Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Stephen Hawking tvrdi: Bog nije potreban za nastanak svemira » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

        citat od vjetar:

      ..covjek je najkomplikovanije bice na zemlji ,vjerovatno i u svemiru .ako ga nije stvorio bog ko drugi ga je mogo stvoriti tek tako slucajno ,nekakvim praskom ili sudarom nekih atoma ili planete .


    Kažu da ima više zvijezda u svemiru, nego zrna pijeska u svim pustinjama na Zemlji! I svaka ta zvijezda ima po 15-20 planeta uz sebe...

    I kako onda možemo reæi da je èovjek najkomplikovanije biæe... ja mislim da smo ispod prosjeka, kakvih sve èuda na nebesima ima... 01.gif pa plus paralelni svemiri... ali to je veæ druga tema...

    Tvorca ima... ali daleko od toga u ovom smislu, kakvog su ga predstavili razni èobani, pastiri iz starog svijeta... 21.gif


Allahov miljenjik Muhammed sallallahu alejhi ve sellem je bio pastir i sve to ima zasto je to i bio. I u Kur'anu je jasno objasnjeno ko je tvorac svega!

Nazalost danas mnoge bosnje kazu recenice poput ove tvoje i i dalje tvrde da nesto s Islamom imaju ...a daleko su od Islama kao istok od zapada...i svi oni koji negiraju Allahov govor makar nosili muslimanska imena...

......posto znam da cu dobit ovaj komentar "dobro a ne znas ti sta je u srcu covjeka".... svakako da ne znam ali ono sto je u srcu covjeka to se izadje napolje putem jezika ili tipkanja =)

Ova plemenita vjera ima temelje u koje se mora vjerovat ako se zeli biti musliman a ne nesto sam izmisljat i tjesit se

06-11-2013 17:49 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nadam se da æe se svaki radikalni, iskljuèivi vjernik jednog dana duboko kajati u šta je protraèio vrijeme, svoj život... u bajke.

___________________________________________________________________

    06-11-2013 18:34 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma nisu bajke. Trebalo je to onda . Treba zauzdati ljude koje nisu bili civilizaciski napredni. Treba ih smiriti zbog vlastodrzaca I kazati im da sto vise pate na ovome svijetu , biti che im bolje kada se presele na ahiret. Zato suti chitaj boziju rijec. Kad umres onda je sve lako.

    06-11-2013 19:07 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto
    pokretac teme Thread Started by pravimostarac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Otkud ti ideja da se vjernici pate i da trebaju da se pate na ovom svijetu

    zar nema i nevjernika koji se pate na ovom svijetu

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    06-11-2013 20:17 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo ovdje u Svedskoj.... ne moze bolji standard biti za zivot... znaci smijesan standard i hvala Bogu na tome da tako zivimo ali opet.... Procitajte statistiku duhovnih bolesti i statistiku samoubistava od NEVJERNIKA KOJI NIKAD NE PATE NEGO SAMO UZIVAJU =) ali u ----- umalo ti ne reko u cemu..

    06-11-2013 21:25 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Nadam se da æe se svaki radikalni, iskljuèivi vjernik jednog dana duboko kajati u šta je protraèio vrijeme, svoj život... u bajke.


    Kako nasi kazu, ne valja se nadat.... =)


    Ma kralju samo se ti nadaj to je tvoj zivot... molim dragog Allaha da ti srce otvori i okrene ga prema obozavanju jednog Boga.

    06-11-2013 21:29 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto
    pokretac teme Thread Started by pravimostarac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stephen Hawking: “The Grand design”

    “....napredak u kosmologiji pretpostavlja da zakon gravitacije i kvantne teorije cine mogucim nastajanje inverzuma, spontano iz nista/nicega.
    Spontana kreacija je razlog za nesto prije nego za nista, zasto postoji unverzum, zasto mi postojimo.
    Nije potrebno da Bogpostoji i da upali plamen i zapocne svemir..”

    Naucnici koji nepriznaju hokus-pokus i abrakadabra nauku postavljaju 3 pitanja:

    Sta je bilo prvo svemir ili zakon gravitacije i kvantne teorije?
    ako je svemir prvo kako je onda spontana kreacija bez zakona gravitacije i kvantne teorije/
    ako nije bilo nista odakle su se pojavili zakon gravitacije i kvantne teorije,


    Zaglusujuca je tisina odgovora

    vidite postoje vjernici koji su skolovani

    poput pojedinaca koji kada nemaju adekvatan odgovor ili bar pokusaj odgovora sluze se sistemom "svicarskog sira":
    rupe u argumentima popunjavaju diskreditacijom tipa coban, pastir, patnja, bajke

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    06-11-2013 21:42 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..kuran ne negira da postoje shejtani i zovu se dzini kao sto kaze da psotoje i meleci


    to je zabluda.

    po kuranu sejtan je ono negativno u covjeku, parafraziram iz kurana:
    sejtan "tece tvojim venama",
    dok je bog "blizi od zile kucavice"

    po islamu sejtan nije neki sadista sa rogovima sto muci ljude, nije uopste materijalan.
    u paklu su cuvari 19 meleka (andjeli) a ne sejtani.

    kuran je napisan ljudima i dzinima. dzini nisu sejtani. dzini su bica na vecem stepenu razvoja od ljudi, na primjer putuju svemirom. napravljeni su od vatre dok smo mi napravljeni od blata.
    zive u nekoj drugoj dimenziji i oni nas vide a mi njih ne, sto ne znaci da jednog dana necemo.

    bog je skupio meleke i iblisa(dzin) i trazio od njih da se poklone ljudima.
    meleci su poslusali, a iblis je odbio da se polkloni bicu nizeg stepena razvoja.
    zbog toga je osudjen da vjecno zavodi ljude i pokusava da ih odbije od vjere i istine.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-11-2013 22:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    *samo da se izjasnim za Stephen Hawking

    gledo sam neke njegove radove i nisam bas impresioniran.

    stvarno mi nije jasno kako je on dospio da bude u vrhu mozgova ove planete danas. mozda u nedostatku drugih mozgova danasnjice?

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-11-2013 22:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svjetlost... kako objašnjavaš ovo?

      https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1001163_551409801593665_1208778083_n.jpg


    Obièaji iz kamenog doba zaglupljuju ljude...

    ___________________________________________________________________

      06-11-2013 23:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Tana ja nemam pojma u kojem je on obliku .dali tece u venama ili da li uopste ima neki oblik ..josh neki kazu da ga nashe oko ne moze regostrovati i da se oni cak krecu u nekome obliku po zemlji ,pa cak i da se mogu zamnozavat i da zive dosta dugo .samo znam i vjerujem da postoje -

      ..

      .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-12-2013 00:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto
      pokretac teme Thread Started by pravimostarac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ahmed Didat rahmetullahi je imao pravo
      na debatu nosis tokmak ne cekic
      tokmak je argument koji zdrav razum prihvata
      ici protiv zdravog razuma je ici protiv samog sebe
      ici protiv samog sebe je negirati samog sebe
      negirati samog sebe znaci nepostojis,
      nepostojis znaci vracas se u nista i tamo se susreces sa Stephenom Hawkingom

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      06-12-2013 00:19 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..mene ne mogu pokolebati ova naucna otrkica u domenu fizike i astrologije bez obzira koliko ona bila jasna ili relevantna ,naprotiv mene ta otkrica cak sto vishe ubjedjuju da je cjeli univerzum ipak stvorio svevisnji ,jer tako savrshen sklad u svremiru nije mogo biti djelo prirode ili slucajnog nastanka u blik nekog praska iskre ili nekog hemiskog ili fizickog porcesa .

      ..nauka ide daleko u svemir a josh uvjek nije donjela dokaze o postanku covjeka .od cega i kako je nasto covjek ,kako je nasto majmu ako je od majmuna ili iz bilo kojeg oblika zivota da je nasto ja bi uvjek pito kako je nasto taj oblik .jer da smo nastali i od ribice ,neko je i tu ribicu moro stvoriti .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-12-2013 00:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Svjetlost... kako objašnjavaš ovo?
          https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1001163_551409801593665_1208778083_n.jpg


        Obièaji iz kamenog doba zaglupljuju ljude...



      SMJESNO!!! eto kako =)

      Green moras skontat jednom u zivotu da se okanis ljudi i da nije svako s bradom onakav kakav ga CNN i ostali shejtani prikazuju.... Bio sam u Saudiji dva puta gdje sam god bio vidio sam zena koliko hoces... ali uvijek ima nekih kontroveznih vijesti ovdje na zapadu....koje se promovisu kako bi ocrnili Islam... Pored cabe ima trzni centar kakav ne postoji u Evropi s preljepim restoranima i buticima i vise je bio zena nego muskaraca...

      Ali uvijek ce biti ljudi koji neke svoje ideje guraju

      Upoznaj Islam kroz istinu tj izucavaj Kur'an i Hadis i citaj komentare ashaba i to ti je Islam. Islam nije svaki bradonja ili ne bradonja.... Nego upoznaj istinu pa ces znati ko je na istini kada ga sretnes

      Nego Green pasa je li ovo taj islam koji nam treba????

        Dlor4aE25F8

      06-12-2013 07:05 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne treba nam takav islam, ali nam ne treba ni talibanski... kad su u ratu muhadžedini rafalima bušili kazane za rakiju po Bosni i Hercegovini. Ko su oni da buše tuðu imovinu? Sve su to razni probisvijeti, ublehaši bjelosvjetski... bivši kriminalci, narkomani... i nažalost donesoše nam vehabizam na Balkan.

      Gori je od èetništva dvaput. A evo i slika... šta misle domaæi o njima... 05.gif

        https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936401_10201361501545050_1934466933_n.jpg

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 06-12-2013 u 11:59.

        06-12-2013 11:50 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ovo sam mogo i ja naljepit na svoje staklo i stavit na facebook

        ..ovde se nista ne vidi o kojoj dzamiji se radi i u kojem mjestu

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-12-2013 12:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto
        pokretac teme Thread Started by pravimostarac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        svicarski sir je cudo

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        06-12-2013 13:41 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        To ja paglu, ha, a vi kao mozgovi? 04.gif
        Zar je bitno je li u pitanju džamija, bitno je da je napisano, makar i kao fejk.
        Sve neki muslimani i muslimanke na baterije...

        Doðite malo u Bosnu da èujete kako se od ezana ne može spavat na kilometar od džamija.
        U sabah te probudi 10000 decibela! To je sve što su grmalji zaposjeli kljuèna mjesta, pa i u džamijama grmalji! Kakva je to vjera koja iz dana i dan pojaèava decibele na munarama? To je islam? Ma to je tipièni kontra-islam... seljakluk, papanluk.

        Eh sad zamislite kad meni to kao muslimanu smeta, kako tek smeta komšiji hrišæaninu ili susjedu kršaninu!? To 100 puta gore i papanskije od onog križa iznad Mostara, to nisam rekao ja, nego Abdulah Sidran i mnogi pametniji ljudi.

        Doðite malo iz dijaspore... pa poslušajte 10000000000 decibela sa munara.
        To je dijametralno suprotno od islama. I zato æe religija i izumrijeti, što je vode ublehaši i primitivci.

        Pišam im se na kulturu i tradiciju.

        ___________________________________________________________________

          06-12-2013 13:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Da bi nesto nastalo neko to mora stvoriti . Jednostavno da ne moze jednostavnije. Ako neki naucnik kaze da nema Boga onda mi to moramo automatski prihvatiti 19.gif

            http://www.youtube.com/watch?v=zOfZ6_oXaOQ
          Dr Zaik Naik poznati daija koji zna napamet Kuran , doktor medicine , zna Tevrat i Indzil ,Upanishade ima IQ 240 itd itd

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          06-12-2013 13:55 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Je li to onaj Zaik Naik koji kaže da treba pojest muhu koja ti upadne u èorbu? Fuj, sve neki nadriuèenjaci, šamani... a pogledaš li mu CV, vidiš da nema tri razreda škole i on æe mene uèit o islamu... bljak.

          Rekoh ja vama, religija æe propasti jer se religijom danas bave bivši narkomani, lopovi, psihopate...

          pogotovo je islam prigrlio tu bagru u svoje redove.

          ___________________________________________________________________

            06-12-2013 14:06 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Stranica (16): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com