Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Vehabije" i "Vehabijke" 1907 g » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (95): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ih..... 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

07-03-2013 16:06 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima i ona stara japanska,
ne vjeruj staroj kineskoj

07-04-2013 12:16 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kineska je najstarija 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-04-2013 12:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od luka ters:

    sve je to fino i ok...
    ali brate, treba biti uredan
    Poslanika s.a.w.s. je živio u pustinjskom kraju i davni vakat i nije se moglo bolje
    danas ipak, trebalo bi iæi u korak sa civilizacijom. kad su objeruèke prihvaæeni mobiteli i internet ... onda malo poraditi i na sebi, prilagoditi se, a ne hodati ko plašila.
    poèešljati one brade, podrezati, urediti...a ne onako ko èetnici.
    dalje, žene ... pa nije se valjda fazon samo umotati kako bilo. treba i to da ima nekog smisla, a ne da im ispod vire sportske tene??? ne treba to biti štikla, ima sasvim solidne "skromne" ženske obuæe.
    i brate, kakav je to fol umotaj žensko da me ne nagoni na griješne misli??
    kakav je to uspaljenik ako ga kosa, ruka ili èlanak na nozi navodi na grijeh???
    bogami, takvi su žestok psihološki sluèaj.
Ima zena ne znaju se oblaciti kako treba a ima i vala zena koje se tako lijepo prekriju . Prekrivanje nije doslo sa Muhammedom s.a.w.s vec je prekrivanje naredjeno i krscankama i jevrejkama. Moda i modernizacija vjere vidi se do cega je dovela . Danas 80 posto krscana nema pojma o krscanstvu a krscanske zene se utrkivaju u otkrivanju tijela a nose mi krstove oko vrata . Muskima je , ako nijesi znala , po Sunnetu preporuceno da nose bradu . E sada kolika ce ona biti to ovisi a ipak mislim da ima onih koji pretjerivaju u neurdenosti brade a ima i onih kojima jako dobro stoji . Po nekim hadisimatj po nekim tumacenjima hadisa je zabranjeno bilo kakvo shishanje ili potkresivanje brade a po nekima je dozvoljeno ali je brijanje haram a kod nekih je brijanje mekruh . Ima jedan dobar tekst od rahm ef Handzica o tome . Nazalost nemam ga sada pri ruci ali se moze proguglati . Interesantno je da niko na Zapadu ne kritikuje jevreje sto nose one preltenice niti im se smije niti ih ko ponizava u onim smijesnim kapicama i odorama . Zanimljiv je podatak da zene u autobusima ( relgiozni ) ne smiju sjediti naprijed u toj vjestackoj tvorevini izrael . Niko ne kritikuje zene krscanke koje se nose po propisu ( isto kao i muslimanke ) i prekrivene su i samo im se lice vidi i ruke . One nikome ne smetaju a kad se muslimanka prekrije e to onda nije u redu . Brade nose i zidovi a nose i krscani vjernici ali vidi cuda niko ih ne kritikuje . Bas cudno . A svi su Poslanici nosili bradu , Od Adema a.s. do Muhammeda s.a.w.s. I Poslanici i Vjerovjesnici

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

07-04-2013 13:00 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od luka ters:

      sve je to fino i ok...
      ali brate, treba biti uredan
      Poslanika s.a.w.s. je živio u pustinjskom kraju i davni vakat i nije se moglo bolje
      danas ipak, trebalo bi iæi u korak sa civilizacijom. kad su objeruèke prihvaæeni mobiteli i internet ... onda malo poraditi i na sebi, prilagoditi se, a ne hodati ko plašila.
      poèešljati one brade, podrezati, urediti...a ne onako ko èetnici.
      dalje, žene ... pa nije se valjda fazon samo umotati kako bilo. treba i to da ima nekog smisla, a ne da im ispod vire sportske tene??? ne treba to biti štikla, ima sasvim solidne "skromne" ženske obuæe.
      i brate, kakav je to fol umotaj žensko da me ne nagoni na griješne misli??
      kakav je to uspaljenik ako ga kosa, ruka ili èlanak na nozi navodi na grijeh???
      bogami, takvi su žestok psihološki sluèaj.
    Ima zena ne znaju se oblaciti kako treba a ima i vala zena koje se tako lijepo prekriju . Prekrivanje nije doslo sa Muhammedom s.a.w.s vec je prekrivanje naredjeno i krscankama i jevrejkama. Moda i modernizacija vjere vidi se do cega je dovela . Danas 80 posto krscana nema pojma o krscanstvu a krscanske zene se utrkivaju u otkrivanju tijela a nose mi krstove oko vrata . Muskima je , ako nijesi znala , po Sunnetu preporuceno da nose bradu . E sada kolika ce ona biti to ovisi a ipak mislim da ima onih koji pretjerivaju u neurdenosti brade a ima i onih kojima jako dobro stoji . Po nekim hadisimatj po nekim tumacenjima hadisa je zabranjeno bilo kakvo shishanje ili potkresivanje brade a po nekima je dozvoljeno ali je brijanje haram a kod nekih je brijanje mekruh . Ima jedan dobar tekst od rahm ef Handzica o tome . Nazalost nemam ga sada pri ruci ali se moze proguglati . Interesantno je da niko na Zapadu ne kritikuje jevreje sto nose one preltenice niti im se smije niti ih ko ponizava u onim smijesnim kapicama i odorama . Zanimljiv je podatak da zene u autobusima ( relgiozni ) ne smiju sjediti naprijed u toj vjestackoj tvorevini izrael . Niko ne kritikuje zene krscanke koje se nose po propisu ( isto kao i muslimanke ) i prekrivene su i samo im se lice vidi i ruke . One nikome ne smetaju a kad se muslimanka prekrije e to onda nije u redu . Brade nose i zidovi a nose i krscani vjernici ali vidi cuda niko ih ne kritikuje . Bas cudno . A svi su Poslanici nosili bradu , Od Adema a.s. do Muhammeda s.a.w.s. I Poslanici i Vjerovjesnici


slažem se sa tobom kad navodiš primjere lijepog i ukusnog, naravno da ima. i te kako. da je milina vidjeti. nažalost, moj dojam je da je toga jako malo. i, kako to nije bio predmet mog pisanja - nisam ni pisala o tome. meni više u oèi padaju ovi drugi, imam dojam u svakodnevnom životu da je takvih više.
za krišæane i jevreje i njihovo oblaèenje i nošnju isto tako mislim da nisu predmet ove teme, pa ih nisam ni spominjala. skoro svakodnevno èitam i èujem da fratri na misama upozoravaju na nedolièno oblaèenje ženskadije, ali ... eto ih "tamo", neka se svako stara o svom stadu.
jevreji isto tako nisu svi sa plerenicama...to su oni ortodoksi.
i dalje tvrdim: treba poštivati tradiciju, sunnet, hadis ... ali isto tako voditi raèuna da su vjekovi prošli i da se treba prikladno prilagoditi današnjici. u protivnom, to stvara odbojnost kod pripadnika iste vjere i nailazi na otpor i negodovanje.

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

07-04-2013 14:36 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedne godine u Blagaju ne daju primaknuti tekiji neki muskarac s bradom i zena sva u crnom prekrivena...ponasali se agresivno ko da je njihova kuca...nismo propisno obuceni,ne daju nigdje blizu,ljuti...raja se samo zaokretala.Vazno se zamotati i onda mozes sta god hoces.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-04-2013 15:31 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bio sam u posjeti u blagaju ,znam da nisu dali u shorcu ,od zene su trazili samo da se prekrije ..bilo je marama pa koje htjeo mogo je uzeti i vratit po izlasku iz turbeta

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

07-04-2013 18:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako je bilo sve vrijeme,dadnu zenama marame i vrate kad sidju,ali kad sam jedne godine otisao i samo sto nas ne ubise, kao otkud nam drskost da dodjemo u obicnoj garderobi.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-04-2013 20:05 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma i dole su se razne "vlasti" smjenjivale

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

07-04-2013 21:39 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Interesantno je da niko na Zapadu ne kritikuje jevreje sto nose one preltenice niti im se smije niti ih ko ponizava u onim smijesnim kapicama i odorama . Zanimljiv je podatak da zene u autobusima ( relgiozni ) ne smiju sjediti naprijed u toj vjestackoj tvorevini izrael . Niko ne kritikuje zene krscanke koje se nose po propisu ( isto kao i muslimanke ) i prekrivene su i samo im se lice vidi i ruke . One nikome ne smetaju a kad se muslimanka prekrije e to onda nije u redu


Da ti pošteno kažem....zaboli me neka stvar kako se oblaèe Jevreji,kako se oblaèe Arapi,kršæanke,muslimanke..... u stranim zemljama.
Ovdje se govori o Bosni i Hercegovini,o mojim i tvojim komšijama,sestrama,prijateljima,rodbini,sugraðanima i sugraðankama.
U Izraelu,npr. mogu oni staviti pjevca na glavu....njihov problem.
U saudijskoj Arabiji,mogu sve žene biti zamotane ....njihov problem.
Moj (i tvoj problem) bi trebao biti : zašto se to radi u BiH ?
Ako mi kažeš da je zbog vjere ,pomislit æu da me zajebaješ.
Odnosno,upitat æu te : zašto to niste radili prije 20-30 godina,nosili brade ,umotavali žene,skraæivali pantale?

___________________________________________________________________

    07-04-2013 22:36 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tito nije dao . 24.gif 17.gif

    07-04-2013 22:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa Tito je umro 4 maja 1980 ..... nije valjda da su ga se i mrtvog bojali ???

    ___________________________________________________________________

      07-04-2013 22:47 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sema --svaka zemlja ima svoj obicaj i ako treba ja cu se pridrzavat tog obicaja ako odem u Sudi arabiju ,pridrzavat ce se i Danska kraljica .. ona kad je stiga u posjet Saudi Arabiji iz aviona je izasla prekrivena ,ali je zlo sto taxi kaze ne naturaj meni u BiH obicaje koje vaze u Saudiskoj Arabiji ,i neka niko ne lincuje moju kcerku u Sarajevu u parku ako se ljubi sa momkom ..meni je to problem ..neka je lincuju u Iranu ako hoda gole guzice ,o tome pricamo

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 07-05-2013 u 00:14.

      07-04-2013 23:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..konacno ne bi ni mene i niti bilo koga od nas trebala biti briga sto tvoja zena kroz feicevu prodje zamotana ili sto neko preko carinskog mosta hoda podrezanih pantala i nosi bradu ..kad tu ravnotezu razlicitosti postignemo i ja i ti i svi ostali tada ce nam biti svima dobro ..sjecam se dobro kad smo prije u mostaru ugledali nekog crnca ,otvorenih usta svi u njega buljli i pomalo se cudili ili podsmjehivali ,danas ih sretnem na desetine gradu u kojem zivim i ne primjecujem ih ,

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 07-05-2013 u 00:15.

      07-04-2013 23:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:

            citat od pasha:

          ja sam rekao svoje misljenje u vezi ovoga a vidim ko koga zeli ubijediti
          semir gleda iz svog ugla neko drugi iz svog i dolazi do razilazenja misljenja
          vehabije primaju novac za to sto rade a kada ih pozovu da idu u borbu ne smiju odbiti
          to ne znaci da nisu vjernici i oni idu u brobu s idejom da brane islam gdje god zatreba
          pogledao sam dobro smrtovnicu ali je nisam diskutovao, to je njihov put ja nebih nikada
        Jesi li ti vidio da neko dobija pare sto ide 21.gif 14.gif Ako nisi onda ne lazi . Isprazna floskula ateistickih ekstremista u BiH . Znam , kako vi kazete vehabija a znam i one koji nose bradu a da nisu vehabije . Pa evo skoro svaki hodza nosi bradu . Titini djavoli su isli u Spaniju pa niko ne kaze da su bolesnici . Niti ja to kazem . Poznata stvar u Siriji vlada diktator i diktatorce pasti Inshallah . Allah nam je rekao da ce Islam i muslimani pobijediti u pravednoj borbi i hoce inshallah . Kada se neko smije nekom sagovorniku ili ga pokusava na prljave nacine deskriditirati u nemoci da mu pobije argumente dobije se utisak nekulture , necivilizacije i papanluka a najvise neznanja 26.gif

      nisam vidio direktno ali jedan takav koji je podkratio pantole priznaje da je primio novac i isto da mu se zena zavije jos toliko
      ne smije odbiti ako mu dodju i kazu da ide, recimo u Siriju
      nisam ateista ali nisam ni prije rata bio opredjeljen jer su nam cijelo vrijeme radili da ne budemo muslimani u pravom smislu rijeci, a ni nasi stari nas nisu u tom duhu odgajali
      vehabizam nije nasa vjera i nigdje ne pise da su oni veci muslimani od mene i ovakvih kao ja, a ni ti nisi sam nacisto s tim jesi li dovoljno dobar
      ako zastupas jednu viziju ne znaci da si iskreni vjernik, to ce nam dragi Allah dz.s. suditi na sudnjem danu

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      07-05-2013 09:05 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne moze se nesto nametati u drzavi u kojoj zivi veci broj religija....ne moze meni doc arapini reci ugasi muziku meni smeta kad ovamo sjedi 100 ostalih ljudi....ne moze mene arapin napadati sto u nas dzamije ne rade u 00:00h.....a posebno me ne moze vrjedjati ako mu ja ne pokazem gdje je kibla....mogu mu reci gdje je istok i to je u biti samo moja dobra volja ali nisam duzna da nekome objasnjavam gdje ce okrenuti da klanja...
      uh....imala sam okrsaj verbalni neki dan s arapinom....jako arogantni (dakle govorim iz iskustva jer radim s njima), konzervativni i zele da se sve podredi njima.....malo je to apsurdno....ne malo nego puno a da ne kazem bezobrazno.....
      drugo....jako sam negativno iznenadjena njihovom higijenom...toliko przne i peksine da je to za nevjerovat....bas sam negativno iznenadjena

      ali recimo malezijci - muslimani potpuno druga prica i totalna suprotnost....

      ovo sam samo navela primjer....dakle sve sto neko zeli nametnuti nije o.k.
      kako bi se ti isti arapi osjecali da ja kao zensko upanem tamo u neku njihovu kafanu i trazim pivu....mislim da ziva ne bi izasla 19.gif
      dakle....prilagodi se i upoznaj drzavu u koju ides!!!

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        07-05-2013 09:51 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        luka ters
        SexNepoznat



        Poruka: 5212
        Location: on the face of the place

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        i sad da podvuèemo crtu po ovdje iznesenim stavovima .... cijeli forum na jednu, svemirac na drugu stranu.
        nit on ubijedi nas, a vala neæemo ni mi njega, bez obzira što smo u veæini.
        zato bi bilo dobro ovo zatvoriti, a svakom svoje 25.gif

        ___________________________________________________________________
        "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
        a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

        07-05-2013 09:52 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..zato je kazem ,nepotreban je svaki komentar kad na ulici vidish covjeka podrezanih pantala ili kad vidish umotanu zenu ,ne morash je sazaljevat ili komentarisati rjecima ,vidi jadnice ili kako moze .treba pomisliti i reci da je to njein izbor i kaniti se svakog komentara ,ako krenemo u diskusiju sa njima ili oni sa nama tu nema kraja .

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        07-05-2013 10:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nismo svi isti, ne razmisljamo svi isto (i hvala Bogu da je tako)..svi imamo pravo izbora...niko mi apsolutno ne smeta, postujem i postovacu svakoga sve dok ne narusava mene i moj integritet...

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        07-05-2013 10:37 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Katolicanstvo i Islam su religije koje su stigle sa istoka ..ako pogledamo da su klimatski uslovi zivota u tim krajevima odredjivali potrebu takvog nacina oblacenja ..Kratke pantalone se mogu objasnit nedostatkom sukna ili tkanine ,mozda se na taj nacin stedilo na tkanini ..zar mi nismo svi u ljetnim danima u nekim polukratkim gacama ,zbog cega ,naravno zbog vrucine .zasto su muskarci nosili brade .sigurno nije bilo zileta i ostri makaza da se te brade briju ili shsisaju .vjerovatno su ih te brade stitile od sunca i vjetar da im ne shiba lice ,pa je bilo nuzno nositi bradu i turbane oko glave .ako ne bi imo turbana kojim bi umotavo oci i glavu od pustinjskih oluja i tako se stitio od pjeska .zenama je isto tako trebalo i bilo nuzno imati nesto na svojoj glavi ,da bi se razlikovale od muskaraca morale su i one nositi svoju odjecu koja ih je razlikovala od muskaraca ,jer zena nije mogla nositi turban ..kad sagledamo sve te stilove i nacin oblacenja i oblacenje prilagodjeno vrmenu i prostoru neki ce reci da je to bio religiski kult ili religiska obaveza ,ako pogledamo vrmenske uslove onda je jedna takva odjeca bila i nuzna ..Sad se pojavi neki Vehab reformator koji bi svojim idejama htjeo da nametne stil i nacin oblacenja i eskimima na sjevernom polu pod izgovorom da je to obaveza u islamu .zamislimo sad jednog eskima u kratkim pantalama 07.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 07-05-2013 u 11:06.

        07-05-2013 10:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stranica (95): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com