Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Znakovi u plamenu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera

Znakovi u plamenu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Priznajem, malo me nasekiralo, pa da se ne sekiram sama, de malo i vi 02.gif

Neki ljudi se stvarno savijaju onako kako vjetar puhne 21.gif

    5894S4vVamQ&feature=share

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 03-21-2014 u 21:24.

03-21-2014 17:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne mogu da postavim video da se direktno otvara, ne znam koji je djavo.


Evo link



    http://m.youtube.com/watch?v=5894S4vVamQ&feature=share

03-21-2014 17:32 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije klasièni ratni video, te rijetko stavljam, ustvari rekla bih nikad, nego prva epizoda serijala, a bitno je u videu ono što je poslijeratno, ratno je vidjeno veæ nebrojeno puta.



Eto, za raju koja ne mogu vidjeti FTV, to je prva epizoda.

03-21-2014 17:39 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sto se nasekira Cheri?
Ta che Nazor i Zuanic
Ta che Tito,Bijedic i Safet Mujic a tek Sava Kovachevic
Oni su TOTALITARNI antifashisti
Smrt antifashizmu 13.gif 13.gif 13.gif

03-21-2014 22:54 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma jok to, davno mi je jasno za ulice, nego braæa Topiæi je li stvarno sve ono što izgovoriše u videu misle i osjeæaju ili se samo prilagoðavaju da se uližu nekome...

03-21-2014 23:10 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Misle Cheri i nije do njih,do nas je

03-21-2014 23:25 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I mene nasekiralo...ali me iskreno nije sokiralo...ja sam.mostar odavno prestala dozivljavat kao svoj grad...vise ga dozivljavam kao mjesto u kojem igrom slucaja zivim...ovakvi ljudi poput topica su ubili svaku emociju prema ovom gradu svim normalnim ljudima

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    03-22-2014 01:52 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Reakcije su se mogle ocekivati..

    Danasnji clanak na bljesku

      http://bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/jedan-je-mostar-jedna-je-istina/80099


    Vrijedan je za procitati. A vrijedni su i komentari ispod.

    Zanimljivo, autor se kaci za 1990 i izbore. Tako smo izabrali?
    Mogu se cak i sloziti za taj dio teksta us 2 opaske. Narod je glasao za 'nase' koji su trebali biti tranzicija iz socializma u 'demokraciju', a ne uvod u rat. Zatim, iako je narod glasao za 'nase', iako je rat bio posljedica, iako smo svi krivi, ima stvari koje se nisu smjele dogoditi u ratu, a to su zlocini.

    Upravo je taj dio teksta gdje se ne slazem sa autorom. Veli nesto kao "svi su krivi, nisu samo 'nasi' , prosao je rat, hajdemo ga zaboraviti".
    Prijatelju ('dragi moj', kako kaze autor), to ne ide. Priznaj svoj dio krivice, pa hajdemo onda naprijed.
    Priznaj da su odredjeni 'elementi' medju tvojim istjerali Velez, palili i krali, ubijali i silovali, izbacivali iz stanova, granatirali civile, ubijali snajperima i da su srusili taj stari most. Slazem se, nisu svi 'tvoji' to radii, samo su radili neke. Pa priznaj da su radili neki. Dok se ne prizna krivica i zlocin, negira se istina, i krivica ostaje generalna, nema napretka.

    Evo unaprijed, ja priznajem da je bilo svuda pizdarija. I kazem neka svi zlocinci idu na sud. Svih vjera i nacija

    Tesko je ocekivati da zrtva tek tako zaboravi. Nije isto biti zrtva i zlocinac.

    16.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    03-22-2014 11:09 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @Makso 10.gif

    Ja o ovim stvarIma i mogu progovoriti, ali samo s ljudima k'o što sam i sama, s onima kojima istu reakciju u stomaku izazovu i snimci Heliodroma, i snimci Grabovice, Uborka ili onog sela kod Konjica gdje pobiše civile Srbe.

    A oni koji reaguju kad se barnu "njegovi" (jebo te, zar mogu biti moji oni napraviše masakr u Grabovici), s njima ne znam šta bih prièala.

    Vjeruj mi, ja se èesto pitam za neke kako to da isto k'o da nisu bili u Mostaru u to vrijeme, kad spomeneš èistke, svi smo mogli svojim oèima vidjeti npr. kad izvedu grupu ljudi iz zgrade pa djuzuruma kundakom u vrat (svojim oèima gledano), kako onda mogu da ne kažu jednom: JESTE, to je bilo, to je za osudu ili nešto slièno. Kako bih se ja mogla praviti da ne vidim ništa kad èitam i gledam Grabovicu samo zato što mi je ime muslimansko?

    Šta je ovo u narodu? Strah???

    A za Topiæe, ja mislim da bi oni sutra opet prikaèili i petokraku i bilo koje obilježje od kog mogu imati koristi.

    03-22-2014 11:44 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tuga ... sta reci ...
    neko gore rece , nasekiro se ali se nisam iznenadio - nazalost realna slika stanja -




    Nego nisam skonto ono na kraju , kad onaj neki rece ... estetika ne bi proslo bez degeneka ...
    kakav dgenek nisam Skonto ... ako moze neko da mi malo pojasni , ko bi koga trebo degeneciti , i zbog cega ?

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    03-22-2014 11:52 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bola Makso, ja sam sinoæ doživjela na FB da neke osobe koje NIKAD ne pišu o politici ili neèemu sliènom, ama baš nikad, samo fešte, zezanja, igrice, sinoæ odjednom objave samo ovaj tekst sa bljeska. Samo to.

    Ustvari, to su one osobe koje, ako neko spomene ne daj Bože ratna dogadjanja u Mostaru ispod nalijepe slike ruža, srca, sa tekstom: ljudi, ne zamarajte se, zaboravimo prošlost, ljubav, sloga, pjesme, svi smo raja i td itd....


    Ni rijeèi nikad, ali eto kad barneš u nešto, jave se sa ovim èlankom, ovaj tekst im je bitan 14.gif
    Ne važi više ono: idemo dalje, volim vas sve moji fb prijatelji, što je bilo-bilo je i tako te gluposti...

    Puno ima hipokrizije...

    03-22-2014 11:53 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ferrari:

      Tuga ... sta reci ...
      neko gore rece , nasekiro se ali se nisam iznenadio - nazalost realna slika stanja -




      Nego nisam skonto ono na kraju , kad onaj neki rece ... estetika ne bi proslo bez degeneka ...
      kakav dgenek nisam Skonto ... ako moze neko da mi malo pojasni , ko bi koga trebo degeneciti , i zbog cega ?


    Ja sam skontala da bi ga "njegovi" izdegeneèili kad bi pri gradnji gledao samo estetiku, u gradnju moraš utkati i nešto što dokazuje tvoju pripadnost. Ono, crkva se nije mogla obnoviti samo da bude estetski lijepa, kakva je i bila uvijek, mora biti velika, mora da je visoka, da dominira, da bode nebo....

    EDIT: Elem, moraš dokazat' da si veæi Katolik od Pape, inaèe ti je žiikkkkk 01.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 03-22-2014 u 12:00.

    03-22-2014 11:57 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od cheri:

      Bola Makso, ja sam sinoæ doživjela na FB da neke osobe koje NIKAD ne pišu o politici ili neèemu sliènom, ama baš nikad, samo fešte, zezanja, igrice, sinoæ odjednom objave samo ovaj tekst sa bljeska. Samo to.

      Ustvari, to su one osobe koje, ako neko spomene ne daj Bože ratna dogadjanja u Mostaru ispod nalijepe slike ruža, srca, sa tekstom: ljudi, ne zamarajte se, zaboravimo prošlost, ljubav, sloga, pjesme, svi smo raja i td itd....


      Ni rijeèi nikad, ali eto kad barneš u nešto, jave se sa ovim èlankom, ovaj tekst im je bitan 14.gif
      Ne važi više ono: idemo dalje, volim vas sve moji fb prijatelji, što je bilo-bilo je i tako te gluposti...

      Puno ima hipokrizije...



    Hm... golemo... ovo gore stvarno potpisujem... i zato sam i reagovao u brojnim navratima kako jesam ranije... ovaj post (i raniji) su dobra napomena da se nekako poðe... valjda od sebe samih i našeg vlastitog odnosa prema okolini... koliko bi neko volio da se njemu uradi-desi ono što se desilo drugima... ono što u jednom obliku i reèenici stoji i u Bibliji...


    A "naši" i "njihovi"... kojih li lijepih etiketa za sveopštu laž... i poèetak baš te - hipokrizije...



    ----------------------




    ---------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    03-22-2014 15:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Neces naci ama bas nijednog medju zapadnim hercegovcima da ce se ograditi ili osuditi bilo koga medju njima,ma da je ne znam sta napravio.
    Cim se spomene odmah prebacuju krivicu na to sta su drugi radili i nikad ama bas nikad se ne uzima odgovornost za njigova zlodjela,vec se negira ili prebacuje krivica na druge.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    03-22-2014 16:20 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Davno se nadvilo prokletstvo nad onima koji su chinili zlo,oni shute i sanjaju bijele misheve
    Neki kazu,jebiga moro sam,pa covjek pokusha da ich nekako shvati zbog ratnog vrtloga
    Sta je sa onima koji dalje prljavo igraju,pa pod toboznjom nacionalnom ugrozenoshchu nastavljaju
    dzavolju igru i sprovode aparthejd i nedaju da ozivi korzo u Mostaru

    Zashto prikrivaju zlochine nad Mostarom,mostarkama i mostarcima,kome to odgovara?
    Zashto se u centralnoj zoni ne napravi spomenik sa uklesanim imenima civilnim zrtvama rata?
    Ochito je da nekome ne odgovara istina i iskorak ka pomirenju

    03-22-2014 16:53 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od berber:

      Neces naci ama bas nijednog medju zapadnim hercegovcima da ce se ograditi ili osuditi bilo koga medju njima,ma da je ne znam sta napravio.
      Cim se spomene odmah prebacuju krivicu na to sta su drugi radili i nikad ama bas nikad se ne uzima odgovornost za njigova zlodjela,vec se negira ili prebacuje krivica na druge.
    A shta je sa istochnim ili srednjo hercegovcima ? Zar ni oni ne postupaju istovjetno ? Ima Ih koji nisu ali vechinom ista pricha. Samo me zaprepastio govor Gospode Topicha .... nevjerovatna arogancija I mrznja .

    03-22-2014 20:14 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne treba negirati zlodjela...nebitno gdje su pocinjena....ja zivim u mostaru...oa me ovo bas izivciralo i normalno da sam to shvatila licno...posebno izjava da je lakse mrzit negi volit...kakav idiot moras biti da tako shvatas te dvije emocije...apsolutno mi je nebitno ko je to rekao ( srbin,bosnjak,eskim) samo mi je krivo sto dijelimo isto mjesto stanovanja i udisemo isti zrak...ja licno sam protiv izjednjacavanja zlocina...a daleko da negiram da su ucinjena na sve tri strane...zaista mi nikad nije bila ta nacionalna pripadnost vazan dio mog identiteta i drago mi je zbog toga...posebno kad vidim koliko taj identitet naginje emociji mrznje...jedinu stvar koju sam iz ovog videa uocila osim sto sam se nazivcirala je da ljudkoj gluposti kraja nema i da su stvarbo ljudi koji zive u ovom prelijepom gradu glupi i jadni kad im je taj jebeno nacionalni identitet najbotniji a ocito i jedini...zao mi je sto zivimo u istom gradu

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      03-22-2014 21:29 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        oa me ovo bas izivciralo i normalno da sam to shvatila licno...posebno izjava da je lakse mrzit negi volit...kakav idiot moras biti da tako shvatas te dvije emocije...


      Bez namjere da u ovom navratu budem "u kontri"… baš ono refleksija na ovo u citatu...

      … nažalost jeste... mrziti je lakši i "pristupaèniji" put za odabrati... lako je mrziti, lako je naæi razlog za to, ma u èemu... lako je srušiti... ono što je "teško" - i zahtjeva rad, znanje, obzir, dobru volju - je sve ono suprotno... izgraditi, podiæi, napraviti, stvoriti... i na kraju - ono što je za sve ove navedene pozitivne stvari osnovni preduslov - voljeti...

      ostatak posta (ispravka, èitav post) valjda nekako precizno i koncizno sumira ono šta veæina nas valjda osjeæa...



      ------------------------

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      03-22-2014 21:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Stari grad sorry mozda je do mene ali meni nije lako mrzit...nisam tu emociju imala ni u ratu...zaista...jer da sam istu razvila do te mjere danas bi sve...ama bas sve gledala kroz prizmu nacionalnog identiteta( jer ovdje se radi o mrznji prema nekome ko se drugacije zove)....stoga mi je neprihvatljiva emocija mrznje u tom kontekstu i da je konstantna...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        03-22-2014 21:57 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Generalno, što se tièe ljudske prirode, nažalost, imamo dokaza za suprotno (o lakoæi kojom se mrzi) napretek... sad što meni i tebi nije lako mrzit (na takav naèin, ili ikako)... nemoj misliti da su svi po toj mjeri skrojeni...






        -----------------------------

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        03-22-2014 23:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stranica (13): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com