Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Vehabije" i "Vehabijke" 1907 g » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (95): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Tana u Islamu je veliki belaj da covjek sam tumaci Qur'anske ajete. Zato postoje vjerski auktoriteti koji su poznati po tumacenju Qur'ana. Svi oni ucenjaci koji tumce Qur'an kako su ashabi tumacili su na pravom putu.

Uzviseni Allah je pohvalio u Qur'anu te prve generacije! pa blago se onome ko ih slijedi. Pitamo se kako znati ko ispravno tumaci... evo ovako ... poznate knjige postoje u kojima su zabiljezena pravila onako kako je Muhammedu objavljeno a kako je on tumacio i njegovi ashabi... pa koji danasnji ucenjak sam tumaci i ako se suprostavlja tumacenju velikana ovog ummeta to se odbija ko god on bio....

06-13-2013 21:24 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..svjetlost .po ovome pitanju si na svome terenu i postujem tvoje znanje i ako ti nije tesko odgovori mi na ovo pitanje

..po mome milsjnju muslimanima se najvishe spoticu pitanja o zenama i njihovom oblacenju ..mene zanima jedan stvar .dali zena koja ne nosi nikab ili shal ili nije obucena po prospisu a ipak je pristojno obucena ,zna se sta je pristojna garderoba i znaju se pristojni stilovi oblacenja zena .ako vidimo jednu tako nazovimo je pristojno obucenu zenu za nju mozemo reci da je ona msulimanka i da je ona vjernik .drugo pitanje zasto serijat predvidja kaznu zene kamenovanjem ,ako je ona po kur anu samo jedan stepen po pravima ispod muskaraca ..po tome tretmanu zena islam trpi najvishe kitika o.moze li se nesto presutno tretirati ispravno mada znamo da se to ipak zabranjuje zenama ..moje misljenje je da bi se i ku ran trebo tumaciti od strane uleme u skladu sa vremenom u kojemu zivimo po pitanju zena ..jer zene svakim danom psotaju neizostavni faktor drustva i nihobo ucesce u drustvenim zbivanjima ide rame uz rame sa muskarcima .pa prema tome ne bi ih trebali opeterecivati nekakvim povezima preko ociju ili nekim dugim haljinama u ljetnim mjesecima .gledam proshlo ljeto zenu na plazi ,po govoru su iz Bosne ,to jeste iz Sarajeva ..dvoje djece i muz sjede na plazi ..muz u kupacim gacama sa jasno izrazenim genitalijama na svojoj odjeci medju masom zena ,dok za razliku od njega zena u dugoj haljini do rucnih zglobova zakopcana i haljnom do zemlje i shalom na glavi na plus 50 ..zena se gubi i gotovo da kolabrira od vrucine na suncu ,moli muza da se negdje sklone ili da idu kuci ,njeni zahtjevi su osali samo mrtvo slovo na papiru kao da ih nije ni izrekla .lijepo mi bi zao zene .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-13-2013 u 22:38.

06-13-2013 22:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    svjetlost - mislim da ovaj hodza sto je odgovorio na pitanje o pokrivanje lica takodje ne zna razliku izmedju islama i folklora ili kulture

    ponavljam: islam je ono sto pise u kuranu, a ne ono sto je neki hodza ili grupa njih odlucila.
    neka mi neko pokaze mjesto u kuranu gdje pise da se zene moraju pokrivati po licu i ja cu se sloziti.

    moje misljenje.

Dobro ti je odgovorio Svjetlost . I jos jedno pitanje : Gdje pise u Kuranu kako da klanjamo 19.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-13-2013 22:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..pishe u Ilmihalu i zasto ne klanjamo tako

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-13-2013 u 22:51.

06-13-2013 22:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..svjetlost .po ovome pitanju si na svome terenu i postujem tvoje znanje i ako ti nije tesko odgovori mi na ovo pitanje

    ..po mome milsjnju muslimanima se najvishe spoticu pitanja o zenama i njihovom oblacenju ..mene zanima jedan stvar .dali zena koja ne nosi nikab ili shal ili nije obucena po prospisu a ipak je pristojno obucena ,zna se sta je pristojna garderoba i znaju se pristojni stilovi oblacenja zena .ako vidimo jednu tako nazovimo je pristojno obucenu zenu za nju mozemo reci da je ona msulimanka i da je ona vjernik .drugo pitanje zasto serijat predvidja kaznu zene kamenovanjem ,ako je ona po kur anu samo jedan stepen po pravima ispod muskaraca ..po tome tretmanu zena islam trpi najvishe kitika o.moze li se nesto presutno tretirati ispravno mada znamo da se to ipak zabranjuje zenama ..moje misljenje je da bi se i ku ran trebo tumaciti od strane uleme u skladu sa vremenom u kojemu zivimo po pitanju zena ..jer zene svakim danom psotaju neizostavni faktor drustva i nihobo ucesce u drustvenim zbivanjima ide rame uz rame sa muskarcima .pa prema tome ne bi ih trebali opeterecivati nekakvim povezima preko ociju ili nekim dugim haljinama u ljetnim mjesecima .gledam proshlo ljeto zenu na plazi ,po govoru su iz Bosne ,to jeste iz Sarajeva ..dvoje djece i muz sjede na plazi ..muz u kupacim gacama sa jasno izrazenim genitalijama na svojoj odjeci medju masom zena ,dok za razliku od njega zena u dugoj haljini do rucnih zglobova zakopcana i haljnom do zemlje i shalom na glavi na plus 50 ..zena se gubi i gotovo da kolabrira od vrucine na suncu ,moli muza da se negdje sklone ili da idu kuci ,njeni zahtjevi su osali samo mrtvo slovo na papiru kao da ih nije ni izrekla .lijepo mi bi zao zene .


1. Svakako da je vjernica!! Poznajem licno takve vjernice koje su preljepog morala... medjutim Islam je jasno objasnio kako se zena a i muskarac odjeva..

2. Sto se Sherijatskih kazni tice... molim te ako si iskren po svojim pitanjima procitaj siru (zivotopis) Muhammeda salllallahu alejhi ve selleme pa vidi koliko je puta neko bio kamenovan... jer se ljudi obicno za to vezu kada je islam u pitanju OBS! SHERIJATSKE KAZNE SU KAKO ZA MUSKARCE TAKO I ZA ZENE!!!! tako da je pogresno pitanje =)

3. To da musko hoda u kupacim gacama pored pokrivene zene a i opcenito i da nije ona tu je apsurdno... ja bi mu prvi volio dobru cvoku trehnut... 21.gif moje misljenje je FUJ za takve ljude... i volio bih to vidjeti... ali ne hodam po plazama gdje je golotinja ... idem na Islamske plaze...

4. U mene je zena pokrivena i sama se pokrila niko je Allaha mi nije natjerao... fakultet je zavrsila, radi i nikom ne smeta niti ko njoj smeta... radi svoj posao kao sve ostale zene... ali mi idemo na odmore na privatne plaze i to je to....=)

5. Moj savjet svakome dobronamjernom insanu jeste da cita i uci.... prvo vjeru pa onda ovosvjetske nauke. Jer je nauka cudo a ne znanje najveci dusmanin!!! pa ako te interesuje o tom strasnom sherijatu procitaj zivotopis Poslanika Muhammeda... ako treba ja cu ti knjigu kupit =)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 06-13-2013 u 22:54.

06-13-2013 22:52 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Islam je preporuèio i hurme da se jedu... tj. Muhamed a.s.
samo se malo zahebo... pa previdio èinjenicu da u Švedskoj ili na Himelajima nema hurmi...
ili je vjeru pravio samo za Arabijsko poluostrvo, ne slutivši dokle æe dobaciti u narednih 1500 godina? 01.gif

___________________________________________________________________

    06-13-2013 22:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..hvala na odgovoru

    ..ovo za zenu na plazi i njenoga muza je istina i vidim da zena prakticira vjeru a on isto tako ..nazalost dosta takvi ljudi posebno muskaraca stvataju da imaju uzvisheno pravo nad zenama i to uveliko doprinosi ruznoj slici istinskih vjernika .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-13-2013 22:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..pishe u Ilmihalu i zasto ne klanjamo tako
    Kako ? Ko nas je naucio klanjati . I zasto bas on . Uzmi citaj , danima i nocima i nadam se da ces nesto razumjeti sta je Islam , ko je bio Muhamed s.a.w.s. i zasto je bas on izabran za najuticajniju osobu na ljudski rod a ne neko drugi

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-13-2013 22:59 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Islam je preporuèio i hurme da se jedu... tj. Muhamed a.s.
      samo se malo zahebo... pa previdio èinjenicu da u Švedskoj ili na Himelajima nema hurmi...
      ili je vjeru pravio samo za Arabijsko poluostrvo, ne slutivši dokle æe dobaciti u narednih 1500 godina? 01.gif


    Nisi ni svjestan koliko mi pomazes... vjerovatno ce ti tesko biti skontat zasto, ali potrudi se =)

    06-13-2013 23:00 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Islam je preporuèio i hurme da se jedu... tj. Muhamed a.s.
      samo se malo zahebo... pa previdio èinjenicu da u Švedskoj ili na Himelajima nema hurmi...
      ili je vjeru pravio samo za Arabijsko poluostrvo, ne slutivši dokle æe dobaciti u narednih 1500 godina? 01.gif
    Nekad se stvarno pitam kakva si ti zvijezda . Da ti znam ime trazio bi da ti postave zvjezdu u kakvom zabavnom parku ako ne moze u Holivudu

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    06-13-2013 23:02 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

          citat od vjetar:

        ..pishe u Ilmihalu i zasto ne klanjamo tako
      Kako ? Ko nas je naucio klanjati . I zasto bas on . Uzmi citaj , danima i nocima i nadam se da ces nesto razumjeti sta je Islam , ko je bio Muhamed s.a.w.s. i zasto je bas on izabran za najuticajniju osobu na ljudski rod a ne neko drugi




    ..zar vehabije ne klanjaju drugacije vec sto stoji u ilmihalu

    ..sta je sad istinski ipravno

    ..dali ja ako klanjam onako kao sto stoji u ilimihalu cinim grijeh .zar sad neko od strane vjernika moze jedan drugome zabranjivati da klanja na svoj nacin .

    ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-13-2013 23:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

          citat od green:

        Islam je preporuèio i hurme da se jedu... tj. Muhamed a.s.
        samo se malo zahebo... pa previdio èinjenicu da u Švedskoj ili na Himelajima nema hurmi...
        ili je vjeru pravio samo za Arabijsko poluostrvo, ne slutivši dokle æe dobaciti u narednih 1500 godina? 01.gif
      Nekad se stvarno pitam kakva si ti zvijezda . Da ti znam ime trazio bi da ti postave zvjezdu u kakvom zabavnom parku ako ne moze u Holivudu


    Ja se stvarno dobro nasmijem kad ovaj green pise...

    prvo mi nije nikako jasno da ovakvo dijete moze biti moderator! zaista citajuci njegove bisere covjek pomisli da se radi o nekom pubertetliji =)

    06-13-2013 23:04 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa nije li tako? ovo za hurme...

    ___________________________________________________________________

      06-13-2013 23:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Pa nije li tako? ovo za hurme...


      Joj on ozbiljan 13.gif 13.gif 13.gif

      06-13-2013 23:05 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hajd mi, svega ti, reci ono za grah i muhu...
      Kad ti uleti muha u grah, je li je potopiš do kraja i pojedeš?
      Dobro... ne moraš pojest, ali jel slijediš sunnet, pa je potopiš do dna tanjira?

      ___________________________________________________________________

        06-13-2013 23:07 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
        raja




        Poruka: 1736
        Location: :)
        pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bjeri odo spavat ....

        @Green izvini ako sam se malo previse nasalio, nisam nista ruzno mislio moramo se malo shupat...

        Cao i Selam

        06-13-2013 23:07 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

              citat od semirizsvemira:

                citat od vjetar:

              ..pishe u Ilmihalu i zasto ne klanjamo tako
            Kako ? Ko nas je naucio klanjati . I zasto bas on . Uzmi citaj , danima i nocima i nadam se da ces nesto razumjeti sta je Islam , ko je bio Muhamed s.a.w.s. i zasto je bas on izabran za najuticajniju osobu na ljudski rod a ne neko drugi




          ..zar vehabije ne klanjaju drugacije vec sto stoji u ilmihalu

          ..sta je sad istinski ipravno

          ..dali ja ako klanjam onako kao sto stoji u ilimihalu cinim grijeh .zar sad neko od strane vjernika moze jedan drugome zabranjivati da klanja na svoj nacin .

          ..




        ..nisi mi odgovorio na ovo pitanje

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-13-2013 23:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Èekam i ja sutra ovo za muhu da mi kaže... buæne li je do dna... najozbiljnije pitam, samo da mi ne odgovori da mu se nikad nije desilo da upadne... 12.gif

        ___________________________________________________________________

          06-13-2013 23:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od -Svjetlost-:

                citat od green:

              Pa nije li tako? ovo za hurme...


            Joj on ozbiljan 13.gif 13.gif 13.gif
          Ma smijesniji su mi oni koji podrzavaju njegove postove . Ma nije bitno , decko je zelen i tek se razvija . Ne treba ga sputavati . Ko radi taj i grijesi . Preporucio bih svima , bez obzira na poglede na svijet da ako hoce da pisu o Islamu i muslimanima da procitaju vjerodostojne knjige , da se raspitaju i da onda donose neke zakljucke . To su mjeseci citanja ali zaista mi je nezgodno raspravljati sa ljudima koji znaju o Islamu sa FTV i ostalih bezveznih medija u BiH kao i stranih CNN , BBC i tako to . A sada Selam Alejkum svim muslimanima . Odo s Bozjom pomoci na pocinak

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          06-13-2013 23:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Selam moji Skandinavci, puni ste predrasuda... baš lièite na one seoske žene, što ispijaju kahvu po cijele dane... i imaju sve u malom prstu, od Erdogana, do svih religija, kao i do svih biografija èlanova foruma 01.gif laku noæ ...

          ___________________________________________________________________

            06-13-2013 23:21 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Stranica (95): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com