Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » strahote darwinizma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (26): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam , ja sve zivim u nadi da je ove ljude neko poslo
da nam razbiju nasu vjeru , koja je pitoma i humana.
Ja kad zamisljam vjernika uvjek Imam jednu sliku u glavi
Moja Nena Alahrahmetile nek joj dragi Alah podari lijepi Dzenet.
Znaci uvjek je klanjala sve vaktove , postila sve ramazane .
Znaci vjernik od glave do pete .
I puno nam je pricala o vjeri i ja mislim da je dosta Toga znala.
I da ne duljim ona je nama prenijela jednu sliku o Islamu u Alahu
kao jednoj humanoj religiji koja je otvorena i Alahu koji je mislostiv .

I vecina vjernika Koje ja znam su tog kova.
Ovde isto ima dosta vjernika , Imam prijatelja i Turaka
i Arapa i poznam i ne Cecene ...
ja stavrno nikad nisam cuo nesto ovako , pa sam sad totalno zbunjen .
Interesuje me odakle njemu te informacije ?
Kako on zna sta ce biti u tabutu ?
Treba li u ovo sve vjerovati , jeli ovo isti Islam kao sto ga ja poznam ?
Ili su ovo mozda Siiti , ili su Vehabije ja sad nista ne znam .
Moj Bog u kojeg ja vjerujem nije neki sadista , koji bi mrtvom covjeku
lomio rebra ... moj bog bi mu reko kriv si nisi bio dobar , haj tamo u dzehenem .
Ti si bio dobar ,haj sad u dzenet ... mislim cemu sve to , i opet ponavljam procito sam Kuran
i nigdje na ovo nisam naiso , kakve su ovo informacije , jesu li ovo neki agenti
Koje je neko poslo da nam i ovo malo vjere razbiju ... ja stvarno nemam pojma .
Evo upravo gledam ovaj Clip:


    https://www.youtube.com/watch?v=ZCd7DYSy8Qw



Isti govornik ... interasntna tema ...
ja sam totalno zbunjen , pa ovo sto on prica ne bi proslo
ni u Amazoni o kojoj sam gore piso ...
Opisuje covjek neke simptome , koji su ocito pokazatelji za neke
psihicke bolesti , i onda objasnjava kako se to treba lijeciti
ritualnim pranjem ruka i noga .... i onda kao nesto jos treba prouciti
i Problem rijesen .
Pa znaci ne trebaju nam vise ni medicinski fakulteti ,
ni bolnice ni psihijatrijske ustanove , nego zaposlit jos jedno 10.000 Hodza
i oni ce nas sve izlijeciti i lijeciti .
I onda se pitaju zasto zapad napreduje , a istok sve vise stagnira.
Ne znam , ja sebe ne vidim u svemu ovome , ja volim citati o vremenu u kojem su evropljani dolazili u Bagdad ili Andaluziju da bi studirali na najboljim fakultetima tog doba .
Ne mogu sad pisati o stvarima u kojima je istok stotinama godina bio ispred
zapada , zanimljivo bi bilo otvoriti novu temu
da o tome raspravljamo . Ja mislim da vecina muslimana nije svjesna koliko
Islam u to vrijeme bio napredna vjera , a gdje su sad muslimani a gdje je zapad?
Moj zakljucak , taj jaz ce biti svakim danom veci , ako dozvolimo da nam ovakvi
pojedinci budu krojili buducnost .I ne trebamo traziti neprijatelje , nasi najveci
neprijatelji su ovakvi kao sto je ovaj gore i njemu slicni.
Za Koje se mislim da ih je neko namjarno poslo da nas sto vise unazade.

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

02-20-2015 22:04 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moj Ferrari, ja poznajem jednog ovakvog uživo... on na semaforu prelazi na crveno svjetlo, kaže da æe ga pregaziti auto ako je to suðeno, a ako nije, ni crveno svjetlo ništa ne znaèi...

eto dokle to ide. opijeni religijom do kraja. hohštapleri, neuki, uglavnom seljaci... ali nekom luðaèkom energijom isplivali na vrh, ušli u medije... èudna neka vremena živimo.

___________________________________________________________________

    02-21-2015 01:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..milione razloga i objasnjenja ima covjek da ne vjeruje a samo je jedan da vjeruje a to je postojanje Boga kao stvoritelja i onoga ko daje zivot i smrt .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-21-2015 02:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vjetre, ovaj zadnji video što je Ferrari postavio... kreni gledat od 1:05:00

      http://youtu.be/ZCd7DYSy8Qw?t=1h4m6s


    kaže konj pao u nesvijest, neki musliman savjetovao domaæina da mu u desnu nozdrvu prouèi èetri puta rukju, a u lijevu nozdrvu tri puta rukju... i da pljucne, pljune malo...

    i šta bi... konj je ustao 04.gif

    zar ovo ne lièi na onog Milana Tarota, što je zayebavao narod na TV-u, još platiš debelo telefonski poziv, još te ismijava u programu... eh isto ti je kao i na ovom videu... 21.gif

    ___________________________________________________________________

      02-21-2015 02:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..egzorcizam je poznata stvar koja se moze sprovoditi na ljudima i na zivvotinjama koje se znacajne za covjeka ,posto je i rukja jedna vrsta tog egzorcizma tako se upraznjaje kao pomoc ljudima i zivotinjama ..sad da krenemo malo uznazad ..nisu samo sure ili ajeti slati covjeku kao obaveze koje trebamo izvrsavati da bi bili vjernici ..dio tih sura poslan je covjeku i kao lijek kao tbleta koju trebaju uzimati ..nemoj me bukvalno svatiti pa mi reci da vjernici misle da surama lijeci napad slijepoga crijeva i da su toliko zatupljeni ili ispranog mozga ..u u kur anu spominju meleci i dzini kao nevidljiva bica ,jedni covjeku cine dobro a drugi mu cine stetu ..kako se zastitititi od ovih drugi to jeste od dzina Bog je u svojoj objavi da i taj vid zastite ljudima ,pa tako onaj koji uci ili izgovara odredjene sure moze da se zastiti od tih nevidljivi stvorenja koje sluze covjeku da ga zastite od njih ..posto zivotinje nisu obdarene govorom onda to za njih moze da radi covjek ,posebno onim zivotinjama koje su od znacaja za covjeka ,konj je covjeku bio jako potreban u ta davna vremena i sluzio mu je kao orudje za rad i kao oruzje sa kojim je ratovo ..
      ..Green prisustovo sam jednoj takvoj seansi ucenja rukje nad covjekom i mogu ti reci da mi je tesko opisati taj dogadjaj i zaprepastio sam se koji uticaj i koju snagu i moc imaju te sure koje se uce nad opsiherenim covjekom ..fala bodu pa ima i ta metoda da bi se nekom covjeku pomoglo u nevolji ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-21-2015 11:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znam da se šališ 10.gif

      ___________________________________________________________________

        02-21-2015 13:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ne shalim se

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        02-21-2015 14:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5248
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Chuj ne shalim se 13.gif 13.gif Green 13.gif 13.gif nisi mi bash dobar chitach karaktera... ovo zadnje A je dugo A. 13.gif 13.gif

        02-21-2015 21:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vjerovanje u nadnaravno bicje nije dokaz postojanja tog nadnaravnog bicja.
        Isto tako nevjerovanje nije dokaz nepostojanja istog.
        Zasto se ljudi raspravljaju oko vjerovanja ili nevjerovanja? Absurd!

        Mislim da je bolje pricati o postupcima ljudi koji djeluju na ovom svijetu na osnovama njihovih vjerovanja ili nevjerovanja. To je stvarnost.

        Zagrobni zivot? O tome se uvijek brinu oni koji ne znaju sta ce sa ovim zivotom... Ne cini nikom zlo, bilo zagrobnog zivota ili ne, bices miran prvenstveno na ovom, a ako ga ima i na drugim svjetovima.

        Smijesni su tzv vjernici koji drugima pricaju gdje ce zavrsiti ako ne rade to i to.... Ko da su bili tamo....

        VJEROVATI nije isto sto i znati, i ne mora da ima vese sa istinom....

        Licno, ne negiram nista, ali isto tako ne namecem drugom svoj pogled na svijet ma kakav on bio... Iskreno, religiozni ljudi koji drugima govore kako da rade ili ce zavrsiti u vatri su samo isprani mozgovi koji ne misle svojom glavom.
        Sa ovim ne negiram postojanje bilo cega, ali ponasanje i pametovanje ispranih mozgova je vise nego smijesno.

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        02-22-2015 00:24 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ganda vjernika je gotov najmanje briga vjerovo neko ili ne ,hodze ne hodaju po ulicama i ne ugone u dzamiju ..sve je to licno kako ko dozivljaje
        ..najveca rasprava pocne onda kad se nevjernici pocnu izrugivat vjernicima ..sto bi sad neko trebo govoriti nekome da bog ne postoji ili da je covjek posto od majmuna i ubjedjivat ga u to
        .. ako se sad neko zakaci za to naravno da ce vjernik odgovorit protu tezom ili protu argumentom ..ne mislim da je loshe i bez vjere ispunjavat osnovne ljudske norme ponashanja i vrijednosti ..pa ako i postoji bog onda ce i ti ljudi dobiti nagradu za svoja dobra djela ako postoji taj drugi svjet ..ako ne postoji onda nisu na gubitku ni vjernici ni nevjernici ,jer ako je vjera uspjela kod nekih ljudi da pronadju svoj vlastiti mir u svome tjelu i svojoj dushi i ako su oni bili zadovoljni cjeli zivot sa takvim ponashanjem onda im ne treba to ni uskracivati ili izrgugivati i ne nazivati ih ljudima ispranog mozga

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        02-22-2015 01:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a šta ako Bog postoji, a èovjek jeste nastao od majmuna?
        zašto to dvoje spajati uopšte... možda zato jer onda ispada su religije i vjerske knjige laž?

        ___________________________________________________________________

          02-22-2015 02:49 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4675
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vjetar:

            ..ganda vjernika je gotov najmanje briga vjerovo neko ili ne ,hodze ne hodaju po ulicama i ne ugone u dzamiju ..sve je to licno kako ko dozivljaje
            ..najveca rasprava pocne onda kad se nevjernici pocnu izrugivat vjernicima ..sto bi sad neko trebo govoriti nekome da bog ne postoji ili da je covjek posto od majmuna i ubjedjivat ga u to
            .. ako se sad neko zakaci za to naravno da ce vjernik odgovorit protu tezom ili protu argumentom ..ne mislim da je loshe i bez vjere ispunjavat osnovne ljudske norme ponashanja i vrijednosti ..pa ako i postoji bog onda ce i ti ljudi dobiti nagradu za svoja dobra djela ako postoji taj drugi svjet ..ako ne postoji onda nisu na gubitku ni vjernici ni nevjernici ,jer ako je vjera uspjela kod nekih ljudi da pronadju svoj vlastiti mir u svome tjelu i svojoj dushi i ako su oni bili zadovoljni cjeli zivot sa takvim ponashanjem onda im ne treba to ni uskracivati ili izrgugivati i ne nazivati ih ljudima ispranog mozga


          Samo jos jednom cu ti reci, jer nema smisla vise....
          Ja nikada ne raspravljam o bogu, postojanju ili ne...
          Ja samo komentarisem i uprem prstom na ponasanja onih koji tumace vjeru na svoj nacin i daju sebi za pravo svasta...
            ttp://youtu.be/cwdTdQMICQQ

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          02-22-2015 11:17 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4675
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pogledaj razliku u ovih muslimana...
          I jedni i drugi se tako nazivaju...
          Sa jedne strane lijepi, mirni, saburom napunjeni vjernici, a s druge ONO...

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          02-22-2015 11:19 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..mozda me nisi razumio ,samo sam malo povezo tvoj post i napravio neke paralele izmedju vjernika i evolucionista

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          02-22-2015 12:16 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            a šta ako Bog postoji, a èovjek jeste nastao od majmuna?
            zašto to dvoje spajati uopšte... možda zato jer onda ispada su religije i vjerske knjige laž?




          ..ako bog postoji onda covjek nije mogo nastati od majmuna ,jer je vec vjernicima objasnjeno kako je covjek nasto ..vjernik ne dovodi sebe u sumnju o svome postanku

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-22-2015 u 12:19.

          02-22-2015 12:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4675
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vjetar:

            ..mozda me nisi razumio ,samo sam malo povezo tvoj post i napravio neke paralele izmedju vjernika i evolucionista


          Kakav je tvoj komentar na video sto sam postavio?

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          02-22-2015 13:21 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo Gandalfovog videa, gore je error...

            cwdTdQMICQQ

          ___________________________________________________________________

            02-22-2015 16:34 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od gandalf:

                  citat od vjetar:

                ..mozda me nisi razumio ,samo sam malo povezo tvoj post i napravio neke paralele izmedju vjernika i evolucionista


              Kakav je tvoj komentar na video sto sam postavio?





            ..nesto ga ja ne vidim ..ili si slabo postavio

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-22-2015 u 17:07.

            02-22-2015 17:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..nema se sta kmentarisati ,jednostvano ovaj covjek je sto posto u pravu ..dzmaija je otvorena za sve ljude koji se bogu mole ..pa sad jeli neki nose bradu ili kratke pantalone to uopste nije bitno ..sbog podvojenosti ili toboze razlike zimedju neki muslmana proliveno je mnogo bespotrene krvi u svjetun ..za malo da i ovaj slucaj ne predje u sukob ..ja dja sam bio umjesto ovoga Hodze ja bi reko covjeku bujrum brate izvoli i klanjajte

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            02-22-2015 17:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            pravimostarac
            SexNepoznat

            Poruka: 3132
            Location: Zaluto

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nisu on mirni i saburli zato što su fini nego šute jer znaju da su krivi i ne mogu se opravdati da drže džamiju zakljuèanu usred dana, a to opet nije odluka imama nego nekoga iznad njega

            a to opet neopravdava nastup ovog drugog koji je mogo fino nasamo to raspravit sa imamom ili nadležnim muftijom a ako ni to ne pomaže pravi brate sebi mesðid i gotovo

            ___________________________________________________________________
            Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

            02-22-2015 17:14 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
            Stranica (26): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com