Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Monstrumi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Monstrumi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stravièno ubojstvo èetverogodišnjeg djeèaka Smaje iz Sarajeva ne prestaje šokirati bosanskohercegovaèku javnost. Zbog te su tragedije uhiæeni njegova majka Ena (25), djed Emir (57), baka Munira (62) i oèuh Salih Arnautoviæ, piše Dnevni avaz.

Kako saznaju te dnevne novine, istražiteljima, tužiteljici i odvjetnicima se ledila krv u žilama dok su sklušali njihove iskaze, a posebno je šokantan bio majèin.

Ona je preprièala kako su djeèaka tukli ona, oèuh te djed i baka. Prema njenim rijeèima oèuh, koji se doselio kod njih prije tri mjeseca je prednjaèio u tome.

- Prvih mjesec dana je bilo sve u redu iako je Salih nakon sedam dana ošamario mog sina jer ga nije htio zvati 'babo'. On je na tome inzistirao i ošamario bi ga svaki put kad ga nije tako zvao. Ošamario bi ga i svaku veèer ako ga moj sin nije poljubio kada se vratio s posla - isprièala je majka Ena koja mu se pokušala usprotiviti, ali bi joj prema njezinim rijeèima Salih prijetio da æe i nju udariti, piše Dnevni avaz.

- Pri put ga je jaèe izudarao i to nakon što je konzumirao marihuanu i speed. Hvatao ga je za vrat i udarao šakama u prsa. Mislim da ga je jako tukao jer je nalikovao na mog prvog muža - isprièala je Ena.

Tijekom ovog zastrašujuæeg iskaza majka preminulog djeèaka je isprièala kako ga je sredinom sijeènja krenula odvesti u hitnu jer je dobio temperaturu, ali su se oboje poskliznuli i pali. Poslije toga je nesretni djeèak plakao i govorio da ga boli ruka. Ona je vidjela da mu se ruka klima, ali je mislila da ju je samo uganuo. Kako je djeèak vrištao svaki put na dodir te ruke, odvela ga je u bolnicu gdje je slagala da joj je sin pao s kreveta.

- Dva tjedna nakon toga moj je nevjenèani suprug ponovno poèeo tuæi moga sina. Radio je to bez ikakvog razloga, a uglavnom ako nije imao marihuane i drugih droga. Tukao ga je šakama i remenom po cijelom tijelu. On je prigušeno jecao, ali se to nije moglo èuti vani jer bi mu stavljao krpu u usta dok bi ga tukao. Nitko nije vidio modrice jer sam ga samo ja kupala i presvlaèila - preprièala je Ena brutalne dogaðaje dodajuæi kako se požalila svojoj majci, koja je samo rekla kako je to njihov problem.

- Kad sam se prije dva tjedna vratila od doktora, Smajo je imao ranu na glavi i modricu ispod oka. Kad sam ga stavila na tutu vidjela sam da ima ranicu na glaviæu spolnog organa. Rekao mi je da ga nitko nije tukao, a te noæi sam vidjela da ga je Salih digao iz kreveta i da stoji pred njim - prièa majka koja je navodno otišla spavati kad joj je muž rekao dao to uradi nakon što ga je upitala što radi.

Prije nego što je zaspala èula je nevjenèanog supruga kako govori djeèaku 'ako ne budeš slušao vezat æu te', na što je djeèak odgovorio da æe slušati.

- Tijekom noæi sam se probudila kako bih otišla u WC. Vidjela sam sina kako leži zavezanih ruku i nogu. Kad sam se vratila iz WC-a, bio je odvezan, ali nije mogao stajati na nogama. Ujutro sam to rekla Salihu koji je bio na poslu, a on je rekao da ga dovedem kod njega kako bismo ga odveli kod hodže. To sam i uèinila, a hodža iz Kiseljaka je rekao da je dijete u nevolji i da ga dovedemo za deset dana - rekla je Ena.

Ipak, dijete je preminulo 25. veljaèe, a prema iskazu majke, oèuh je ponovno opalio šamar njezinom sinu zato što ga navodno nije poljubio.

- Nakon toga je uzeo speed i od mog oca 50 konvertibilnih maraka te me poslao po namirnice. Kad sam se vratila vidjela sam da je tukao Smaju, nakon èega ga je napudrao. Pripremila sam ruèak, a poslije njega je Salih nastavio tuæi mog sina remenom i šakama. I ja sam sina tada jednom udarila remenom po glavi. U jednom trenutku ga je Salih udario šakom u prsa nakon èega je ostao bez svijesti. iz kuhinje sam tada donijela žlicu i vodu. Salih mu je žlicom otvorio usta, a ja sam ga zalila vodom - isprièala je majka napomenuvši da je djeèak povraæao.

- Salih je rekao mome ocu da dijete nije dobro. On je utrèao u sobu te ga je odnio niz stepenice. Zadnja dva mjeseca, osim mene i Saliha, djeèaka su tukli i moji roditelji - kazala je na kraju iskaza.

Njeni roditelji nisu prihvatili mališana

03-02-2014 22:37 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa
pokretac teme Thread Started by prowler2

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Treba ih objesit ...Picka im ....fuck ogavno.

03-02-2014 22:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Piše: Martina Mlinareviæ Sopta

Maleni, da si razvalio muziku do daske pozvali bi ti policiju. Negdje u zapisniku bi garant stajalo da puštaš drogu na zvuènike. Da si doveo veselu ekipu za svoj osamnaesti roðendan kuæi i da si prvu curu s dekolteom poljubio na balkonu uz Azru polupijan, sve bi vas problematiène odvela drotovska marica. Ali ti neæeš imati osamnaesti roðendan jer si zadavljen u èetvrtoj godini u Hadžiæima. Rukama oèuha, majke, bake i djeda. Tišinom komšiluka koji ništa ne zna. Nereagiranjem institucija.

Maleni, da si doèekao da budeš velik, svi bi znali u koliko se budiš, a kad kuæi vraæaš, imaš li posla, kolika ti je plaæa, ðe je trošiš, s kim se ševiš, koga æeš da ženiš i koliko djece je potrebno da napraviš kako bi opravdao muda koja u gaæama nosiš i natalitet naroda iz kojeg dolaziš. U sluèaju da eventualno ne možete dobiti dijete znat æe svi od kave do kave do koga je, jel do tebe ili nje, èija je bruka, kojem doktoru idete, šta pijete i poduzimate, šegaèit æe se s vašom tugom i podsmijehivati zdušno. Ti to neæeš doèekati jer su te oni nesretnici koji su nažalost mogli imati dijete, ubili svojim rukama, nakon višegodišnjeg nasilja. Nasilja èije krike nitko nije èuo.

Maleni, da si mogao još koju godinu proživjeti uz sestru, vidio bi kako bi svi znali kad je dobila menstruaciju, s kojim je frajerom u vezi i kakav donji veš iznese na štrik da se suši, mahalali bi joj tange po tri tjedna uz sarmu, pamtili bi kad je koji kuæi dovozi, koja je registracija i godina proizvodnje automobila iz kojeg izlazi. A da je živjela s kretenom koji na njoj razbija setove tanjura, da je viðaju svako jutro s masnicama i slušaju vapaje u noæi, šutjeli bi ko pièke i prièali bi ti kako je se fino udala, duša draga. Institucije dakako ne bi imale šta tražiti u toj bajci.

Maleni, znaš li koliko majki u ovom trenu leži u bolnici i èuva trudnoæu plašeæi se i najmanjeg pokreta do wc-a, da ne bi ugrozile život svog još neroðenog anðela? Ja znam, vidjela sam im borbu i inat i prkos. Znaš li koliko divnih majki sanja o plusu na testu za trudnoæu, koliko èezne da ih samo konaèno nazovu iz službe za socijalni rad odobravajuæi im posvojenje jednog para tužnih, djeèjih oèiju? Takvima æe nadležne institucije krv na slamku popiti, prolazit æe testiranja kao da sudjeluju u lansiranju nove rakete u Svemir i kakva god bude odluka, na kraju æe komšiluk s njima ispirati žvaljava usta.

One što tebe udaviše, nitko nije posebno provjeravao. Dok su te šamarali, komšiluk je šutio. Pardon, evo èitam upravo u medijima, prijavili su ti obitelj jer je krala struju. To što su tebi ukrali život iz majušnih grudi, to je manje važno. Bolje da propadne život umjesto Elektroprivrede, komšiluèkih obièaja i olajavanja.

Maleni, možda ti se to ne èini sada tako, ali znam da si sretan što ovo ne moraš više gledati. Kunem ti se da nismo uvijek ovakvi bili. Pozdravi nam sve naše malce gore u djeèjem raju. To je još jedini raj u kojeg vjerujem. Sad odvijte muziku do daske, ljubite se i plešite. Ne mogu vam više ništa, ni ljudi, ni komšiluk.

03-04-2014 12:09 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja nisam mogla do kraja procitati ni jendu vijest koja je vezana uz ovo...ja sam uzasnusta nasim sistemom, socijalnom sluzbom, ljudima...svim
martina sopta (koja inace prelijepo predoci sve u slova) je sve opisala onako kako nazalost jeste

jos veca je zalost sto socijalne sluzbe ne rade svoj posao...
u mene u zgradi zivjela zenska s 5 djece...najstariji 8 godina...najmladje 15 mjeseci a jedno od te 5 djece je i dijete s posebnim potrebama...pao snijeg onaj prije dvije godine, nema struje, NEMA MAJKE KUCI....djeca sama...najstariji mali zvao u pomoc...muz izletio, odmah nazvao policiju na sto su mu rekli da ni slucajno ne smije da razvali vrata (jesam li napomenula....5 djece samo, nema struje, hladno, mrak)....anw...nekako najstarijem malom doda bateriju da imaju svijetlo....zvao opet policiju nakon dva sata...policajac rekao, ma doci ce ona...znamo je mi!!! hellouuuuuuuuu....cuj znamo je mi....zvao treci put...policija mu spustila slusalicu!!! mislim wtf...nakon dva i po sata dosla policija...i kaze policajac....ma sta ces...jednom je najmladju malu kad joj je bilo 40 dana ostavila 3 dana samu!!! PA BOLA KAKO ONDA ONA MOZE BITI MAJKA 5 DJECE!!!....eto tako zavrsi ta nasa jadna avantura...ubrzo se preselila iz zgrade jer su stanari, barem moje zgrade bili savjesni i zvali i policiju i socijalne sluzbe (ali od tih poziva nema nikakve koristi ocito)...doticna je pokupila djecu i preselila u drugo naselje...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    03-04-2014 12:47 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

    boze dragi, alahu milostivi 16.gif 16.gif

    Ne mogu da komentarisem, izvinite, sama pomisao na ovo me probija do temelja 26.gif

    Chaba, hvala ti na odlicnom tekstu

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-04-2014 13:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4424
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Boze dragi,kako su se svi nasli psihopate,pa i dedo i nena,a za majku nemam rijeci.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    03-04-2014 14:23 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od berber:

      Boze dragi,kako su se svi nasli psihopate,pa i dedo i nena,a za majku nemam rijeci.


    najgore je što je cijela obitelj uèestvovala, a još gore što je okolina znala , i opet šutila.

    03-04-2014 14:52 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nemam rijeèi, ovo svakom normalnom èovjeku sledi krv u žilama, jadno dijete 26.gif

    Dobar je naslov teme ( monstrumi), jer nisu ništa drugo, joj pa ne postoji ta kazna koja bi bila dovoljna za ovu kompletnu familiju... Mada je najveæi krivac žena koja je rodila ovo jadno dijete (ne mogu je vala nazvati mamom nikako, mama je sveta rijeè).

    Stravièno...

    03-04-2014 17:52 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    boze dragi, monstrumi u pravom smislu rijeci


    boze sacuvaj ......

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-04-2014 23:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    4 mu godine

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-04-2014 23:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Par dana pokusavam ovo procitati..ali nikako do kraja...niti mogu zamisliti kako je bilo malom djecaku..

    gdje smo mi u tome... znamo li reagovati, ? moramo li reagovati? ja mislm da MORAMO vidimo li ili znamo li za ovakvo sto u nasem okruzenju...nije uvijek lako ni znati, "mijesati" se..ali sam sigurna da svi ponekad i znamo nesto....najgore je kad komsiluk i poznanici ne znaju "nista" kad treba..a kad ne treba.. znaju vise o nama od nas samih..

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    03-05-2014 14:53 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Pismo komsiluka :( Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://www.radiosarajevo.ba/novost/143677/nocache


    Na adresu redakcije portala Radiosarajevo.ba pristiglo je pismo susjede porodice iz Hadžiæa koja je osumnjièena za straviènu smrt 4-ogodišnjeg djeèaka; ista osoba prošlog je oktobra popisala porodicu... Pismo susjede objavljujemo u cjelosti:

    „Ne opravdavam sebe ni svoj komšiluk, ali ovo što æu napisati želim da ostane kao sjeæanje na malog Smaju. Ostaje nam zauvijek rana ljuta i gorko sjeæanje na njegovu patnju i sudbinu.

    Prije nego što osudite nekoga i upirete prstom, razmislite malo kakvim životom vi živite. Ne prolazimo li svaki dan pored prosjaèke, romske djece, bose, tužnih oèiju i zaprljanog lica. Ne okreæemo li glavu iz dana u dan?

    Jesmo li se zapitali da li je uredu kažnjavati djecu batinama i šipkom? Zar nismo bili svjedoci nasilju nad djecom, a ništa poduzeli nismo? Koliko uèitelja, nastavnika, socijalnih radnika zatvara oèi pred jasnim naznakama porodiènog nasilja u našoj državi? Ne moramo se pitati, jer znamo da broj djece koja trpi neku vrstu zlostavljanja raste iz dana u dan.

    Koliko novoroðenèadi ni pustilo suzu nije, a život im je oduzet? Koliko djece trpi i boluje u zatvoru od èetiri zida? Neka mali Smajo bude opomena. Neka mali Smajo bude glas za svu djecu, èije prigušene glasiæe ne možemo èuti.

    Sunce malo oprosti nam što smo te izdali, oprosti nam što smo te zaboravili, oprosti nam što te nismo spasili od nasilnièke ruke. Svaka tvoja isplakana suza, svaki tvoj neèujni krik ostaje zariven u srcima, kao i rana koja zarasti ne može i ne treba.

    Jednog dana u toj mraènoj kuæi, osvijetljenom svijeæama, ti si sjedio na podu. Igraèaka nisi imao, ali si se zabavio obiènom kašikom i svojom djeèijom maštom. Starija seka ti je prišla i u svojoj nevinoj pakosti otela ti kašiku iz ruku. Ti si poèeo da plaèeš, tiho, skoro neèujno. Nana i deda su tebi zaprijetili da ne plaèeš il' æe te išibati, a time nisu znali da ti èine veliku nepravdu. Ti nisi shvatio zašto te ruže, a majka je nijemo sjedila i pratila.

    Rekla sam im: “Nemojte ga ružiti. Uzmi ga Ena”. Ona ga je uzela i smjestila u krilo uz rijeèi: “Doði mami”. Pogledao me krupnim plavim oèima punim razumijevanja i prestao da plaèe. Nastavila sam bilježiti podatke popisa: Emir Lipa, Munira Lipa, Kenan Lipa, Ena Lipa, Elhana i Smajo.

    Èesto sam ih vidjela na prozoru i ispred kuæe u igri. Posmatrali bi ulicu, jer crtiæa nisu imali. Smješkali bi mi se, a ja bi im mahnula.

    Onda je došla zima. A zima ko zima pozatvara sva vrata, prozore i otjera sunce. Sa zimom se uselio jedan uljez u kuæu do moje. Mora da je krišom došao, jer ga nisam viðala, nit mu se sjeæam lika. Kasnije sam saznala da se Ena opet udala i da je trudna.

    Jedne noæi èula sam krik: “Nemoj me!”. Ena je vrištala. Misleæi da je Munira tuèe izašla sam na balkon i zapitala “Ena šta ti je, jesi li dobro?” Odgovor nisam dobila, samo me je doèekala mukla tišina i mraèna kuæa u tmurnoj noæi. Zatim mi je otac rekao da uðem u kuæu i da se ne miješam, a ja sam ga poslušala.

    Kako osjetila nisam? Zašto u tom trenutku nije postojalo nešto poput telepatije? Da sam bogdo znala, spasila bih te mala lastavice. Al ne, poèupali su ti krila i kljun ti vezali zlobnici krvave ruke. Tvoja pjesma im je strana moja bijela lastavice. Gruba je njihova ruka za krhko biæe. Zašto si zalutala tu nesreænice?

    Braniti se nisi mogla, niti si znala za drugo utoèište. Bola ih je u oèi tvoja nevinost i èistota. Ugušiše pjesmu tvoju vapajom i suzama. Ne znaju krvnici da æe tvoja pjesma da se èuje mnogo dalje od njihovih zlodjela.“

    Radiosarajevo.ba

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    03-05-2014 14:56 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com