Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Mostarske provale ,zajebancije ,liskaluci , jebade i ostale "trice" » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Mostarske provale ,zajebancije ,liskaluci , jebade i ostale "trice" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mostarske provale, zajebancije ,liskaluci i jebade i ostale "trice" od poznatih, manje poznatih i ne poznatih mostarskih zajebanata zivih,rahmetli ,pokojnih ( sa postivanjem prema onima koji nisu medju nama ) ali su ostavili traga da nema teorije da ih se covjek ponekad ne sjeti i ne nasmije njihovim "ludorijama".
Pok.Ziza na autobusnoj stanici na Aveniji stoji sa rajom a upravo autobus dodaje gas i odlazi a u istom momentu dotrcava zena (naravno sa cekerima) i onako hvatajuci,i oblimice gutajuci zrak u naletima "ibacuje " pitanje :" Jel' ovo bila trica "??? Ziza joj na to smireno i nonsalantno kaze :"Ne , nije gospodjo , nagazili ste na liniju." Ja se koturam na ovu provali ima vec nekoliko 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

10-02-2014 02:22 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by STECAK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ico Mustafa Voljevica ,je jednom prilikom pitao,
saznavsi da su Dana Kurbalija i Ante Vican ,
svojoj kcerki dali ime od pocetnih slova svojega imena(Anda )
;" a kako bi dali ime da ste "slucajno" koristili pocetna slova od svojih prezimena. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 19.gif 19.gif 21.gif

10-04-2014 22:14 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

07.gif

___________________________________________________________________

    12-20-2016 23:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ViKu...Nidze veze...Kontam kurvi ali sve u svemu losha shala. 04.gif Nedostojna liski.

    12-21-2016 00:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mozda je ovo neka kofalan novija shala ali isto tako slaba pravo.

    12-21-2016 00:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by STECAK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Ico Mustafa Voljevica ,je jednom prilikom pitao,
      saznavsi da su Dana Kurbalija i Ante Vican ,
      svojoj kcerki dali ime od pocetnih slova svojega imena(Anda )
      ;" a kako bi dali ime da ste "slucajno" koristili pocetna slova od svojih prezimena. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 19.gif 19.gif 21.gif



    Haj dobro,
    evo da ti dam 100%"hint"
    Kur-Vica ,
    ili opet nisi skont'o.
    E ako nisi , i nije neki stos,jel'da

    12-21-2016 00:55 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Skonto...pogledaj post iznad

    12-21-2016 00:58 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zaboravio CA ali isti kur.. 01.gif

    12-21-2016 00:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by STECAK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      Mozda je ovo neka kofalan novija shala ali isto tako slaba pravo.


    Nije novija kofalan sala , vec istina ..
    Rah.Ico je pravio sale i na svoj i na tudji "racun".

    12-21-2016 01:06 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ok Ok. To vjerujem ali je ta shala bila drugachije folmulirana. Najgore je prevesti shalu na neorginalan nachin. Gubi smisao.

    12-21-2016 01:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by STECAK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pok.Ziza je bio ,nekako, posljednji predratni ,koji je
    mogao iz nicega napraviti provalu.
    "Dje ste lavovi" obracaobi se onim penzionerima sto bi sjedili
    na zidicu pored "zvijezdara"
    "Ma kakvi smo ti mi lavovi";ovi bi odgovarali
    "jeste ,jeste , svaki dan vas jedan rikne ".crnjak.

    12-21-2016 02:26 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eto vidish. Jedna mala sitnica pokvari vic. Pokushaj da to isprichash sa ....svaki dan jedan rikne. Bez ono vas lol.

    12-21-2016 04:03 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by STECAK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      Eto vidish. Jedna mala sitnica pokvari vic. Pokushaj da to isprichash sa ....svaki dan jedan rikne. Bez ono vas lol.



    Il da dodam(lingva lapsus) - "svaki dan od vas jedan rikne". Sa onim od lol.Mor'o sam te ispraviti ,los bi bio recenzor .
    Mada u na u Donjoj mahali kazu
    da "rdjavom kurcu i dlake smetaju" . 35.gif 13.gif

    12-21-2016 04:17 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Shala je chudna stvar. Samo jedno slovo, jedan zastoj u govoru , ako je prichash uzivo, znachi sve. Ako ne mozesh shalu predochiti pisanom rijechi ...bolje je ostavi na miru. Shto moj pokojni stari reche...boljeg preprechivacha drevnih bosanskih shala ne moze niko ispovjediti doli Zuko Dzumhur.

    12-21-2016 04:23 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stari nas je tjerao da gledamo Hodoljublja....mi to nismo bash shljivili ....Uvjek je na pochetku emisije pokushavao da nas sjedne na kauch I kad Zuko onim njegovim glasom pochne emisiju ....stari malo pripit...govori....ovoga chovjeka treba slushati I uzivati. Bio je u pravu.

    12-21-2016 04:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by STECAK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve zavisi od onoga ko je cita i kako je cita .
    Kako salu prima uhu ,dok je sam sebi cita , jer drugo je kad pisana rijec dobija boju i smisao od onoga ko ju cita.
    Zuko je stari pripovjedac i poznat i meni u svojim putopisima i hodoljubljima po zemlji Humskoj i Bosanskoj ali on
    je pripovjedac , malo vise nadaren, skolovan a iznikao iz bliskog narodnog jezika ,bez "savremenih" i "modernih" (engleskih) rijeci ali ne i bez turcizama i svabizama.
    Ako ne poznajes osobu "prekoputa" kompjutera onda moguce da i obicnu salu ili postapalicu uzmez "zdravo za gotovo" i
    da te naljuti ,nepravedno jer to nije bila namjera pisca redaka.(kao ova postapalica iz D.mahale)

    12-21-2016 04:36 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma nije bola. Shvatam shta kazesh. Ne uzimaj za ozbiljno ove shale I moje zamjerke. Mozda da te malo unegodim....Znash I ti pecnuti pa ja kao izdanak mostarizama znam uzvratiti.

    12-21-2016 04:40 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

      Ma nije bola. Shvatam shta kazesh. Ne uzimaj za ozbiljno ove shale I moje zamjerke. Mozda da te malo uznegodim....Znash I ti pecnuti pa ja kao izdanak mostarizama znam uzvratiti.

    12-21-2016 04:44 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ljudi moji ja sam isho sa Zizom u osnovnu skolu i bili smo u istom razredu a ispred mene sjedio Toza Mili Hadzijabdic a iza mene Ziza ..znam samo da me svaki dan stomak bolio od smjeha ..znao je prnut kad bi bio kontrolni da ti suze na oci natjera ,samo da moze prepisat od mene ..dnevno je isho dva puta kod direktora na razgovor 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-21-2016 13:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ... izgleda je je velike fajde bilo od tih razgovora... 13.gif



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    01-16-2017 01:05 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com