Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » POKIDANE VEZE » Odoh da se namirishem Mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sreten-Cica Radic

Davne 1995 nekako se dochepah Mostara i na avetinjskoj Musalli ispod porusenog Putnika ugledah Cicu Radica,fudbalsku
legendu mostarske Lokomotive.Rece mi da jos okine pokoji snajperista i da cu prezivjelu raju naci u Mimozi kod Dzeme
Moj svaki dolazak u Mostar ispunim sa nekoliko kahvenisanja sa ZIVOM LEGENDOM
Pored sjecanja na stari Mostar,nas sada vec vremesni Cica uvjek nastoji da isprica ko bi covjek a ko pas u onim teskim
vremenima
Uglavnom sjedi za stolom sa Dajdzom Cerkicem i Hakijom Klaricem,na vrhu Cernice i zajedno sa Dajdzijem prkosi
poganom vremenu svjedoceci o Mostaru nekad i sad

09-23-2013 16:55 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na Ogradi podignuta prva mostarska mahala

Ulica Gojka Vukovica povezuje dvije najstarije mostarske mahale OGRADU i DONJU MAHALU
Ograda se prostire od SHemovca do kraja sedme osnovne shkole odnosno do DZozlica sokaka
Od DZozlica sokaka do CHekrka odnosno do Oruchluka pruzila se Donja mahala
Prvo mostarsko naselje je podignuto 1474 godine Pod gradom uz Kamber aginu dzamiju,poznatiju pod nazivom Kurina
dzamija.Ta je dzamija prilikom gradnje Luckog mosta 1910 godine porushena
Kao dijete pamtim da je uz velike hareme na kojima su podignute zgrade,igraliste i drugi objekti,skoro svako sokak
posjedovao svoj mali harem,kako na Ogradi,tako i u Donjoj mahali
Vecina Mostaraca naseljenih u drugim mahalama vuce korijene iz ove dvije mostarske mahale

09-25-2013 15:56 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Za vrijeme boravka u nasem Mostaru covjek nastoji da nekako zaustavi vrijeme,pa da poslije obilaska bolesnih
    i nemocnih,posjete mezarevima i grobovima,iskoristi dio vremena da promuhabeti sa znanim i neznanim o ljepoti
    zivljenja u predratnom Mostaru i da se raspita za draga lica koja nije vidio dvadeset i kusur godina
    Bitku sa vremenom dobijes ako se nacrtash pred picerijom Rovinj na Bunuru,kod Zele na vrhu Cernice ili u Bristolu
    Tu osjetis da onaj stari dobri multietnicki Mostar dise punim plucima
    Smrt Ize lampe i jos par meni dragih lica u istom danu odvede me u avliju Gage Shemrda gdje fina mostarska raja
    otmjeno propada i zajednicki dijeli bol posrnulih im sudbina
    Poslije desetak loza,onako prvi put u zivotu nagolo popijenih,osjetih potrebu da se malo druzim sa rushevinama
    Titove ulice i da prokunem one koji je poravnashe
10.gif Svaka chast.

09-25-2013 18:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dali Mostar vise smeta zbog islamske ili partizanske tradicije?

Davne 1695 godine Stojan Jankovic je za bajramske blagdane popalio,opljackao i pobio sve sto je zatekao u 6 mostarskih mahala koje su se nalazile izvan gradskih zidina na zapadu grada
U drugom svjetskom ratu mostarski muslimani su masovno pristupili antifashistickom pokretu i preko 7000 Mostaraca
je dalo svoje zivote za slobodu shire zajednice
Hoce li fashisti koji poravnashe Mostar ,pobishe nekoliko hiljada civila i protjerashe desetine hiljada u ovom ratu
ikad odgovarati za svoja zlodjela
Dali Mostar vishe smeta zbog islamske ili partizanske antifashisticke tradicije?

09-29-2013 21:50 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

HAJMO ZMAJEVI

Pokazite da je Bosna i Hercegovina ponosna i prkosna 33.gif 33.gif 33.gif
Voli vas mostarska raja razbacana shirom dunjaluka ~ 10.gif 10.gif 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-15-2013 17:50 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Dali Mostar vise smeta zbog islamske ili partizanske tradicije?

    Davne 1695 godine Stojan Jankovic je za bajramske blagdane popalio,opljackao i pobio sve sto je zatekao u 6 mostarskih mahala koje su se nalazile izvan gradskih zidina na zapadu grada
    U drugom svjetskom ratu mostarski muslimani su masovno pristupili antifashistickom pokretu i preko 7000 Mostaraca
    je dalo svoje zivote za slobodu shire zajednice
    Hoce li fashisti koji poravnashe Mostar ,pobishe nekoliko hiljada civila i protjerashe desetine hiljada u ovom ratu
    ikad odgovarati za svoja zlodjela
    Dali Mostar vishe smeta zbog islamske ili partizanske antifashisticke tradicije?
islamske tradicije ? Partizanske tradicije ? Kakvo je to bola pitanje ? Kome smeta ili Islamska tradicija ili antifashistichka tradicija u Mostaru je kreten I idiot. Ali postaviti to pitanje u takvom kontextu je isto tako idiotski. Poistovjechavanje Islamske tradicije sa partizansko antifashishtichkom tradicijom je vishe nego smijeshno. Pozdrav.

10-15-2013 19:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 736

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nasa Bosna i Hercegovina je bila ponosna i sada je ponosna i bit ce zauvjek ponosna
isto kao i moj Mostar. 33.gif 33.gif 33.gif
Ja nezna koko drugi misle ali za mene a i za prave mostarce Mostar nema ni vjere ni religije
i ima samo jedno a to je "MOSTARC" 33.gif
M O S T A R 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-15-2013 20:12 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ehh , da je takav svako moj Nikifore ....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 10-15-2013 u 20:15.

10-15-2013 20:14 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Boza:

      Dali Mostar vise smeta zbog islamske ili partizanske tradicije?

      Davne 1695 godine Stojan Jankovic je za bajramske blagdane popalio,opljackao i pobio sve sto je zatekao u 6 mostarskih mahala koje su se nalazile izvan gradskih zidina na zapadu grada
      U drugom svjetskom ratu mostarski muslimani su masovno pristupili antifashistickom pokretu i preko 7000 Mostaraca
      je dalo svoje zivote za slobodu shire zajednice
      Hoce li fashisti koji poravnashe Mostar ,pobishe nekoliko hiljada civila i protjerashe desetine hiljada u ovom ratu
      ikad odgovarati za svoja zlodjela
      Dali Mostar vishe smeta zbog islamske ili partizanske antifashisticke tradicije?
    islamske tradicije ? Partizanske tradicije ? Kakvo je to bola pitanje ? Kome smeta ili Islamska tradicija ili antifashistichka tradicija u Mostaru je kreten I idiot. Ali postaviti to pitanje u takvom kontextu je isto tako idiotski. Poistovjechavanje Islamske tradicije sa partizansko antifashishtichkom tradicijom je vishe nego smijeshno. Pozdrav.



U njegovom postu se uopšte ne poistovjeæuje "islamska tradicija" (kulturno-istorijsko nasljeðe) s partizanskom tradicijom, nego se obje spominju (a i mogu posmatrati sasvim nevezano jedna za drugu, ako se ona prva može tako i nazvati, a ne nazvati nasljeðem) u kontekstu razloga za uništavanje Mostara, uništavanje na jedan ili na drugi naèin.

Onako kako je grad uništavan - to navedeno u Bozinom postu je opet stvar èinjenica, a sve su bogomolje u gradu sistematski bile i ciljanje i razarane, ne samo one koje pripadaju jednoj konfesiji. Vidljivo je bilo, a i ostalo i danas, da je od samog poèetka rata jedan dio grada markantno odskakao po nivou i naèinu devastacije.

Svi znamo šta se i kako dogodilo, i te stvari stoje same za sebe.

U smislu devastacije grada, ciljane i planirane, nije teško konstatovati da su obje te "tradicije" bile jedni od razloga za uništavanje grada.



--------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-16-2013 02:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikifor svaka chast,ti si jasan ko nashe mostarsko sunce i dobar ko hljeb nasushni 10.gif 33.gif
Ja sam samo postavio jedno provokativno pitanje onima koji su srushili stari Mostar,odkud ta mrznja pa im neko
pomrachi um da rushe Mostar
Ujedno trazim od modera da zachepe labrnju liku koji shalje konstantno uvrede i zove se Prowler

10-16-2013 07:20 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 736

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boza,
Samo kratko povodom mrznje i rusenja Mostara.
Rusi su godinama razarali i rusili Avganistan i nista nisu uradili,poslje su dasli Amerikanci i
isto su radili i opet nista.Koliko je Rusija pa nista nisu napravili u Cerceniji ni u Gruziji(Georgija)
a prodaju se pod velioke sile.Kakvo su oruzje Srbi imali i nista nisu napravili na Kosovu i zato da
cijeli svijt napadne Mostar nista mu ne mogu uciniti jer ti mozer jednom narodu da sve srusis
samo dusu mu nikada neces ubiti ,a to je u Mostaru i nikada ga niko nece pokoriti jer Mostar
je neunistiv.
Mi svi koji zivimo daleko od Mostara zivimo sa pola srca a druga polovina je stalno u nasemu MOSTARU 33.gif
Mostar je jedan i Mostar je slavan i nijed grad nije mu ravan 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-16-2013 10:15 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U sustini
"svi koji su van Mostara , u stvari su , na "odradjivanju" zivota"!

10-16-2013 12:13 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nepravda prema dvi moralne vertikale bosansko-hercegovackog fudbala SERGEJU BARBAREZU I SAFETU SUSICHU

Dobro se sjechamo kako neljudi iz fudbalskog saveza BH sprijechishe mostarsku fudbalsku legendu Sergeja Barbareza
da se okusha kao selektor fudbalske reprezentacije nashe zemlje,sto mi brzo zaboravishmo

Safet Sushic nenametljivo,tiho,gospodski poslozi reprezentaciju i napravi chudo ,odvede nas u Brazil da igramo SAMBU
Chitavo vrijeme kvalifikacija covjek dozivi more uvreda,pa ga more samoproglashenih selektora proglasi neznalicom
i papkom,pogotovo u nashem Mostaru gdje sam se naslushao more prljavih komentara u stilu
TA CHE ON,PITAR

SAJO,TEBI,TVOJIM SARADNICIMA I NASHIM ZMAJEVIMA HVALA DO NEBA STO NAM VRATISTE VJERU
U LJEPOTU ZIVLJENJA 10.gif 10.gif 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-16-2013 17:11 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To Boza. Zachepe labrnju ? To Bozanche , samo naprijed I svim silama 02.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 10-16-2013 u 17:49.

10-16-2013 17:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BRAZIL SAFET MUBAREK OLSUN 10.gif 10.gif 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif
ZMAJEVI 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-17-2013 04:57 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

HERCEGOVINO IZ TRI DIJELA NI MOSTARA NEMA CIJELA

Iz tabora travnickog HDZa danas iscuri vijest da su sredishnjice HDZa BH i SDA postigle nachelan dogovor o podjeli
Travnika na dvije opshtine sa boshnjackim i hrvatskim predznakom,odnosno da je sve dogovoreno po uzoru na vech
postignuti sporazum o podjeli Mostara na hrvatsku opchinu i boshnjacku opshtinu
Drzim da ova vijest pogadza svakog onog ko nosi Mostar u srcu,bez obzira kako se zove i kojem bogu se moli

10-23-2013 16:21 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ode sve u 3 pm

sve se sasra - I tava I jaja

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-23-2013 18:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nusret Cherkich-Dajdzi

Sedamdesetih godina na prijateljskoj utakmici izmedzu Veleza i urugvajskog Penjarola izbi opshta tucha i fizichki
slabashna mlada momchad Veleza popi degenek
Razjarena publika krenu prema ogradi stadiona pod Bijelim brijegom,pa se uplasheni juznoamerikanci naglo
povukoshe prema bashci Velezovog stadiona
Tamo ih zagrnutih rukava docheka legendarni dajdzi i sve do jednog obori na patos
Nisu dobro prosli ni trener i doktor Penjarola
Kada ga ispijajuci kafu sa njim na vrhu Cernice podsjetim na te trenutke,vremeshni ali josh zivahni Nusra kaze
PA NISAM VALJDA TREBO PUSTITI SRAMOTU DA NAS DEGENECHE U NASHOJ AVLIJI
Dajdi,ziva legendo,da nam josh dugo pozivish i svjedochish o sretnim vremenima starog Mostara

10-23-2013 18:50 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj Mostaru u srcu te nosim
Svud po svijetu tobom se ponosim
Kad ne ide,kada tesko mi je
Kada tuga dusu mi savlada
Krenem rode u zagrljaj Bosni
Do Mostara,najljepsega grada 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-25-2013 17:13 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo mene da me zelja mine
U carsiji Muje Komadine
Kujundziluk i Cuprija stara
Minareti sevdali mahala
Sadrvani,sicani ducani
Sehitluci i Tekija carna
Kjtazova,Cosak Biscevica
Corovica,Alajbegovica
Mustovica,Seva i Kojica
I odaje Muslibegovica
Majko Bosno nedaj svoga nama
Ti Mostara ne ostavljaj sama

10-27-2013 11:46 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stranica (9): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com