojoj zemlji u proizvodnji i proizvode plasirali na tržištu mjenjajuæi neke sitne detalje da se prikrije kraða ideje ili ih èak i ne mjenjajuæi . To se nazvalo industrijskom špijunažom, sankcioniralo se i provoðene su odredene sigurnosne mjere i radnje da se takva špijunaža sprijeèi, pooštrene su sankcije za uhvaæene, patentno pravo se više poèelo primjenjivati, a zaštita patenata proširila se na cijelu zemaljsku kuglu.

Za nedavne regate "Spust murskih ladja", o kojoj æu vas ovih dana obavijestiti, dao sam se u jedan "špijunski" poduhvat. Naime otkrio sam jednu inovaciju koja mi se uèinila veoma korisna na rijeènom èamcu. Ideju su tvorci vjerojatno negdje "snimili", modificirali za svoje potrebe, dali si truda i napravili.....




Prilikom susreta tokom regate sa dotiènim èamcem i posadom èamca i sam sam isprobao korisnost ove naprave i vjerujte mi da je veoma pouzdana i efikasna.

Za one koji u njoj vide korisno rješenje za svoje plovilo, naglašavam da je slobodno kopiraju i primjene bez bojazni da æe povrijediti neèije patentno pravo. Jedino meni za javno objavljivanje ove ideje duguju jedno pivce , kada se vidimo. Smatram da je pogodba poštena, vi presudite da li je ili nije...

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Olimp dana 04-14-2013 u 19:02.

    04-14-2013 18:56 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..na ovoj ladji meni je ovaj nosac za pivu zapeo za oko 01.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    04-15-2013 13:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 293

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..na ovoj ladji meni je ovaj nosac za pivu zapeo za oko 01.gif



    I meni Vjetre i mislim da to i jeste ''špijunirani predmet''. Ja se evo od sinoæ pitam kako ga prièvrstiti na onaj èamac gumenjak što se viti. Kako god okreni, stalno mi se nameæe ideja, jaèa od svih ostalih - probati ekserima; onim sitnim, možda neæe probušiti èamac.

    Olimpe, ne zamjeri za malo šale. 10.gif

    04-15-2013 16:32 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Olimpe izumi li iko patent da se ladza ne ljulja puno kad se pohrvesh sa nekom recimo pokabahali madzaricom?

    04-15-2013 17:15 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mozda ovako nesto


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    04-24-2013 18:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com