Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » O avionima » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

tema bez imena - o avionima Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da nam je neko prije nekoliko godina rekao da æemo jednog dana moæi svaki let aviona uživo pratiti na karti u realnom vremenu, rekli bismo mu da baš i nije èist. No, situacija u zraènom prometu u kojem se štedi na ljudstvu i materijalu, dogaðaju se otmice i misterije - ovo može biti od velike pomoæi.

Koliko je tehnologija posljednjih godina napredovala pokazuje i zanimljiv internetski servis

    http://www.flightradar24.com/44.2,17.9/7
10.gif koji nam omoguæava da pratimo lokaciju svakog leta na nebu. Osim što se može pratiti lokacija odreðenog leta, mogu se saznati i mnoge druge informacije poput rute, vrste aviona, polazišne i odredišne destinacije, fotografije aviona i slièno.


Ovaj servis zasigurno može pomoæi zaljubljenicima u avione da provedu sate ispred monitora istražujuæi što se trenutno u zraku zbiva, kao i zabrinutim roditeljima i usamljenim djevojkama i mladiæima kako bi provjerili da su njihovi najdraži sigurno sletjeli.



    http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/putovanja/savjeti-za-putovanja/pratite-svaki-zrakoplov-na-planetu-uzivo-putem-interneta---327332.html

    http://www.flightradar24.com/44.2,17.9/7

baš zanimljivo. moæno.

___________________________________________________________________

    03-18-2014 00:32 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dzaba im sve za onaj malezijski avion.

    Kao da je u bermudski trokut uletio

    16.gif

    P.S.
    Zeleni
    Stavi ime na temu 10.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-18-2014 10:25 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    malo je forum prolupao, stavim ja temu, nego je skripta izbriše...
    baš me zanima koji mu je vrag... bug, bug

    ___________________________________________________________________

      03-18-2014 10:47 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pardon onda 11.gif

      Sad cemo Tanu napasti

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      03-18-2014 13:47 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      najlakse je po tani 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-18-2014 19:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jedno od velikih dostignucha ...slabe I siromashne Yuge je bio Soko. Soko , koji je uradio galeba , jastreba , super galeba , orla , licencu uzeli od francuza za gazelu , Mnogo jedrilica I klipnih aviona , ugovore sa Boingom I Erbasem ... Sve su zapadne zemlje bile iznenadjene nashim moguchnostima nashom pameti I nashim kvalitetom. Sada ...... Nek nam je .. Sema ili bog, na pomochi. Stari mi se okreche u grobu.

      03-18-2014 21:03 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sada imamo vashar svako proljece 01.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      03-19-2014 00:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nedavno sam letila bosnia airlines-om...presmijesan let a i one stjuardese se smiju kad pocnu objasnjavati sigurnosne mjere...ali nisam cula da nasi avioni padaju haha....iako sam rekla nikad vise nasim avionom( koji btw zaista izgleda kao naljepnica kad ga stavis pored turbo jet turkish airlines) neka nasih aviona:) svega dva komada haha ali neka ih ( cak se jedan zove mostar) i kad sam se vracala iz istanbula bilo svega nas 5 i to svi iz mostara...ne kontam tu isplativost?!

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        03-19-2014 01:15 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6998
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Èovjek nije ptica, budimo èvrsto na zemlji, svoji na svome..... 01.gif

        03-19-2014 08:17 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..dobri su to refla avioni josh uvjek kakvim sam se ja vozio neposredno pri otvaranju aerodroma u sarajevu za civilne letove ..to su bili iznajmljneni ruski avioni proizvedeni iz tamo nekih sedamdesetih godina ..ulazak u avion je bio sa repa aviona ..prvo sto su sicevi gotovo oguljeni .etisona da i nema .ali eto letilo se , mladost ludost i zelja da se dodje kuci

        ..sad dobro razmishljam sa kojim kompanijama cu da letim i sa kojim tipovima aviona oni lete ..covjek se nekad zaljepi za cjenu karte i ne razmishlja hoce li poletiti i kada ce sleti ..nedavno sam putovo sa croatiom iz kopenhagena za Split ..posho od kuce 3 januara a stigo u split 4 ..24 sata mi je trajalo putovanje 02.gif ..tad sam reko nikad vishe...avioni tipa bombardijer sa kojima leti croatia ,poznat je po cestim kvarovima ..izashli na poletnu stazu kad pilot zaustavi avion ,kaze imamo kvar na motoru 02.gif ..znao sam isto tako poletit iz kopenhagena i avion se vrati nazad iznad sarajeva .kazu ne moze se sletiti zbog magle .mostar samo 15 minuta leta do Mostara ,Mostar nije alternativni aerodrom za Sarajevo ..onda opet sa airbosnom kad letish niko ti ne garantuje povrat para ,ili te pare ako ti ih i vrate morash cekt po dva mjeseca ,ili nikako ih ne dobijeh nazad ..uvjek ti kazu morash zovnut dan prije hoce li avion letiti na toj liniji .ako ne zovnesh ne garantuju ti povrat para ako se let odgodi .. 13.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        03-19-2014 11:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zraèna luka Mostar je

          otvorena za civilni zraèni promet 1965. godine
        , iskljuèivo za domaæe letove.

        Godine 1984, Zraèna luka Mostar je proglašena alternativnom zraènom lukom za Meðunarodnu Zraènu luku Sarajevo tijekom Olimpijskih Igara time stjeèuæi status meðunarodne zraène luke.

        Kasnije se ovaj novi status pozitivno primjenio na rastuæi interes domaæih i meðunarodnih prijevoznika za Zraènom lukom Mostar, uzimajuæi u obzir èinjenicu da je selo Meðugorje svjetski poznato svetište, smješteno samo 20 km zapadno od Mostara, a zraèni put sigurno najbrži i najuèinkovitiji naèin dolaska.

        Rekordni broj od 86.000 putnika u predratnom razdoblju je bio 1990 godine. Bilo je opravdano oèekivati da æe 1991 godina donijeti poveæani broj od 100.000 putnika, no nažalost poèeli su oružani sukobi i s tim je prekinut i civilni zraèni promet s zadnjim letom izvršenim u studenom 1991.

          http://www.mostar-airport.ba/o_nama.php

        ___________________________________________________________________

          03-19-2014 12:32 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma letila sam i ja nekim 2000-te...nisam se mogla vezat zbog neispravnog pojasa...stjuardesa samo slegla ramenima...jos se taj dan u grckoj srusio avion te kompanije....a ja putovala tamo( mi smo bili u zraku pa nismo zato ni znali haha) ali kad smo dosli u hotel ovi s recepcije nam odmah telefon dali da se javimo kuci haha sad mi to smijesno ali mami i tati nije bilo ni tad ni sad...anw ne volim bas putovat avionom....
          A iskreno se nadam da ce mostatska zracna luka zazivit po pitanju komercijalnih letova ali kao sto je u nas sve politicko pitanje i ta luka je isto:(

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            03-19-2014 20:17 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7085
            Location: BiH
            pokretac teme Thread Started by green

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            od aprila mjeseca uvode redovnu liniju Rim - Mostar!

            ___________________________________________________________________

              03-19-2014 20:40 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ..ja sam samo jednom letio iz mostara za bec i nikad lakshe nisam dosho u Mostar ..haj nadat se da ce uspostavit barem tu liniju ponovo ..jer iz beca nije problem vezati ostale linije u evropi

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              03-19-2014 21:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              STECAK STECAK is a Male
              moforaja


              Poruka: 3604
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Davne 1982 sam letio sa JAT/om DC9, iz Sarajeva za Dubrovnik ( da pokupi neke putnike ) do Beograda .Za taj period mogu reci da je i avion a i let bilo Ok.Doduse bila je jedna "turbunencija" kad ti zeludac "dodje" u usta. 07.gif .Potom sam imao prilike letjeti iz Frankfurta za Sarajevo, pa iz Munchena za Sarajevo i mogu reci da su Svabe pravi majstori u upravljanju prilikom sletanja u Sarajevo- narocito u zimskom periodu kad je pista malo pokrivena snijegom.Slijetanje u Amsterdam je milina ,sto se covjek sit nagleda polja tulipana.Zagrebacki aerodrom je Ok i pristupacan kao i beogradski mada su u unutrasnjosti (restorani) bas maleni a posebno beogradski je katastrofa.Osim jedne fronte (restorana ) i butiGa nista.
              Sto se avio/prijevoznika tice u tome je faktor "koliko si sretan" odlucujuci. U medjunarodnim letovima -a valjda je i iz Skandinavije /do Bosne ,medjunarodni , avio agencija mora i duzna je da obezbjedi smjestaj ukoliko je let iznenada odgodjen tj. Vi ste bukirali let i sad samo cekate da se ukrcate -a ono puff-neima aviJona ,haj kuci. To ne moze biti tako .
              Avio kompanija (kao sto napisah) mora da obezbjedi hotelski smjestaj ,najblizi, da vam dadne vrijedonosni" bon (nesto kao novac )u vrijednost koliko je osoba da bi mogle jesti i sutradan da vam obezbjedi prijevoz do ponovnog leta.
              E,to je tako @vjetre uredjeno u svijetskim kompanijama a ne kao sto su tebi uradili da se "mrcvaris" 24 sata od Kph- do Splita.

              03-20-2014 01:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
              Stari Grad Stari Grad is a Male
              moforaja




              Poruka: 10597
              Location: iza zvijezde

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od STECAK:

                Potom sam imao prilike letjeti iz Frankfurta za Sarajevo, pa iz Munchena za Sarajevo i mogu reci da su Svabe pravi majstori u upravljanju prilikom sletanja u Sarajevo- narocito u zimskom periodu kad je pista malo pokrivena snijegom.



              Imali 4 godine prakse, i sve pokvari Valter i njegov šef... 02.gif




              -----------------------------

              ___________________________________________________________________
              ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
              on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

                moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
              ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
              ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
              .. dosta je vise i tebe i tvoje
                tiranije
              ...

              03-20-2014 10:51 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
              STECAK STECAK is a Male
              moforaja


              Poruka: 3604
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Da su znali ,kao sto nisu, mogli su imati SVE bas kao sto danas
              imaju.Od Atlantika do Rusije ko?? je glavni, cija moneta se vrti,ko se
              pita i ko ekonomijom vrti .Bosva,jel tako a sve bez ijednog(njihovog)
              ispaljenog metka i vojnika .
              Luftvafe je bilo samo drugo ime za Lufthansu. 05.gif

              03-20-2014 12:18 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
              green green is a Male
              Super Moderator


              Poruka: 7085
              Location: BiH
              pokretac teme Thread Started by green

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Trenutni broj aviona iznad Bosne, Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Makedonije, Hrvatske...

              datum: 20. mart 2014, u 12:30 sati



                i onda se žalimo na chemtrails, zaprašivanja i èudesa... 01.gif

                uputstvo: klik na æutu ikonicu pojedinog aviona, pojavi se info koji je avion u pitanju, koja kompanija, odakle je krenuo i gdje ide... na kojoj visini leti, kada treba sletiti na odredište...

                ___________________________________________________________________

                  03-20-2014 13:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                  vjetar vjetar is a Male
                  moforaja


                  Poruka: 13977
                  Location: dk

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ..ovaj radar postoji i sad meni nije jasno kako je ovaj Maleziski avion mogo nestat da se nezna gdje sletio ili gdje pao ,ovaj sistem pracenja ima neku svoju i arhivu pa ne bi bilo tesko vratiti vrijeme na sistemu 24 sata ranije ili od trentka kad se maleziski avion nalazio u zraku kao sto se sad ti avioni lijpo vide iznad BIH

                  ___________________________________________________________________
                  laku vam noc pijuni

                  spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                  03-20-2014 13:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  upravo tako vjetre. nisu to cista posla ....

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  03-20-2014 18:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com