Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Dr » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Državna rekorderka Amina Kajtaz: Ja volim plivanje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo gledam na Face tv-u Senad H. je upravo pokazao jednu reportazu o uspjesnoj Amini koja tranira u bazenu od deset metara. Uslovi nikakavi a djevojka obara rekorde!

U Banja Luci je 29. i 30.05.2011. g. održan Meðunarodni plivaèki miting "Banja Luka Open 2011." na kojem je sudjelovalo 56 plivaèkih klubova iz 14 zemalja: BiH, Hrvatske, Srbije, Èeške, Makedonije, Crne Gore, Vojvodine, Slovenije, Italije itd. i poznata imena u svijetu plivanja kao što je Milorad Èaviæ, Duje Draganja, Naða Higl itd.

Ispred P.K. Velež Mostar nastupala je mlada i talentirana plivaèica Amina Kajtaz (1996) i ostvarila izvanredne rezultate. Amina Kajtaz je isplivala normu za uèešæe na Europskom prvenstvu koje æe se održati poèetkom srpnja u Beogradu.

Osvojila je srebrenu medalju na 50 m leðno i bronzanu na 50 m delfin. Na 50 m leðno Amina je isplivala i državni rekord u vremenu od 0:32,28.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-21-2013 21:05 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amina Kajtaz, plivaèica plivaèkog kluba "velež" u disciplini 100 metara leðnim stilom isplivala je juniorski i seniorski državni rekord. Rekord je isplivan nakon èetiri godine.

"Mi smo se pripremali za rekord, jer je Amina još ovu godinu u juniorskoj kategoriji. Naša je želja bila da ode na neko veæe takmièenje ali je nismo mogli poslati zbog finansija." za poèetak razgovora rekla je trenerica plivaèkog kluba "Velež" Marina Baliæ.

"Svaki dan ja treniram dva puta. Treniram ujutro i naveèer. Škola mi je popodne, pa sve stižem na vrijeme.", rekla je naša državna rekorderka Amina Kajtaz, ali i dodala "Zbog toga nemam puno vremena za druženje sa prijateljicama."



Na pitanje zašto se odluèila baš za ovaj sport, Amina je za naš radio rekla da joj je plivanje veæ generacijama u porodici i da ga ona jako voli.

"Moja mama je trenirala plivanje. Sestra, takoðer, pa sam i ja poèela da treniram. Ja jako volim plivanje i dalje æu nastaviti da treniram."

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-21-2013 21:06 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eto,jedna velika greska onog nekadasnjeg sistema dosla je na red da se ispravi ovim novim sistemom vrednovanja ljudi .
Sosijal/komunisticki "omrazeni" sistem je napravio samo jedan (za Mostar) otvoreni bazen a to nije bilo dovoljno za nasljedze ovom novom sistemu a ljudi ko ljudi ( u politici) nemaju vremena da misle o potrebama grada pored svojih partijskih problema i naravno punjenja licno/osobnih dzepova.
Lagumdzije ,Tihici ,DodiGZI, lokalni lopovi i lopovcici da misle o bazenu i jos zatvorenom ,mabjeri jos da im se i voda grije .
Promasena investicija, dze to ima ,rekao je mujaga komadina :"Ko ima pare evo mu banje ko nema eno mu Neretve". Al' haaaaj prosla su ta vremena,Bosna je posla novim , zdravijim putem jes al' u kurcu dokle god ima u sebi ovak'e politicare ,karcinome dotada ce stupkati u mjestu i cekati cudesna desavanja i uspjehe mladi ljudi zeljnih zdravog, normalnog ,sportskog zivota il' ce i dalje biti po starom "od kolevke pa do groba najlepse je kad se droga proba".
Ne,
mozda ovoj djeci treba utuviti u glavu , politiku i politikanstvo jer to je izvor dobre zarade , a sport eno ti zapada(Evrope) pa tamo treniraj.

12-21-2013 23:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amina se plasirala na Olimpijske igre u Brazil.

    cLVge0LQqS4

___________________________________________________________________

    07-13-2016 00:38 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com