Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » krava » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

krava Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisam zelio na temi "starost covjecanstva" ..... pa reko otvoricu novu temu

vidim powler ismijava teoriju da su domace zivotinje poklon covjecanstu.
ocigleno da prowler ima drugaciju teoriju i jos kaze da je pito ali nije dobio odgovore.

dakle pitanje za prowlera: hajde nam ti objasni kako je nastala krava?

pa cemo razgovarati, pa da vidimo ko ima vise argumenata.

e hajde ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-04-2014 21:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrlo bitno je da definišeš to "nastala",
nastala je u lancu evolucije, kao i sve životinje i biljke...

a pravi odgovor je da je nastala umjetnom selekcijom, dakle ne prirodnom, nego ljudi su vršili selekciju, odgajali ona goveda sa veæim vimenom i veæom mišiænom masom, a one slabije jedinke odmah klali, bez njihovog daljeg razmnožavanja

___________________________________________________________________

    06-04-2014 21:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eh drago mi je da si otvorio ovo. Neche biti samo o kravama nego I o ostalim domachim zivotinjama. Zelish li raspravljati o tome kako je nastala krava evoluciski ili o tvrdnjama da je krava data ljudima od boga da je koriste ? Pod koriste mislim na ... davanje mlijeka , koze , podmlatka da ne kazem mesa.

    06-04-2014 21:50 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E hebi ga Green ... mogao si to malo opshirnije ... 10.gif

    06-04-2014 21:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zelim da mi ti kazes tvoje misljenje o nastanku krave. zelim da se samo fokusiram na kravu jer je banalan primjer.

    pa cemo razgovarati ...

    evo green je dao svoje misljenje, cijenim. drago mi je das ce i on biti ukljucen u razgovor.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-04-2014 21:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    green ako sam te dobro skonto ti kazes da su ljudi pripitomili "divlje" krave te umjetnom selekcijom vremenom kreirali nove vrste. je li tako? pojasni malo ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-04-2014 21:54 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    stvarno se nadam da cemo konstruktivno razgovarati na ovoj temi.

    jos uvijek cekam da mi prowler napise njegovo misljenje, ako moze malo vise elaboriraj ... malo cise detalja .... green takodje

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-04-2014 21:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nadam se da chu doprinjeti neshto konkretno raspravi. Samo jedna sa strane opaska. Moze ? Gledao sam jednog ovde sveshtenika kako opisuje blazenstva zemlje koje je stvorio bog. Neshto sichno shto se moze nachi na youtubu o banani. Samo slusham I mislim .... o boze ako te ima pogodi ga munjom da vishe ne bulazni. Nastavak slijedi. Pozdrav 01.gif

    06-04-2014 22:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ok, a sada cemo se fokusirati na kravu. vazno je da se drzimo teme. ovo bi mogla biti jedna duga i produktivna rasprava.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-04-2014 22:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nove pasmine, a ne vrste... vrstu je svorio Bog, ili neki splet okolnosti, Priroda, Vrhovni Um

    pasmina je ono... ilustracije radi: vrsta je GOLF, a pasmina je golf kec, dvica, trica itd 01.gif

    studirao sam veterinu, tako da o ovim klasifikacijama i uopšte o genetici, porijeklu vrsta itd mogu danima se "svaðat" na tu temu

    ___________________________________________________________________

      06-04-2014 22:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ok, posteno. nije nova vrsta nego nova, napredna krava. posteno. uklapa se u teoriju evolucije.
      super je sto si studiro veterinu, valjace nam za ovaj razgovor.

      jos uvijek ocekujem malo vise detalja.

      ne trazim ja neku strasnu studiju, citate, dokaze i slicno. trazim vase misljenje.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      06-04-2014 22:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pretpostavljam da hoæeš da kažeš da je Bog na Zemlju "spustio" kravu, kako bi ljudima dao sir, mlijeko i meso...

      eh, vidiš... èinjenica je da je krava veæ eonima bila na Zemlji i prije èovjeka, isto tako i pèela milionima godina bila tu prije ljudi...

      sad je ta zamisao dvosmislena, da li je Bog stvorio kravu i mislion godina krava èekala da se rodi èovjek

      to mi izgleda besmisleno i èista bajka.

      uzmi femur krave i femur èovjeka, naæi æeš iste, ali BUKVALNO iste fosse, zavoje, ispupèenja, udubljenja

      što upuæuje da je krava samo daleki daleki roðak nama ljudima. a ne da je krava "poklon" nama ljudima

      ___________________________________________________________________

        06-04-2014 22:15 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nemoj pretpostavljati ..... ja nisam jos nista reko.
        volio bi da shvatim tvoje i prowlerovo misljenje o ovome.

        dakle krava je vec bila na zemlji prije nastanka covjeka, posteno.
        ali svakako ta tadasnja krava nije davala 20-30 litara mlijeka dnevno, cak i kada nije trudna. slazemo li se?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-04-2014 22:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tako je, to je bila primitivna krava. majmun biljojed sišao sa drveta, do tada se hranio voæem, lišæem...

        skontao da može siæ sa drveta, ispravit se na dvije noge i krenut jest meso.

        dobra ti je ova nit... kod krave se poveæavalo vime, selektivnim vještaèkim uzgojem kroz vijekove

        a kod majmuna se milenijima poveæavala kubikaža lubanje, prema još neoborenoj teoriji: poèeo jest meso i ostale bjelanèevine i glava mu se poveæala za tri puta.

        sad dolazimo do onoga: izgleda da ipak kvantitet raða kvalitet, pa je tri puta veæi mozak od majmuna na èetiri noge napravio praèovjeka na dvije noge, iskljèivo jer je poèeo sve više i više jesti meso i druge izvore bjelanèevina.

        ali u suštini je èovjek stvoren kao biljojed, ima pokretnu vilicu koju po pravilu imaju samo biljojedi, mesojedi nemaju pokretnu vilicu u svim smijerovima. takoðe èovjek nema oènjake zube.

        ali to HAKIRANJE prirode, da se biljojed nabuba mesa je doprinjelo da se glava, mozak poveæa... tako kažu, a još niko nauèno pobio to nije

        ___________________________________________________________________

          06-04-2014 22:40 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          *ja bi da se samo drzimo teme ako je moguce, da se ne bi razvodnjavalo

          dozvoli mi da rezimiram tvoje misljenje. ti tvrdis da su ljudi pripitomili divlju kravu, i napravili od nje danasnju kravu koja daje 30 litara mlijeka dnevno, cak i kad nije trudna. ljudi su pravili vjestacku selekciju u smislu da su odbacivali nekvalitetne krave, a parili kvalitetne i na taj nacin napravili bolju kravu. zbog te selekcije, krave su vremenom davale vise i vise mlijeka .... da bi na karju nakon dugog niza godina dobili danasnju kravu.

          ispravi me ako grijesim.
          treba li jos nesto da dodamo, oduzmemo, promijenimo pa da bi definisali tvoje misljenje?

          zelim da imam tvoje misljenj na jednom mjestu, a ne prosarano po temama.

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-04-2014 22:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          koliko dugo je trajo proces, sta ti mislis? ne trebaju mi dokazi, samo tvoje misljenje.

          dakle od prvog dana kad su ljudi poceli da pripitomljavaju kravu - koliko je vremena proslo do dana kad je krava pocela davati rezultate.

          ne treba mi tacan podatak, samo onako u globalu ... da li pricamo i nekoliko godina, par s stotina godina, par hiljada godina, stotine hiljada, milioni .... ?

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-04-2014 22:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          da. primitivnog papkara koji je davao možda litar mlijeka je iskljuèivo ljudski um selektirao i poveæao mu tu cisternu, i danas imamo visokomlijeène pasmine koje daju dnevno mlijeka, kao ta prva krava mjeseèno

          (

            http://www.youtube.com/watch?v=HIBs8oEVWmo&feature=youtu.be&t=10m35s
          )

          vrlo bitan video, za onu prvu misao... ali o nastanku modernog èovjeka

          ___________________________________________________________________

            06-04-2014 22:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tana:

              koliko dugo je trajo proces, sta ti mislis? ne trebaju mi dokazi, samo tvoje misljenje.


            pa recimo dvije hiljade godina. još bolje se to vidi kroz uzgoj rasa kerova, pasa.
            ali je princip isti kao i sa kravama

            ___________________________________________________________________

              06-04-2014 22:58 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              pravimostarac
              SexNepoznat

              Poruka: 3132
              Location: Zaluto

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od green:

                da. primitivnog papkara koji je davao možda litar mlijeka je iskljuèivo ljudski um selektirao i poveæao mu tu cisternu, i danas imamo visokomlijeène pasmine koje daju dnevno mlijeka, kao ta prva krava mjeseèno

                (
                  http://www.youtube.com/watch?v=HIBs8oEVWmo&feature=youtu.be&t=10m35s
                )

                vrlo bitan video, za onu prvu misao... ali o nastanku modernog èovjeka


              Sta kaze ovaj Jovo kad se Homo Erectus uspravio
              Pa i pingvini su uspravni na zadnjim nogama nemogu biti uspravniji sam Bog zna koliko , isto ko i nojevi,
              i sta usprvljanje dokazuje NISTA, Pucanj u prazno

              Haj necu vam kvariti divan 25.gif

              ___________________________________________________________________
              Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

              06-04-2014 23:04 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
              prowler2 prowler2 is a Male
              moforaja


              Poruka: 5249
              Location: usa

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tana:

                koliko dugo je trajo proces, sta ti mislis? ne trebaju mi dokazi, samo tvoje misljenje.

                dakle od prvog dana kad su ljudi poceli da pripitomljavaju kravu - koliko je vremena proslo do dana kad je krava pocela davati rezultate.

                ne treba mi tacan podatak, samo onako u globalu ... da li pricamo i nekoliko godina, par s stotina godina, par hiljada godina, stotine hiljada, milioni .... ?
              Verovatno neoliko hiljada godina. To se spominje u raznim ispitivanjima , ali se govori ... medju vechinom istrazitelja da su prve krave ... ovakve kao shto ih mi znamo , ne govorim o hibridima koji su se pojavili zadnjih 100 godina , nego o malo starijim, pojavile ... ne pojavile , nego uzgojene na sadashnjem prostoru Irana . Pa sad ti to malo prokontaj. Kako gdje od kuda ?

              06-05-2014 19:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
              Stranica (13): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com