Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Gdje sam puko kad je bila cisterna » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Gdje sam puko kad je bila cisterna Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas je godisnjica od desavanja "cisterne"aprila 3.'93 u Zaliku .
Godine lete a meni se cini kao da je sve juce' bilo.
Taj dan sam puko glavom u zid od ugostiteljski objekat "LIRA" na Trgu Ivana Krndelja ,i "propratio" sve pinz/gauere sa chetama, koji su se "pokupili" u sjeverni logor.Mozda ih je tada trebalo poceti srajbati sto bi rah.Zana znao reci.

04-03-2014 04:05 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dan kada je eksplozija cisterne u nekadašnjim kasarnama Sjevernog logora potresla ne samo ovaj grad veæ i najavila najmraèniju balkansku prièu prošloga stoljeæa.

    21.gif

    A evo kako je o cijelom sluèaju 4.4.1992. godine pisala beogradska "Politika":
    "Sinoæ toèno u 17 èasova i 20 minuta Mostarom je odjeknula strahovita eksplozija, èiji lokalitet - osim na mjestu izvršenja - niko u gradu nije mogao da odredi, verujuæi zapravo, da je negdje u blizini. Oèigledna diverzantsko-teroristièka akcija izvršena je u gradskom kvartu Zalik, u kome se nalazi najveæa gradska kasarna JNA "Mostarski bataljon". Na rejonskoj stanici za gradski promet, uz magistralni put Mostar - Sarajevo, odmah preko puta duge i masivne vojne zgrade, izgleda da je nakratko bila zaustavljena cisterna koja je ubrzo, uz nezabilježenu detonaciju i veliku razornu moæ napravila pravu pustoš u širokom prostoru u preèniku od nekoliko stotina metara. Višespratna zgrada kasarne potpuno je razrušena u središnjem djelu.

    04-03-2014 10:09 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    01.gif
    Golema slika sa Balinovca. Sahara i transparent "Ovo je suverena BIH" 10.gif


    Tada sam bio pored Konzuma. Popadala sva stakla oko nas.... Ludnica i izgubljenost.... Niko nije znao sta se desava.

    (@Green, link me prvo salje na 'adfly' 14.gif , tek sam iz trece otvorio)

    Clanak je zanimljiv, nakon toliko godina, tesko je u jednom clanku sazeti sve sto se dogodilo, a i nespretno je ubacivati dogadjaje iz '93 u '92.
    Tekst iz Politike, je isto zanimljiv, nije previse tendenciozan.

    Jedna opaska. Govori se o HVOu kao [citat] U to vrijeme HVO je u Mostaru bio respektabilan suparnik JNA-ovcima, kao i brojnim pripadnicima rezervista koji su se nakon razaranja Dubrovnika, odluèili „preseliti“ na podruèje Hercegovine, analizira Federalna televizija.[/citat]

    U to vrijeme, barem zvanicno, postojala je "Teritorijalna Obrana Zapadne Hercegovine", mislim da je Mariofil Ljubic, bio na celu, ako me sjecanje ne vara. Kasnije je ta formacija preimenovana u HVO.
    Da li je HVO postojao prije, i sakrivao se pod drugim imenom, to nisam u stanju da diskutujem
    Uz TOZH, bile su i jedinice MUPa, koje su kasnije prvo rasule po naseljima, i kasnije ponovo reorganizovane. I to je druga prica.


    Ne ponovilo se nikada i nikome.
    Pozdrav raja i hajmo u Europu

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    04-03-2014 10:41 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hskyq6B9IvY

    ___________________________________________________________________

      04-03-2014 11:52 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sjecam se koda je bilo juce ....

      pukla cisterna treso se grad sve do avenije

      i sjecam se ovog snimka sa balinovca

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-03-2014 22:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by STECAK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovaj Aner Kotlo vazda tamo dze je belaj. 13.gif

      04-03-2014 23:01 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hahaha

      samo gledam ovu raju vliku na balinovcu


      eh da ih je sada na demostracije poslati sa musicom

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-03-2014 23:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovo je druga opcija nisu oni za ove demonstracije, ovi su za ono "bolje sutra"

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      04-17-2014 15:18 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com