Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pitanja i obja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (15): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemojte brkati selo... i "seljobera", neko kaže i "grmalj", a drugo je normalan èovjek koji živi na selu...

ovo dvoje pogrdnog naziva je rezervisano za iskompleksiranog insana, koji misli da je svu pamet svijeta pokupio.

gdje je problem? Tana, problem je što je takav profil u Bosni postao mainstream 21.gif

evo pitaæu tebe kao gradsko dijete, odgovori objektivno, bez navlaèenja ni na jednu stranu...

stvarni dogaðaj: nastavik geografije, bradica, dakle vehabijica... predaje osmom razredu, djeca 13-14 godina. uèenik je ustao da odgovara gradivo... u pola posla se vani zaèuo ezan sa munare.

nastavnik govori uèeniku da sjedne, sve staje, paralizira se nastava, èeka se da proðe ezan 21.gif

je li to OK? nije.
je li tako ikad bilo u Bosni? nije.

___________________________________________________________________

    05-15-2014 21:19 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    naravno da nije ok green.

    skola, drzava, politika se mora odvojiti od religije vrlo jasnom crtom.

    da se ja pitam ukino bi vjeronauku u skolama.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    05-15-2014 21:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .mada su sva vjerovanja na nashim podrucjima se zasnivaju na tradiciskoj religiji ..pravila ti majka baklavu za bajram pravi je i kcerka ,da ne bi rata ne bi se znalo ni za jednu vjeru danas ..cim krene neko zlo ljudi se stisakju oko vjere i traze neki spas i utociste u vjeri .

    Vjetre , u ovome tvome ima istine, ali se ona odnosi samo na novo peèene vjernike, ja sam se rodio u srcu starog grada kod kožare, išao na vjeronauk i crkvu èitav život, slavio sve blagdane , i jedino ti mogu reæi da se i prije znalo za vjeru tko je to želio znati.

    05-15-2014 21:56 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana , mislim da Niko ne vrijedja ovde selo , cak sta vise ja ga falim
    i drago mi je da ne zivim u gradu vec 20 i nesto godina .

    Imam osjecaj da isto mislimo , ali da se nekako ne razumijemo ,
    ne pada mi napamet , da nekoga vrijedjam jer je sa sela.
    Niti da sebe smatram nesto boljim , ako sam iz grada , mislim nidje veze
    poznam gomilu papana , koji su rodjeni u gradu ... ono da okrenes glavu od njih kad ich vidis .

    A isto tako poznam gomilu ljudi koji nisu rodjeni u gradu , kojim se ono bas obeselim
    kad ih vidim .

    Tako da sam barem ja s tim vec odavno zavrsio , da gledam ljude odakle je i gdje je rodjen ,
    pa da po tome izvodim neke zakljucke .
    Evo recimo sta je Mostar , u poredjenju sa nekim drugim gradovima
    ono ispadne neka mala kasabica . I sta bi sad trebo neko da mene gleda odozgo ,
    ili da ja Imam neke komplekse zbog Toga sto taj neko dolazi iz Becha ili New Yorka .
    Po meni ne znaci nista odakle je ko , za mene postoje neke druge mnogo vaznije stvari.

    Ali povod ovoga svega je bio onaj Video sto je postavio svemirac .
    Posluso sam ga do kraja , mada takve stvari zaobilazim ...
    Green je u pravu mislim onaj ljigavac govori takvim nekim naglaskom ,
    da ti se svaka dlaka digne ...
    koristi neke izraze , ko da je sad siso sa grmecke koride , i bas je ono ljigavo do Bola .

    Ali ne znam jeli iko od vas ono posluso do kraja , sta iz onih gubavih Usta sve ispada ,
    pa to je nevjerovatno ... kad prica o muslimankama .
    Kao kako se one trebaju ponasat pred svojim muzevima .
    Kao one moraju da obaraju pogled pred svojim muzem ... ne smiju se
    mirisati i ici vani ... bla bla bla (da povratis)

    Kontam nesto , o tome , zar ja da to ocekujem od svoje zene ...
    majke moga djeteta , koja radi sve po kuci , koja ide na poso , ide u kupovinu ,
    brine se o djetetu , o meni se brine kao da sam beba , koja obavi hiljadu stvari
    za Koje ja nemam pojma da ih je trebalo uraditib , uvjek sve spremno sve gotovo .
    I ja sad treba da ocekujem od nje kad ja ulazim u kucu da ona nesto spusta pogled na tlo .
    Mislim stvarno pa dje mi zivimo , iz kojeg doba je onaj kreten zaluto na YouTube ?
    Ponekad se upitam , jeli moja i njegova ista vjera , i dali taj isti bog stvarno tako nesto zahtjeva ?

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    05-15-2014 22:30 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..Mozda ja malo iz svog okruzenja ili iz svog naroda vishe pricam o toj pojavi vec o drugim religijama .,ne kazem ja da nije bilo vjernika ,bilo je vjerovanja jasta je i uvazavali su se puno vishe ljudi po toj religiskoj osnovi vec danas ,danas ako covjek vjeruje i ide u neku bogomju bilo da je dzamija ili crkva automatski si neprijatelj za onoga tamo druge vjere ..ja se nikad ne bi bojo pravog vjernika bilo koje vjere bio ,ali eto danas se odma smatra neprijateljem ..Viribus ja sam primjetio i prije rata i od kako ja znam za sebe da su Hrvati to jest katolici u Mostaru bili vishe okrenuti vjeri i vishe drzali do vjere vec ostala dva naroda ,mozda ja grijeshim , takav sam ja imo osjecaj ako grijeshim ispravi me slobodno ,,Imo sam dosta poznanika katolicke vjeroispovjesti i gotovo svi su bili pobozni i posjecivali crkvu i ishli na vjeronauku i to nisu prikrivali ,dok su ostali malo to skrivali ili nisu bash bili u tolikoj mjeri angazovani po posjetama vjerskim objektima i upraznjavanju religiskih obreda ,izuzev Bajrama

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-15-2014 u 22:57.

    05-15-2014 22:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ferrari:

      jeli iko od vas ono posluso do kraja , sta iz onih gubavih Usta sve ispada ,
      pa to je nevjerovatno ... kad prica o muslimankama .


    Freud je bio u pravu, sex je korijen svega. Jesi li èuo kad onaj u videu kaže...
    navodno prenosi hadis: u dženetu zagarantovane hurije èvrstih sisa 21.gif kako ono reèe, sve mlade i èvrstih grudi

    navuci i pridobi stado, jakako æeš nego seksom 21.gif fuj, fuj

    ___________________________________________________________________

      05-15-2014 22:40 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kontam nesto postoji li neki strucni izraz
      za nesto sto je toliko odvratno ,ali ne mozes da prestanes da to gledas.


      Nesto , sto bi volio da nikad nisi poceo da gledas ,
      ali onda sve u sebi govoris , dokucio je vrhunac gluposti .
      Nemoguce je da iz tih gubavih Usta izleti nesto jos gore .
      (ali u dubini duse znas da jos nije kraj , i da ce biti jos gore)

      I onda kad pomislis e sad je dno dna nema vise gasi , a on onda
      prevazidje ona najgora ocekivanja ,
      E tako bi najkrace opiso onaj Video , i kao sto onaj neandertalac rece
      'stidim se sto pripadam istom narodu' , tako se i ja nekako osjecam .
      Stidim se ako nista sto govorimo istim jezikom , volio bih u tom trenutku vise da sam rodjen nedje u srcu Amazone , i da onakve spodobe nikad ne sretnem u zivotu .

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      05-15-2014 22:55 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "Ako tvoje komšije, kolege, prijatelji i poznanici kroz tvoje ponašanje ne vide ljepotu islama, uzalud ti sva prièa o islamu!"

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      05-16-2014 00:45 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Religija kakva je takva je uvjek je bila opijum za narode ,kao i sve na svjetu i to ima svoje konzumente ..nije ni alkohol ni duhan dobar proizvod pa ga ljudi konzumiraju u velikim kolicinama znajuci da im je to smrtna opasnost po zivot medjutim uzimaju i nerazmishljaju sve do onoga trena dok ta stvar ne uzme danak ,dobro je pogledat i ove klipove bez obizra koliko se zgrazavali ili kako ko gleda na neke pojave ,kako bi covjek drugacije znao dali ima ili nema potrebu za tako necim .nekome se mozda i svidja a neko se zgrazaje ,kao sto svaka roba ima svoga kupca tako i ovi klipovi imaju svoje konzumente .

      ..ja sam jedno ljeto pored sebe gledo jednu familiju na moru gdje jedna umotana zena sjedila pored nas na plazi skroz pokrivena u haljini i sa shalom na glavi ..preko 40 stepeni na suncu ..moja zena umire od vrucine hladi se vodom bjezi ispod drveca kupa se i nista joj ne pozmaze ,na ovoj obucenoj ni kapi znoja ..na trenutak mi je bi zao i dolazilo mi da vrisnem na njezina muza zasto je doveo na plazu kad nemoze jadna da se kupa ili da se skine ili da je barem skloni negdje u hladovinu ,ako nista mogo je odvest na neku divlju plazu daleko od drugih ociju ako je vec to cilj da je negleda drugi .ali kontam vjerovatno je to i njezin izbor pa mi bi sasvim svejedno

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-16-2014 u 01:02.

      05-16-2014 01:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..svaki obicaj koji ljudi upraznjavaju u religiji je za mene dobar i ne nastojm ga licno nikome mjenati a ni osudjivati a ni namicati ..sve dotle dok je nesto licno moj izbor a ne tamo neciji drugi a da pritome ne ugrozava ili nenamece meni svoje norme ponashanja ili da meni kaze da ja nisam dobar vjernik ako se tako ne ponasham ,ako ljudi agresivno nastupaju ili prave klimu na dobre loshe vjernike meni ta agresivnost u vjeri licno ne odgovara ,cim ja imam izbora u odlucivanju i religiskom ponashanju ja sam zadovoljan sa svojom religijom u koju ja vjerujem.Religija ima za cilj da pokaze puteve ili pravce u koje bi ljudi trebali slediti ,ali ne bi trebalo da znaci da je neko zloca ili da sam ja jeretik ako meni taj pristup nije prihvatljiv ..pusti ti mene da ja dozivljajem religiju na nacin kako meni odgovara ..ako neko popije casu vina a pri tome ne uvrjedi prijatelja ili ne napravi neku stetu sebi ili drugima zasto bi se covjek smatro nevjernikom ili smatrati ga manje vrijednim ili reci mu da on nije nikakav vjernik,sutra taj covjek moze i dalje vjeruje u ono u sta su mu vjerovali njegovi preci i da slobosno moze reci da mu je sutra Bajram ili Bozic ili da kaze odo ja u Dzamiju da klanjam ili da to obavim u svojoj kuci ..ja mislim da nemora covjek uvjek da ode u crkvu i da se tamo redovno pojavljuje da bi bi bio priznat od nekoga kao vjernik

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-16-2014 01:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ferrari meni se cini da se mi dobro razumijemo 07.gif
      sto se tice sela znam da niko ovdje nema predrasude.

      nisam pogledo onaj video i nemam zelju da ga gledam, jer znam otprilike sta me ocekuje .... bas tako ko sto si ga i opiso. i zato ih ne gledam.

      sjecam se jednom videa (bio je na forumu link na youtube) gdje nakav vehabija otvoreno poziva na ubijanje.

      vako kaze pajdo: svi muslimani koji ne obavljaju svoje duznosti - to treba ubiti. i nije to reko jednom nego nekoliko puta u pola sata.

      po njegovom bi pola foruma bilo pobijeno na celu sa mnom, jer ne praktikujem iako vjerujem.
      nakon toga sam presto gledati videa sa bradatim muslimanima iz bosne.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-16-2014 21:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Viribus:

        Vjetre , u ovome tvome ima istine, ali se ona odnosi samo na novo peèene vjernike, ja sam se rodio u srcu starog grada kod kožare, išao na vjeronauk i crkvu èitav život, slavio sve blagdane , i jedino ti mogu reæi da se i prije znalo za vjeru tko je to želio znati.


      upravo tako.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-16-2014 21:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma gdje je taj video ferrari, sada hocu da ga pogledam 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-16-2014 22:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        ma gdje je taj video ferrari, sada hocu da ga pogledam 07.gif


      nemoj s posla... ali obavezno pogledaj od kuæe 21.gif eto ide vikend, pa...
      a znam da se zezaš... ovo zbog (o) (o) sisa 13.gif

          VRhpZ8M0bV4

      ___________________________________________________________________

        05-16-2014 22:40 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        naso video i pokuso ga gledati i odusto. djaba. ne ide 05.gif

        sramota je sto ovakvi uopste komentarisu islam, a kamoli da vode narod, da imaju tribinu.
        ali shvatite da ovaj pajdo nema nikakve veze sa islamom.

        islam je divna vjera. nemojte ga suditi po pojedinim facama.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-16-2014 22:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        *istovremeno pisali green 23.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-16-2014 22:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        evo TAG, odakle poèinje ono o dženetskim ljepoticama

          http://youtu.be/VRhpZ8M0bV4?t=53m01s
        28.gif

        ___________________________________________________________________

          05-16-2014 23:42 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            AiiCz7OQnMo
          Jos malo o dzennetu kliknite i na drugi dio

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          05-17-2014 00:31 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          semirizsvemira semirizsvemira is a Male
          raja


          Poruka: 1860

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ws4RjFbfOwI
          alkoholizam

          ___________________________________________________________________
          "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
          (Johann Wolfgang Goethe)

          05-17-2014 00:37 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..sta je reko za pushenje ...milioni muslimana pushe i to nije grijeh ? jeli tako sema

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          05-17-2014 00:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          Stranica (15): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com