Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Znakovi u plamenu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od berber:

      Neces naci ama bas nijednog medju zapadnim hercegovcima da ce se ograditi ili osuditi bilo koga medju njima,ma da je ne znam sta napravio.
      Cim se spomene odmah prebacuju krivicu na to sta su drugi radili i nikad ama bas nikad se ne uzima odgovornost za njigova zlodjela,vec se negira ili prebacuje krivica na druge.
    A shta je sa istochnim ili srednjo hercegovcima ? Zar ni oni ne postupaju istovjetno ? Ima Ih koji nisu ali vechinom ista pricha. Samo me zaprepastio govor Gospode Topicha .... nevjerovatna arogancija I mrznja .



Nije pozeljno generalizirate, nisu svi isti, ni u zapadnoj, ni u srednjoj, ni u istocnoj hercegovini.

Evo ti primjera srednje hercegovine. Ne treba ti dalje od ovog posta. Svi priznaju da je bilo pizdarija.
Jos se ne pojavi zap. hercegovac da osudi ono o cemu pricamo.

Sa istocne herc. strane, osim jednog forumasa, kojeg odavno nema na forumu, rijetko je cuti nikakvo priznanje. Ni granatiranja, ni genocid, ni ista drugo...

Ne znam jesi li ironican ili ozbiljan. Ako sam te krivo shvatio, izvinjavam se

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-22-2014 23:44 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uvjek kada je tema Mostar skokne se malo do Jablanice i Konjica da bi se zamaglila situacija oko
obima zlochina koji pojedine vojske nachinishe
Dosada Niko nije odgovarao za zlochine nad 4000-5000 civilnih boshnjachkih zrtava iz Mostara
i Hercegovine a svaki zlochin sto pochinishe neljudi u dresu Armije BH je vech procesuiran ili se
pripremaju optuznice.Radi se o 50-tak svirepih likvidacija i dobro je sto se zlodjela razotkrishe
Sta je sa zlochincima koji porushishe Mostar i pobishe hiljade civila uglavnom Boshnjaka

03-23-2014 00:18 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

'ta se imaju ispovjedat ,
ispovidili su se fra .Lesti za svu bjelu tehniku i automobile sto su pokrali ,
fra Seva je bio za progone ,silovanja
a onaj macimudan od vratra iz onog dokumentarca je
zaduzen ,bio, da ispovidi za sva ubojstva "iz nehata".

Ovo sto ,malo @ministar "prlja " ni izdaleka nije onoj ,"raja mi se malo zanjeli ustaslukom ,
pa eto ispricavam se u osobno ime ", jastace- hoce evo sve mi suze radosnice nizledja.
Dobro , da se razumjeti i negov stav ,(al' u kurcu), ja nikad nisam niti bi stajao iza onih sto su pobili nevine ljude u Grabovici - suditi i presuditi -tacka .
Al' sta sa svim onim zlocinima i zlocincima (a oni ih dobro znaju koji su to) sto kaljaju obraz hrvatskom puku Mostara.
Moja dobra , stara komsinica(Mara) mi rece davno(Hrvatica je i umrla je -pokoj joj dusi),"ma ne mogu ja voliti muslimane vise od svojih , al' ovo sta rade neka ih djavo nosi.

Cudi me da stari "tuberan" Cela nije izjavio kako "na onoj" strani i nema Hrvata da je "ona strana" ociscena od Hrvata " al' sigurno nikad nece reci da je "ona strana" bila sprzena 92- i da su ti Hrvati jednostavno(kao i muslimani -tada) morali otici i snaci se na "drugoj strani" Neretve. Potom je "ona strana" 1993/4 "doprzena od strane bojovnika ,HVO/a i Hrvatske vojske ,i normalno da taj proces i nije mogao da se ostvari preko noci.Poslije potpisanog primirja izmedju HVO/a i Armije veliki broj civila muslimana , je ubijen na strani koju su pod kontrolom drzali hrvatski politicki cimbenici.

Tek kad je pocelo "oko za oko /zub za zub " stalo se od te prakse -sa hrvatske strane a ni druga strana nije imala potrebu "krvne osvete".
Ko ima nek postavi Misica iz 4.bojne ,sta je izjavi za Mostar ,to je ista retorika koju ove dvije bedevije guraju samo hinjskije -ovaj stari grivo je barem "otvoren",iako se zna od prvog dana koliki je Vucurevic.

03-23-2014 01:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko su neljudi ogrizli u mrak fashizma,nema shanse da im izdobri
Politichare i pravosudne Organe koji prikrivaju zlochine treba imenom i prezimenom svakodnevno
prozivati i proklinjati
Istina o Mostaru mora izachi na vidjelo i za nju se treba do kraja boriti
Kako se samo prljavo udara po antifashizmu mostarskih Boshnjaka iz oba rata

03-24-2014 00:41 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Misle Cheri i nije do njih,do nas je


Bas tako, do "nas" je.10.gif

Mene ne iznenadjuju Topic i Topici jer sve sto su mislili 1993. to misle i danas. Ona dvojica brace su 2 tipicna zaglupljena ustaska tutkuma iz kojih utasluk/fasizam zaudara toliko daleko da izvire iz njih sva ustaska "plemenitost" da u stvari i kad bi htjeli glumiti ne mogu sakriti svu tu mrznju i pogane uzaludne neostvarive snove 21.gif

Mene vise zabrinjava cinjenica sto nekima nije dovoljno ni 100000 Topica da se opamete 21.gif

03-24-2014 23:04 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Opamete u kojem smislu ? Da postanu Boshnjacki Topichi ? Barem sam ja tako shvatio tvoju zadnju rechenicu. Ako sam pogrijeshio , izvinjenje .

03-24-2014 23:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Opamete u kojem smislu ? Da postanu Boshnjacki Topichi ? Barem sam ja tako shvatio tvoju zadnju rechenicu. Ako sam pogrijeshio , izvinjenje .



Za pocetak da imaju svoje JA...

Drugo...da brzo ne zaboravljaju 1993.....

Unistise nedavno spomenik (na Bulevaru) borcima ARBIH i usutise se...

Dakle, dokle sutiti? 14.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane REALISTA dana 03-24-2014 u 23:15.

03-24-2014 23:14 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dokle ce Mostar biti jedini grad na svijetu koji ima ulice nazvane po ustasko-fasistickim zlocincima? 14.gif

Zasto da se glavni trg u Mostaru zove po nekakvim spanskim probisvijetima koji su pomagali HVO-u u progonu/ubistvima Bosnjaka 1993. godine? 14.gif

03-24-2014 23:27 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tacno, uvjek sam govorio od prvog dana imenovanja "povrsine " ispred Gimnazije spanskim Trgom -Zasto.Jel zato sto su nam se cerekali na Bijelim Vodama kad su uje sprovodile svoje etnicko ciscenje .To se ne zaboravlja to je ostalo u pamcenju mnogih logorasa, njihovo cerekanje sa transportera .Izginuli poginuli ,pa to im je bio posao za koji su bili dobro placeni(mislim na poginule UN-spance) i bili su na poslu a siguran sam da su im porodice zbrinute (novcano) poslije njihove pogibije a nama eto uspomena na njih .
Mnoge se knjige moraju ponovo citati, filmovi ponovo gledati a proslos ponovo prepricavati.

03-25-2014 01:02 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bilo je i pozitivni stvari koje su pravli ..prvo bi njih HVO obavjestio da ce granatirat pa bi oni na brzinu podvili rep i bjezaniju napravili 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-25-2014 01:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e ,jes im i baza bila na mjestu u Medjugorju-
odma se tu i grijesi "odvezu" i Bogteveselio 17.gif

03-25-2014 01:24 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od Boza:

      Misle Cheri i nije do njih,do nas je


    Bas tako, do "nas" je.10.gif

    Mene ne iznenadjuju Topic i Topici jer sve sto su mislili 1993. to misle i danas. Ona dvojica brace su 2 tipicna zaglupljena ustaska tutkuma iz kojih utasluk/fasizam zaudara toliko daleko da izvire iz njih sva ustaska "plemenitost" da u stvari i kad bi htjeli glumiti ne mogu sakriti svu tu mrznju i pogane uzaludne neostvarive snove 21.gif

    Mene vise zabrinjava cinjenica sto nekima nije dovoljno ni 100000 Topica da se opamete 21.gif





Otislo je da se ne zaboravi 1993 da se pamti da se ne ponovi.
Volio bih da je ova ,zadnja, recenica upucena ( a mislim da i jeste i njima) onim Hrvatima koji Mostar smatraju zajednickim gradom a ne exkluzivnim pravom jedno naroda ,koji suguran sam nikada nece takvim niti biti.

03-25-2014 15:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

    Dokle ce Mostar biti jedini grad na svijetu koji ima ulice nazvane po ustasko-fasistickim zlocincima? 14.gif

    Zasto da se glavni trg u Mostaru zove po nekakvim spanskim probisvijetima koji su pomagali HVO-u u progonu/ubistvima Bosnjaka 1993. godine? 14.gif
To je stvarno zalosno. Ova ustashka imena su stvarno odvratna I nemoralna. Jeli se ikada poteglo to pitanje u grackoj upravi?

03-25-2014 16:27 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ochito je da je poslijeratna politika SDA a pogotovo iz sarajevske centrale ishla na ruku desnom
krilu HDZa da u Mostaru,dolini Neretve i Stocu sprovodi aparthejd i na mala vrata kroz nazive ulica
i naselja velicha dokazane fashiste i njihove sljedbenike.Sigurno da ovoga ima i po bosanskim
gudurama gdje su Boshnjaci vechina i da ne pominjem Srpsku gdje ko gljive nichu spomenici
chetnichkim vojvodama

03-25-2014 16:41 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako se moze "kuziti" ovdje pijano zeli reci da su fasizam i socijalizam na znaku jednakosti ,pa da bi shodno tome ,trebalo "skinuti" ime/na kao sto su "Titova",Adema Buca, itd-tako to ja vidim .
Zar nije V.Nazor ,koji je i veci nacionalista od svih ovih hercegovackih Hrvata ,"skinut" sa popisa jer nije odabrao "pravu ' stranu.On je samo dokaz da se nazzionale crta i ne mora prijeci da bi se bio "veliki".Prelazeci tu "opasnu crtu' mnogi su upali u zamku sovinizma ,gdje su braca ociti primjer .

03-25-2014 16:53 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sigurno je da ima dosta Hrvata antifashista kojima smetaju ti nazivi a nemochni su da neshto uchine
Gradzani bi trebali potpisati i uputiti peticiju gradonachelniku Beshlichu da odstupi poshto lukavo
i hinjavo nishta ne preduzima po ovom pitanju

03-25-2014 17:07 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vuk dlaku mjenja al' stranku nikada! 07.gif

03-25-2014 17:11 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:


    Zasto da se glavni trg u Mostaru zove po nekakvim spanskim probisvijetima koji su pomagali HVO-u u progonu/ubistvima Bosnjaka 1993. godine? 14.gif


Mala disgresija, i izvinjavam se sto upadam.

Kada su ubijani spanci u transporterima (od strane bojovnika, velika vecina), u Spaniji je govoreno o prometnim nesrecama.
Nihove familije nisu zbrinute, maksimalno su mogli naplatiti neku sramotnu odstetu od police osiguranja.
Mnogi momci su bili regruti, onda nisu imali profesionalnu vojsku, i nisu smjeli koristiti silu.
Mislim da nisu pomagali u 'etnickom ciscenju'. Nisu ni odmagali.

Zbog cega su plave kacige uglanom bile smjestene tamo gdje jesu, zbog cega su neki preferirali srpsku stranu (citam nedavno jednog bivseg oficira UN, kad kaze da su srbi bili 'prava vojska' dok su muslimani bili nesredjena rulja, i mislim u sebi "hebem ti ja sve zensko u familiji poganoj, oni su bili vojska koja je napala nenaoruzan narod, kako ces ti ocekivati od nenaoruzanog naroda da bude organizovan i opremljen kao prava vojska), neki hrvatsku...
Zbog cega su francuzi dopustili da ih srbi vezu uz bandere, a holandjani ko pichke igrali kolo sa srbima poslije srebrenickog pokolja?
Zbog cega su vade europskih drzava preferirale jednu ili drugu stranu?

Nesumnjivo je da je u redovima svih unproforaca bilo dobrih ljudi, a bilo je i neupucenih hajvana.

Da se vratim na spance.
Te '93 negdje pred jesen, upratih jednog vojaka na 'bankomatu' u Malagi, te trcim prema njemu da ga pitam kakvo je stanje u Mostaru?
Kaze mi: "Jebeno. dosla ArBiH skoro do Rondoa..." 14.gif 14.gif

Negdje '94, isao sam pjeske u kamp legije, nebili poslao nesto sitno za Mostar, i kaze mi drugi vojnik: "Jebeno. ponovo se pojavio HOS", Kazem ja njemu "Pa oni su dobri" i on mi odgovori "Nisu, oni su sada jos vece ustase od HVO i biju sve zivo". Nikad nisam uspio da skontam sta mi je htio reci.

Prije par godina sam upoznao jednog sto se hvalio da je bio u 'ratu' u BiH. Da je slusao granate i slicno. Na kraju ispade da je bio na brodu u Zadru 04.gif

A bio sam i sa padobrancem (hej PADOBRANAC, elitna jedinica), koji mi je priznao da se '96-'97 upisao u gace na Bulevaru

Znaci ima svega.

Kada je usao konvoj u Titovu ulicu, gledao sam to na TV, i kada su 'nasi' preprijecili konvoj i nisu mu dali da izadje, plakali su preda mnom, jer ih je bilo strah njihove djece.

I ne bi ih ja nazvao probisvjetima.
Nisu svi bili pro-hrvati, nisu svi podrzavali etnicko ciscenje. Vrlo je ruzno tako generalizirati.

Poslije rata su pomagali u obnovi. Mural na Spanskom trgu (na privrednoj banci) je nacrtao A.Gabarre, moj poznanik, koji je na svoju ruku i o svom trosku otisao u Mostar, napravio murale na spanskom trgu, sjevernom logoru, i vjerovatno jos pokoji mural. Centar 'Los Rosales' su digli spanci.

Hocu reci, uradili su i dobrih stvari za nas grad/drzavu. Ne zaboravi da je rahmetli Samaranch bio najveci prijatelj BiH i da je Barcelona-Sarajevo bio medju prvim obnovljenim avio-linijama

Zbog cega unprofor nije stao na 'nasu' stranu? Ne znam.
U principu su neutralni, i njihov posao je da broje. Isto kao nasi u Afganistanu i Sudanu. Nisu ni na cijoj strani. Samo odrzavaju mir.
Zbog cega jedan nepismeni unproforac vise voli krst nego polumjesec? njega pitaj


Zbog cega se zove Spanski Trg? Ne znam. Nije do mene.
Kako bi ga se moglo nazvati?
Trg Alije Izetbegovica? Trg Dr. Franje Tudjmana? Ne ide 21.gif
Centralni TRG? tehnicki moze, i posteno, ali glupo.
16.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-25-2014 17:25 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala njima na pomoci, ali jednostavno ima Mostar svojih ljudi po kojima se moze nazvati trg. Dakle, ako ne postujes svoje kako ce neko drugi postovati? Eto u tom slucaju spanci. Mozes misliti kako nas oni gledaju kad dodju u Mostar i vide da se centar grada zove po njima?! Evo da su se oni borili za slobodu Mostara, pa hajde nema problema daj im prostora u Mostaru da nazovemo jednu ulicu po njima, a ne cijeli trg.

A to za gradonacelnika Beslica...pa taj misli isto kao i braca Topici.

Jos me nesto brine...ova tisina na forumu...slicna tisina i kao 1993. godine na zapadnoj strani grada...
Sutnja po meni znaci isto kao i saucesnistvo u zlocinima. Gdje su bili Hrvati u Mostaru 1993. da kazu NE kad su im protjerivali/ubijali svoje nehrvatske komsije?
Tako isto i ovdje...ne vidim nesto da se puno Hrvati javljaju i osudjuju govor brace Topica...znaci istomisljenici...nazalost 21.gif
Ne svi, da me neki pogresno ne shvate.

03-25-2014 17:52 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro razmishljanje . 10.gif Samo shta predlazesh u praksi ?

03-25-2014 17:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (13): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com