Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » RAK-ZLOCUDNI TUMOR moze se i bez njega? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

RAK-ZLOCUDNI TUMOR moze se i bez njega? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Šokantne tvrdnje da je svijet bez raka moguæ, ali da to krije farmaceutska mafija, ugledale su svjetlo dana u ovom dokumentarnom filmu koji se pojavio na YouTube-u.


farmacetuska-mafija-krije-istinu

Ove tvrdnje iznio je i amerièki publicista Edvard Grifin u ekskluzivnom intervjuu za Telegraf.

Prièa koja slijedi je prièa o vitaminu B17, koji je još prije pedeset godina sintetizovan pod imenom Laetril, odnosno Amigdalin. To je uèinio biohemièar Ernst Krebs.

Kako se navodi u dokumentarcu ispod, koji je osvanuo na YouTube-u, borba da se dokaže da vitamin B17 može da izlijeèi rak poèela je još prije 50 godina. Pojava teorije doktora Krebsa i njegovog alternativnog lijeka pod imenom Laetril, od strane amerièke Administracije za ishranu i lijekove (FDA) nazvana je “šarlatanstvom” i “prevarom”.



Graðanima je predoèeno da je lijek otrovan i opasan. Tako je prièa o vitaminu B17, Laetrilu, Amigdalinu (svi nazivi oznaèavaju isto) – zapeèaæena.

Ali, pojavom interneta, ponovo je otvorena prièa o Ernstu Krebsu, Johnu Berdu, Ralfu Mosu i drugima koji su se borili za istinu o lijeku protiv raka.

O svemu ovome pisao je u svojim knjigama “Politika u lijeèenju raka” i “Svijet bez raka”, Edvard Grifin. On je boravio u Srbiji i dao ekskluzivni intervju za Telegraf, u kome tvrdi da je hemoterapija medicinska prevara. Ove tvrdnje zastupa i Aleksandar Èelebiæ, svjetski poznat struènjak koji tvrdi da se lijek protiv raka krije u vitaminu B17.

Vitamin B17 može se pronaæi u plodovima breskve, šljive, višnje, jabuke itd… Pogledajte dokumentarac koji govori o vitaminu B17 i svijetu bez raka… Molimo ostavite komentar i podijelite s prijateljima!


    NjQ9XQN-99U#t=85


    http://blog.neum-bih.com/sokantna-istina-o-raku-farmaceutska-mafija-krije-istinu/

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-24-2014 22:42 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam prijatelja ovdje u Danskoj,ima karcinom pluca.Jeo je i uzimao svasta,izmedju ostalog i ove kospice mu poslali iz Mostara nekoliko kila,nista mu nije pomoglo.
Sada ide na terapiju u privatnu kliniku za koju je kasnije saznao i dva puta sedmicno dobiva u vidu infuzije koncentrirani C vitamin koji potpomogne imuni sistem da se bori protiv tumora.Osjeca se puno bolje i kaze da mu je od svega to jedino pomoglo.Posto mu je karcinom metastazirao prije vec je saznao za ovu terapiju ne mogu mu obecati ozdravljenje,ali mogu poboljsanje.
Terapija se placa i kosta 500 danskih kruna svaki put.Zove se Redox terapija.Ovo u slucaju da ne daj boze nekom zatreba,pa da raja znaju.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

04-25-2014 14:31 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih vise rekao da je vazno kakva je ishrana prije nego dodje to toga! Jaca se imunoloski sistem uzimanjem vitamina!

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-26-2014 08:30 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moja mama ima mikrocelularni karcinom pluca...kombinira medicinu tj.hemoterapiju i alternativnu medicinu...za jacanje imuniteta koristi svasta...te price o sodi bikarboni su samo price...koliko je samo ona koristi pa nista...sad ce pokusati i ulje od marihuane...hemoterapija unistava organizam to jenimovno ali evo moja mama dvije godine ide na iste i rak miruje sad za sad...nema metastaza....moje misljenje da ni ovi sto nude alternativna izljecenja nisu ni malo bolji od ove apotekarske mafije jer se sve svodi na zaradu....svaki organizam drugacije reaguje kako na hemoterapiju tako i na alternativnu medicinu...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    04-26-2014 15:18 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pasha:

      Ja bih vise rekao da je vazno kakva je ishrana prije nego dodje to toga! Jaca se imunoloski sistem uzimanjem vitamina!


    Sto posto taèno, ishrana je sve 10.gif

    04-26-2014 16:41 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      moja mama ima mikrocelularni karcinom pluca...kombinira medicinu tj.hemoterapiju i alternativnu medicinu...za jacanje imuniteta koristi svasta...te price o sodi bikarboni su samo price...koliko je samo ona koristi pa nista...sad ce pokusati i ulje od marihuane...hemoterapija unistava organizam to jenimovno ali evo moja mama dvije godine ide na iste i rak miruje sad za sad...nema metastaza....moje misljenje da ni ovi sto nude alternativna izljecenja nisu ni malo bolji od ove apotekarske mafije jer se sve svodi na zaradu....svaki organizam drugacije reaguje kako na hemoterapiju tako i na alternativnu medicinu...


    Refla, ima metoda i bez zarade, sam sebi sve spraviš. Ne znam kakva si s talijanskim jezikom, emisija o ljudima koji su izlijeèili karcinom prirodnim putem je izazvala veliku buru u Italiji. Dakle, ljudi imenom i prezimenom, njihovi snimci prije i poslije lijeèenja, ekspert radio-terapije ne može da objasni kako je moguæe. Èovjek imao tumor na jetri od 9 cm, nakon 6 mjeseci 3,5 cm, a nakon isto toliko mjeseci nastupila nekroza tumora. Drugi èovjek rak na pluæima, isti metod lijeèenja.

    Metod se sastoji u svakodnevnom uzimanju spravljenog preparata od aloe (posebna vrsta), prirodnog meda i malo prirodne rakije. A uz to izbaciti iz ishrane SVE proteine životinjskog porijekla (to je teži dio, jer nije jednostavno sve izbaciti). A to je ustvari najvažniji dio, NIKAKVI proteini životinjskog porijekla.

    U emisiji je govorio i jedan poznati stuènjak iz oblasti medicine koji je dao puno izjava o tome kako za prevenciju ne postoje ekonomski interesi, tako da o važnosti ishrane ljekari ponešto i progovore, ali nikad neæe reæi zaista kako stvari stoje, pa se i u bolnicama, i na onkologiji bolesnici hrane kao i oni na hirurgiji, a kaže da je to najveæe zlo.
    Osim toga, veli: Znate, mi ljekari volimo svoje pacijente, zato želimo da nam se vraæaju redovno (ironija, naravno).

    Oèi se zamazuju, dovoljno je vidjeti šta je ustvari mamografija pa shvatiti da nema od nje nikakve fajde (zvuèe jake rijeèi, ali je istina).

    Sve najbolje tvojoj majci, od srca i najiskrenije, dabogda uspjela skroz pobijediti bolest 33.gif A može se.

    Još jednom ponavljam: SVE je u ishrani, sve je u prirodi.

    04-26-2014 17:01 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zašto nije imao nastavak rad koji je zapoèeo Otto Warburg prije mnogo godina (Nobel dobio za to, ali je sve baèeno u stranu, sva saznanja do kojih je došao). Ni jedna æelija organizma ne može živjeti bez kisika, samo tumoralne æelije to uspijevaju. Poznato je da što je kiseliji ambijent u organizmu (recimo želudac) kisika je sve manje.

    Znaèi govorio je o primarnom uzroku tumora, a dalje se nije nastavilo u tom pravcu, i nikad i neæe. A ako se ne govori o primarnom izroku, lijeka nema ustvari.

    Najveæa i najgora mafija na svijetu- farmaceutske kuæe i svjetska zdr.organizacija.

    04-26-2014 17:17 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ljekari umiru od raka,tako da nemaju znanje o tome.Moguce je da postoji lijek,da ga je neki naucnik otkrio u laboratoriji,ali to nije dostupno ni ljekarima.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    04-26-2014 19:05 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cheri,hvala na postu i zeljama..znam i ja da je sve u ishrani ali opet kazem nije svaciji organizam isti...pacijenti s prognozom i nalazima kao sto ima moja mama ne mogu sami ni hodat a moja mama i hoda i kuha rucak itd...sve je to individualno....takodjer mi je mama primjenjivala rezim samo povrce(meso i mlijecne proizvode ni pod razno)...jedino joj se regulisao holesterol,tlak itd(znaci pravilna ishrana je bitna za ravnotezu organizma koje je zdravo, za bolestan organizam je potrebno mnogo vise)...ne sumnjam ja u ishranu, mislim da je lijek za dosta bolesti u biljkama koje rastu oko nas...koristila je moja mama i tu alou vjeruj mi...ali jos mnogo vremena ce proci da mi postanemo svjesni toga i da ta vrsta ljecenja parira medicini...takodjer, njoj nikad onkolog nije rekao nemojte koristiti alternativnu medicinu niti je iko tjera na hemoterapiju...pacijent sam odlucuje o tome bez pritiska doktora(cak je i njena doktorica meni govorila da je imala pacijente koji su prekinuli terapiju pa su zivi i dalje,napomenula je da je i psiha jako bitna...s cim se slazem...mozak je cudo)...i da, ja mislim da ima lijek za rak...ako su nasli za sidu definitivno su nasli i za rak...jer nemoguce je da do sad nije pronadjen...tehnologija i medicina su definitivno grane koje se najbrze razvijaju

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      04-26-2014 22:52 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Puno stvari utice na to kako ce organizam reagovati,ishrana,genetika,uslovi zivota,zagadjenost i svasata nesta.
      Psiha je cudo,ljudi koji stvarno vjeruju da ce pobjediti bolest imaju vece sanse,ali kako prevariti mozak da vjeruje u to.
      Pricao mi jedan kako mu roditelji uzimaju lijekove za visok tlak i kako su nakon nekog vremena dobili te iste lijekove,ali u drugom pakovanju.Kukali non stop da im ne pomazu,da se lose osjecaju.On nije znao sta da radi,nasao bocicu od starih lijekova i te nove presuo i rekao da ne nasao prijasnje.Kaze cim su popili lijekove iste minute stari mu rekao:a ljepote.
      Bas sam gledao emisiju o tome kako ljudima daju nesto bezopasno i onda kazu da su im greskom dali nesto drugo,da mogu dobiti mucninu i bolove.I to se i desilo,neki cak povratili jer je mozak bio ubjedjen da su uzeli nesto lose i poslao signal sa su stvarno dobili te simptome.Onda bi u obratnoj situaciji mozak imao ozdravljujuci efekat.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      04-26-2014 23:14 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te
      pokretac teme Thread Started by pasha

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      rak je bolest u savremenog drustva, kada bih se vratili unazad, onda kada se jelo i i kuhalo u obicnom glinenom posudju a ne u ovom nikel-candijum sigurno je manje bilo raka ili nikako
      u to vrijeme se odjeca pravila od prirodnih stofova a danas od kojekvih sintetickih i oni "strech" pa sve to prko nase koze ulazi u organizam
      dobro kaze refleksija neciji organizam upija sve kao spuzva a neko ne, a i podnose bolest svako na svoj nacin
      onaj magistar je znao dosta kako se lijeci evo nista od njega a kad je politika odmah za vratove! 23.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      04-27-2014 10:10 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A kakvu hranu jedemo prica je za sebe.Jednom emisija o proizvodnji pilica i jaja u Danskoj kako se masovno proizvodi,pilici otkad se izlegu ne pomaknu se sa tog mjesta,a zbijeni u stali da ne mogu mrdnuti,tako dok ih zakolju i u radnju.Zatim transport,kako ispadnu iz kamiona ako se desi nezgoda na putu,samo ih pokupe i u radnju.Jaja na kojima pise kafez jaja to su od tih kokosiju.Malo bolja su ako su cijeli zivot u malo vecem ogradjenom prostoru gdje imaju koliko toliko prostora da se maknu s mjesta.A najskuplja su od kokosiju koje se slobodno krecu i takvih 6 komada kosta ko ovih drugih 15,pa izvoli.Koliko puta kupim pile raspakujem a ono modro na jednoj nozi,bog te pito od cega.
      Kod nas nema masovne proizvodnje pa je hrana opet zdravija vec na zapadu gdje se sve radi o profitu.
      Nakon ovog nisam mogao pilice smisliti i nisam ih jei dugo,a onda ko zna kakvo je i drugo.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      04-27-2014 10:35 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..covjek ce sam sebe unistiti hranom ,jer ni jedan proizvod se ne moze zamisliti bez upotrebe hemije koja je jako stetna u ishrani covjeka ..ti danas mislis das si jeo zdravo i kvalitetno a nemash pojma sta sve sadrzi neki proizvod u svome satavu ,pa cak ni ona riba ,banan ,jabuka naranca i sve cega se danas dotaknesh je zatrvonao ili hranjeno ili prskano hemikalijam.jedino danas na zapåadu mozesh pojesti nesto sto lici na kvalitet su proizvodi koji na svom pakovanju imajuidrzavni pecat sa znakom za ekeolosku hranu .neznatno je skuplja od proizvoda bez toga znaka .vjerujte da se osjeti razlika kad kupish banane sa tim znakom i banana bez tog znaka ,krompir luk i ostali proizvodi koje imaju ekoloski znak na sebi od ovih koji to nemaju..nemorash kupit 6 bananna kupi ih 4 za istu cjenu od 6 ali znash sta si pojeo

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 04-27-2014 u 11:03.

      04-27-2014 11:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cijelo podrucje jugoiszocne evrope konzumira proizvode najlosije kvalitete...od hrane pa do kozmetickih proizvoda...drugo,neko rece samo u nas mozes naci zdravu hranu...da, jako tesko...ljudi niti obradjuju zemlju te ako prodaju voce,povrce isto prskaju...tako da je tesko naci pravi domaci proizvod...ja se nekako snalazim za mamu (ljudi mi prodaju sto misle i sami korisiti)...evo danas mi zena dpnjela kristal salatu...boze me oprosti ona iz prodavnice mi sad ko govno naspram ove(a kristal salata najbolja)...domaca jaja,od koka cukalica isto...mislim davno je proslo vrijeme kad si na tepi,trznici...mogao naci kvalitetno povrce i voce...jednostavno seljaci se okanili obradjivanja zemlje a bacili se na lakse stvari...zauzimanje fotelje u nekoj drzavnoj firmi...anw...nije ni zemlja kao sto je nekad bila...sama zemlja je puna toksina i kojekakvih otrova kojim su nas u ratu gadjali...u zadnje vrijeme broj zena s rakom dojke se povecao i dalje se povecava...a mahom sve mlade zene...dr.humackic s kojim se apsolutno slazem kaze da je sve u hrani i zemlji...i to jeste tako...mi se nekvalitetno hranimo bez obzira sto imamo potencijal sto se ekoloskih uslova tice

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        04-27-2014 18:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Danas se niti jedan proizvod ne moze zamisliti bez sadrzaja Emulgatora ,to su hemiske supstance koje se dodaju svakoj hrani i svakom proizvodu ,masa ti hemiski susptanci je jako stetna i opasna za covjekovo zdravlje .mene najvishe muci sto u nashoj zemlji gotovo ni na jednom proizvodu ne mozesh procitati specifikaciju na poledjini pAkovanaja koje tipe emulgatora i u kojoj kolicini je on u nekom proizvodu
        ..danas se je moguce proizvesti cak i sireve bez i jedne kapi mljeka .vocne sokove na kojima pishe 100 voce bez komada voca ,sve hemiskim supstancama .kojima se samo doda aroma nekog proizvoda zavisnosti od vrste koju zelimo dobiti
        ..jedini nacin zdravoj ishrani je traziti hranu koja je proizvedena na ekoloski nacin .posto kod nas nije josh uvjek zazivila proizvodnaj i kontrola i prodaja ekoloske hrane dotle se moramo oslanjat na mrezu poznanika koje znash da ce i onu tu hranu da jedu isto kao i ti

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-27-2014 18:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Danas covjek moze da vjeruje hrani na zapadu na kojoj je utisnut drzavni pecat da je hrna proizvedena na ekoloshki nacin ,jer taj pecat se izdaje samo proizvodjacima kod kojih je kontrolom proizvoda i kontrolom zemlje na pesticide utvdjeno da ne sadrze hemiske supstance sa kojima je pospjeshivan rast proizvoda ..da bi se dobio jedan takav pecat zemlja ne smije da bude posipana pesticidima deset godina pa tek onda da se na toj zemlji proizvodi voce ili povrce

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-27-2014 18:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Recimo,u Danskoj cijelu god mozes kupiti sve vrste voca i povrca i mislis evo uzecu ekolosko i u redu.Prvo svako voce i povrce je sezonsko i ako negdje i uspjeva kako ga sacuvati svjezeg dok dodje do radnje.Citao sam da jabuke drze u podrumima i prskaju necim da ostanu svjeze.Jednom kupio jabuke i nije niko jeo i necete vjerovati uopste se nisu promjenile,ostale iste,nit su obehle nit nista,sjaje se.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        04-27-2014 19:32 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ima u mostaru eco line firma...bave se eco proizvodnjom i nisu losi...vesto njihove proizvode konzumiram a i znam ove neke radnike pa mi dostave ba posao povrce,voce...takodjer imaju svoje sokove od zove,koprive,sipka...ekstra su

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          04-27-2014 22:18 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..imali ko da ih kontrolishe refla

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          04-27-2014 22:21 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ima vjetre....prije par godina su u bih ukljucujuci i mostar dolazili strucnjaci iz italije bas vezano za ekolosko uzgajanje hrane i pravilno uzgajanje zivotinja i pricala sam s ovom dvojicom strucnjaka(jedan prica nas posto je ozenio nasu:))i pitala sam ga malo o tome...anw eco line je meni o.k jer im voce i povrce nije savrsenog oblika,mirise...pretprosle gidine uzela breskve..vjerujes li mi s vrata su zamirisale:)

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            04-27-2014 23:35 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com