Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Kako zaraditi 5.000 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Kako zaraditi 5.000€ za tri mjeseca? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo nešto za mlaðu raju...

"Za branje jagoda u Finskoj prijavila sam se nekoliko mjeseci prije sezone kako bih imala vremena da dobijem boravišnu dozvolu. Javila sam se preko oglasa koji su dali vlasnici jedne plantaže. Za svaki ubran kilogram dobijala sam nešto manje od tri evra, pa sam za tri mjeseca kuæi otišla sa oko 5.000 evra", kaže Marija Katiæ (30).

10.gif

Poslovi u SAD:

Spremaèica u hotelu 7 dolara na sat

Konobar 8 dolara na sat

Èuvar na plaži 9 dolara na sat

Pomoænik u kuhinji 7 dolara na sat

Selidbe 13 dolara na sat

Èuvanje djece do 150 dolara

Poslovi u EU:

Branje jagoda u Finskoj 2,8 evra po kilogramu

Branje malina u Finskoj 4 evra po kilogramu

Konobari u Crnoj Gori 500 evra mjeseèno

Kuvari u Crnoj Gori oko 800 evra mjeseèno

Èuvanje djece Austrija, Njemaèka do 200 evra nedeljno

    http://www.6yka.com/novost/57394/kako-zaraditi-5.000-za-tri-mjeseca

___________________________________________________________________

    06-02-2014 21:38 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ne kaze Marija gdje je spavala 3 mjeseca i kako je placala te troskove?

    Meni se cini da je Marija nasla kakvog finca i da su zajedno "brali" jagode 3 mjeseca 02.gif

    06-02-2014 21:43 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pred Poèiteljom za tri eura možeš kupit kesu jagoda i da ih jedeš putem do Sarajeva

    ___________________________________________________________________

      06-02-2014 21:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      REALISTA REALISTA is a Male
      samo sto nisam


      Poruka: 1375
      Location: Bosna i Hercegovina

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zavisi kolika je kesa.....6km...skupo je to za bosansko-hercegovacki dzep....preskupo 21.gif

      06-02-2014 21:58 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..laze Marija kolko je teska ,pa tri eura se prodaje kilo jagoda u prodavnici

      ..,ako je radila onda je to bio rad na crno sto je po zakonu svake evropske zemlje kaznjivo .ako je bilo legalno onda je morala platiti i porez drzavi ..sto rece Realista gdje spavala


      ..sto je fata govorila Muji ,Mujo ti radio u Hagen Hagen pa folcvagen a ja pic pic pa Princ



      ..ja bi sutra iz Danske isho da berem jagode za tri eura po kili 18.gif kad bi se toliko placalo

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-02-2014 u 22:07.

      06-02-2014 22:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        pred Poèiteljom za tri eura možeš kupit kesu jagoda i da ih jedeš putem do Sarajeva


      za tri eura možeš kupiti 2 kila jagoda.

      06-02-2014 22:23 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      marku i po ona plastièna posudica, sad ne znam koliko je to u kilogramima, ali 1,50 KM

      u prodavnici jeste mnogo skuplje

      ___________________________________________________________________

        06-02-2014 22:38 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U Danskoj kg jagoda kosta oko 2 eura,a gdje se beru trebaju biti jeftinije da bi trgovci imali zaradu.Od plate treba platiti mozda i put,ne znam kako to ide,plus neki smjestaj i hranu.
        Taj posao nije bas ni lagan.Imam prijatelja cija su djeca to radila za vrijeme raspusta i cijeli dan si saget.Njima se isplatilo koliko god da zarade jer je to blizu njih i zive kod kuce.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        06-03-2014 14:33 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ako se jagode prodaju za 2 eura porodavnica uzima od 18 do 23 posto marze to jeste svoje zarade ,na tu cjenu je josh uracunat i porez od 25 % ..znaci nabavna cjena je 1.5 euro ..od toga mora platiti prozivodjac radnike za berbu jagoda ..Berberu ta cjena berbe jagoda ne izadje vishe od 5 kruna po kilu jer mu nemoze vishe ni platiti jer i prozivodjac mora imzati svoju zaradu ..djeca koja zive u Danskoj do 18 godina su oslobodjena poreza ,kako je to regulsano ako radna snaga dolazi iz EU

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-03-2014 15:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5248
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          evo nešto za mlaðu raju...

          "Za branje jagoda u Finskoj prijavila sam se nekoliko mjeseci prije sezone kako bih imala vremena da dobijem boravišnu dozvolu. Javila sam se preko oglasa koji su dali vlasnici jedne plantaže. Za svaki ubran kilogram dobijala sam nešto manje od tri evra, pa sam za tri mjeseca kuæi otišla sa oko 5.000 evra", kaže Marija Katiæ (30).

          10.gif

          Poslovi u SAD:

          Spremaèica u hotelu 7 dolara na sat

          Konobar 8 dolara na sat

          Èuvar na plaži 9 dolara na sat

          Pomoænik u kuhinji 7 dolara na sat

          Selidbe 13 dolara na sat

          Èuvanje djece do 150 dolara

          Poslovi u EU:

          Branje jagoda u Finskoj 2,8 evra po kilogramu

          Branje malina u Finskoj 4 evra po kilogramu

          Konobari u Crnoj Gori 500 evra mjeseèno

          Kuvari u Crnoj Gori oko 800 evra mjeseèno

          Èuvanje djece Austrija, Njemaèka do 200 evra nedeljno

            http://www.6yka.com/novost/57394/kako-zaraditi-5.000-za-tri-mjeseca
        Jedino ako je brala divlje jagode. 01.gif

        06-03-2014 18:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Minimalac u USA je 7.25 , spremanje soba u hotelima je 16 soba i ima da
        joj slijepo crijevo pukne prvi dan , zuc proradi drugi, a kamenac u bubregu treci dan.
        Inace sobarice imaju nekih 12 $ po satu(prosjecno) a nije to samo spremit sobu , ima tu i WC
        ma znam pricala mi je'na sto je to radila.

        Biti cuvar plaze -valjda se misli na onoga "spasioca" mora da ima polozen kurs za spasavanje utopljenika , pa onda da je psiho/fizicki sposoban a i vrse se testiranja plivanja i izdrzljivosti.Inace moze se raditi i
        na bazenima .Mislim da je zarada visa .
        Moze se zaraditi ako se prislepas kakvom rodjaku koji ce te gotiviti,spavanje i hrana.
        Ma bolje struca u hladu vec tri na suncu-brato vjeruj mi 13.gif

        06-04-2014 01:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        A gdje su putni troskovi,sve nek ima kod nekog hranu i smjestaj,valja mu za kartu raditi,elem vazda na glavi.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        06-04-2014 09:21 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        djevojcica brala jagode
        nesto je ubode
        mislila je da je trava

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-04-2014 21:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5248
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kitica od mrava ?? 02.gif

        06-04-2014 21:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa dobro je li ovo istina za Finsku da pakujemo kofere pa da idemo zgrtati EURE/NEURE?

        Po ovom postavljenom oglasu ja pretpostavljam da je tu uracunat i smjestaj i hrana...kod neke finkinje 27.gif

        P.S. Kad polazi autobus/avion za Finsku? 27.gif

        06-04-2014 22:03 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ima jedan problem, lagano završava sezona jagoda

        ___________________________________________________________________

          06-04-2014 23:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9495
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ovo dugo traje ima li stogod sedmicno ili tri dana 5000€

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          06-05-2014 22:05 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com