Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » **Mudre Misli I Izreke.....** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

- Lukavost jos nije dokaz pameti.Ima glupana pa cak i ludjaka koji su izvanredno lukavi.

- Kad bi svi ljudi znali sto jedni o drugima govore, na svijetu ne bi bilo ni cetvorice prijatelja.

10-20-2003 17:12
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





      Jednom davno sve boje svijeta zapocnu svadju: svaka je tvrdila da je bas ona najbolja, najvaznija, najkorisnija, najomiljenija.
      Zelena rece: «Jasno je da sam ja najvaznija. Ja sam znak zivota i nade. Izabrana sam za travu, drvece, lisce, bez mene uginule bi sve zivotinje. Bacite pogled po krajoliku i vidjeti cete da mene ima najvise.»
      Plava je prekine: «Ti samo mislis na zemlju, no uzmi u obzir nebo i more. Voda je izvor zivota, a to biva pomocu oblaka iz plavog mora. Nebo daje prostor, mir i vedrinu (spokojsto). Bez mog mira vi biste bili mahnita tjelesa.
      Zuta se zahihota: «Vi ste tako ozbiljne. Ja donosim smijeh, veselje i toplinu u svijet. Sunce je zuto, mjesec je zut, zvijezde su zute. Svaki put kada pogledas suncokret, cijeli svijet se pocinje smijesiti. Bez mene nebi bilo zabave.»
      Narancasta je bila slijedeca koja je zasvirala svoju pjesmu: «Ja sam boja snage i zdravlja. Mozda sam rijetka, ali sam dragocjena, jer sluzim unutarnjim potrebama ljudskog zivota. Ja nosim sve najvaznije vitamine. Sjetite se samo mrkvi, naranci, dinja, mangova ploda... Ja se ne povlacim cijelo vrijeme uokolo, ali kada ispunim nebo za izlaza ili zalaza sunca, moja ljepota je toliko bljestava da niko ni na jednu od vas ne pomisli.»
      Crvena vise nije mogla izdrzati. Viknula je: «Ja sam vladar sviju vas, krv zivota. Ja sam boja opasnosti i hrabrosti. Voljna sam boriti se s razlogom. Mogu zapaliti krv. Bez mene bi zemlja bila pusta kao mjesec. Ja sam boja strasti i ljubavi, crvene ruze i maka.»
      Purpurna se podigla do svoje pune visine. Bila je visoka i govorila je sa velikom pompom: «Ja sam boja vladanja i moci. Kraljevi, celnici, biskupi - uvijek su me birali, jer ja sam boja autoriteta i mudrosti. Ljudi me ne pitaju, nego slusaju i pokoravaju se.»
      Indigo je govorila nogo tise od drugih, ali jednako odlucno: «Zamislite mene. Ja sam boja tisine. Jedva da me primjete, ali bez mene sve ste vi suvisne. Ja zracim refleksiju i misao, sumrak i dubine. Trebate me za ravnotezu i kontrast, za molitvu i unutrasnji mir.»
      I tako su se boje nastavile hvaliti, svaka uvjerena da je ona najbolja. Njihova svadja postajala je sve glasnijom i glasnijom. Odjednom bljesne sjajna bijela svijetlost, zacuo se grom i prasak. Pocela je padati jaka kisa. Sve su se boje zgrbile od straha i stisnule jedna uz drugu.
      Kisa progovori: «Vi glupe boje, borite se medju sobom, svaka pokusava vladati nad ostalim. Zar ne znate da vas je sve Bog stvorio? Svaku za svoju posebnu svrhu, jedinstvenu i razlicitu. On voli sve vas. Primite se za ruke i podjite sa mnom. On ce vas prostrijeti preko neba u velikome luku boja kao podsjetnik da vas sve voli i da mozete zivjeti zajedno i u miru.»
      I obecaje da je On sa vama, znak nade za sutra.
      I tako svaki put kada Bog koristi jaku kisu da opere svijet, on stavlja na nebo dugu. Kada je vidimo, sjetimo se da trebamo cijeniti jedni druge.


        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kise dana 10-20-2003 u 18:03.

        10-20-2003 18:02
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Poznati govornik otvorio je svoj svoj seminar drzeci u rukama novcanicu od 20 dolara. U sobi u kojoj je bilo 200 ljudi upitao je: «Tko bi zelio ovu novcanicu»?

        Ruke su se podizale u zrak.

        On rece: «Dati cu je nekome od vas, ali prije toga dozvolite mi da ucinim ovo...» A nastavi guzvati novcanicu.

        Potom upita: «Tko jos uvijek zeli ovu novcanicu od 20 dolara»? Opet su ruke bile visoko podignute u zraku.

        «Dobro», ponovi on, «a sta ako ucinim slijedece»?.... Ispusti novcanicu na zemlju i stade je uvrtati svojom cipelom.

        Potom je podize, sada poguzvanu i prljavu. «A sada, ko je jos uvijek zeli?» Opet su se ruke podigle u zrak.

        «Prijatelji, svi vi ste naucili veoma vrijednu lekciju. Bez obzira na to sto sam ucinio sa novcanicom, jos uvijek ste je zeljeli, zbog toga sto se nije smanjila njena vrijednost. Jos uvijek je bila vrijedna 20 dolara. Mnogo puta u nasim zivotima, mi smo baceni, zguzvani, prizemljeni zbog odluka koje donosimo i okolnosti koje nam se nadju na putu. Osjecamo da smo manje vrijedni, ali bez obzira na to sto se dogodilo ili sto ce se dogoditi, vi nikada necete izgubiti svoju vrijednost, prljavi ili cisti, poguzvani ili konacno pognuti, jos uvijek cete biti vrijedni onima koji vas vole. Vrijednost naseg zivota nije u tome sto mi radimo ili koga poznajemo, vec pored koga smo. Vi ste posebni i nemojte to nikada zaboraviti!»

        Uvijek cijenite Boziji dar, a ne probleme.

        10-20-2003 18:03
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10-20-2003 18:04
          sellina sellina is a Female
          trudim se


          Poruka: 224

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          podjeljena radost je udvostrucena radost - goethe

          zivot nije nista bez prijateljstva - ciceron

          oni koji znaju da govore, govore kratko - dostojevski

          zivot tece , ko ga ne stigne ostaje sam - maksim gorki

          voljena zena ne stari - maksim gorki

          ___________________________________________________________________

            10-22-2003 16:23 sellina is offline Pregledaj poruke od sellina Dodaj sellina u listu prijatelja
            Kise
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




              - Slabost je ljudi da svoju licnost mijesaju s istinom; posumljavsi u vlastite istine, oni cesto prestaju vjerovati u postojanje istine.

              - Ko hoce suditi drugima, taj podvrgava i samoga sebe jos strozem sudu.

              - Ljubav ima svoje zakone razvitka, svoje zivotne dobi, kao cvijece, kao ljudski zivot. Ona ima svoje raskosno proljece, svoje vrelo ljeto i, napokon, jesen, koja je za jedne topla, svijetla i plodonosna, a za druge - hladna, gnjila i jalova.

              - Od svih kriticara najveci je, najgenijalniji i najnepogresiviji - vrijeme.

              - Najveca se slabost razuma sastoji u nepovjerljivosti prema snazi razuma.

              - U rijecima bog i religija vidim tamu, mrak, lance i bic.

              - Svaka je krajnost rodjena sestra ogranicenosti.

              - Ko je sklon da lako gubi postovanje prema drugima, ta prije svega ne postuje sebe.

              - Suditi logicno i suditi istinito - dvije su razlicite stvari.

              - Na zeni je da se uda sto prije, a na muskarcu da nastoji da se ne ozeni sto duze moze.

              - Covjek je uvijek bio i bit ce najzanimljivija pojava covjeku.

              - Najgorca istina bolja je od najsladje zablude.

              - ...Zivot umire kad borba zavrsava.

              - Smijeh je cesto veliki posrednik u razlikovanju istine od lazi.

              10-22-2003 21:03
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ¤ Novac je sluskinja ako umijes da ga koristis a gospodarica ako ne umijes.

              ¤ Ponajvise u nesreci od prijatelja postaju neprijatelji.

              ¤ Iz kolibe moze izaci velik covek jer se vrlina radja na svakom mjestu.

              ¤ Dobar glas se smatra najvecim nasljedstvom.

              ¤ Ko je ucinio dobro djelo neka suti - neka prica onaj koji ga je primio.

              10-23-2003 20:51
              adis b adis b is a Male
              rambling reck




              Poruka: 1082

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Novac je neophodno zlo koje stvara dosta dobra (ako je to moguce)

              ___________________________________________________________________
              ...

              10-23-2003 21:15 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ¤ Preleti beskonacnost, pobijedi vrijeme i mastu ali ne zaboravi kako se koraca po zemlji

              ¤ Nigdje toliko ljudi kao u jednom covjeku

              ¤ To cega nismo svjesni nije nepostojanje vec postojanje bez nas

              ¤ Treba uciti ali tako da vam knjiga ne zakloni ljude

              ¤ Nicemu na svijetu se covjek tako ne protivi ,kao da podje putem koji vodi njemu samom.

              ¤ Covjek se plasi samo kada nije u skladu sa samim sobom

              10-23-2003 21:33
              seljak cojk seljak cojk is a Male
              proplivo




              Poruka: 19
              Location: koga briga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              da i ja `roknem` jednu , dvije
              @ cega nema , nema ga sta ces?
              @ i najduzi put se zove put , isto kao i najkraci
              @ sve je bezze , osim onoga sto je u vezi
              @ J38.gif se kad vam je gore , kad ode dole ` necete i da hocete`

              heh kako sam ovo dobro rek`o 10.gif 18.gif 38.gif
              zivJo ja i tako to , ti fazoni

              ___________________________________________________________________
              u mom selu krava vishe nema..otisle u evropu sa onim gradjanskim 18.gif

              10-23-2003 22:45 seljak cojk is offline Posalji email za seljak cojk Pregledaj poruke od seljak cojk Dodaj seljak cojk u listu prijatelja AIM Screenname: seljak cojk
              adis b adis b is a Male
              rambling reck




              Poruka: 1082

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ZA¦TITNIK BOSNE I BO¦NJA¦TVA
              Begler Beg: "Digao si se protiv carskog dvora Husein kapetane."
              - Jesam Begler Be¸e, jer ste zulum cinili po Bosni; odgovara Husein kapetan.
              Begler Beg: "A i fes ti smeta, ¨ta ima¨ protiv fesa na glavi slavnog turskog vojnika, Huseine kapetane?"
              Husein kapetan: "Nemam ni¨ta ako je na njegovoj glavi, ali ako ga u Bosni na silu stavljate na na¨u bo¨njacku, imam, Begler Be¸e."
              Begler Beg: "¦ta bo¨njacku, i u Bosni, nema vi¨e Bosne, a nece biti ni Bo¨njaka, Huseine, gine¨ za dr¸avu koja nikad nije ni postajala, niti ce."
              Husein kapetan:

                "Ima Bosne Begler Be¸e i Bo¨njaka u njoj, bili su prije Vas i ako Bog da, bice i poslije Vas!"

              ___________________________________________________________________
              ...

              broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane adis b dana 10-24-2003 u 20:51.

              10-23-2003 23:24 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
              Kise
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




                - Jedna nepravedna presuda napravi vise zla nego mnogi nepravedni postupci.

                - Niko ne uspijeva tako brzo kao onaj koji se koristi tudjom greskom.

                - Cudna je to zelja; traziti vlast i izgubiti slobodu; ili: traziti vlast nad drugima a izgubiti je nad samim sobom.

                - Cestite zene cesto su ohole i prkosne drzeci se previse visoko zbog svoje cestitosti.

                - Valja imati na umu da je hrabrost uvijek slijepa jer ona ne vidi opasnost i neprilike.

                - Bolje je poslovati s ljudima koji nesto zele nego s onima koji su postigli sto su htjeli.

                - Penjanje na polozaj je tegobno i ljudi s mukom dolaze do vecih muka.

                - Prirodno je umrijeti, kao sto je i prirodno biti rodjen.

                - Ko zida lijepu kucu na losem mjestu, sam sebe stavlja u zatvor.

                - Ima mnogo puteva da se covjek obogati, i vecinom su ruzni.

                - Ljudska narav izrasta ili u biljku ili u korov; zato valja na vrijeme zaljevati jedno a cupati drugo.

                - Cudna je stvar da ljudi, kad putuju morem, pisu dnevnike iako nemaju sta da vide osim mora i neba; a kad putuju kopnom, i imaju tako mnogo da vide, najcesce propustaju da to ucine.

                - Strogost radja strah, ali grubost radja mrznju

                - Sreca je kao trznica; i cesto, samo ako mozes malo pricekati, cijena ce pasti.

                - Cetiri su glavna zla vlasti: odgadjanje, podmicivanje, grubost i povodljivost.

                10-24-2003 20:49
                gabmat gabmat is a Female
                trudim se




                Poruka: 229

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                NEMA VECE BOLI,
                NEGO SE U NEVOLJI
                SJECATI SRETNIH DANA.

                Dante

                ___________________________________________________________________

                  11-03-2003 23:40 gabmat is offline Posalji Email za gabmat Pregledaj poruke od gabmat Dodaj gabmat u listu prijatelja
                  Kise
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




                    - Ljubav lisava pameti one koji je imaju, a daje je onima koji je nemaju.

                    - Budale ponekad imaju tu manu da ni u sta ne vjeruju, a pametni pak da su odvise lakovjerni.

                    - Cestita covjeka postuju cak i oni koji to nisu.

                    - Neznanje je blize istini nego predrasuda.

                    - Neprestano propovjedamo protiv strasti; pripisujemo im sve ljudske nevolje, a zaboravljamo da su one takodjer izvor svih nasih uzitaka.

                    - Isto je tako opasno vjerovati previse kao i premalo.

                    - Mozda je bolje biti bezobrazan nego imati izgled bezobraznika; onaj koji je po karakteru bezobrazan, vrijedja samo s vremena na vrijeme, a onaj koji je bezobrazan po izgledu, vrijedja uvjek.

                    - Najsretniji je onaj covjek koji je ucinio sretnima najvise drugih ljudi.

                    - Strah se uklanja strahom, a strah od smrti strahom pred sramotom.

                    - Dugo je postajala titula dvorske lude, a nikada nije bilo titule dvorskog mudraca.

                    - Od fanatizma do barbarstva samo je jedan korak.

                    - Bolje je biti mrtav nego lopov, ali tesko onome koji zivi a ne robuje nijednoj duznosti.

                    11-04-2003 00:10
                    Kise
                    Gost


                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




                      - Nema vece vlasti od one nad samim sobom i nad svojim slabostima.

                      - Kao sto je vrlina sama sebi nagrada, tako je porok sam sebi kazna.

                      - Pametnome vise koriste neprijatelji nego ludome prijatelji.

                      - Udjemo li u kucu srece na vrata radosti, izaci cemo na vrata placa; i obratno. Zato mislimo na zavrsetak i vise se brinimo da sretno izadjemo nego da nam pljescu pri ulasku.

                      - Dobro, ako je kratko, dvostruko je dobro; pa i samo zlo, ako ga je malo, nije tako zlo.

                      - Pravilo je mudrih da ostave stvari prije nego one njih ostave.

                      - Ne treba sa sobom biti nezadovoljan jer je to malodusnost, ni zadovoljan jer to je glupost.

                      - Svaku istinu ne mozemo kazati, neku zbog samih sebe, neku zbog drugoga.

                      - Tesko je uliti pamet onome koji nema volje, a jos teze uliti volju onome koji nema pameti.

                      - Ne moze se zivjeti bez razuma, vlastitog ili posudjenog.

                      - Ko sporo vjeruje, pokazuje zreo um.

                      - Ko drugom povjeri svoju tajnu, postaje njegov rob.

                      - U neodlucnosti najbolje se drzati uz razumne i oprezne jer oni ce prije ili poslije nabasati na srecu.

                      - Vise pazi da ni jednom ne pogrijesis, nego da sto puta pogodis.

                      - Razuman neka zivi kako moze a ne kako bi zelio, i neka vise cijeni ono sto mu je sudbina dala nego ono sto mu je uskratila.

                      - Sreca se umori ako nekoga dugo nosi na ledjima.

                      11-07-2003 23:06
                      gabmat gabmat is a Female
                      trudim se




                      Poruka: 229

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ono sto sam naucio,
                      vise ne znam.
                      Ono sto jos znam
                      dokucio sam sam.

                      R.Chamfort

                      ___________________________________________________________________

                        11-08-2003 13:24 gabmat is offline Posalji Email za gabmat Pregledaj poruke od gabmat Dodaj gabmat u listu prijatelja
                        Sandy Sandy is a Female
                        moforaja




                        Poruka: 3840
                        Location: kod Hita...

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Razmisli o ovome. Ne moras vjerovati, ali je 100% istina!

                        1. Barem dvoje ljudi na svijetu te voli toliko da bi zivot dali za tebe.
                        2. Barem 15-oro ljudi na svijetu te voli na neki nacin.
                        3. Ako te netko mrzi onda je to samo zato sto zeli biti poput tebe.
                        4. Tvoj osmjeh svima donosi srecu, cak i onima koji te ne vole.
                        5. Svake veceri netko misli na tebe prije nego sto zaspi.
                        6. Nekome si citav svijet.
                        7. Da nema tebe netko sada ne bi zivio...
                        8. Ti si posebna i jedinstvena.
                        9. Voli te netko za koga ni ne znas da postoji.
                        10. Kada napravis i najvecu gresku, nesto dobro izadje iz toga.
                        11. Kada pomislis da se citav svijet svalio na tvoja ledja, pogledaj bolje, vjerojatno si ti svoja ledja naslonila na svijet.
                        12. Kada mislis kako nema sanse da dobijes ono sto zelis, vjerojatno ni neces dobiti. Ali ako vjerujes u sebe, prije ili kasnije ces dobiti upravo ono sto zelis.
                        13. Uvijek pamti komplimente koje dobijes, a zaboravljaj ruzne primjedbe.
                        14. Uvijek reci nekome sto osjecas za njega, ljepse ces se osjecati kada ta osoba to sazna.
                        15. Ako imas dobrog prijatelja, imaj vremena da mu das do znanja koliko ti je dobar. 10.gif

                        11-12-2003 23:45 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                        Kise
                        Gost


                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



                          - Jedino bih zelio da imam onoliko da mi ne zavide, ali ne tako malo da bih u bliznjemu budio milosrdje.

                          - Drago mi je, vrlo uceni moj sine, kad me bijednici grde, jer kad bi me hvalili, cinilo bi se da sam im slican. Zavidnici pak, kad napadaju moje postenje, misle da me zaloste, no oni me razveseljavaju, jer ja tako postajem slavan kad mi svi zavide.

                          - Rasipnost je nalik na smokvu koja raste na hridi, pa njene plodove lakse pojedu lopovi nego cestiti ljudi.

                          - ... Kazem vam da mi se cini da je slava maceha smrti, a ambicija izmetina slave.

                          - Svodnica mora da bude pametna, i to vrlo pametna, pa nije obicno pripovijedanje da su na skolama svodnistva polozile doktorate sibile, vile i vjestice ...

                          - Svodnica i bludnica, draga babice, nisu dvije suprotne stvari, nego su rodjene od iste loze, jer im je gospodja raskos majka a gospodin bordel otac, kako to vele kronike.

                          - Onaj koji se ne zna pretvarati, taj ne zna ni zivjeti. Pretvaranje je stit koji lomi svako oruzje, stavise, ono je oruzje koje probija svaki stit.

                          - Ko ne pokazuje da je sklon manama, taj postaje neprijatelj ljudi.

                          - Vino muti razum, kvari osjecaje, smanjuje apetit, rasklimava udove, razara jetru, razgradjuje organizam, razdrazuje gubu i sramoti svaku stvar.

                          11-13-2003 02:20
                          pasha pasha is a Male
                          Super Moderator




                          Poruka: 9495
                          Location: uh jebo te

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          idu dva tramvaja a narocito lijevi 13.gif

                          ___________________________________________________________________

                            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                          Oscar Wilde

                          11-13-2003 02:34 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                          gabmat gabmat is a Female
                          trudim se




                          Poruka: 229

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          MILAN KUNDERA: "Nepodnosljiva lakoca postojanja"

                          - Onaj tko neprestano tezi "nekamo vise" mora racunati s tim da ce jednoga dana osjetiti "vrtoglavicu". A sto je to vrtoglavica? Strah od pada?
                          I zasto dobivamo vrtoglavicu i na vidikovcu, iza sigurne ograde?
                          Vrtoglavica nije strah od pada, vec nesto sasvim drugo. Vrtoglavica znaci da nas dubina ispod nas privlaci, mami, da izaziva ceznju za padom kojoj se izbezumljeni suprostavljamo.

                          -Dok su ljudi jos mladi i dok odzvanjaju tek prvi taktovi skladbe njihova zivota,
                          mogu tu skladbu pisati zajedno i medjusobno razmjenjivati motive,
                          ali ako se sastanu kad su vec stariji, njihova skladba je manje-vise zaokruzena,
                          i svaka rijec, svaki predmet ima razlicito znacenje u jednoj i drugoj skladbi.

                          -Ono sto nismo sami izabrali, ne mozemo ni smatrati svojim neuspjehom.

                          -Ono sto se dogadja samo jednom, kao da se nikada nije dogodilo. Ako covjek moze zivjeti samo jedan zivot, to je kao da uopce ne zivi.

                          ___________________________________________________________________

                            11-19-2003 23:10 gabmat is offline Posalji Email za gabmat Pregledaj poruke od gabmat Dodaj gabmat u listu prijatelja
                            Stranica (29): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com