Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nauci o Dzennetu ( usput i o Bosnjacima) » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kako zukorlic i onaj u Maoci mogu uzdrzavat po cetiri zene ,ko to njima sve zaradi ..a?

..de gukni golube

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-13-2014 23:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
zorokrik zorokrik is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1337
Location: St.Marino

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Ja s tobom istovaro lubenicu . Ma nisam ja iz fukarske familije 19.gif Evo i zaboravio si i bosanski . U izvini znam ti ne pricas bosanski , ti si ucio srpski 19.gif




ja sam svatio da je to bila tvoja lubenica 13.gif 13.gif 13.gif

18.gif 25.gif

___________________________________________________________________

    bar_dan.gif

    05-13-2014 23:19 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

      Ja s tobom istovaro lubenicu . Ma nisam ja iz fukarske familije 19.gif Evo i zaboravio si i bosanski . U izvini znam ti ne pricas bosanski , ti si ucio srpski 19.gif





    ...necu da te provaljujem znam te ja ko staru paru

    ..za sto lira u sto vjera

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-13-2014 u 23:21.

    05-13-2014 23:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    koja psihologija... ovaj sa videa okuplja siromahe i razoèarane u život...
    ponekad ne mogu da vjerujem pokraj kakvih monstruma smo mi živjeli sve ove godine 14.gif ili normalni vremenom postanu monstrumi?

    ___________________________________________________________________

      05-13-2014 23:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860
      pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        koja psihologija... ovaj sa videa okuplja siromahe i razoèarane u život...
        ponekad ne mogu da vjerujem pokraj kakvih monstruma smo mi živjeli sve ove godine 14.gif ili normalni vremenom postanu monstrumi?
      Ti si stvarno glup ili sie pravis glup . On nije ni jednu svoju rijec reko , vec je sve koristio Allahove rijeci iz Kurana i iz Sunneta Poslanika s.a.w.s Znaci tebi je Muhammed s.a.w.s. monstrum 14.gifA i Allah je za tebe monstrum

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane semirizsvemira dana 05-13-2014 u 23:47.

      05-13-2014 23:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Sema od svih ti koje si ti nabrojao ja jedino sa zadovoljstvom i postovanjem slusham hafiz ef ,Sulejmana Bugarija ..on je za mene jedan istinski poznavalac vjere islama i kur ana ..da sam blize svaki bi dan otisho u dzamiju u kojoj on klanja i drzi hutbe

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      05-13-2014 23:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860
      pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..Sema od svih ti koje si ti nabrojao ja jedino sa zadovoljstvom i postovanjem slusham hafiz ef ,Sulejmana Bugarija ..on je za mene jedan istinski poznavalac vjere islama i kur ana ..da sam blize svaki bi dan otisho u dzamiju u kojoj on klanja i drzi hutbe
      Hahha , dakle jos si pocetnik . Pa znas li ti sto su ga prebacili iz Alipasine dzamije na Vratnik 21.gif Sto ne prebace Muderisa na Vratnik 14.gif i Kuran se pise velikim slovima ´muslimanu

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      05-13-2014 23:50 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sto su ga prebacili de mi ti kazi

      ..recu ti ja zasto i zbog cega su ga prebacili

      ..noralnom covjeku je sasvim svejedno u kojoj bozijoj kuci ce klanjti namaz ,taman da je to u nekom zabitom selu na Bjelasnici Bulgari ce biti sretan a dok ovima puno znaci ko im sjedi u prvome safu ,dok iza Bugarijevi ledja moze da sjedi sve teska sirotinja njemu je sasvim svejedno .

      ..zvog toga sto ne dipli u tikvu onih koji mesetare u vjeri i gledaju samo svojoj guzici chara i masla da guzicu mazu ..to sto su oni njega prebacili da ga degradiraju na taj nacin on je sigurno kod allaha priznatiji ..vec ti koji su mu to napakovali ,on ne upraznaje vjeru zbog njih vec zbog sebe i zbog mjesta dzamije na kojem se ta dzamija nalazi ,vec on upraznjaje vjeru sto je on zadovoljan allahom i vjerom a ne zbog ljudi koji su ga poslali na vratnik medju sirotinju ,covjek je covejek bio bogat ili siromash ,nashim imamima su drazi ovi malo bogati i vidjeniji koji sjede u prvome safu sa jahtama i vilama .pred bogom smo sema svi isti ,to izgleda i ti pomalo zaboravljash .vidim ja kako se ti pomalo bahato i bez respekta sa visine ponashash prema ljudima na foumu ,mogu mislit kako vristish i ponizajesh ljude dok im se u direktnom govoru obracash ..
      ,,kad bi se ti meni obratio tako u nekom mesdzidu kao sto se obracash na forumu ili ovako u drustvu ja bi te pljuno pa izaso pa makar to bila careva dzamija i ja nebi klanjo gdje ti tako napuhan klanjash

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 05-14-2014 u 00:12.

      05-14-2014 00:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860
      pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        66uTX0CaIiU
      Ko da gledam traze vjetar i ´berber po Kuranu i xitaju da nadju odgovre jel se ko vratio . Pa eno fono rece covjek iz Hadisa Poslanikovog da je bio u Dzennetu . Pogledati ovaj video i lijepo ucenje sure ++++++ , Allahovih rijeci 10.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      05-14-2014 00:08 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:

            citat od green:

          koja psihologija... ovaj sa videa okuplja siromahe i razoèarane u život...
          ponekad ne mogu da vjerujem pokraj kakvih monstruma smo mi živjeli sve ove godine 14.gif ili normalni vremenom postanu monstrumi?
        Ti si stvarno glup ili sie pravis glup . On nije ni jednu svoju rijec reko , vec je sve koristio Allahove rijeci iz Kurana i iz Sunneta Poslanika s.a.w.s Znaci tebi je Muhammed s.a.w.s. monstrum 14.gifA i Allah je za tebe monstrum


      znaèi Allauh u Kur'anu spominje Lepu Brenu, nisam to znao, matere mi...

      ___________________________________________________________________

        05-14-2014 00:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        semirizsvemira semirizsvemira is a Male
        raja


        Poruka: 1860
        pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znaci ono prvo 13.gif

        ___________________________________________________________________
        "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
        (Johann Wolfgang Goethe)

        05-14-2014 00:15 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sto nam nerece sto Bugarija prebacishe na Vratnik

        ..dodushe odgovorio sam ti ja djelomicno

        ..da bi muderis mogo lakshe maslom muda mazat

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-14-2014 u 00:45.

        05-14-2014 00:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Bridge Keeper
        SexNepoznat

        Poruka: 360

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od semirizsvemira:

              citat od vjetar:

            ..Sema od svih ti koje si ti nabrojao ja jedino sa zadovoljstvom i postovanjem slusham hafiz ef ,Sulejmana Bugarija ..on je za mene jedan istinski poznavalac vjere islama i kur ana ..da sam blize svaki bi dan otisho u dzamiju u kojoj on klanja i drzi hutbe
          Pa znas li ti sto su ga prebacili iz Alipasine dzamije na Vratnik


        Zato sto je zaboravio rijeèi rahmetli babe Atifa?

        05-14-2014 11:13 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        joj svemira. fenomen 07.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-14-2014 20:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od semirizsvemira:

          .... Tana kaze musliman a ovo mu gluposti . Da mi je znati ko je vama dobar musliman ......


        moja vjera mi ne dozvoljava da sudim drugim muslimanima. zove se islam.

        ja ne svrstavam ljude u dobre i lose muslimane, samo u dobre i lose. ljude.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-14-2014 20:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od semirizsvemira:

          Znaci ono prvo 13.gif


        glup ti je æaæa, seljaèino.

        ___________________________________________________________________

          05-14-2014 20:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

                citat od semirizsvemira:

              .... Tana kaze musliman a ovo mu gluposti . Da mi je znati ko je vama dobar musliman ......


            moja vjera mi ne dozvoljava da sudim drugim muslimanima. zove se islam.

            ja ne svrstavam ljude u dobre i lose muslimane, samo u dobre i lose. ljude.




          ..Aferim Tana ..bash tako

          ..danas se nazalost ljudi usudjuju davati upravo te ocjene ko je veci ili bolji musliman ..ako tako krenemo suditi ljudima onda cemo se vrlo brzo poceti i mrziti .,,jer ocit primjer je i Semasvemira koji svojim ocjenama klasificira ko je i koliki misliman sa foruma ..voli davat negativne ocjene svojim sagovornicima ,ko je taj da meni sudi koliki koliki sam ja musliman ili vjernik u dushi ,,mozda cak veci ,bolji i priznatiji kod boga od onga koji danas pet puta ide na namaz ,psoti njesec ramazana od na Hadz a cjelo vrijeme svoha zivota halapljivo gtabi bogastvo i pri tome ga stice raznoraznim metodama.Za jedngo takovga se danas kaze da je Vidjeniji musliman od tamo nekog ..mozda je kod dragog boga priznatiji onaj manje vrijedan za kojeg uravo ljudi ili neko misli da je on veliki vjernik
          ..ja kad se kajem ja uvjek kazem ,oprosti mi grijehe za koje ja znam i za koje ja neznam a za koje ti znash ,znaci po vjeri svaki vjernik cak sebe ne poznaje sasvim dovoljno i zato bi svako trebao po pravilu da kaze kada se kaje , da se kaje i za grijehe za koje on nezna a bog zna ..ako tako na mislimo onda vrlo lako mozemo osuditi neravedna covjeka ili nekoga koje mutikvas lopov i prevarant proglashavati svecem ili pravim i iskrenim vjernikom ..pravi vjernik je uvjek bojazljiv i oprezan i na rjecima i na djelima koje cini ,za razliku od ovih bikadzija koji ricu i skacu po binama kao Volovi kad se bodu rogovima

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          05-14-2014 23:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          prowler2 prowler2 is a Male
          moforaja


          Poruka: 5249
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dobro recheno ali nisam shvatio kad kazesh ... za grijehe koje znam I neznam ? Kakvi su to grijesi za koje neznash ili je to samo floskula ?

          05-15-2014 19:57 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...Mozda si nekad prosho pored covjeka koji prosi i pita te da mu dash a imo si u dzepu neku paru koja je tebi bila nebitna ,ali si u tom trenutku vec bio popizdio na desteke prosjaka ili si vec nekome dao pa kontas haj dosta vas je vishe i ne mogu ja svakome da dam i prodjesh nehajno pored tog covjeka praveci se da nemas ni ti dovoljno ili ga ne primjecujesh ,mozda je tom bilo potrebnije sto te upito vec onome gore kojem se bez pogovora i od srca dao a da te nije ni upito ..sto koraka posle tog prosjaka sretne te neko od raje i josh se zapijesh i potrshish sto puta vishe vec sto bi dao tom prosjaku koji te upito ,mozda taj jadnik nije jeo cjeli dan nista i bila mu je potrebna tvoja mala pomoc da utoli glad ..takav jedan previd covjek moze lako da napravi i da kaze boze oprosti mi za grijehe koje ja neznam ,sigurno da ih imamo vishe vec za one za koje znamo da smo ih pocinili ..vjerski i moralno gledano svaki covjek je svjestan svojih grijeha i gleda da ih zaboravi ili da ih sakrije od sebe i da ne misli na njih ili da drugi ne sazanju za njih pa ih vjesto prikriva ..Ima tako i dobri djela koje smo zaradili kod boga za koje smo mi mislili da su tako mali i da ih nismo ni svjesni a oni toliko veliki ..te ti ne bi mogo objasniti jer nisam ih ni sam svjestan ,sigurno je da ih imamo ..sad opet po vjeri kazu da ce se svim ljudima na sudnjem danu djeliti knjiga dobrih idjela a u drugi ruku knjiga losih djela a neka ce se i oprostiti ,pa koja djela pretegnu vishe tako cemo i na onome svjetu da budemo nagradjeni ..sigurno da i tamo imaju mjesta po zasluzi i ona malo bolja mjesta za one koji su cinili samo dobra djela i dzehhenem za one najgore ..sustina vjere i vjeovanja je u tome da covjek nastoji da bude svakodnevno sto bolji pa makar i nebilo ili nepostojalo nista od toga becanog svjeta .pa ako je ovo i jedan jedini svjet na kojem smo zivjeli i za drugi necemo nikada ni saznati ili da je sve neistina ili da je sve to nemoguce ili da bog ne postoji nikako bilo bi dobro da zivimo u nekoj nazovimo je bogobojaznosti i da nastojimo da skupljamo ta dobra djela i da nam ovja jedan i jedini zivot prodje u sto boljem svjetlu i raspolozenju a zivot je vrlo kratak i sto ga ne bi olaksali pa makar i zivjeli tako kratko

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          05-16-2014 02:48 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4412
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          gledam neku vece dokumentarni o talibanima u Afganistanu,gluho bilo...ljudi nemaju od cega ziviti i primorani su da se zaduze kod njih da bi kupili sjeme za zetvu,kad ljetina propadne i nisu u stanju vratiti dug dodju i otmu kcerke koje su djeca od 10 do 12 god i familjije nikada ne saznaju sta je s njima bilo.I oni se busaju u prsa da su pravi vjernici,boze sacuvaj...i ovo je samo mali dio dokumentarca,ostatak je vrh grozote.Ovja sa videa me prosto podsjetio na njih.

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          05-16-2014 09:31 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com