Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Zapaljen ulaz u Partizansko groblje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Osudjujem paljenje i skrnavljene grobalja i mezarjeva . Osudjume paljenje zgrada i Ustanova

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

03-03-2014 15:02 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Osudjujem paljenje i skrnavljene grobalja i mezarjeva . Osudjume paljenje zgrada i Ustanova


10.gif 10.gif 10.gif

amin

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-03-2014 16:19 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..osudjujem plate i lopovluke politicara ,da nisu pokrali i nakrali narod ne bi palio ..ja sirotinju podrzajem u svemu ,pa sta god napravi ..sit gladna ne razumije .. skrnavljenja grobalja i mjesta gdje mrtvi leze je kukavicluk i vandalizam ..to sirotinja ne radi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-03-2014 16:21 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..osudjujem plate i lopovluke politicara ,da nisu pokrali i nakrali narod ne bi palio ..ja sirotinju podrzajem u svemu ,pa sta god napravi ..sit gladna ne razumije .. skrnavljenja grobalja i mjesta gdje mrtvi leze je kukavicluk i vandalizam ..to sirotinja ne radi


Sigurno... zato su se Bešliæ i SDA znali oglasiti (što cheri reèe u jednom postu) kad su stranaèki centri nagrðeni u demonstracijama, i odmah krenuti na nacionalni karakter tih demonstracija i grðenja.

A ne oglasiše se kad se zapali ulaz na Partizansko groblje - ako me sjeæanje ne vara.

Zbog èega oba èina onda ne mogu biti isto tretirana ?



-----------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-03-2014 16:33 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

--ne osudjuju oni sto je zapaljeno vec sto su im stolice izgprile i sto vishe nece nikad mirno spavat ..zbog toga oni osudjuju i na taj nacin ugone strah u narod da to vishe ne bi smjeli da rade ..samo zbog svoga licnog straha ..demonstracije su im dale ako nista drugo a to je pouka da to sto su nakrali moze vatra proguat za jednu noc

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-03-2014 u 16:42.

03-03-2014 16:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne nije nista danas zapaljeno na Partizanskom groblju ,
nema se tu sta paliti a i politicka situacija je "mirna" jer kad fasisti senluce to je
neka sasvim normalna atmosfera .Cak ni kad se katolici Mostara trebaju i moraju
ograditi od svojih savjernika a to ne cine i tada je to sasvim normalna i radna
atmosfera(i ako je nedjelja)
jednoga grada kojeg jede karcinom fasizma,ali na svu srecu samo je zahvaceno jedno" plucno krilo" a bolest nikada nije imala ozbiljne posljednice na drugo "plucno krilo".
Fasizam i dalje zivi u jednom djelu grada ,koji je igrom fasizma postao i vecinski hrvatko/katolicki -po broju stanovnika uzgredbudireceno nastao na etnickom i svakom drugom ciscenju.
Mozda je tako i "bolje" jer se i dan danas uocava crta,linija gdje je jos fasizam ziv i zivah , za razliku od djela grada koji je dosegao civilizacijski nivo antifasizma ,vec od davne '45 .
Od Balinovca ,preko Avenije ,pa do Rudnika ,Cima i Ilica biti fasista nekako normalno zvuci dal je to nesto sto je zaostalo iz II Svijetskog rata ili pak nesto sto se od vajkada njegovalo u krugu obitelji ,tko bi ga znao ,a ZNA SE.Dok se ne "ograde " i ocituju moze se i ovako razmisljati.

02-14-2016 23:47 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ovako je to bilo davne 1945

..da se ne zaboravi



    http://www.bljesak.info/rubrika/kultura/clanak/na-danasnji-dan-partizani-usli-u-mostar/148168

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-15-2016 14:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne valja 21.gif

2016-1995 =21 ->21 godina
1945+21=1966 -> 21 godina nakon onog rata, ona drzava je bila prosperitetna, daleko i dobro tehnoloski potkovana (HE Rama i Jablanica, remekdjela i danasnjih gradjevina), autoput, jadranska magistrala, itd.... Relativne slobode. rasne i vjerske. Prestiz u svijetu, putovanje bez viza... itd....

Citam ovih dana, kako se oslobadja Mostar.
Kako su premjestili 29 herc. diviziju i na njeno mjesto stavili dalmatinsku (stanovnici zap. hercegovine nisu htjeli srbe iz herc. divizije, te primili dalmatince katolike). Zestok otpor ustasa-domobrana-svaba
Ozna, ozna je imala na spisku neke fratre koji su pomagali fasistima. Na kraju su pobili sve fratre, i crvene i one druge.... Znaci bilo je svasta. Koliko je to normalno, to je druga prica.
Problem je nasa zadojenost. drustvo je bilo vise evolucioniralo i oprostilo/zaboravilo/pomirilo u onih 20 godina nego u ovih 20 godina. Sada se i dalje cini da je pauza aktivna i ceka se play da se nastavi rat devedesetih.

Dok god se prebrojavala (npr. partizani su pobili 12 fratara i poginulo je toliko domaceg stanovnistva, a vamo ce brojati desetine narodnih heroja, stotine objesenih rodoljuba i hiljade poginulih od strane okupatora i domacih izdajnika) ne valja posao.

Priznati zlocine partizana, ok
Sad svako gleda i pravda iz druge krizme. NPR citav svijet je osudio naci-fasisticku ideologiju i milione pobijenih.
Naci-fasisti su imali i stotine hiljada nevinih zrtava (danas se kaze kolateralna steta).
Kad je rat, gine se...

Razlika, Svabe su priznale grijehove, zabranile naci-fasi i sada su lideri evrope i jedna od vodecih i respektabilnih sila svijeta.
Kod nas ne. Kod nas jos uvjek se pravdaju fasisti i njihovine tekovine, i sada su zivlje nego cak 45 godine. Stavise, sada su u modi i sada su na vlasti.

ne znam

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-15-2016 20:29 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam ni ja...

... ali zna kome treba da zna... sudeæi po facebook komentarima ispod èlanka u linku:

    http://novasloboda.ba/gorak-ukus-14-februarskih-svecanosti-u-mostaru-policija-sprijecila-incident-ispred-partizanskog-spomenika/


Helem, svi su jednako krivi za ovo što se dogaða na ovim komemoracijama... ili tako nekako...

Prièamo o pravdi i "pomirenju", a prije svega ljudi nisu iskreni ni prema sebi ni prema drugima... makar neki, ako ne veliki broj...



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-15-2016 20:48 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    ne valja 21.gif

    2016-1995 =21 ->21 godina
    1945+21=1966 -> 21 godina nakon onog rata, ona drzava je bila prosperitetna, daleko i dobro tehnoloski potkovana (HE Rama i Jablanica, remekdjela i danasnjih gradjevina), autoput, jadranska magistrala, itd.... Relativne slobode. rasne i vjerske. Prestiz u svijetu, putovanje bez viza... itd....

    Citam ovih dana, kako se oslobadja Mostar.
    Kako su premjestili 29 herc. diviziju i na njeno mjesto stavili dalmatinsku (stanovnici zap. hercegovine nisu htjeli srbe iz herc. divizije, te primili dalmatince katolike). Zestok otpor ustasa-domobrana-svaba
    Ozna, ozna je imala na spisku neke fratre koji su pomagali fasistima. Na kraju su pobili sve fratre, i crvene i one druge.... Znaci bilo je svasta. Koliko je to normalno, to je druga prica.
    Problem je nasa zadojenost. drustvo je bilo vise evolucioniralo i oprostilo/zaboravilo/pomirilo u onih 20 godina nego u ovih 20 godina. Sada se i dalje cini da je pauza aktivna i ceka se play da se nastavi rat devedesetih.

    Dok god se prebrojavala (npr. partizani su pobili 12 fratara i poginulo je toliko domaceg stanovnistva, a vamo ce brojati desetine narodnih heroja, stotine objesenih rodoljuba i hiljade poginulih od strane okupatora i domacih izdajnika) ne valja posao.

    Priznati zlocine partizana, ok
    Sad svako gleda i pravda iz druge krizme. NPR citav svijet je osudio naci-fasisticku ideologiju i milione pobijenih.
    Naci-fasisti su imali i stotine hiljada nevinih zrtava (danas se kaze kolateralna steta).
    Kad je rat, gine se...

    Razlika, Svabe su priznale grijehove, zabranile naci-fasi i sada su lideri evrope i jedna od vodecih i respektabilnih sila svijeta.
    Kod nas ne. Kod nas jos uvjek se pravdaju fasisti i njihovine tekovine, i sada su zivlje nego cak 45 godine. Stavise, sada su u modi i sada su na vlasti.

    ne znam
Nisam ovaj post video ni prochitao. Fuck. Tako dobro napisano. U sridu 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

05-21-2016 21:44 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesi ovo ti napisao ili ? Ako jesi ovo se treba objaviti. Perfektno.

05-21-2016 21:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesam. Ima nekoliko.

nista. Moje vidjenje sadasnje situacije

:(

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

05-22-2016 20:15 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svaka chast 10.gif

05-22-2016 20:25 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A. Nikad ne izazivaj rat
B. Ak0 m0raš izazvati rat ne izgubi ga
c. Ak0 si izazva0 rat i izgubi0 ga budi mušk0 i ne plaèi.

H0wgh

05-22-2016 22:39 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedno je sigurno,svi oni koji su izdali simbol slobodarskog Mostara nikad nisu ni pripadali carsiji,
nikad se nece osjecati svoji na svome,bez obzira gdje su zgodzeni i rodzeni i kojem se svevisnjem
klanjaju,oni su djeca mraka

05-23-2016 08:43 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako je Boza....pravili ih u tami. Zato ja uvijek kažem svjetla treba. I kad se djeca prave trebaju svijeæe. Barem svijeæe. Pun mjesec barem. Ali ne. Rade ih u mraku ili pod polumjesecom. Zvijezde su lijepe ali daleke. Danas dalje nego juèe.

05-23-2016 08:52 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Halaliti,ne snalaze se u gradu svijetlosti
Abra 10.gif

05-23-2016 09:07 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Spomenik je vrhunsko umjetnièko djelo i vodi se kao nacionalni spomenik. Objekat za trženje na kraju krajeva i jedini pandan Mostu u tkz. zap Mostaru. Ali ima razloga da tome nije tako a sve njih bih sveo pod primitivizam ljudskog šljama. Kad dobro promislim i ovakvo ruglo ima svoj smisao i poruku da ljudsko biæe nikad ne može toliko uzdiæi se kao što može nisko pasti. Aferim!

05-23-2016 09:17 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo baš kao telepatija.....kažem ja...kaže Bljesak ( ta æe on kazti)....kaže Bago....Vaha, javi se

    http://www.bljesak.info/rubrika/kultura/clanak/ako-se-ne-obnovi-mostar-ce-na-partizanskom-nastaviti-gubiti-milijune/158303

05-23-2016 10:41 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prof. dr. Bogdan Bogdanoviæ, arhitekta, neimar, tvorac, pored mnogih drugih i partizanskog spomenika u Mostaru; pisac, nekadašnji gradonaèelnik Beograda: “…Moja braæa Srbi nisu svesni razmera tragedije u koju su uvukli i druge i sebe. Otpoèeli su dekompoziciju srpske nacije i njeno moralno ubistvo. Srbi su rat izgubili, to je gotovo, ali su izgubili i dušu, izgubili su èast, izgubili su sve, jer posle izgubljene duše i èasti ne ostaje ništa više. Sve je potrošeno. I to je rezultat srpskog nacionalizma, te neverovatne ludaèke istrajnosti u stvaranju velike Srbije. A unesreæili su susedne narode, o èemu sam veæ govorio, i u tom ludilu ima i elemenata samoubistva cele moje nacije. Miloševiæ je uz propagandu i sve ostalo što mu je bilo na raspolaganju napravio zemlju budaliju…”

U Mostaru pa se pali i uništava Bogdanoviæevo Partizansko groblje - ali èisto sumnjam da to rade.....Srbi.....! 07.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

05-25-2016 08:32 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com