Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » **Mudre Misli I Izreke.....** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pietro Aretino (1492 - 1556)

Jedino bih zelio da imam onoliko da mi ne zavide, ali ne tako malo da bih u bliznjemu budio milosrdje.

Drago mi je, vrlo uceni moj sine, kad me bijednici grde, jer kad bi me hvalili, cinilo bi se da sam im slican. Zavidnici pak, kad napadaju moje postenje, misle da me zaloste, no oni me razveseljavaju, jer ja tako postajem slavan kad mi svi zavide.

Rasipnost je nalik na smokvu koja raste na hridi, pa njene plodove lakse pojedu lopovi nego cestiti ljudi.

... kazem vam da mi se cini da je slava maceha smrti, a ambicija izmetina slave.

Svodnica mora da bude pametna, i to vrlo pametna, pa nije obicno pripovjedanje da su na skolama svodnistva polozile doktorate sibile, vile i vjestice ...

Svodnica i bludnica, draga babice, nisu dvije suprotne stvari, nego su rodjene od iste loze, jer im je gospodja raskos majka a gospodin bordel otac, kako to vele kronike.

Onaj koji se ne zna pretvarati, taj ne zna ni zivjeti. Pretvaranje je stit koji lomi svako oruzje, stavise, ono je oruzje koje probija svaki stit.

Ko ne pokazuje da je sklon manama, taj postaje neprijatelj ljudi.

Vino muti razum, kvari osjecaje, smanjuje apetit, rasklimava udove, razara jetru, razgradjuje organizam, razdrazuje gubu i sramoti svaku stvar

07-19-2005 21:29
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Marko Aurelije (121 - 180)

Ljudska dusa samu sebe vrijedja ako dopusti da je savlada naslada ili bol.

Aleksandar Veliki i njegov mazgar postali su poslije smrti jednaki.

Izvrsavaj svako svoje djelo na taj nacin kao da ti je posljednje u zivotu.

Smrt je nalik na rodjenje, ona je misterij u prirodi: sastav ili rasap odredjenih elemenata.

Nije vrijedno da samoga sebe razalostim upravo ja koji nikada nisam zelio razalostiti svoga bliznjega.

Nemoj se bojati buducnosti! Dozivjet ces je ako ti je sudjeno, pa ces sve razborito urediti kao sto si znao razumno postupiti u sadasnjosti.

Sve ono sto je lijepo, a bilo to sto mu drago, lijepo je samo po sebi i svojom ljepotom zavrsava u sebi a i tim se ne hvali.

Ko grijesi, taj grijesi na svoju stetu, a onaj koji je nepravedan taj je prema samome sebi nepravedan jer pokazuje da je zao.

Buncaju ljudi i postaju umorni od zivota kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.

Porazno je kad u zivotu pojedinca prije klone duh nego tijelo.

Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje cvrst, dok se oko njega stisava razjarena voda.

07-19-2005 21:29
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bacon Francis (1561 - 1626)

Jedna nepravedna presuda napravi vise zla nego mnogi nepravedni postupci.

Niko ne uspijeva tako brzo kao onaj koji se koristi tudjom greskom.

Cudna je to zelja; traziti vlast i izgubiti slobodu; ili: traziti vlast nad drugima a izgubiti je nad samim sobom.

Cestite zene cesto su ohole i prkosne drzeci se previse visoko zbog svoje cestitosti.

Valja imati na umu da je hrabrost uvijek slijepa jer ona ne vidi opasnost i neprilike.

Bolje je poslovati s ljudima koji nesto zele nego s onima koji su postigli sto su htjeli. 10.gif

Penjanje na polozaj je tegobno i ljudi s mukom dolaze do vecih muka.

Prirodno je umrijeti, kao sto je i prirodno biti rodjen.

Ko zida lijepu kucu na losem mjestu, sam sebe stavlja u zatvor.

Ima mnogo puteva da se covjek obogati, i vecinom su ruzni.

Ljudska narav izrasta ili u biljku ili u korov; zato valja na vrijeme zaljevati jedno a cupati drugo.

Cudna je stvar da ljudi, kad putuju morem, pisu dnevnike iako nemaju sta da vide osim mora i neba; a kad putuju kopnom, i imaju tako mnogo da vide, Najcesce propustaju da to ucine.

Strogost radja strah, ali grubost radja mrznju

Sreca je kao trznica; i cesto, samo ako mozes malo pricekati, cijena ce pasti.

Cetiri su glavna zla vlasti: odgadjanje, podmicivanje, grubost i povodljivost. 29.gif

07-19-2005 21:31
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Htjeti . . . u tome je citava umjetnost. 05.gif

Ondje gdje nema nikakve borbe, ne moze biti niti pobjede.

Uz velikog covjeka, cesto, idu i velike greske.

Rat nece nestati prije nego sto nestanu misli o ratu.

Nezahvalnost je nedostatak kulture.

Istina u politici mora cekati dok nekome ne postane potrebna.

Ta ko na dan pobjede broji poraze.

Svi smo mi sjeme i potomstvo vjecnosti.

U neiskrenim odnosima najteze je izreci istinu.

07-19-2005 21:32
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve sto postoji nestvarno je. Jedino kad bi nam mudrost omogucila da to svatimo, nestalo bi iskusenja svake boli. U tome se sastoji put do cistoce.

Ono sto jesmo, proizvod smo vlastitog razmisljanja. 01.gif

07-19-2005 21:33
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Praksa uvijek mora biti gradjena na dobroj osnovi.

Ko ne kaznjava zlo, taj zapovijeda da se ono cini.

Ko druge vrijedja, sebe ne zasticuje.


    Svaka nasa spoznaja pocinje sa osjecanjima.


Mudrost je kcerka iskustva.

Kao sto dobro iskoristen dan dariva ugodan san, tako i dobro prozivljen zivot dariva smirenu smrt.

Kao sto zeljezo zardja ako se ne upotrebljava, a voda se pokvari i kad je zima sledi, tako se i ljudska sposobnost unisti bez vjezbe.

    Slikar koji ne sumlja u svoje sposobnosti malo postize.

07-19-2005 21:34
Branto Branto is a Female
seka




Poruka: 702
Location: MEKLAUDLAND

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cijii to savjet ima prednost nad osjecanjima tvoga momka/muza 18.gif

___________________________________________________________________
ahtung ahtung

    ahtung ahtung
    01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

    07-19-2005 21:39 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ako si se uputio prema cilju i putem poceo da zastajkujes i da kamenjemem gadjas svakoga psa koji laje na tebe, nikad neces stici na cilj.

    Svaka ljubav prolazi a neslaganje zauvjek ostaje.

    Fantazija je prirodna snaga u covjeku i ako joj se ne udovolji, ona ce ili nestati ili obratno – razbuktat ce se prekomjerno a to je i stetno.

    07-19-2005 21:43
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postoji srdacnost koja se povjerava svima i svakome, ne racunajuci na zlobne podsmjehe. Takvi su ljudi uvijek ograniceni jer su spremni da sve najvrednije izvade iz srca i poloze pred pred prvoga na kojeg naidju.

    Nekoga je bolje imati medju neprijateljima nego medju prijateljima.

    Svemu ima granica, koju je opasno prekoraciti, jer kad je prekoracis, ne mozes vise nazad.

    07-19-2005 21:44
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    uh ima ih puno, mogla bi ja mnogo stranica ispisat, trenutno mi se moj potpis sivdja 02.gif

    07-20-2005 01:43
    mahalusa_dk mahalusa_dk is a Female
    trudim se


    Poruka: 246

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Budi gospodar svoje volje i sluga svoje savjesti"

    Aristotel

    ___________________________________________________________________
    Tajne su tu zato
    da ih neko nasluti
    postoji rec koja vredi
    tek kad se odcuti
    Bogu je kanuo caj
    svud je prsnuo sjaj

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane mahalusa_dk dana 09-25-2005 u 19:56.

    09-25-2005 19:49 mahalusa_dk is offline Posalji Email za mahalusa_dk Pregledaj poruke od mahalusa_dk Dodaj mahalusa_dk u listu prijatelja
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mrzim ovu izreku ali ono pravooooooooooooooo mrzim
    "Sto nas ne ubije, ojaca nas"

    09-25-2005 21:19
    habiba75 habiba75 is a Female
    raja




    Poruka: 2339
    Location: lebdim

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ljudi koji vole samo jednom u zivotu,u stvari su povrsni.Ono sto oni nazivaju vjernoscu to je ljenost navike ili nedostatak fantazije.Vjernost!U njoj je strast za svojinom.Mnoge stvari bismo odbacili kada se ne bismo bojali da ce ih drugi uzeti.
    O.Wilde

    ___________________________________________________________________
    JESAM LI VAM GOVORILA!?

    09-26-2005 11:44 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
    Lipa Lipa is a Female
    puterica




    Poruka: 76

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Plakala sam što nisam imala cipele, dok nisam vidjela
    èovjeka koji nije imao nogu.
    Helen Keller


    Ne misli da je trenutak sreæe nešto maleno.
    Sreæa i postoji samo u kratkim trenucima.


    Drži sreæu kao pticu: što nježnije i lakše! Bude li se osjeæala
    slobodnom, ostat æe ti rado u ruci.
    Fridrich Hebbel

    ___________________________________________________________________

      09-26-2005 12:07 Lipa is offline Pregledaj poruke od Lipa Dodaj Lipa u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________

          09-26-2005 13:49 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          18.gif


          Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

          ___________________________________________________________________

            09-26-2005 13:50 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            18.gif


            Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

            ___________________________________________________________________

              09-26-2005 13:51 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              18.gif


              Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

              ___________________________________________________________________

                09-26-2005 13:51 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                18.gif


                Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

                ___________________________________________________________________

                  09-26-2005 13:52 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  metallica metallica is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 8228
                  Location: CH.WILLA(uglavnom)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  18.gif


                  Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

                  ___________________________________________________________________

                    09-26-2005 13:53 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                    Stranica (29): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com