Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Psihijatri ka » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Psihijatri kažu - selfiji su duševni poremeæaj Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sada kada je i izraz službeno usvojen èini se kako je s njim nastao i novi psihièki poremeæaj, barem tako tvrde iz Amerièke udruge psihijatara.
Prema njima, èin snimanja selfija može se smatrati psihièkim poremeæajem. Definiran je kao opsesivno kompulzivna želja da se fotografira sam sebe i fotografija objavi na društvenim mrežama. Poremeæaj je nazvan selfitis, piše Ubergizmo.
Do tog poremeæaja navodno dolazi zbog nedostatka sampoštovanja i potrebe da se nadoknadi nedostatak intimnosti. Postoji nekoliko razina selfitisa, koji zapoèinje tako što se osoba fotografira tri puta na dan, ali ne objavljuje nužno fotografije na društvenim mrežama.

Zatim slijedi

    , koji je prisutan kod osoba koje se fotografiraju tri puta na dan i objavljuju sve fotografije na društvenim mrežama. I treæa, najozbiljnija razina, nazvana je kronièni selfitis, a prisutna je kod osoba koje imaju 'nekontrolirani poriv' da se fotografiraju tijekom cijelog dana te objavljuju svoje fotografije na društvenim mrežama najmanje šest puta na dan.
    U ovom trenutku ne postoji lijek za tu bolest, ali postoji moguænost lijeèenja kognitivnim biheviooralnim terapijama.



        http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/americko-udruzenje-psihijatara-selfiji-su-dusevni-poremecaj---330348.html


      evo jedna bolesna slika, tipièni selfitis amerièkog radiologa, heheheh 13.gif

      ___________________________________________________________________

        04-29-2014 00:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a ja se neki dan sliko i stavio an FB, kakva je dijagnoza 02.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        04-29-2014 17:06 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        e golemo.

        kako napreduje tehnologija mi sve mahnitiji 13.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-05-2014 22:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Èuj "kognitivnim behavioralnim terapijama".. jašta... kako bi ovo rahmetli Mujo Kahrimanoviæ u sekundi riješio... "hodi sine da dobiješ terapiju"... treh telefon od one crvene ploèice... 35.gif





        ----------------------

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        06-04-2014 18:22 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com