Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pitanja i obja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (15): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti drugima trazis mahne . Prvo ih trazi i sredi kod tebe . Reko je Muhammes s.a.w.s. : Ko svome bratu sakrije kakvu mahanu , Allah ce njemu sakriti mahanu na Sudnjem Danu
Sto se tice pusenja , to je naravno haram ali ovdje covjek govori o alkoholu . Ne bi nikad otkrio da neko pusi pred nekim drugim ili bilo kakvu drugu mahanu svome bratu da otkrijem . Boze me sacuvaj od toga

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

05-17-2014 16:03 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4424
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otidji u Egipat,Tunis,Maroko svi puse one vodene lule-nargile,zensko musko!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-17-2014 17:59 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Otidji u Egipat,Tunis,Maroko svi puse one vodene lule-nargile,zensko musko!
I ? Znao sam to i bez tebe . Dovoljno je to sto vidim u Bosni .

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

05-17-2014 18:30 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od berber:

      Otidji u Egipat,Tunis,Maroko svi puse one vodene lule-nargile,zensko musko!
    I ? Znao sam to i bez tebe . Dovoljno je to sto vidim u Bosni .

i hercegovini:) ili u hercegovini nema muslimana?!
anw alkohol znam da je zabranjen ali duhan nije i da,,,,ima jako puno arapa koji piju drama ali im smeta fashion tv....tu kontradiktornost ne kontam....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    05-17-2014 18:34 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

      Ti drugima trazis mahne . Prvo ih trazi i sredi kod tebe . Reko je Muhammes s.a.w.s. : Ko svome bratu sakrije kakvu mahanu , Allah ce njemu sakriti mahanu na Sudnjem Danu
      Sto se tice pusenja , to je naravno haram ali ovdje covjek govori o alkoholu . Ne bi nikad otkrio da neko pusi pred nekim drugim ili bilo kakvu drugu mahanu svome bratu da otkrijem . Boze me sacuvaj od toga




    ...kakve ti mahan spominjeh ,ne razumijem .ti stvarno ne razumijesh sta ja hocu reci ..rjec je bila o alkoholu i samo pitam kako ova ucena ulema gleda na pushenje ,jer i pushenje razara zdravlja na isti nacin kao i alkohol .,ja samo pitam zato pushenje nije haram ili grijeh na isti nacin kao i alkohol ..ili je manje ruzna rjec pushac jer se to podrazumjeva kao normalno ,dok je alkoholicar malo ruzna rjec

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    05-17-2014 19:08 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Duhana nije bilo kad se Kuran pisao. Duhan je koliko ja znam doneshen iz Amerike . Lula mira 01.gif

    05-17-2014 19:29 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A kao shto znamo Allah indijancima nije dao upute. Hummmm kako je to moguche , kad nas je sve stvorio ???/

    05-17-2014 19:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


        Kasida o duhanu


      Naredio je Gospodar,
      Ostante se tutuna,
      Ko želi Božiji dar,
      Nek se kani tutuna

      Nemojte se po zlu vrijet,
      èujte, što æu vama rijet:
      Ko god hoæe èisto mrijet,
      Nek se kani tutuna.

      Zloèesta je rabota,
      Pušit ga je sramota,
      Jer je vrlo grehota.
      Ostante se tutuna.

      Okante se smrada

      Nek je èista brada

      Ne orite grada

      Ostante se tutuna


      Nuti muke tvrde,
      Sve haljine smrde,
      Svakomu se grde.
      Ostante se tutuna.

      Ko ga puši zlopati

      Nemojte se trovati

      Lulu kamiš kopati

      Ostante se tutuna


      Ko uspuši pako
      On je sebe smako
      I uvjek je plako.
      Ostante se tutuna.

      Lulom o tle kucuka,
      Oko sebe pljuvuka,
      Gore negda bljuvuka.
      Ostante se tutuna.

      Smrdi kano hala
      Zarar èini mala
      Ostante se belaja.
      Ostante se tutuna.

      Tutundžija svaki blid,
      Iz nosa mu teèe jid,
      Bio taze, bio sid.
      Ostante se tutuna.

      I mi smo ga pili
      I u smradu bili,
      Kao Bogomili.
      Ostante se tutuna

      Zloèesto je po vjeru,
      Ružno jedni umjeru,
      U zemlju se uvjeru.
      Ostante se tutuna.


    napisao: Hasan Kaimija 1600... i neke godine

    Manje poznate rijeèi:

    tutun: duhan
    tutundžija: pušaè
    zarar: šteta
    ml: imetak
    hla: vanjski zahod

    ___________________________________________________________________

      05-17-2014 19:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4424
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cudno je da kod nas niko ne koristi rijec alkoholicar,vec voli popit 21.gif
      dakle,nema alkoholicara 04.gif

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      05-17-2014 19:38 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Jest .... Ma on je raja ...voli popit 13.gif 13.gif

      05-17-2014 19:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      svemire meni se cini da ti nisi ni procito kuran

      i da sve sto znas o islamu je iz hadisa, od hodze, ili ono sto si cuo od drugih.

      skoro svi tvoji navodi su iz hadisa, a ne iz kurana.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-19-2014 21:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..onda te hadise uci napamet onako kako su izvorno napisane pa ih onda prevodi na nash jezik kako bi na slushaoca ostavio dobra utisak ucenog i nacitanog pripovjedaca
      ..jednom smo imali polemiku sa njim po pitanju Hadisa ,da on prica ili argumentuje svoje teze i pishe o ajetima iz Kurana to se ne komentarsihe i to je tako .ali on najcesce Hadisima dokazuje tu svoju teoriju ..hadisi nisu isto sta i Kuran ,jer se pishu i zapisiju ljudskom rukom ili umenim predanjem i nisu od boga ..zbog toga on cesto pada u sukob sa sagovornicima sto svoje skromno znanje gradi na Hadisima

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-19-2014 u 22:05.

      05-19-2014 22:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Alkoholizam ili ovisnost o alkoholu jeste bolest.
      Konzumiranje alkohola nije bolest.
      Da li je vino(a bogami i piva ) da li se tretiraju kao alkohol ili kao prehrambeni artikal.

      Jedne prilike, davno nekada , u SFRJ na televiziji
      gledah nekog egipatskog ,a koce ga znati sada -da li vjerski , ili ono pedagoski "potkovanog" ucenjaka koji rece
      "da u Islamu nigdje nije napisano(strogo) da se ne smije konzumirati alkohol ali je dao za mene pravo objasnjenje koje ide otprilike ovako.
      'Covjek ponekad izgubi osjecaj mjere i granice pa tako i u konzumiranju alkohola ,onda se potegne koja vise i insan se napije a onda nema nikakve veze sa "mozgom". A Alah dzs je stvorio insana ,bas da se po svom mozgu i pameti razlikuje od zivinceta ,a tada (kad konzumira alkohol-previse) on se dovede bas na taj nivo -zivinceta a to ne dolikuje ljudskom rodu."
      (Jes a dolikuje mu da trijezan ubija , kolje , siluje i radi zlo-al' eto) 21.gif

      Po pitanju pusenja narocito hashisha i opijuma .
      Mene cudi kako to u Afganistanu gdje su "izvorni" "pravi" "okorjeli" muslimani da je eto Afganistan (bili u njemu Rusi il' Ameri) vazda prvi na ljestvici proizvodnje opijuma.A na posteciji svih pet namaza.

      05-19-2014 23:33 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sad mene zanima kako im te vjerske vodje ne zabrane prozivodnju opijuma ili ih ne prosvjetle da prozivoditi opijum konzumirat opijum i zaradjivat novac od opijuma je veliki grijeh a cjela vjerska ulema Avganistana je vjrski obrazovana i cak radikalna po pitanju vjrskih zakona sherijata i Kurana .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-20-2014 00:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovaj video je za nekoga sigurno ponos, a opet za nekoga živi cirkus 21.gif

        https://www.facebook.com/video.php?v=691510710922765


      oèigledno ne krši nikakva šerijatska pravila, ali je malo "za Nadrealista" 21.gif

      da se niko ne naðe uvrijeðen

      ___________________________________________________________________

        09-09-2014 23:21 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja iskreno nista ne vidim smijesno ovdje cak me veoma reduje da islam ide ovim putem i da jedno ovako malo stvorenje stane ispred svih i zanijet

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        09-09-2014 23:31 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        za mene lièno ovo je šupanje sa namazom kao najvaznijim ibadetom pod uslovom da nije bio niko kvalifikovaniji da vodi ovaj namaz, u što mi je jako teško povjerovat

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        09-09-2014 23:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a odakle ti znas da ovo dijete nije kvalifikovano
        po tebi je kvalifikovan samo imam koji ima iza sebe dugacak radni staz
        pa nije ti ovo profesija pa da kvalifikujemo mi obicni smrtnici imama

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        09-09-2014 23:41 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          svemire meni se cini da ti nisi ni procito kuran

          i da sve sto znas o islamu je iz hadisa, od hodze, ili ono sto si cuo od drugih.

          skoro svi tvoji navodi su iz hadisa, a ne iz kurana.





        ..jeli moguce da ovo babo semir nije vidio 21.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        09-09-2014 23:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

              citat od tana:

            svemire meni se cini da ti nisi ni procito kuran

            i da sve sto znas o islamu je iz hadisa, od hodze, ili ono sto si cuo od drugih.

            skoro svi tvoji navodi su iz hadisa, a ne iz kurana.





          ..jeli moguce da ovo babo semir nije vidio 21.gif


        vidio pa se prepo da ga ne upita nesto... 02.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        09-10-2014 19:41 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        Stranica (15): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com