Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » krava » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    a to "izuèiš" bi znaèilo - prikloni se dogmi, utopi se u masu...
    e ja tako neæu... pri ovoj svijesti i ovoj pameti 21.gif
    ko zna šta donosi sutra... kad èovjek ostari, mnogo toga se okrene naglavaèke




..niko te nepita hocesh li ili necesh ..vec ovde se iznose dokazi o postojanju Boga .

..ima josh droga osim religije 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-06-2014 20:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    06-06-2014 21:37 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      a to "izuèiš" bi znaèilo - prikloni se dogmi, utopi se u masu...
      e ja tako neæu... pri ovoj svijesti i ovoj pameti 21.gif
      ko zna šta donosi sutra... kad èovjek ostari, mnogo toga se okrene naglavaèke


    ne znaci prikloni se dogmi,

    to samo znaci nemoj sam sebi zatvarti oci. ostavi malo prostora i za neke druge opcije.
    ljudi se mijenjaju ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-06-2014 22:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nego niko ama bas niko meni ne odgvori ......

    ja reko nema logike da je krava nastala onako kako to nauka objasnjava.

    i niko od vas mi nije uspio parirati na ono moje. ponovicu:

    to nema apsolutno nikakve logike, evo zasto:

      dakle po vama je doso pajdo i reko svome sinu: sine evo ti krava od koje trenutno nemamo nikakve fajde, ali njeni potomci ce za par hiljada godina poceti proizvoditi puno mlijeka. tvoj zadatak je da se brines o njoj, hranis je, cistis ispod nje, paris je .... i na kraju da ovo znanje preneses na svog sina. tako ce za par hiljada godina covjecanstvo imati puno koristi od tih krava koje cemo pripitomiti.


    nikakve logike.

    ima li iko da mi da protu-odgvor na ovo? ima li vas?

    jedina sansa vam je abraxas da barem nesto kaze, da pokusa .... vi ste momci zakazali 19.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-06-2014 22:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Bridge Keeper
    SexNepoznat

    Poruka: 360

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      nego niko ama bas niko meni ne odgvori ......

      ja reko nema logike da je krava nastala onako kako to nauka objasnjava.

      i niko od vas mi nije uspio parirati na ono moje. ponovicu:

      to nema apsolutno nikakve logike, evo zasto:

        dakle po vama je doso pajdo i reko svome sinu: sine evo ti krava od koje trenutno nemamo nikakve fajde, ali njeni potomci ce za par hiljada godina poceti proizvoditi puno mlijeka. tvoj zadatak je da se brines o njoj, hranis je, cistis ispod nje, paris je .... i na kraju da ovo znanje preneses na svog sina. tako ce za par hiljada godina covjecanstvo imati puno koristi od tih krava koje cemo pripitomiti.


      nikakve logike.

      ima li iko da mi da protu-odgvor na ovo? ima li vas?

      jedina sansa vam je abraxas da barem nesto kaze, da pokusa .... vi ste momci zakazali 19.gif


    Naravno da nema nikakave logike jer je ovo boldirano tvoja fantazija, neutemeljena i bez ijedne reference koja bi ju iole ucinila 'naucnim objasnjenjem', kako tvrdis.

    Prilazem jedan kratak, ali informativan journal article, na prilicno prostom engleskom, mislim da ces svariti. Pa da nastavimo debatu. Za eventualne povrede osjecanja ne odgovaram. Odbaniraj svemirca, trebace vam. Challenge accepted.

      http://tuvalu.santafe.edu/events/workshops/images/c/c9/Diamond_Nature_02.pdf

    06-07-2014 01:51 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana, nemoj spinovati 13.gif

    Nije da nema trenutno nikakve fajde, nego svake godine ima sve veæe i veæe fajde od te krave, odnosno njenih potomaka...

    kao što reèe Bridge Keeper, to ti nije nikakav dokaz. pa isto da kažeš: sunce sija, trava raste, eto dokaza o božijoj milosti.

    ___________________________________________________________________

      06-07-2014 09:13 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        nego niko ama bas niko meni ne odgvori ......

        ja reko nema logike da je krava nastala onako kako to nauka objasnjava.

        i niko od vas mi nije uspio parirati na ono moje. ponovicu:

        to nema apsolutno nikakve logike, evo zasto:

          dakle po vama je doso pajdo i reko svome sinu: sine evo ti krava od koje trenutno nemamo nikakve fajde, ali njeni potomci ce za par hiljada godina poceti proizvoditi puno mlijeka. tvoj zadatak je da se brines o njoj, hranis je, cistis ispod nje, paris je .... i na kraju da ovo znanje preneses na svog sina. tako ce za par hiljada godina covjecanstvo imati puno koristi od tih krava koje cemo pripitomiti.


        nikakve logike.

        ima li iko da mi da protu-odgvor na ovo? ima li vas?

        jedina sansa vam je abraxas da barem nesto kaze, da pokusa .... vi ste momci zakazali 19.gif




      (Bos primigenius namadicus) Prakrava koju je covjek domesticiro prije nekih 10.000 , opet na bliskom istoku .
      Nije bila domesticirana da bi davala mlijeko .
      Vise je bil zamisao da daje : meso , kozu , djubrivo od crijeva su pravljene kabanice ,
      ili ona 'kozica' na Salami .
      Mjehur je bio idealan za vodu.

      Od kostiju su pravili :
      Alate, Oruzje, razne drzace, Dugmad, Nakit, Muzicke instrumente ili igracke.

      Tetive su sluzile za pravljene lukova , ili su sluzile kao konci

      Od rogova su naprimjer pravili :
      Trofeje ,Nakit , razne posude , case , bokale.

      Ona im je najvise trebala za rad , npr. za oranje ili vucu teskih tereta.
      One su kroz istoriju obozavane , tako su igrali centralnu ulogu
      u Minoiskoj kulturi , starom Egiptu , Rimskom carstvu , i danas je na Mallorci
      Bik njihov zastitni znak .
      da ne pricamo o Indiji , gdje je ona i danas Sveta zivotinja.

      Znaci domesticarana je ne kao 'liferant' mlijeka , nego kao zivotinja za rad
      i jos je uvjek u nekim djelovima svijeta nezamjenjljiva.
      Ova danasnja krava je nastala ukrstanjem raznih rasa ,
      jedne su davale vise mlijeka , druge vise mesa.
      Interesantno je da danas ima vise od 500 rasa , Koje je najvecim dijelom covjek
      napravio ukrstanjem .
      I jos jedna sitnica , danasnje krave daju 2,8 puta vise mlijeka , nego krave sa
      pocetka 20-tog vijeka.
      Znaci ipak je ukrstanje u pitanju .

      90% Kineza ne podnosi mlijeko i mlijecne Produkte .
      Zgrazavaju se kad vide da Evropljani jedu Sir , jos pogotovo onu Gorgonzolu.
      A imaju dokazi da su se prve krave domesticirale bas u Aziji i na bliskom istoku.
      Tako da je i to dokaz da krava nije zamisljena za mlijeko , nego kao radna zivotinja.

      Osim Toga , Arapi koriste mlijeko od Kamile ,
      Mongolci od Kobile ... a imamo i mi i Ovce i Koze npr.

      E sad die ono glavno 02.gif
      Znam ja de neki ne vole teoriju evolucije ,
      ali moram ovo napisat .
      Japanski naucnici sa - Tokyo Institute of Technology - su dokazali da su
      Kitovi, Nilski konji i Goveda imali zajednickog pretka koji je zivio
      prije 60 miliona godina .Zivio je na zemlji (ne u vodi)
      i da je Govedo genetski blize Kitu , nego konju ili ovci 11.gif

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      06-07-2014 13:36 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Ferrari:

            citat od tana:

          nego niko ama bas niko meni ne odgvori ......

          ja reko nema logike da je krava nastala onako kako to nauka objasnjava.

          i niko od vas mi nije uspio parirati na ono moje. ponovicu:

          to nema apsolutno nikakve logike, evo zasto:

            dakle po vama je doso pajdo i reko svome sinu: sine evo ti krava od koje trenutno nemamo nikakve fajde, ali njeni potomci ce za par hiljada godina poceti proizvoditi puno mlijeka. tvoj zadatak je da se brines o njoj, hranis je, cistis ispod nje, paris je .... i na kraju da ovo znanje preneses na svog sina. tako ce za par hiljada godina covjecanstvo imati puno koristi od tih krava koje cemo pripitomiti.


          nikakve logike.

          ima li iko da mi da protu-odgvor na ovo? ima li vas?

          jedina sansa vam je abraxas da barem nesto kaze, da pokusa .... vi ste momci zakazali 19.gif




        Japanski naucnici sa - Tokyo Institute of Technology - su dokazali da su
        Kitovi, Nilski konji i Goveda imali zajednickog pretka koji je zivio
        prije 60 miliona godina .Zivio je na zemlji (ne u vodi)
        i da je Govedo genetski blize Kitu , nego konju ili ovci 11.gif



      Ako moze neki cvrst dokaz, u cvsrte dokaze ne spadaju
      formule,
      niti kovanice poput " seems to be", " appears to be" " some how"

      nadalje sama logika kaze da bi se doslo do kitova onda je taj predak koji je zivio na zemlji trebao da izgubi noge, pa onda da izraste peraja, ali nije uspio adaptirati pluca da zivi pod vodom

      kad stojis previse blizu drvetu onda nevidis sumu
      ali vjerovatno ima i formula i za izracunavanje da iza stabla ima suma

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      06-07-2014 22:06 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nerijesiv problem za evoluciju je feedback, koji moze biti pozitivan ili negtivan

      Sta to znaci

      ako uzmes zabu ili ovcu i bacas je sa vrha nebodera svaki put ce se razbiti kao jaje
      ako to radis generacijama isti rezultat
      no feedback i subsekventno tome nikada krila nece narasti ni za 70 milijardi godina


      Ako isti zabu ili ovcu pod pretpostavkom bacas sa nebodera mozda , mozda ce krila narasti jer postoji povratna informacija
      krila mogu nastati kao rezultat ekspresije gena, tj. ako se gen "upali" ( kao u slucaju Darwinovih stiglica pod uticajim vanjskih uslova dolazi do ekspresije gena )

      Tu terija evolucije pocinje tonuti u dublje problem
      od kuda gen za krila ili kljunove u celiji, kako je celija znala ili kompletan organizam da mu treba duzi kljun, duzi vrat, krila i slicno. Dakle neko ili nesto je vec opreimilo tu celiju sa genom za duzi kljun u slucaju da zatreba

      ili je opet taj gen nastao iz nicega, kao sto je zivot nastao iz nicega, Big Bang iz nicega,
      evo formula 0+0+0=0

      i opet da kazem sve moguce arheoloske iskopine " covjeka" a i pra zivotinja osim mozda dinosaurusa
      mogu stati u malo veci kovceg sto nimalo ne sprecava naucnike da imaju bujnu mastu, izmisljaju nove formule, prave kvazi analize,


      ima nas koji neprihavcamo nebuloze o evoluciji bez cvrstih dokaza

      usput sta bi znali iko sa onim pingvinom sto je uspravan na dvije noge
      da li ceka da mu porastu krila pa da bude prava ptica, ili da mu porastu ruke , do sada su mu trebale izrasti duze noge da se prilagodi zivotu na kopnu
      ili je brod evolucije nasukan

      a tek zirafa, no o tom u nastavku

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      06-07-2014 22:40 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a koji su to èvrsti dokazi u bilo kojoj religiji? tebi svaka reèenica poèinje "èvrsti dokazi"

      hajde daj mi dokaze da je Muhamed izletio kroz prozor i letio po brdima oko Mekke, zatim odletio na sedmo nebo i tamo mu otkinut dio srca, malo prošetao po nebesima, te se opet prizemljio i ušao kroz prozor? 21.gif

      daj nam èvrste dokaze, da je to sve bilo...

      samo nemoj reæi da je to metafora i pjesnièka sloboda 01.gif

      ___________________________________________________________________

        06-07-2014 23:22 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ako cemo pricati o cvrstim dokazima danas postoje i dokazi da covjek nije nikako bio na mjesecu

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-08-2014 00:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          a koji su to èvrsti dokazi u bilo kojoj religiji? tebi svaka reèenica poèinje "èvrsti dokazi"

          hajde daj mi dokaze da je Muhamed izletio kroz prozor i letio po brdima oko Mekke, zatim odletio na sedmo nebo i tamo mu otkinut dio srca, malo prošetao po nebesima, te se opet prizemljio i ušao kroz prozor? 21.gif

          daj nam èvrste dokaze, da je to sve bilo...

          samo nemoj reæi da je to metafora i pjesnièka sloboda 01.gif



        Ja znam da se salis kad trazis od vjere dokaz ali haj for the sake of the argument

        prije svega nema nikakvih prozora niti su ikakva srca odkidana
        Taj dogadjaj je poznat kao Al isra wa Al miraj


        Zamisli da imas prijatelja kojeg poznajes najmanje 40 godina, i kojem bezgranicno vjerujes, za njega bi ono sto se kaze zivot dao
        sad taj prijatelj ti isprica neku naizgled nevjerovatnu pricu, ali je pri zdravoj svjesti i pameti hoces li mu vjerovati ili neces

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        06-08-2014 03:40 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        posl'o bi ga prijateljski kod Dzudje 01.gif

        06-08-2014 04:51 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pravimostarac:

          Taj dogadjaj je poznat kao Al isra wa Al miraj


        dogaðaj, kažeš... 01.gif
        dogaðaj je samo ono što se dogodi u materijalnom svijetu. ovo je neki san, buncanje... ili pjanska
        21.gif

        baš se sjeæam, sad veæ bivšeg reisa Ceriæa, jednom prilikom pred milion gledalaca na TV u bajramskom programu reèe:

        "Muhammed a.s. je odletio na nebo, tamo mu je odstranjen dio srca u kojem se nalazi zlo kod svakog insana, na Zemlju se vratio operisan od bilo kakvog zla."

        eh kad mi neko pita dokaze za evoluciju, pitam i ja prvo dokaze za ovaj "dogaðaj"

        ___________________________________________________________________

          06-08-2014 08:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          Bridge Keeper
          SexNepoznat

          Poruka: 360

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pravimostarac:

                citat od green:

              a koji su to èvrsti dokazi u bilo kojoj religiji? tebi svaka reèenica poèinje "èvrsti dokazi"

              hajde daj mi dokaze da je Muhamed izletio kroz prozor i letio po brdima oko Mekke, zatim odletio na sedmo nebo i tamo mu otkinut dio srca, malo prošetao po nebesima, te se opet prizemljio i ušao kroz prozor? 21.gif

              daj nam èvrste dokaze, da je to sve bilo...

              samo nemoj reæi da je to metafora i pjesnièka sloboda 01.gif



            Ja znam da se salis kad trazis od vjere dokaz

          06-08-2014 23:04 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          RE: krava Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:


            hajde nam ti objasni kako je nastala krava?



          Kao daleki potomak klokana...




          --------------------------------

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          06-09-2014 11:21 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jebote meni je najsmjesnije kad trazite dokaze od vjere.

          zadatak nauke je da dokazuje cinjenice, ili da ih pobija. cak i sama teorija evolucije nije dokazana. sama rijec to kaze: teorija.

          ali nauka se ponasa koda je to fakat, cinjenica. uce djecu u skolama bez imalo rezerve i bez imalo prostora za nesto drugo. tu nauka sama sebi skaze u usta jer se nauka bazira na cvrstim dokazima, ili bi barem trebala.

          dakle potpuno je pogresno TEORIJU koristiti kao argument za nesto. evolucija nije naucno dokazana.

          @bridge - ne trebaju meni linkovi, radije bi da si napiso onako ko sto je ferrari napiso.

          @ferrari je napravio dosad najozbiljniji pokusaj da potkrijepi teoriju, ali po menui nije ni on uspio
          ako imas jednu vrstu krave kako ces vjestackom selekcijom napraviti drugu vrstu?

          ja ne poricem da je covjek imo uticaja na formiranje krave kakva jeste, vjestackom selekcijom.
          ali da bi poceo ikakvu selekciju mora poceti od necega. mora poceti od nekoliko vrsta koje su vec domisticirane. ne mozes uzeti divlju kravu i mijesati je sa drugom divljom kravom i na kraju krava pocne da daje mlijeko i kada nije trudna. da to moze tako otisli bo farmeri u savanu i ufatili stotine nekoliko hiljada bivola, i slicnih zivotinja i uz upotrebu tehnologije za par godina bi od njih napravili krave muzare, i ti skoro besplatno. medjutim ne ide to tako.

          ferrari - nije rijec o koliko mlijeka ona daje, nego je rijec zasto ga daje ikako ako nije trudna.
          ne postoji nijedan zivotinja u prirodi koja to radi. jednostavno ne postoji.

          isto vazi i za pse, jeste, covjek je napravio mnoge pasmine pasa ukrstanjem. nema dileme.
          ali nije poceo od vuka, ko sto pokusavaju da nam serviraju. kako ces od vuka napraviti nekog cuku. koga ces ukrstavati sa kim? vuka sa drugim vukom?

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-09-2014 16:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          vuk i pas se mogu razmnožavati bez problema, imaju jednak broj hromosoma. pas je direktni potomak pripitomljenog vuka i tu nema dileme.

          domaæa krava i divlji bivoli takoðe jednak broj hromosoma

          ne nastaje nešto samo ukrštanjem... nego upravo ciljanom selekcijom, èitaj evolucijom graðe tijela

          uzmeš bivola i divlju kravu, prve godine ninašta nalik... ali iz generacije u genearaciju, mic po mic, dobiješ ovo što imamo danas. treba li spominjati da je taj period tesanja "sirove bukovine" trajao hiljadama godina. koliko je to generacija goveda... puno.

          evo jedan banalan primjer... pogledaj oca i sina na ulici, dakle samo jedna generacija razlike, sin visoèiji od oca jedno 3-4 centimetra... ili šta ja znam, šira ramena... itd.

          ili opet primjer, uzmeš 100 kuniæa, pošto se oni brzo razmnožavaju, seletiranjem je moguæe od poèetne generacije prosjeène težine 4 kg dobiti kuniæe sa prosjeènom težinom 7 kg... kako, pa jednostavno ostavljaš one iznad prosjeka da se razmnožavaju. i tako za 10 godina imaš vlastitu selekciju, uèiniosi jedan mic, pomak... bez da si ikakav ekspert u genetici.

          sve je isto i sa ljudima ili sa bilo èim živim na ovom svijetu.

          ___________________________________________________________________

            06-09-2014 18:23 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17853
            Location: na prinudnom radu :)
            pokretac teme Thread Started by tana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            znam da zu vuk i pas kompatibilni,

            medjutim da li je covjek mogo da dobije psa tako sto je ukrstio dva vuka?
            tesko tesko vrlo tesko ...

            green navodis mi pogresne primjere. takav bi primjer bio ok da je rijec kako su ljudi napravili kravu koja daje VISE mlijeka kad nije trudna

            ali pitanje je kako su uopste napravili kravu koja daje mlijeko i kad nije trudna. ne mozes to dobiti ukrstanjem jedne divlje krave sa drugom, jer nijedna od njih ne daje mlijeko kad nije trudna. kontas?

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            06-09-2014 18:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17853
            Location: na prinudnom radu :)
            pokretac teme Thread Started by tana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            tto sto ti govoris je isto da ukrstavas dvije razlicite krave i dobijes kravu koji ima krila i leti. kontas?

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            06-09-2014 18:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            Stranica (13): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com