Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » strahote darwinizma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (26): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na žalost imami po Bosni su predmet manipulacije i moraju provoditi odluke koje doðu iz Sarajeva inaèe im se prijeti oduzimanjem menšure

Onog heroja Imama iz Krajine èini mi se zove se Beganoviæ koji se javno suprostaio odlazku mladiæa u Siriju , opet su napali a ta ista IZ iz Sarajeva niti je ustala niti je stala iza njega

Oèekuje se i to je njegva uloga i istorijska zadaæa da ovaj reis Kavazovic izaðe javno na televiziju i iznese javno i nedvosmisleno stav o cijelom ovom haosu u BiH po po pitanju sukoba o shavatnju Islama i najezdi svakojakih tumaèenja, o ratovima u Siriji itd
Ali on šuti , neko mlako saopštenje

Snosi istorijsku odgovornost u ovim teškim vremenima, i on i njegov prethodnik Ceriæ svojim neodgovornim ponašanjem su uticali i utièu da dolazi do onakvih jadnih i žalosnih scena kao na videu

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-22-2015 17:22 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..neko dobro subvencira IZ da suti ili da se ponasha ovako kako se ponasha

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-22-2015 17:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mostarac ,vjerovatno je ovaj covjek pokusho da raspravi na fin nacin ,ne odobrajem ovaj ton ali sigurno da je covjeku dojadilo dolaziti na zakljucana vrata pored toliko upucenih molbi ..zar bi bio grijeh pred bogom da je otvorio ljudima vrata ..ja mislim da ne bi ..jer svi su ti imami zbog vjere i ljudi a ne zbog sebe ili islamske zajednice

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-22-2015 17:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja uopste ne volim ovakva podvajanja ljudi ,jer to uvjek rezultira sukobima ..zasto sukobom rjeshavat probleme kad uvjek moze dogovorom posebno kad je rjec o istoj vjeri

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-22-2015 17:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko da je u kuænom ili ti ga kabinetskom pritvoru, svaka slika u kabinetu meðu garniturama drvorzbrije Nikšiæ iz Konjica

ja ne znam da je došo u Mostar, u Srebrenicu, Bileæu, Trebinje, Banja Luku da da podršku tom naradu tamo

pa Papa æe prije u Sarjvo nego on u Gacko 08.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-22-2015 17:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i onaj imami i oni ljudi znaju da su krivi
i na žalost zbog neèije odluke odozgo moraju birati izmeðu èuvanja posla ili ovoriti džamiju
oni su ucijenjeni
ne može mi niko reæi da onaj imam ne zna šta mu onaj govori

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-22-2015 17:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sigurno da zna ,ali trebo je javno onome covjeku reci ko mu neda jer on siguno zna ko mu je naredio

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-22-2015 17:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da se vratimo na poèetak

oni nisu mirni i saburli zato što su saburli, nego što su krivi
ima reæ haj sjedi evo kahva evo lokum da fino raspravimo
džamija je zakljuèana iz sljedeæih razloga a na osnovu Kurana i Sunneta:
pa mu onda navedeš dokaze ako ih imaš

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-22-2015 17:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sto ne koriste to ako su vec krivi ..ono je ruzna slika

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-22-2015 17:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    a ako ni to ne pomaže pravi brate sebi mesðid i gotovo


nedavno sam bio na dženazi u jednom selu, umro komšija i ukopali ga na rodno selo...
mi gore, kad dvije džamije, jedna do druge... posvaðali se i podijelili...

balijska posla 21.gif a u selu cirka 300 stanovnika

___________________________________________________________________

    02-22-2015 18:15 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

          citat od pravimostarac:

        a ako ni to ne pomaže pravi brate sebi mesðid i gotovo


      nedavno sam bio na dženazi u jednom selu, umro komšija i ukopali ga na rodno selo...
      mi gore, kad dvije džamije, jedna do druge... posvaðali se i podijelili...

      balijska posla 21.gif a u selu cirka 300 stanovnika


    green treba praviti razliku kada se ljudi posvaðaju ali sa na istom pristupu ili metodologiji kao što je vjerovatno sluèaj u tom selu, pa onda prave INAT Džamije

    druga stvar je kao što se vidi iz videa a a za one koji su malo bolje upuæeniji je razlika u pristupu i metodologiji

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-22-2015 18:19 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    i u jednom i u drugom sluèaju krivica je na odogovrnima a to su imami

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-22-2015 18:25 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Surat An-Nis'a


    4:59
    Bosnian
    O vjernici, pokoravajte se Allahu i pokoravajte se Poslaniku i predstavnicima vašim. A ako se u neèemu ne slažete, obratite se Allahu i Poslaniku, ako vjerujete u Allaha i u onaj svijet; to vam je bolje i za vas rješenje ljepše.

    znaèi ako doðe do razmirica u džematu pa i šire po nekom pitanju onda se konsultuje Kuran i Sunet

    znaèi taj Imam u tom selu je trebo fino sjest ljude( ne kažem da nije), džemat, i reèi da po tom pitanju Kuran i sunnet propisiju ovo, a ako nakon toga odluèe da prave džamiju do njih je, a pogotovo su OGROMNOM problemu ako je prave protvino odredbi Kurana i Suneta

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 02-22-2015 u 18:42.

    02-22-2015 18:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

          citat od vjetar:

        ..mozda me nisi razumio ,samo sam malo povezo tvoj post i napravio neke paralele izmedju vjernika i evolucionista


      Kakav je tvoj komentar na video sto sam postavio?


    Mislim da udaras u prazno, tj da gluhom pricas i cjoravom pokazujes...
    Ne zato sto ti bolje vidis, vec jednostavno sto vidis DRUGACIJE. Ti hvatas signale na tvom spektru talasnih duzina, dok oni kojima se obracas hvataju nesto drugo...
    Ili da kazemo da se radi o razlicitim vrijednostima, "core values"!

    Ja se ne bih nikada ponasao kabadahijski kao ovaj bradati, jer ne mislim da imam pravo to da radim (iako ne dira nikoga doduse, ali ovakvi su spremni i na silu preci veoma lako), ali on moze, jer smatra da to radi u ime svog nevidljivog prijatelja, i to u njemu opravdava svaki njegov potez...

    Agresivni ljudi su u biti kukavice i strasljivi, zlostavljani kao djeca i njima treba lijecenje, ne diskusija. Ili u drugu ruku daju sebi za pravo da budu produzena ruka "Dobrog" i onda se ponasaju kao takvi...

    Poenta, okani se cjorava posla, ne dopusti fanaticima da ti dodju iza ledja 02.gif 04.gif , voli sve, ne mrzi nikog, razumi svakog... Be awere... 04.gif 01.gif

    02-23-2015 11:57 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kako bi se ti borio kad bi jutros kuco na vrata a niko ti ne otvara ,kad zovesh telefonom niko ne dize sluhalicu od onih koji bi trebali da rjeshavaju taj problem ..de nam malo to pojasni kako bi to ti rjeshi ovaj spor ,nije lijpa slika ali sta se drugo moze .da cujem tvoje mishljenje o rjeshenju situacije a ne samo da kritikujes kako se nije bradonja dobro ponjeo i u startu preudiciras stvari kako su oni spremni na nesto gore ,jer su agresivni ljudi strasljivi i zlostavljani u djetinjstvu ..znamo da je sisanje prsta kod djece seksualni nagon po Freudu pa makar to radile i djevojcice od 6 godina

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-23-2015 u 15:35.

    02-23-2015 15:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Haidar:

          citat od gandalf:

            citat od vjetar:

          ..mozda me nisi razumio ,samo sam malo povezo tvoj post i napravio neke paralele izmedju vjernika i evolucionista


        Kakav je tvoj komentar na video sto sam postavio?


      Mislim da udaras u prazno, tj da gluhom pricas i cjoravom pokazujes...
      Ne zato sto ti bolje vidis, vec jednostavno sto vidis DRUGACIJE. Ti hvatas signale na tvom spektru talasnih duzina, dok oni kojima se obracas hvataju nesto drugo...
      Ili da kazemo da se radi o razlicitim vrijednostima, "core values"!

      Ja se ne bih nikada ponasao kabadahijski kao ovaj bradati, jer ne mislim da imam pravo to da radim (iako ne dira nikoga doduse, ali ovakvi su spremni i na silu preci veoma lako), ali on moze, jer smatra da to radi u ime svog nevidljivog prijatelja, i to u njemu opravdava svaki njegov potez...

      Agresivni ljudi su u biti kukavice i strasljivi, zlostavljani kao djeca i njima treba lijecenje, ne diskusija. Ili u drugu ruku daju sebi za pravo da budu produzena ruka "Dobrog" i onda se ponasaju kao takvi...

      Poenta, okani se cjorava posla, ne dopusti fanaticima da ti dodju iza ledja 02.gif 04.gif , voli sve, ne mrzi nikog, razumi svakog... Be awere... 04.gif 01.gif


    ovaj bradonja to radi u ime svog nevidljivog prijatelja a onaj vuk u janjeæoj koži to radi u ime vidljivog prijatelja i uzurpira pravo ovoga koliko god ga ti ili bilo ko mrzio samo zato što je drugaèiji

    velièina se ogleda u tome da daš pravo bilo kome koje mu pripada a pogotovo kad ga mrziš, ili se neslažeš sa njim
    be aware indeed
    uz nezibježni smajliæ i kolutanje oèima

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-23-2015 15:51 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja mislim Hjdare da niko nema pravo da uzurpira Boga ili vjeru ili bozije kuce kao nesto sto je necije pravo ili pravo na vlasnitvo od onih koji misle da mu se ispravno mole i postuju ga ,jer on je taj koji ce nam na kraju presuditi u onome u cemu smo se mimoilazili u vjerovanjima i tumacenjima a jasne nam je dokaze donosio u svojim knjigama ..onda kad se ne bi mogo dogovoriti oko te kuce ne bi se ni svadjo ni ubijo vec bi pravio sebi mjesto da mogu i ja raspolagati na pravo i mjesto na kojemu cu se bogu moliti i velicati ga

    ...sto kaze mostarac ,ne vjerujem da i onaj hodza ne zna kakav grijeh pravi da ne otvori vrata bozije kuce i onima ,ali eto nekada se pitaju pogresni ljudi i nadju u pogresnom vremenu i pogresnom mjestu pa se od toga napravi steta svima i mrznja

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-23-2015 16:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    moze li meni neko objasniti pojam "bozje kuce"...mislim i na dzamije i na crkve...po cemu su to bozje kuce...je li to bog odredio da su to bozje kuce...ili...

    02-23-2015 18:52 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od garinca:

      moze li meni neko objasniti pojam "bozje kuce"...mislim i na dzamije i na crkve...po cemu su to bozje kuce...je li to bog odredio da su to bozje kuce...ili...


    što se tièe džamija Bog je to odredio, nemam znanje o crkvama pa neæu ništa ni govoriti, ali po analogiji je vjerovatno tako

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-23-2015 19:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kako mislis da je bog odredio...je li bog rekao da se prave dzamije...ne kontam...
    ps. da ne bi bilo zabune...ne zezam se i ne provociram...po meni su dzamije i crkve plod ljudske "djelatnosti"...stvorene za ljudske potrebe...bas bi me zacudilo da se bog tu na neki nacin umjesao...

    02-23-2015 19:40 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    Stranica (26): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com