Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pitanja i obja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (15): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

S dužnim poštovanjem, BK, ako veæ pišemo takve stvari, onda je citirati moj post uz tvoj komentar bilo potpuno i nepotrebno i dobrim dijelom off-topic, s obzirom na smisao èlanka kog citirah u mom postu.

Ne radi se uopšte o tom, i rezon kog iznosiš upada u manje više istu zamku koju ovaj èlanak adresira.

Da budemo jasni, ovdje stvarno komentarišem i diskutujem rezon i sadržaj napisanog.

Gdje su oni (mrtvi) sada, šta smo svi mi, krv i meso i kosti koje ostavimo pod zemljom ili nešto više od toga, i gdje na to pitanje leži odgovor su pitanja koje æe itekako i dalje preokupirati ljudski um.

Tvoj rezon je jednostavan, mada ga isto tako jednostavno Chopra opisuje u svojoj reakciji.

Isto tako, komentarisati èlanak u citatu s " mi preferiramo lijepu laž a odbijamo surovu istinu" makar meni djeluje prlièno plitko, dosta neodmjereno, a i kao nimalo precizno tumaèenje onog šta stoji u èlanku.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

01-29-2015 00:28 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Principijelno se - što se tièe takvih stavova (daleko od tog da smatram Cleese-a relevatnim u svemu) - radi o istoj stvari, i jednim dijelom ono što citirah to i adresira.

    Uostalom, nešto konciznije:

      http://www.theblaze.com/stories/2014/11/12/author-deepak-chopra-lambastes-evolutionary-biologist-richard-dawkins-as-militant-atheist-who-antagonizes-people-and-has-a-message-about-adolescence-of-atheism/


    a to da su vaše tvrdnje anti-islamske - mislim... hvala na konstataciji...

    ... opet... može sve zavisiti i od toga kako biramo da vidimo islam i kroz koju prizmu... i kako biramo da vidimo i ateiste i kroz koju prizmu...



    -


Chopra? CHOPRA?

Sad mi je sve jasno. Pseudonaucnik i sarlatan kojeg ismijava cijela naucna zajednica, koji nije ni malo bolji od americkih televangelista tipa Ray Banana Comfort, kojeg ismijava svak sa vise od 4 razreda osnovne skole? Isti Deepak koji prodaje 'zmijsko ulje' na svojoj web stranici? Koji tvrdi da je telepatija 'stvarna' i da ju treba ozbiljno izucavati? Master of scientifically-sounding psychobabble Chopra?

The gloves are off.

01-29-2015 00:33 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... mislim stvarno niðe veze...

... ovdje se raspadošmo prièajuæi o kojekakvim "straw-man" i " ad-hominem" pristupima... i onda ovo... 14.gif

jah... ja koliko se sjeæam stavih tog Chopru (ja, baš njega) u kontekst ove rasprave, i mislim da je imao puno pravo i da je potrefio u suštinu stvari kad je rekao ono šta je rekao u onom èlanku.

O svim drugim stranama toga ko je i šta je Chopra, sa svim svojm psychobabble-om, što se toga tièe nije on nimalo mahnit jer zna šta je potrebno u americi da bi se materijalno opstalo i uživao odreðen status. Zvuèi oportuno i moralno dubiozno, ali kad treba plaæati kiriju, tad su the gloves stvarno off.

Takoðe, to tvoje "sad mi je sve jasno", kao i ono upuæeno tani da "zaboga proèita Islam" stvarno baca odreðeno, prilièno mlako i bljutavo svjetlo na kompletan diskurs odabran s jedne strane u ovoj diskusiji.

... mislim, ako æemo tako prièati, a praviti se gluhi na 99% ostalog napisanog, onda ne vidim tu ni neke vele intelektualne predispozicije, ni mnogo èega drugog.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-29-2015 u 00:59.

01-29-2015 00:50 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikšiæ je snimao na ovu temu... 18.gif

    wNMOLoqQY2E

02-07-2015 18:47 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gledam ove prikljuchke kad se zavrshi Damir. Prikljuchak sa Njim sa nekim Kesichem iz srbije I sa nekim Bornom iz Hrvatske. God, koliko je Damir, iznad njih shto se tiche znanja I humora ...

02-07-2015 20:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I jesu li se dovoljno priblizili bogu ?



    http://www.avaz.ba/clanak/166329/sokantno-nagovorio-400-muskaraca-da-odrezu-svoje-testiste-kako-bi-bili-blizi-bogu



Ili su trebali otkinuti glave da bi bili blizi ?

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

03-01-2015 14:11 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne vjerujem Avazu ni kad copy/paste tekstove krade...

___________________________________________________________________

    03-01-2015 14:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nije Avaz jedini koji je ovo objavio 21.gif


      http://buzz.oe24.at/aufreger/400-Maenner-trennen-sich-fuer-Gott-die-Hoden-ab/178652784

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    03-01-2015 14:31 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ferrari:

      Nije Avaz jedini koji je ovo objavio 21.gif


        http://buzz.oe24.at/aufreger/400-Maenner-trennen-sich-fuer-Gott-die-Hoden-ab/178652784


    traže refund

    haj da je reko da æe im poveæat hashimagu, ali ako im odstrani jajce...
    umjesto narkoze trebali su im dati dobar joint and eccolo

    13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    03-01-2015 16:18 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ljudskoj gluposti nema kraja ...
    i ko je sad ovde veci kreten
    Veliki Guru .... koji ovakve stvari 'prodaje' ovcicama ?
    ili
    Ovcice , Koje slijepo vjeruju 'posrednicima' ?


    Samo nisu napisali jeli Veliki Guru prvi sebi odstranio jajca ,
    ili je reko haj vi odstranjujte , a ja cu za vama ?

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    03-01-2015 17:51 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    prosjeèna životna dob, po državama...
    otkud ove bitne razlike, ako veæ svi od Boga imamo iste šanse i svi imamo skrojene sudbine? imamo ali u... 21.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 03-03-2015 u 14:37.

      03-03-2015 14:34 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Oni sto vise barataju Hashimagom manje zive koka
      Oni sto lizu zive nesto duze 13.gif

      03-03-2015 17:03 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..boza to ti je skroz suprotno

      ..ja sam po tome trebo davno umrjet 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-03-2015 17:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Green ti stvarno bukvalno objasnjajes bozija davanja,ti isto objasnjajesh nepostojanje boga na nacin kako ti imash mishljenje o vjernicima da im je vjera isprala mozak ,tako i ti ispranim mozgom od strane nauke u svemu vidis boziju umjesanost odnosno ne postojanje .

      ..prosjek godina zivljenja ne zavisi iskljucivo od bozijeg davanja ,bog je covjeku pokloni zivot i dao mu upute za zivljenje odnosno obdraio ga umom da svoj zivot prilagodjaje zivotnoj sredini u kojoj zivi i sa time da se sam bori uz njegovu pomoc ..od kvaliteta zivota zavisi nam i dugovjecnost ..nije isto spavati cjeli svoj zivot pod cergom i spavati u normalnim zivotnim uslovima ..cigani cergari imaju duplo manji prosjek zivota od nas ostali ,to sto oni ne zele da zive kao ostali ljudi u kucama sa tim bog nema nikakve veze i to sto oni zive krace od ostalih sami su sebi izabrali takav zivotni put i svoj vjek postojanja na zemlji ..ti zamishljas vjernika kao neko mutavo bice koje cim ga nesto zaboli treba da zalegne i kaze ja necu doktoru ovo mi je bog dao i treba da umrem ,zivotni vjek covjekov je povecan zahvaljujuci medicini ,tranplataciji organa i razvojem medikamenata i medicinski tretamana ,sto je opet bog nekoga nadario od nas to razvijaju i samo o tome misle ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-03-2015 18:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kako to sad NIJE... a ima negdje, hadis ili Kur'an kažu: odreðen je broj koraka svakom insanu, predodreðen dan roðenja i dan smrti...

      e hajd onda objasni ovu mapu... svima Bog u Britaniji, Švedskoj i Španiji poklonio 10 godina duže da žive? 19.gif 21.gif

      toliko proturjeènosti, svaki dan sve više i više

      ___________________________________________________________________

        03-03-2015 18:33 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da ne govorimo o Okinawi u Japanu 01.gif Statistichki ljudi koji zive najduze . Znachi da bog stvarno play favorites. 14.gif

        03-03-2015 18:49 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hummm stvarno chudno da neki bogovi tamo nisu imali svoje apostole ili proroke . Jedze gnjaki ?

        03-03-2015 18:52 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          kako to sad NIJE... a ima negdje, hadis ili Kur'an kažu: odreðen je broj koraka svakom insanu, predodreðen dan roðenja i dan smrti...

          e hajd onda objasni ovu mapu... svima Bog u Britaniji, Švedskoj i Španiji poklonio 10 godina duže da žive? 19.gif 21.gif

          toliko proturjeènosti, svaki dan sve više i više





        ..sto svoje ucenje i protrjecnost trazish u Hadisima

        ..nema puno ispravni Hadisa


        ..za svu svoju proturjecnost vjernicima ti traz u Kur an i bice ti jednostavno odgovoreno a ne u Hadisima ,hadise su pisali ljudi ..

        ..reko sam ti zasto je ljudski vjek produzen ..da sve sad ne navodim ,nekad su ljudi veslali da pokrecu velike brodove a danas ne veslaju ,oni koji bi veslali sigurno su krace cak i u engleskoj zivjeli

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        03-03-2015 23:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Green dana se u Danskoj radi samo 37 sati sedmicno ,svedska vlada ili sindikat predlazu da ljudi rade samo 30 sati sedmicno ..nije isto raditi ..30 ..37 i 42 sata ili svaki dan da ti je radno vrijeme po 10 sati ..sad nije tesko reci koji ce covjek duze da zivi ili da poboljshanje uslova rada i radno vrijeme i uslovi zivot ne uticu na duzi zivot ljudi ..pecinski ljudi su sigruno zivjeli sigurno manje od danasnjeg covjeka ,njih je isto bog stvorio ...sad cu ja tebe pitati ,kako mislish da je bog mogo te ljude kaznjavati kraci zivotom a ove danas nagradjuje duzim zivotnim vjekom ..pokushat ci ti odgovoriti na to pitanje koje te muci ...bog je covjeku dao um i nagradio ga sa tom sposobnoscu da razmishlja sta je za njega dobro ..pa je tako covjek izabro ono sto je laske a bolje za njega ..bili ti danas istovario 25 tona cimente a za to vec postoje mashine za istovar i utovar ,bili ti reko evo ja cu to na brzinu rukaama sa jos dvojicom ljudi ..onda dodjesh kuci places od umora .tako svaki dan sigurno je da ces krace zivjeti i otice ti kicma i ledja ,onda je covjek razmishljo i pronasho nacin da mu taj istovar olaksa njegovom zivotu ,pa je tako od kamena pravio sjekire koje je ostrio ili zasiljivo da lakse ubije zivotinju ,dok nije pronasho barut i oruzje sa kojm to mnogo lakse radi ..skup svi ti pronalazaka ke bozja milost covjeku da mu zivot na zemlji ucini laskhim i normalnim i da bi vishe imo vrmena razmisljati o njegovim blagodatima a koje eto nazalsot mnogi zanemaruju ..

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-04-2015 u 00:37.

        03-04-2015 00:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          prosjeèna životna dob, po državama...
          otkud ove bitne razlike, ako veæ svi od Boga imamo iste šanse i svi imamo skrojene sudbine? imamo ali u... 21.gif



        što si bliže sjevernom polu živiš duže , valjda što je dan kraæi

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        03-04-2015 01:20 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        Stranica (15): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com