Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » strahote darwinizma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (26): « prva ... « prethodna 21 22 23 [24] 25 26 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo jedna prikladna

    FZZJeMKJV3M


....od Vatikana do Irana,majmunu je dovoljna banana .....



13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-17-2017 20:26 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Ko je bolji vjernik???? Onaj sto ne zgazi mrava a u zivotu se nije pomolio bogu u crkvi ili dzamiji, ili onaj koji je ubio i silovo, pa poslije toga odradio 2 ocenasa ili 2 sure proucio???





Pa u teologiji i vjeri je dobro poznat odgovor na ovo pitanje.




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 02-17-2017 u 20:51.

02-17-2017 20:50 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ganda ne postoji pravi vjernik i krivi vjernik. postoji samo vjernik.

a meni je zabranjeno da sudim drugim vjernicima, vjera mi zabranjuje.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2017 08:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da se razumijemo - nisam se ja naso uvrijedjen zbog tvojih izjava o muhamedu, ili prowlerovih izjava na istu temu.

je malo drugacije razmisljam. jako je ruzno to sto ste rekli, ali mene licno ne vrijedja.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2017 09:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Ko je bolji vjernik???? Onaj sto ne zgazi mrava a u zivotu se nije pomolio bogu u crkvi ili dzamiji, ili onaj koji je ubio i silovo, pa poslije toga odradio 2 ocenasa ili 2 sure proucio???


    Nikad nisam tvrdio da bog ne postoji, ali sumnjam u ono sto propagiraju i nacin na koji to rade vecina svestenika (svih vjera)


ne znam ko je veci vjernik u ovom primjeru, ali znam ko je bolji covjek.

sto se tice propagiranja vjere - ne treba tebi to. nikome to ne treba. ne trebaju ti svestenici.

ako te zanima moze li tvoj bog biti isti onaj iz religije lako ces rijesiti tu dilemu:
odaberes jednu od knjiga i polako ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2017 09:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    da se razumijemo - nisam se ja naso uvrijedjen zbog tvojih izjava o muhamedu, ili prowlerovih izjava na istu temu.

    je malo drugacije razmisljam. jako je ruzno to sto ste rekli, ali mene licno ne vrijedja.
Normalno da se nisi nashao uvrijedjenim jer ja nisam vrijedjao vjernike.

02-18-2017 23:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..tesko je sad tacno reci dali su ti brakovi koji se spominju bili zaista onakvi kakvim ih mi dozivljajemo danas po pitanju tih zena i zasto ga neki zbog toga nazivaju pedofilom..to vrijeme u kojem je boziji poslanik zivio bilo je obiljezeno ratovima ,ratovi donose ubijanja i stradnaja ljudi vecinom muskaraca ,bolesti i tragedije koje su zadesavale familije nametale su i taj oblik zenidbe koju je cinio boziji poslaik u smislu da skloni te mlade djevojke sto bi se reklo sa ulice i stavi ih pod svoju brigu ,ne mislim da ih je zenio sa 12 godina da bi ih sexualno ucinio zenaama ili od njih napravio svoje robinje za svoja sexualna zadovoljenja ..vjerovatno iz tog ratnog vremena nastalo je pravilo da u islamu ljudi mogu imati 4 zene po vjerskom zakonu ..zasto 4 zene ,vjerovatno sto su zene ostajae udovice stalnim ratovima bez svoji muzeva te da ne bi bile izlozene nekoj torturi i zlostavljanju i postajale prostitutke ili da se ne bi optuzivale za blud i nemoraln odredjeno je da jedan muskarac moze imati vishe tih zena
    ..uzeti neku djevojcicu sa nekih 12 godina za svoju zenu i brinuti se o njoj do njenog punoljetstva i posle se razvjencati po zakonu a pri tome ne imati sexualne zelje prema takvima za mene bi bio sevab i cinjenje dobroga djela kao sto ga je cinio boziji poslanik i danas ja tako objasnjajem sve te njegove brakove za koje ga optuzuju ..na takav nacin sam ja svatio da se iz tih razloga boziji poslanik zenio vishe puta iz tih razloga a ne zenidba u cilju pohote i zadovoljstva
    ..taj zakon o mogunosti da muskrac u islamu moze imati vishe zena bogati sheici danas zlopupotrebljavaju ,takvi se zene sa prostitutkama i sklapaju brakove na odredjeno vrijeme prije polnog cina uzimajuci ih za zenu to jeste vjencavaju ih i oni formalno ne krse zakon o bludu i razvratu i posle izvjesnog vremena oni se razvode od takvi ,sto je sasvim legalno ,znaci oni zaobilaze vjerske zakone da bi se legalno prostituisali ali bogu ne mogu slagati ono sto im je na srcu i u dushi ..zakon se moze zaobici ali bozija kazna ili grjeh ne moze
Evo primjera ... Sve neke izlike ....bilo I proshlo...Pa koji kurac hochete ( islamci ) da se vratite unazad??? Da Sherijat bude sve na svijetu??? Shvatam shta si htjeo rechi ali u danashnjem svijetu taj Sheriat nije moguuch. To shto je Muha jebo maloljetnicu ...jebaji ga. Bilo takvo vrijeme . Ali se onda postavlja veliko pitanje. Znash li koje ?

02-18-2017 23:25 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... gdje je ko bio na nastavi kad se pamet dijelila ? 02.gif

èuj "islamci" 13.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-19-2017 00:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od vjetar:

      ..tesko je sad tacno reci dali su ti brakovi koji se spominju bili zaista onakvi kakvim ih mi dozivljajemo danas po pitanju tih zena i zasto ga neki zbog toga nazivaju pedofilom..to vrijeme u kojem je boziji poslanik zivio bilo je obiljezeno ratovima ,ratovi donose ubijanja i stradnaja ljudi vecinom muskaraca ,bolesti i tragedije koje su zadesavale familije nametale su i taj oblik zenidbe koju je cinio boziji poslaik u smislu da skloni te mlade djevojke sto bi se reklo sa ulice i stavi ih pod svoju brigu ,ne mislim da ih je zenio sa 12 godina da bi ih sexualno ucinio zenaama ili od njih napravio svoje robinje za svoja sexualna zadovoljenja ..vjerovatno iz tog ratnog vremena nastalo je pravilo da u islamu ljudi mogu imati 4 zene po vjerskom zakonu ..zasto 4 zene ,vjerovatno sto su zene ostajae udovice stalnim ratovima bez svoji muzeva te da ne bi bile izlozene nekoj torturi i zlostavljanju i postajale prostitutke ili da se ne bi optuzivale za blud i nemoraln odredjeno je da jedan muskarac moze imati vishe tih zena
      ..uzeti neku djevojcicu sa nekih 12 godina za svoju zenu i brinuti se o njoj do njenog punoljetstva i posle se razvjencati po zakonu a pri tome ne imati sexualne zelje prema takvima za mene bi bio sevab i cinjenje dobroga djela kao sto ga je cinio boziji poslanik i danas ja tako objasnjajem sve te njegove brakove za koje ga optuzuju ..na takav nacin sam ja svatio da se iz tih razloga boziji poslanik zenio vishe puta iz tih razloga a ne zenidba u cilju pohote i zadovoljstva
      ..taj zakon o mogunosti da muskrac u islamu moze imati vishe zena bogati sheici danas zlopupotrebljavaju ,takvi se zene sa prostitutkama i sklapaju brakove na odredjeno vrijeme prije polnog cina uzimajuci ih za zenu to jeste vjencavaju ih i oni formalno ne krse zakon o bludu i razvratu i posle izvjesnog vremena oni se razvode od takvi ,sto je sasvim legalno ,znaci oni zaobilaze vjerske zakone da bi se legalno prostituisali ali bogu ne mogu slagati ono sto im je na srcu i u dushi ..zakon se moze zaobici ali bozija kazna ili grjeh ne moze
    Evo primjera ... Sve neke izlike ....bilo I proshlo...Pa koji kurac hochete ( islamci ) da se vratite unazad??? Da Sherijat bude sve na svijetu??? Shvatam shta si htjeo rechi ali u danashnjem svijetu taj Sheriat nije moguuch. To shto je Muha jebo maloljetnicu ...jebaji ga. Bilo takvo vrijeme . Ali se onda postavlja veliko pitanje. Znash li koje ?






..meni je veliko pitanje na kojim si ti travama 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-19-2017 02:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

islamofobièno-halucinatorni poremeæaj... 13.gif




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-19-2017 02:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na cemu si ti prowler? hocemo i mi toga

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-19-2017 07:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ganda ne postoji pravi vjernik i krivi vjernik. postoji samo vjernik.

    a meni je zabranjeno da sudim drugim vjernicima, vjera mi zabranjuje.


Posteno. Ali po toj logici stvari je onda "vjerniku" dozvoljeno da sudi "nevjerniku", jer mu tako vjera nalaze...
E o tome ja pricam...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-21-2017 12:20 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..vjernik nikada ne smije da sudi nevjerniku ,ljude ugoniti u vjeru ili im suditi je veliki grijeh za sve koji to rade a sebe nazivaju vjernikom ..ja mogu pricati o vjerovanju il zasto ja vjerujem ali da sudim nekome ili da kazem da je manje vrjedan covjek ako ne vjeruje to ne smijem
..ima opet ljudi koji sebe nazivaju vjernicom i usudjuju se da nekome sude za to sto nije vjernik jer i on sam zna i naucio je u svojoj vjeri da cemo sami ili svako licno odgovoarati za svoju vjeru i ne vjeru i sudit ce nam za ta djela sami bog a ne neki covjek ,zato je nepotrebno bilo kojem vjerniku da se ponasa u ulozi boga ili da on bude presuditelj nekom drugom
..ganda mislim da vrlo mali broj vjernika se upusta u takve osude osim ako je neko po zanimanju vjernik 02.gif kao sto danas imas ljude u strankama pa im je to poso da budu vjernici

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-21-2017 12:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..vjernik nikada ne smije da sudi nevjerniku ,ljude ugoniti u vjeru ili im suditi je veliki grijeh za sve koji to rade a sebe nazivaju vjernikom ..ja mogu pricati o vjerovanju il zasto ja vjerujem ali da sudim nekome ili da kazem da je manje vrjedan covjek ako ne vjeruje to ne smijem
    ..ima opet ljudi koji sebe nazivaju vjernicom i usudjuju se da nekome sude za to sto nije vjernik jer i on sam zna i naucio je u svojoj vjeri da cemo sami ili svako licno odgovoarati za svoju vjeru i ne vjeru i sudit ce nam za ta djela sami bog a ne neki covjek ,zato je nepotrebno bilo kojem vjerniku da se ponasa u ulozi boga ili da on bude presuditelj nekom drugom
    ..ganda mislim da vrlo mali broj vjernika se upusta u takve osude osim ako je neko po zanimanju vjernik 02.gif kao sto danas imas ljude u strankama pa im je to poso da budu vjernici


Ja licno mislim da je vrlo VELIKI broj "vjernika" koji se upustaju u takve stvari, ali ostavimo to statisticarima... Ne znamo ni ja ni ti koliki je taj broj.
Ja nikada o samom "bogu" nisam raspravljao. Vec upravo o LJUDIMA koji uzimaju boga za svjedoka, i rade ovozemaljske stvari za njegov racun... Jedino me oni interesuju, tj, ono sto su u stanju uraditi meni kao osobi, materijalnom bicju... Nek se sudom bavi taj "bog"...Iliti mom duhovnom bicju... Ako kao takav postojim...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-21-2017 13:18 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..cinjenica da se danas vode i ratovi jednim djelom zbog vjere i razlicitog vjerovanja kod ljudi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-21-2017 13:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..cinjenica da se danas vode i ratovi jednim djelom zbog vjere i razlicitog vjerovanja kod ljudi


Ja nisam misljenja da se ratovi, na ovoj razini na kojoj smo mi, vode zbog tzv vjere. Vode se iz materijalnih razloga, kao sto su nafta, a vodice se ubrzo na drugi nacin zbog vode i drugih potrebstina koje su nam neophodne za prezivljavanje.
Sve ostalo je igra za GOJIM, kao sto to jevreji kazu, ili kako se u nas kaze, da se narod ne sjeti...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-21-2017 16:41 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..da su krscani vladari nafte teze bi se odlucivali na ratove to je sigurno ,posto su muslimani u najvecem djelu vlasnici te nafte lakse se odlucuju na taj rat ,naravno da su ekonomski razlozi broj 1 ratova u svjetu a broj 2 je i vjesrka osnova ,krstaski ratovi nisu nikad prestali da se vode ,turci su isto osvajali jednim djelom zbog sirenja vjere ..tako da je uvjek iza pitanja sukoba dolazi i vjera i da mnogi ljudi rade dosta stvari za boziji racun ili nesto u ime boga a bog im to nije sigruno rekao a ni ostavio u obavezu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-21-2017 19:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..da su krscani vladari nafte teze bi se odlucivali na ratove to je sigurno ,posto su muslimani u najvecem djelu vlasnici te nafte lakse se odlucuju na taj rat ,naravno da su ekonomski razlozi broj 1 ratova u svjetu a broj 2 je i vjesrka osnova ,krstaski ratovi nisu nikad prestali da se vode ,turci su isto osvajali jednim djelom zbog sirenja vjere ..tako da je uvjek iza pitanja sukoba dolazi i vjera i da mnogi ljudi rade dosta stvari za boziji racun ili nesto u ime boga a bog im to nije sigruno rekao a ni ostavio u obavezu


Ti i dalje dijelis svijet na krscane i muslimane... Ima vise nafte u Rusiji i Cemerici nego u nekih tamo disdasha sa zamotanim glavama...
Mozda je tako da ce oni prvo da uzmu njihovu, PA TEK onda da trose svoju... Ne znam ja... Ali i to je moguce... Cuj vjerski ratovi... Daj bola drug...
Mozda se to prodaje nama, pa nam bace ovu tzv djecu iz Afganistana, da se imamo oko cega zabavit, i da se glodjemo oko dnevnopolitickih stvari...
Draga Cemerika je trenutno u posijedu polja maka, i nafte... Za ostalo cemo pricati poslje...
Svoju naftu cuvaju za kasnije, kad potrose ovu koju su okupirali....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-21-2017 19:36 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od tana:

      ganda ne postoji pravi vjernik i krivi vjernik. postoji samo vjernik.

      a meni je zabranjeno da sudim drugim vjernicima, vjera mi zabranjuje.


    Posteno. Ali po toj logici stvari je onda "vjerniku" dozvoljeno da sudi "nevjerniku", jer mu tako vjera nalaze...
    E o tome ja pricam...


ne, nije nam dozvoljeno da sudimo ikome zbog vjerskih ubijedjenja, ukljucujuci ateiste. njihovo vjersko ubjedjenje je da ne vjeruju.
nametanje bilo kakve vrste je zabranjeno po islamu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-21-2017 22:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od vjetar:

      ..cinjenica da se danas vode i ratovi jednim djelom zbog vjere i razlicitog vjerovanja kod ljudi


    Ja nisam misljenja da se ratovi, na ovoj razini na kojoj smo mi, vode zbog tzv vjere. Vode se iz materijalnih razloga, kao sto su nafta, a vodice se ubrzo na drugi nacin zbog vode i drugih potrebstina koje su nam neophodne za prezivljavanje.
    Sve ostalo je igra za GOJIM, kao sto to jevreji kazu, ili kako se u nas kaze, da se narod ne sjeti...


slazem se. uzrok bilo kojeg rata nije vjera nego interes, pare, mala kita, itd ... vjera nije nikad razlog za ratove.

vjeru koriste puno da bi manipulisali ljude i nahuskali ih na rat.
vjera je najlaksi nacin da manipulises ljudima.

zato na povrsini izgleda da je vjera uzrok ratova. nikad.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-21-2017 22:59 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (26): « prva ... « prethodna 21 22 23 [24] 25 26 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com