Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » strahote darwinizma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (26): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    kako mislis da je bog odredio...je li bog rekao da se prave dzamije...ne kontam...
    ps. da ne bi bilo zabune...ne zezam se i ne provociram...po meni su dzamije i crkve plod ljudske "djelatnosti"...stvorene za ljudske potrebe...bas bi me zacudilo da se bog tu na neki nacin umjesao...


Allah swt je kako nas informiše Kuran je zadužio Ibrahima a.s. i Ismaila a.s da podignu Kabu kao mjesto za worship.
Ona je poznata kao Allahova kuæa ili Bejtullah. Na više mjesta u Kuranu se spominju Allahove kuæe.

Eh sada da bi se to shvatilo treba imati na umu da su one nemjenjene za worship. Druga stvar je da Islam insistira na zajedništvu i džematu, pa je tako obavljanje manaza 25 puta vrijednije u džematu nego sam, individualno.

Danas se prave masivne i veleljepne i inat džamije a stoje prazne ili zakljuèane ili pretvorene u turistièke potrebe

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-23-2015 19:52 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dobro , hvala ti na informaciji...ali , zar kaba nije postojala jos i prije dolaska islama...

02-23-2015 20:08 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni je jedan od dokaza šarlatanstva i šupljaka u religijama upravo to kad se kaže: "25 vrjednije klanjanje u društvu", onda noæ lejletul kadr vrjednija od 1000 mjeseci, te na mnogim mjestima se tako spominje... ako ti ovo, onda Bog 1000 puta više, ti ono, Bog 44 puta æe ti dati više...

neko lupao brojke, u vremena kad je to bila moda i sad to ostalo kao neki zakon i vrijednost, neki koeficijent

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 02-23-2015 u 20:14.

02-23-2015 20:12 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    dobro , hvala ti na informaciji...ali , zar kaba nije postojala jos i prije dolaska islama...


jeste postojala
ali što se tiše pitanja i samog Islama znaèajno je Kuransko aje koje govori o njenom renoviranju kao o "modernoj" Kabi

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-23-2015 20:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ferrari:

    Znaci pitanje :
    Moze li mi neko objasniti iz kojih izvora ovaj gore iz
    Green-ovog clipa izvlaci ove informacije ?
    I jeli to stvarno kako on gore tvrdi ?
    Ako jest onda da mi neko objasni , jeli Islam koji praktikuju
    moja skoro komplet rodbina i vecina prijatelja isti kao i Islam
    koji proklamira ovaj gore ?


ferrari mislim da znas odgovor na svoje pitanje. pajdo crpi informacije vjerovatno iz hadisa, a niposto iz kurana. dakle pajdo ima informacije koje nisu autenticne. po meni je autenticno samo ono sto pise u kuranu.

islam je jedan jedini, i nema verzija. druga je stvar sto ljudi (neki) prilagodjavaju tumacenja onako kako im odgovara.
nemj mijesati islam sa kulturoloskim obicajima, praznovjerjem, sujevjerjem i slicno.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-23-2015 21:01 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Ferrari:

      Znaci pitanje :
      Moze li mi neko objasniti iz kojih izvora ovaj gore iz
      Green-ovog clipa izvlaci ove informacije ?
      I jeli to stvarno kako on gore tvrdi ?
      Ako jest onda da mi neko objasni , jeli Islam koji praktikuju
      moja skoro komplet rodbina i vecina prijatelja isti kao i Islam
      koji proklamira ovaj gore ?


    ferrari mislim da znas odgovor na svoje pitanje. pajdo crpi informacije vjerovatno iz hadisa, a niposto iz kurana. dakle pajdo ima informacije koje nisu autenticne. po meni je autenticno samo ono sto pise u kuranu.

    islam je jedan jedini, i nema verzija. druga je stvar sto ljudi (neki) prilagodjavaju tumacenja onako kako im odgovara.
    nemj mijesati islam sa kulturoloskim obicajima, praznovjerjem, sujevjerjem i slicno.


Dženaza i propisi dženaze i opremanje umrlog se obavljaju na osnovu suneta i hadisa
ne samo to nego i niz drugih stvari
èisto informacija

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-24-2015 17:28 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znam ja to pravi,

i znam da su vecina hadisa normalno, zdravo stivo. sam cin klanjanja nije opisan u kurano nego dolazi iz hadisa.

ali ipak postoje i hadisi koji nisu bas tako autenticni. evo na primjer ovaj hadis sto ga doticni gore koristi.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-24-2015 19:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    znam ja to pravi,

    i znam da su vecina hadisa normalno, zdravo stivo. sam cin klanjanja nije opisan u kurano nego dolazi iz hadisa.

    ali ipak postoje i hadisi koji nisu bas tako autenticni. evo na primjer ovaj hadis sto ga doticni gore koristi.


tako je

treba praviti razliku izmeðu autentiènih,sigurnih, slabih i apokrifnih hadisa

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-24-2015 20:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..meni opet nije jasno kako covjek moze prepoznati ispravne hadise

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-24-2015 20:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..jer me zaista bune i stvaraju mi problem izmedju citananja kur ana i citanja ili sledjenja hadisa

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-24-2015 20:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kako nam ovo Green nema neki novi dokaza

..jeli ti to nestalo slika 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-02-2015 17:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sinoæ sam gledao domaæi film "Falsifikator" odlièan je...
ima jedan lik u zatvoru. kojeg glumi Sergej Trifunoviæ, isti naš Sema sa foruma 11.gif

    0BRG0tKbL14


na 49:29
    http://youtu.be/0BRG0tKbL14?t=49m28s

___________________________________________________________________

    03-02-2015 18:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..jer me zaista bune i stvaraju mi problem izmedju citananja kur ana i citanja ili sledjenja hadisa
    Sve ti je to spletka. Chas vako , chas nako. De bola malo protabiri po tim tvojim vijugama. Imash ih.

    03-03-2015 18:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hahahah sad se sjetih mog starog , koga ti znash , kako mi je govorio o istome ali koristio rijechi ... Ovamte onamte .

    03-03-2015 19:02 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..stari se uvjek smijo i provaljivo 01.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-03-2015 23:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..meni opet nije jasno kako covjek moze prepoznati ispravne hadise


    Ispravni su oni koji opravdavaju licne postupke, zelje i vjerovanja...

    03-04-2015 09:52 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja bash u hadise i ne vjerujem puno ,ima njih odredejeni broj kojima se moze vjerovati ali je danas prava poplava hadisa u svjetu ..pa tako ce neko reci da je ispravno po hadisu nekome odsjeci glavu

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-04-2015 12:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..ja bash u hadise i ne vjerujem puno ,ima njih odredejeni broj kojima se moze vjerovati ali je danas prava poplava hadisa u svjetu ..pa tako ce neko reci da je ispravno po hadisu nekome odsjeci glavu


    iskreno mi odgovori... da li baš, pri èistoj svijesti i zdravoj pameti misliš da suštinski imarazlike izmeðu hadisa i Kur'ana? u smislu da su ovo prvo pisali ljudi, to jest izgovorio Muhammed, a ovo drugo izgovorio Bog?

    ako se ikad dokaže da je oboje "pisao" Muhamed, hoæeš li za sebe u ogledalo reæi - koja sam ja bio budala?

    ___________________________________________________________________

      03-04-2015 13:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..green ,sami nacin nastanka Hadisa ima svoju manu ,ne kazme da neke od njih nije rekao Boziji poslanik i da je to onda neko zapisivo ili rjecima usmeno prenosio na svoje prijatleje ,neko je posle togaavi se sjetio da sve te Hadise zapisu i stave na jedno mjesto to da zabiljeze u neku pisanu forumu ..poznate su nam tehnike prenosa rjecima nekog dogadjaja ,ako ja tebi ispticam neki dogadjaj ti ces sigurno dokititi jos neku svoju rjec kako bi potvrdio to o cemu ti pricash i da bi ti onaj kome ti prenosih taj dogadjaj povjerovo u sve to jer i tebi je u cilju da ti se vjeruje ,pa se tako prepricavana rjec izrecena od strane Bozijeg poslanika mogla tumaciti na vishe nacina ili onako kako je to nekome odgovaralo ,Kur an je bozija rjec i tu se nije dodavalo ni uzimalo nista od toga i onako kako su stizale objave tako stoje u Kur anu i ne mjenjaju se nikada ,zato ja vishe preferiram na Kur an vec na Hadise ,jer za tumacenje hadisa treba imati dosta vishe znanja vec sto ga ja ili ti imamo u svojoj glavi ..ako prihvatim Kur an kao izvor vjere a ne Hadise ne vidim razlog da cu pociniti grijeh ,dok za hadise nisam bash sigruan da se necu ogrijesiti

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-04-2015 14:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..green ja bi vishe volie to da ti te tvoje dokaze kojima se ti zanimash i zelish da ih pronadjesh u nepostojanju i ulozi Boga pronalazish u Kur anu kao stvoritelja ,vec da trazsis u Hadisima ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-04-2015 15:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stranica (26): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com