Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » **Mudre Misli I Izreke.....** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Kise
Gost


Mudre Misli I Izreke..... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    "...Kada bih imao jedan komadic zivota, dokazivao bih ljudima koliko grese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju.

    Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadic zivota, moguce je da ja ne bih kazao sve sto mislim, ali nesumnjivo bih mislio sve sto kazem.

    Stvari bih cenio, ne po onome sto vrede, vec po onome sto znace. Spavao bih manje, sanjao vise, shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih ociju gubimo sezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slusao bih druge kada govore, i kako bih uzivao u sladoledu od cokolade.

    Kad bi mi Bog poklonio komadic zivota, oblacio bih se jednostavno, izlagao potrbuske suncu, ostavljajuci otkrivenim ne samo telo, vec i dusu. Boze moj, kad bih imao srce, ispisivao bih svoju mrznju na ledu, I cekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom, na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u casu svitanja.

    Zalivao bih ruze suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastveni poljubac njihovih latica.

    Boze moj, kad bih imao jedan komadic zivota.

    Ne bih pustio da prode ni jedan jedini dan, a da ne kazem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku zenu i svakog muskarca da su mi najblizi i ziveo bih zaljubljen u ljubav.

    Dokazivao bih ljudima koliko grese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauce da lete. Stare bih poucavao da smrt ne dolazi sa staroscu, vec sa zaboravom. Toliko sam stvari naucio od vas, ljudi.

    Naucio sam da citav svet zeli da zivi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreca u nacinu savladavanja litica.

    Shvatio sam da kada tek rodeno dete stegne svojom malom sakom, po prvi put, prst svoga oca, da ga je uhvatio zauvek. Naucio sam da covek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi.

    Toliko sam toga mogao da naucim od vas, premda mi to nece biti od vece koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja cu na zalost poceti da umirem...."

    02-25-2003 20:38
    Kise
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



      - Ne vjerujte zato sto tako kaze neki stari spis, ne vjerujte ni zato sto je takva vjera vaseg naroda, vjera kojoj su vas ucili od djetinjstva; vec o svakoj stvari dobro razmislite. I vidite li da je na dobro drugima, vjerujte u tu stvar, zivite je i pomozite drugima da je zive.

      - Nikad se mrznja ne uklanja mrznjom. Samo blagost brise svaku mrznju. To je zakon vjecan i nepromjenjiv.

      - Ono sto jesmo, proizvod smo vlastitog razmisljanja.

      02-25-2003 20:40
      Kise
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



        - Na ludom temelju jos nikad nije podignuta pametna zgrada.

        - Jedan covjek nije nista vise od drugoga ako ne napravi vise od njega.

        - Vise zna glupan u svojoj kuci nego mudrac u tudjoj.

        - Mrtav odlazi u grob a ziv za pogacom.

        02-25-2003 20:43
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kad pogledam u sebe, vidim da je kraj beskraja bio skriven u meni.
        Muhamed IKBAL

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-26-2003 00:55 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        NAJBOLJA UPOTREBA RIJECI JE SUTNJA.

        02-26-2003 01:00
        Edo Edo is a Male
        Bad Company




        Poruka: 2324
        Location: Somewhere in time......

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaze i na sve klima glavom, jer to isto moze moja sjena uraditi jos mnogo bolje 07.gif

        ___________________________________________________________________

        02-26-2003 01:57 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
        hamzic
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djevojka postaje zena tek kada duboko u sebi spozna cvrst razlog za to

        02-27-2003 22:37
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Polovica zena je nesretna zbog toga sto nema ono sto cini nesternom drugu polovicu.
        Here Bazin

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-27-2003 22:55 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        iznogud iznogud is a Male
        o'shta ti je to?


        Poruka: 170

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sve svome sobom nosim
        (omnia mea mecum porto, latinicna poslovica)

        dobar vojskovodja osujecuje planove protivnika u samom zacetku, osrednji pokusava osujetiti saveze koje neprijatelj sklapa, a los vojskovodja opsjeda neprijateljske gradove.
        (sun tzi, "umijece ratovanja", napisano oko pocetka nove ere)

        to je bilo toliko davno da su se mnoge stvari morale pokazati prstom da bi se spomenule, jer jos uvijek nisu imale imena.
        (gabrijel garsija markes, "sto godina samoce")

        "smije se jer zna da se svemu sto te boli moras smijati ako hoces odrzati ravnotezu pa makar samo toliku da od ovoga svijeta ne popizdis do kraja. zoa on da postoji strana sto se zove bol, zna da me palac pece, zna da je djevojka izgulila dojku, zna da ce doktor ostati bez naocara, ali ne dopusta bolu da zbrise smijeh kao sto nece ni dopustiti smijehu da zbrise bol."
        (ken kesey, "let iznad kukavicijeg gnijezda", biblioteka hit, str. 249)

        g.zim, dakle postojim
        (coito ergo sum, parafraza dekartove fraze mislim dakle postojim - coGito ergo sum...)

        Play Open Minded
        :)

        03-01-2003 15:14 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
        Asja
        Ruzica



        Poruka: 337

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sto me ne slomi, ojaca me..

        03-03-2003 13:02 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        "Ako ne mozes sprijeciti ptice tuge da kruze oko tvoje
        glave,mozes barem sprijeciti da naprave gnijezdo"

        03-03-2003 15:15
        babusha babusha is a Male
        Licnost Foruma '03




        Poruka: 2957
        Location: donji trap

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako ni to ne uspijes razbi jaja 04.gif 35.gif

        ___________________________________________________________________



            19.gif

            03-03-2003 16:47 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
            Ruzica Ruzica is a Female
            ne more meda


            Poruka: 29

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sto ne boli, to nije zivot
            Sto ne prolazi, to nije sreca.

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ruzica dana 03-04-2003 u 06:03.

              03-04-2003 06:02 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
              iznogud iznogud is a Male
              o'shta ti je to?


              Poruka: 170

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Lako je tudjim qrcem gloginje mlatiti.

              03-04-2003 14:30 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
              Blagaj88201 Blagaj88201 is a Female
              proplivala


              Poruka: 14

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Stari ljudi su mladici koji su prije tebe ostarili.
              Robert Lembke

              03-04-2003 16:15 Blagaj88201 is offline Pregledaj poruke od Blagaj88201 Dodaj Blagaj88201 u listu prijatelja
              Blagaj88201 Blagaj88201 is a Female
              proplivala


              Poruka: 14

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Brak je jedan pokusaj, rijesiti probleme koje sam nikad ne bi imao.
              Eli Cantor

              03-04-2003 16:16 Blagaj88201 is offline Pregledaj poruke od Blagaj88201 Dodaj Blagaj88201 u listu prijatelja
              Blagaj88201 Blagaj88201 is a Female
              proplivala


              Poruka: 14

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Stvarno je cudno koliko malo treba jednom covjeku da bi bio sretan - a jos je cudnije da to malo uvjek fali

              03-04-2003 16:24 Blagaj88201 is offline Pregledaj poruke od Blagaj88201 Dodaj Blagaj88201 u listu prijatelja
              Ruzica Ruzica is a Female
              ne more meda


              Poruka: 29

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Bolje je sutjeti i biti smatran budalom, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju.

              ___________________________________________________________________

                03-04-2003 22:58 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                Kise
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



                  Kleveta je kao osa koja vam dosadjuje i protiv koje ne smijete uciniti nijedan pokret ako niste sigurni da cete je ubiti.

                  Hocemo li da nas zene vole, moramo ih uvjeriti da ih ne poznajemo. Jer njima ne ide u glavu da bi ih neko mogao i voljeti i poznavati u isto vrijeme.

                  Davati je trajnije zadovoljstvo nego primati, jer se onaj koji daje mnogo duze sjeca nego onaj koji prima.

                  Kada covjek zeli da se dopadne u drustvu, mora se pretvarati da je naucio mnogo toga sto zna od onih koji o tome nista ne znaju.

                  03-13-2003 20:48
                  Kise
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



                    Ne cinite nikad nista sto se protivi vasoj savjesti, pa cak ako to od vas i drzava trazi.

                    Sila je oduvjek privlacila ljude niska morala, i vjerujem da - bez izuzetka - genijalne tirane nasljedjuju nitkovi.

                    Masta je vaznija od znanja.

                    Moj politicki ideal je demokratija. Postujmo svakog covjeka kao bice i ne pravimo ni od koga idola.

                    03-13-2003 20:49
                    Stranica (29): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com