Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Poplave, ki » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad se sjetim prije rata da su se svaku vecer prale ulice u Mostaru ..vode u Neretvi josh uvjek ima ..ovi danas nemogu ni okreciti sta je sve Tito napravio a ne da nesto urade

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-16-2015 12:48 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od STECAK:

      Nece ga bas kisa onako svojski ocistiti
      trebalo bi barem je'na brana da se prolomi .






    ..tako je i greta govorila da hoce brana riknut ..da se podushe seljaci 13.gif 13.gif

    ..tek bi se onda vidilo ko su Mostarci 02.gif



A nebi nas ostalo za namale. 13.gif

10-16-2015 22:13 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nema ovo vele veze s pranjem ulica koliko s neplanskom izgradnjom, nepostojanjem kordinacije itd...gdje na svijetu ima da napravis zgradu i samostalno se prikljucis na vodovod...nigdje...u nas to tako ide...a sto se tice zacepljenih sahtova...mogu napraviti rijesenje kao svugdje u svijetu...mislim nema se sta izmisljati...prekopiraj i miran...a ovo je katastrofa...svake godine isto...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    10-17-2015 11:00 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://starmo.ba/mostar2/item/46569-hrs-podnijecemo-prijave-protiv-beslica-i-gradskih-sluzbi.html



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-17-2015 13:14 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Koliko se da primjetiti ,vecinska "desavanja"zacepljenosti kanalizacijskog sistema se odvija
    na onoj strani koju komunalno pokriva "hrvatski" okrug placanja .I s obzirom ,da je taj dio dobrano narusen demografskom slikom stanovnistva po nacionalnoj strukturi a i vecom izgradnjom stambenih jedinica (naseljavanjem) , dalo bi se zakljuciti da su Hrvati veliki seratori s obzirom na kolicinu fekalija koje su se nasle na cestama usljed velikih poplava .To ne opravdava da i ostali neHrvati nisu srali ali koliko su ovi pokenjali dalo bi se utvrditi koliko fekalija ide po glavi jednog stanovnika .
    Eto, gradonacelnik (faraon) je dao lakonsko "objasnjenje" o rominjanju kise a nije objasnio puku koliko ko sere ,danas, u Mostaru.

    10-17-2015 15:16 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poprièaj s rajom u Mo, STECAK. Nije bajna situacija što se tièe zaèepljenosti i nereda ni u jednom dijelu grada.




    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-17-2015 21:27 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Stari Grad:

      Poprièaj s rajom u Mo, STECAK. Nije bajna situacija što se tièe zaèepljenosti i nereda ni u jednom dijelu grada.




      -


    Ne ,nisi razumio !
    Zar njihove fekalije vise ne zaudaraju ,zar vise ne smrde ,zar se "tamo" sve legalno gradilo a kod "nas" ilegalno.Pa pogledaj Mazojice ,i povise Mali Kuk, iznad magistrale.Ja samo cekam dan kad ce Neretva promjenuti svoj tok.Kad se to sve "spusti"zdZombosa pa bas u korito Neretve a Neretva pocme teci preko Bijelih rivina.Posljedice su evo vec odavno poznate ,uzroci takodjer a preventiva .Zakurlalo se sa cijevima i odvodima zahvaljujuci EU,kreditu, neka valja, a ko ce te kredite vratiti-narod ,i privreda a bas me interesuje od koje privrede i rada il' nesto trece...

    10-17-2015 22:32 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Valjda je bio i neki saudijski kredit aktuelan, pa se bila nakva burufa digla prije koju godinu o tom kako je došlo vrijeme da se plaæa nazad a nema se odakle...

    ... naravno, ona ondašnja država je bila zaostala i mahnita, pa nije imala svoju industriju, itd...

    ... sad smo u puno boljem stanju... tj.. s... nju..



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-18-2015 01:02 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kad se sve pipe zacepe a niko nece
    niti da "mrdne guzicom" onda slijedi jedna neminovnost a to je da se
    pocinjemo dusiti u vlastitim govnima .Figurativno ,naravno, i u svakom obliku.
    A neko bi rekao ,"sto ste trazili to ste i dobili" ,ili"kakav narod takva i vlast " ili jos tih "ili"
    ima mali milion samo na kraju ostaje gorko saznanje da je Mostar (danas/nji) samo paravan za
    seljanluk zivljenja u gradu i ostvarenja sna da se prohoda po (gradskom) asfaltu.
    Doduse grad ne cine zgrade ,kuce itd, grad cine ljudi ,njegovi gradjani a danas je takvih ,(s moje tacke gledista) vrlo mali broj u Mostaru.Nazalost ,i ko zna kad ce taj odnos da prevlada u korist urbanog a ne ruralnog koji je evo do danas u korijenu svakog dijela Mostara od Rudnika do Tekije .

    10-18-2015 14:03 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kad ce taj odnos u korist urbanog da prevlada je veliko pitanje i netva ce dosta govana odnjeti dok se to desi ,po meni nikad mozda ni tad ili da budem realan u prosjeni a to je za jedno pedesetak godina ,jer toliko najmanje treba da se od seljaka napravi gradjanima

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-18-2015 20:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hoces reci -"put prilagodjavanja" s kamena na asfalt.
    Ovi danasnji promjenise selo za grad al' selo osta u srcu i dusi(i neka je ) al nikako
    nece da se prilagode na kulturu zivljenja u gradu.
    Moj licni primjer je kad sam vidio nanu,baku ,nenu (stariju zenu) kako na cetvrtom spratu na balkonu guli krompiru i onako ,preko ograde , kako je guli tako kora od krompire leti i pada na ivicnjak i travu oko solitera.
    Dakle to je starija zena(nana,baka,nene) znaci sinovi (kceri) su nekih 30-40 godina starosti i vjerovatno imaju djecu koja ce ,naravno ,upamtit kako to odrasli rade .Znaci tek njihova djeca ce moci da budu urbani ,pa "Vjetre" nece ti ga to biti za nekih 50/tak godina vec daleko dulje i duze -ukoliko ponovno ne dodje do kakvih nacionalnih budjena na ovim terenima .
    Juzni logor , Sjeverni logor , Matije Gupca ,od Balinovca preko Pjeska do Medicinske , pa Bulevar ispod Huma ma zakurlalo se svojski a kisa .valjda ce je'nog dana ocepit i Mostar postat cistiji i ljepsi grad .

    10-18-2015 23:16 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..gledo sam ja i u svoj vakat kako lete kese sa solitera i sa prozora i balkona obliznjih zgrada kad bi igrali lopte ispred solitera jer sam odrasto u toj vali , lagali bi se kad bi mislili da je u taj vakat med i mlijeko teko nashim mostarskim afaltom
    ..jednom rjecju moze se od seljaka napraviti gradjanin ali selo iz njega nemozes nikada istjerat ..taj proces je jako tezak i za to treba tih pedesetak godina asimiliacije u gradjansko drustvo..da ne bi rata imali smo shanse da budemo nesto do danas ,desi se jebeni rat i vrati nas sto godina nazad

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane vjetar dana 10-18-2015 u 23:49.

    10-18-2015 23:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kasnite malo obojica... stvari kreæu lagano nabolje...

      http://www.moforaja.com/thread.php?sid=&postid=2067906#post2067906


    pasha planira izgradnju ski-centra na i oko bijelih voda... Viribus ga podržava... kad se pametne glave slože... 19.gif



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-19-2015 00:30 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve je to fino zamisljeno samo ko ce to sve izfinansirati.(M.Surla)
    A fekalije i govna po Mostaru neka ostanu -finobogami.

    10-19-2015 00:50 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Teorija je da æe se snijeg i tekuæine u dosad nepoznatim oblicima vode ( ™provrel ) srondati u grad u periodima... naravno, direktno sa novoizgraðenih skijaških centara... 02.gif

    ... i tako æe val novopeèenog, nedosanjanog graðanluka biti vraæen iz nepovrata...

    ... i doživiti jednu neoèekivanu renesansu, nakon što smo ga svi zajednièkim snagama sorili tokom ratnih zbivanja ( ™pasha) ...



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-19-2015 u 14:58.

    10-19-2015 01:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vezano za vjetrovu i STECKOVU diskusiju:

      http://starmo.ba/bosnaihercegovina/item/46626-gojer-gradove-su-ruralizirali-unistili-kulturu-zivljenja.html






    "Sarajevo -- Posredstvom politièkih struktura, u Bosni i Hercegovini uništena je zajednièka kultura na èijim temeljima je izgraðen etnonacionalizam, istaknuto je danas na redovnoj sesiji Asocijacije nezavisnih intelektualaca Krug 99 gdje je govoreno o temi "Primitivizam protiv kulture".



    Primitivnu osobu ne odreðuje geografska odrednica, on nije odreðen socijalnom strukturom, stepenom obrazovanosti ili novcem veæ mentalitetom i oblikom ponašanja. Govoreæi o tome, reditelj i književni radnik Gradimir Gojer kazao je kako je tema primitivizma u BiH i njene nadmoæi nad kulturom, vrlo delikatna u BiH.

    "Ruralizacijom bh. gradova uništena je infrastruktura kulturnog života u BiH, u oba entiteta podjednako. Druga stvar, ako je to taèno, a jeste, politièka klasa stvorena na pljaèki zagovara zabavljaèku kulturu duboko podijeljenih torova sa podrazumijevanjem negiranja drugaèijeg mišljenja", kazao je Gojer, prenosi "TRT Bosanski", pozivajuæi se na "Anadoliju".

    Jedan od takvih primjera, kako je istakao, jeste èinjenica kako su nekadašnji domovi kultura danas pretvoreni u restorane.

    "Recimo, jedan od najatraktivnijih objekata u Sarajevu iznad grada je "Park prinèeva", on je nastao na zemlji gdje je nekada bio dom kulture. Može li bolja ilustracija?", upitao je Gojer.

    Nekada je, prema njegovim rijeèima, na repertoaru Narodnog pozorišta u Sarajevu bilo po 14 premijera dok se danas u kulturi "slavi" ukoliko se uprilièe dvije premijere. Sve to, kako navodi Gojer, pokazuje kako je u kulturološkoj sferi u BiH došlo do tabloitizacije te komercijalizacije.

    "Knjiga i izadavaštvo nikada nisu bili u težoj poziciji od poèetaka pismenosti na ovim prostorima. U kulturu je trenutno na sceni nekompetencija ministara. Posljedica toga je izmeðu ostalog i èinjenica, da je prije 50 godina izraðen posljednji teatarski objekat u BiH. Zadnjih 50 godina nije cigla postavljena kada je u pitanju kulturni prostor. Valjda su to dovoljne èinjenice da živimo u zemlji gdje etnonacionalistièke palanke uništavaju i zatiru korijene zajednièke bh. kulture praveæi kulturu torova, odnosno etnonacionalnih primitivizama - a ne kultura", kazao je Gojer.

    Govoreæi o medijskom prostoru, Gojer dodaje kako "poplave rijalitija" i sliènih programa pobuðuju najniže strasti primitivizma.

    "Pojava takvih programa podgrijava najniže strasti primitivizma, ali i nacionalizma, jer je primitivizam predgraðe ili humus nacionalizma i šovinizma", poruèio je Gojer."

    (StarMo)

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-19-2015 11:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Koja je terapija?

    10-19-2015 11:45 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..terapija je potrebno vrijeme da od seljaka napravis gradjanina..teba cekati jer to je proces koji se ne desaje preko noci i ne postaje se gradjaninom kupovinom stana u centru grada

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 10-19-2015 u 11:54.

    10-19-2015 11:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Koja je terapija?


    Diktatura proletarijata... ups... kod nas je nestao i proletarijat...



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-19-2015 12:36 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Koja je terapija?


    Lijek, tj terapija za ove bole ne postoji...
    Samospoznaja mozda, ali ona mi se cini tako daleko, nema ko da spozna, svi vec sve znaju...
    Namazite prknad vazelinom ili se spremite da trcite ko nikad u zivotu.

    10-19-2015 15:45 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    Stranica (18): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com