Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » vra » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

vraæena ljubav. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naslovnica èasopisa 'Dani' iz BiH: Što je žena bez sisa?
'Što je žena bez sisa?' piše na naslovnici preko fotografije glumice koja je nedavno objavila kako je odstranila dojke zbog moguænosti da oboli od raka dojke
Loading ...
Screenshot/Dani Naslovnica èasopisa Sljedeæa slika



Naslovnica novog izdanja èasopisa 'Dani' iz BiH šokirala je javnost. 'Što je žena bez sisa?' piše na naslovnici preko fotografije Angeline Jolie (37) koja je nedavno objavila kako je imala dvostruku mastektomiju zbog velike moguænosti da oboli od raka dojke.

Vezano
Korak po korak: Kako je tekla operacija dojki Angeline Jolie
Jolie æe u biografskom filmu glumiti svoju pokojnu majku

Naslovnicu èasopisa èitatelji su odmah poèeli dijeliti na društvenim mrežama, a naslov još više šokira s obzirom da je na èelu ovog èasopisa žena, odnosno urednica Dženana Karup Druško.

05-24-2013 16:01 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Urednice, ti si jedna obièna glupaèa. Dzaba tebi obje sise, ako misliš da ti samo zbog toga žena, mahnituro jedna.

Prièa o Angelini je nešto o èemu se može diskutovati, slagati se ili ne slagati, ali ovo što piše preko slike je fuj.

05-24-2013 17:30 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahahha nek' si im rekla cheri. 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-24-2013 19:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja se izvinjavam na (neumjesnoj?) upadici, ali par pitanja:

-Je li iko proèitao (eventualni) èlanak u pomenutom magazinu/novini prije ovakvih osuda - i kakav je sadržaj tog èlanka ?

- Je li igdje upitano urednicu, ili dato njeno vlastito mišljenje o masektomiji koju je ova žena iz preventivnih, zdravstvenih razloga izvršila, i kakvo je obrazloženje ove urednice o sadržaju ovakvog naslova i iz kog razloga je on (ovakav) postvaljen?

Jer - ako je ona to stvarno bukvalno mislila, onda je stvarno to dno dna od dna od dna...

A ako je to èista provokacija da bi se malo vidjele reakcije javnosti i da bi usljedila eventualna debata - onda ? Šta onda ?

I - bez imalo zlobe - pitanje "šta je žena bez sisa" može valjda i aludirati na to "šta je žena danas, u ovom dobu, kada nestanu (edit: najoèigledniji i oni površni) atributi nje kao seksualnog biæa"…

Što nije nimalo naivno pitanje (ako ova urednica stvarno nije "idiot"), imajuæi u vidu koliko su baš sifoni, guzice, sponzoruše, "goloslikaljke" itd. prisutne u svim novinama i portalima na internetu, i kakvu slika društva i žene se time stvara i nameæe...

Eto - toliko - kamo sreæe da sam skroz off-topic, ali mi ovaj naslov nekako (i za nas) zvuèi previše nevjerovatno (ako je postavljen bukvalno) da bi bio "istinit".



----------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 05-24-2013 u 20:35.

05-24-2013 20:31 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mislim (na prvu, bez èitanja) da je naslov: što je žena bez sisa, alegorija na naslov filma: što je muškarac bez brkova.

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

05-25-2013 00:22 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Detaljnije o tom s brkovima: (sveti google 13.gif 13.gif )

    http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=145466.45




----------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

05-25-2013 00:33 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni je potez andje bolesniji od naslovne strane novina

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    05-25-2013 08:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ostajem pri mišljenju da je naslov krajnje neumjesan, bez obzira na to šta se htjelo postiæi time.

    O ovom što je Andjelina uradila ne znam šta da kažem, jer ne znam šta bih uradila da mi se sa sigurnošæu kaže da imam više od 80% moguænosti da obolim od raka dojke, ne daj Bože.

    05-25-2013 09:18 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295
    pokretac teme Thread Started by Viribus

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    [quote]

      citat od refleksija:

    meni je potez andje bolesniji od naslovne strane novina[/quote

    Relfa, misliš da je preventiva spašavanja zdravlja i života bolesna stvar.?? Nebih se složio sa tobom, bez grudi se može živjeti normalno.

    05-25-2013 11:34 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      meni je potez andje bolesniji od naslovne strane novina


    Meni je ona "bolesna" što je sa tim došla u novine,i bolesni su novinari koji od toga napraviše senzaciju...
    a o Muniri iz Buturoviæ polja niko ništa ne napisa....a žena uradila to isto što i anða. 29.gif

    ___________________________________________________________________

      05-25-2013 12:27 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @viribus, mislim da je reakcija vise nego pretjerana...ne znaci da ce ona sprijeciti rak tim sto je odstranila sise...moze dobiti sad rak na mjestu gdje su joj sise bile...i u mene mama imala rak grlica materice i sad bih ja trebala odstraniti grlic materice....to po meni nije nikakva preventiva...ko moze njoj garantovat da nece dobiti rak...niko...

      u mene prijateljica isto tako ima sve predispozicije za rak dojke pa redovno ide na mamografije i to je to....nije joj vala nikad na pamet palo da odstrani dojke...

      cak sta vise bio je i intervju s doktorom nakon ove adnjine operacije koja je naravno bum jer je to andja...koji je rekao da sto je ucinila nije nikakva prevencija niti je garancija da ona rak nece dobiti...
      ne smeta meni sto je ona odstranila dojku....bas me briga...nema nikakvog uporista ta njena prica...

      da se razumijemo, znam sta znaci kad neko ima rak....majka mi nazalost boluje od raka pluca...znam sta rak cini...
      zna se da svi mi nosimo celije raka u sebi...ako vodis racuna o nacinu zivota smanjujes sanse i vec radis preventivu sto se toga tice...a mislim da andja bas nema neki sekirli zivot...

      eh sad najveci je problem ovaj naslov...vrijedja sve koji boluju od raka itd...jah right
      zaboli moju mamu za ovaj naslov i za andju...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        05-25-2013 13:36 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od taxi:

              citat od refleksija:

            meni je potez andje bolesniji od naslovne strane novina


          Meni je ona "bolesna" što je sa tim došla u novine,i bolesni su novinari koji od toga napraviše senzaciju...
          a o Muniri iz Buturoviæ polja niko ništa ne napisa....a žena uradila to isto što i anða. 29.gif


        I meni ide na živce što se od ovog napravila senzacija, a ona uopšte nije izuzetak, ovakve stvari se rade u svijetu.

        @Refla, ona nije ovo uradila zato što joj je mama umrla od te bolesti, po tome bi masa žena trebala to uraditi. Ona nije spadala u kategoriju žena sa normalnim rizikom, samo od straha da zbog naslijeða ne oboli.

        Ona ima taj gen koji sam po sebi(zbog njegove mutacije valjda) ne sjeæam se imena, svrstava žene koje ga posjeduju u grupu visokog rizika koji se kreæe i do preko 80%. Sreæom ta gen posjeduje samo 5-10% ženske populacije.

        E sad ti zamisli ženu kojoj kažu da su šanse da dobije tumor na dojci 87%. Neka koja je onako psihièki dobro jaka i stabilna æe reæi- ok, radiæu mamografiju svako 6 mjeseci, medicina je napredovala, ako dobijem rak biæe na vrijeme otkriven pa æu tada uraditi što moram.

        A zamisli žene kojima se nakon takve vijesti život svede na to da izmeðu jedne mamografije i druge žive u strepnji "kad æe se pojaviti". Kakav bi to život bio?

        U zemljama gdje zdravstveni sistem funkcioniše, pa zdravstveno osiguranje preuzima na sebe visoku cijenu intervencije ovo nije baš novina, samo što žene, naravno ne vole to na sva zvona objavljivati. Andja je objavila, motive što je to uradila zna ona...

        Hoæu da kažem, nije isto meni i Angelini, ja kao i veæina žena imam negdje oko 8-10% moguænosti da obolim, kako od toga tako i od bilo èega, a njoj je bilo maltene skoro sigurno da æe se tumor razviti.

        05-25-2013 14:09 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        s rakom nikad nista nije sigurno...vjeruj mi....koliko ima ljudi koje su doktori otpisali pa su se sami izljecili koristeci alternativnu medicinu itd...ja sam realna....ne mislim da mi se mama moze izljeciti ali ja iskreno jako malo doktorima vjerujem....ne volim sto se takvi pacijenti otpisiju i sto se kaze sanse za ovo ili ono su ti ovolike ili onolike...
        meni njen potez nije realan...
        kako neko moze biti siguran da ce se to nesto razviti....radili joj te testove itd...o.k. a ko njoj sad nakon sto je odstranila dojke garantuje da nece dobiti rak obzirom da nosi taj gen u sebi....ne moze niko...
        I jako mi smeta, mislim bas mi licno smeta sto je ovo postalo senzacija...
        koliko prosjecnih zena moze napraviti test koji je ona napravila
        koliko on kosta itd...
        pricamo o necemu sto je u bih prosto nemoguce i neizvodivo ili kosta jako mnogo novaca...i ne samo u bih nego i u drugim drzavama
        tako da ona tu podrsku zenama koje imaju rizik da obole moze objesiti macku o rep...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          05-25-2013 14:18 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          @Refla, naravno da je to problem, cijena i testa i intervencije. To rade ovdje i u ostalim zemljama gdje zdravstveno osiguranje preuzima finansiranje baš zato što se pozitivni rezultati testa uvažavaju kao jako visok rizik od raka dojke. Ili bogate žene koje mogu to sebi dozvoliti i bez osiguranja, kao što je Andjelina.


          A prisustvo tog gena se veže striktno baš uz rak dojke, tako da recimo ne bi trebalo imati veze sa moguænošæu dobijanja raka pluæa ili šta ja znam, negdje drugdje...

          05-25-2013 14:33 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Stari Grad:

            Detaljnije o tom s brkovima: (sveti google 13.gif 13.gif )

              http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=145466.45




            ----------

          nema ti to veze sa tim
          Što je muškarac bez brkova je romantièna komedija iz 2005. godine koju je režirao Hrvoje Hribar prema romanu Ante Tomiæa. Preporuèujem film za pogledati, teško je to sve preprièati. Ipak je sve stvar vlastitog utiska.

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          05-25-2013 16:15 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ne znam da li ste upoznati sa detaljima ovog što je Anðelina uèinila...
          - test je rekao svoje (negdje naletih da košta oko 3.000 dolara)
          - pripreme za operaciju 1- da se saèuvaju bradavice
          - odstranjenje tkiva dojki
          - ugradnja implatanata i vraæanje bradavica
          - kaže: sad se vide samo mali ožiljci.

          znaèi: sise ima, samo ih je 100% zamjenila "silikonima"

          naše žene nemaju šanse ni da obave takav naklaz, a èesto ni da dobiju adekvatnu terapiju, a o tim novim grudima da i ne govorim

          ne znam, gluho bilo i daleko od mene, ali ona je i meni (i to odavno) bolestan lik

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane luka ters dana 05-25-2013 u 16:22.

          05-25-2013 16:22 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od luka ters:

                citat od Stari Grad:

              Detaljnije o tom s brkovima: (sveti google 13.gif 13.gif )

                http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=145466.45




              ----------

            nema ti to veze sa tim
            Što je muškarac bez brkova je romantièna komedija iz 2005. godine koju je režirao Hrvoje Hribar prema romanu Ante Tomiæa. Preporuèujem film za pogledati, teško je to sve preprièati. Ipak je sve stvar vlastitog utiska.



          Imalo nemalo...

          … nagradno pitanje:

          Šta su žene s brkovima? 02.gif




          --------------------

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 05-25-2013 u 19:43.

          05-25-2013 19:43 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
          moforaja




          Poruka: 5949
          Location: U podrumu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ....chuj - šta su....!?! 21.gif ....pa, zna se.....brkate feministke.....! 07.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Moj Mostare ko ti lomi grane,
          ko zavadi mostarske jarane,
          ko to tebi istoriju piše,
          ko to želi da te nejma više.

          05-25-2013 19:58 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4403
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          taj genetski test ima i dobre i lose strane.dobra strana je da ljudi mogu nesto preventivno uraditi da sprijece ili umanje rizik od nekih bolesti koje su skloni dobiti.Losa strana je da se neki ljudi kad to saznaju tim se preokupiraju i pocnu ziviti u strahu.
          Sama mamografija nije pouzdana,pregled se treba kombinovati sa ultrazvukom i ni tada nije sigurno.Zbog toga osobe koje su u zoni visokog rizika se ne mogu potpuno pouzdati u redovne preglede.
          Zbog toga u Danskoj ako je nesto sumnjivo salju na oba pregleda i uzimaju uzorak tkiva,ali samo kad je sumnjivo.Inace je samo mamografija za zene preko 50.

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          05-25-2013 20:01 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sarajlija ba:

            ....chuj - šta su....!?! 21.gif ....pa, zna se.....brkate feministke.....! 07.gif 13.gif 13.gif


          Pa... moglo bi biti taèno i bez tog "brkate" …. 02.gif

          Nego, ima još jedan taèan odgovor, pa vi nastavite …

          Ja æu reæi ako je neko pogodio... 02.gif



          ------------------

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          05-25-2013 20:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com