Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ISIL - ameri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e hebiga onda nema pinke nikome nego amerima koji æe to razmjenuti za nešto drugo
a nama pinky dinky

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-20-2014 23:38 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    e hebiga onda nema pinke nikome nego amerima koji æe to razmjenuti za nešto drugo
    a nama pinky dinky





..tacno nema nikome pinke ,brojace se svaki metak tako da nece niko moci maznuti pinku

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-21-2014 12:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od pravimostarac:

      e hebiga onda nema pinke nikome nego amerima koji æe to razmjenuti za nešto drugo
      a nama pinky dinky





    ..tacno nema nikome pinke ,brojace se svaki metak tako da nece niko moci maznuti pinku


neko ce pokupit kajmak, kupili su kajmak i na humanitarnoj
ja okle nova buržoazija

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-21-2014 13:25 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Gelender Gelender is a Male
ne more meda




Poruka: 37
Location: u prknu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neko pokupi kajmak, neko popuši metak...
Pošteno!

___________________________________________________________________

    “Fighting for peace is like screwing for virginity.”

10-21-2014 13:46 Gelender is offline Pregledaj poruke od Gelender Dodaj Gelender u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@vetar , je nekoc,
svaki petak provodio
pod Muhamedovom zastavom. 13.gif
A sto nebi nosio i zelenjavo mantil.

10-22-2014 00:06 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..skolska tabla je zelena i ucenici je svaki dan gledaju 02.gif

..meni je najdraza vinova loza ..hem se zeleni hem se obrezuje

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 00:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I moj komsija Muhamed je
imao zastavu i to zelenu -
Po vazdan bi bili pod njom ,

10-22-2014 01:23 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Verder Bremen ima zelene dresove i zelenu zastavu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 01:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nekoæ su i mnogi Bošnjaci platili glavom iz zastave pogotovo 7.45mm

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-22-2014 02:42 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja imam tri boje

..svjetlo zelenu

..zelenu

..tamno zelenu

..ima sad nova boja a zove se tirkizno zelena

..zelena je neretva ..zelena je trava ..povrce je zeleno suma je zelena

..ljudi moji niste ni svjesni da je sve oko vas zeleno



..pitali jednom jednog covjeka za kriz na Humu sta misli o njemu ..sta je god i koliki je god nema to veze iznad je njega je uvjek mjesec i zvjezda 01.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 12:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo sa Kurdima je dobra navlakusa . Zidovi htjeli Tursku gurnuti u rat . Dobar brate Erdogan , pametan covjek . Neki dan im je odgovorio . Gdje ste bili kad je gorio Halep i drugi gradovi gdje je Asad bacao hemijsko zabranjeno oruzje . Hehe tad su sutili . I jucer im je dobro rekao . "Mi smo primili 200 tisuca izbjeglica , sta je ostatak svijeta uradio "- rekao je sultan Erdogan . Halo 200 hiljada izbjeglica treba nahraniti i kome je najvise u cilju da rat stane i da padne Asad . pa naravno Turskoj . Jok ali zidovi hoce da ih posto poto gurnu u rat da Turska propadne . Ali malo su se prevarili . Naravno umjetnoj tvorevini izrael ne odgovara to . Em nafta je kod Kurda koju sam preuzima Isil em niko vise ne ide u tu teroristicku zemlju kao turista . Turska i Egipat su preuzeli primat turizma a iz israela se svaki dan iseli po nekoliko stotina ljudi . Tako da je ta tvorevina polahko na izdisaju . Jos kad rikne americka ekonomija totalno a to su realna ocekivanja onda su prnuli u shishu . Kurde podrzava otvoreno israel i to teroristicku organizaciju pkk a neki dan sam gledao sta su uradili sa trojicom mladih turcina na demonstracijama .Zato cestitam Erdoganu i turskoj vojsci na mlacenju i uvodjenju reda u kurdskim oblastima u planinama

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-22-2014 16:39 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..iz izraela se samo iseljava stotinu palsetinaca svaki dan a nikako zidova moj sema

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 16:44 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sema ,ako tebi bacaju prashinu za erdogana meni nemogu ,erdogan i njegova partija da mogu potamanili bi kurde iz cjele Turske da ih nema nikako i do sada i kroz istoriju su ih potrjebili dosta a ti nam pricash hvalospjeve o turskoj prema kurdima ,kurdi su u ovome slucaju trazili da preko Turske udju njihovi borci da se bore protiv Isila u tom okupiranom gradu da zastite svoj narod i to je Erdogan zabranio i nije htjeo da dozvoli po cjenu da ti ljudi tamo i taj narod bude izmasakriran

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 16:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..da je kojim slucajem trebelo intervenisat na ove Kurde sto se brane u Siriji da ih Erdogan unisti on bi sa zadovoljstvom pokreno tenkove i ne bi trazio niciju pomoc a braniti te kurde Erdoganu i Turskoj nepada na pamet ,ti nam ga opisujesh kao mudraca kojega je Izrael htjeo uvuci u rat ..zasto su onda bile demonstracije u Turskoj vec sto Erdogan nije dozvolio kurdskim borcima da pomgnu svoj narod ,nije moro Erdogan voditi svoju vojsku vec su trazili da idu kurdi sami i da im on to dozvoli da udju sa Turske teritorije ..to ti je prava istina o Erdoganu a ne hvalospjevi koje nam ti prodajeh muda pod bubrege

...sema ja volim kad ti pishesh gluposti 13.gif 13.gif jer sa tim razvijash moje mozdane vijuge i kad mi ostali mozemo tebe prosvjetljivati odnosno da nesto naucish i da ne zivish kao daltonista u crno bjelome svijetu ,jer tvoje opste znanje je znanje sa Mimbera a nikako sa drugih izvora zivota ,nekazem da je to loshe vjersko znanje ,ali to znanje primjenjivati u politiku je bash ono diletantski

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 17:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boga mi cu tuzit ovaj gmx ... kopirali su mi i preveli onaj moj gore tekst 11.gif



    http://www.gmx.at/magazine/politik/kampf-is-interessen-verfolgen-tuerkei-saudi-arabien-iran-30156420



E sad da mi nije lijeno preveo bih ga od rijeci do rijeci , ali evo izvodim
ono najzanimljivije .


Znaci borba protiv IS , je moguca
samo ako se sloze Turska , Iran i S. Arabija .
Ali one to ne cine , svaka iz svog razloga.
Turska :
Bosporuski nazovi Sultan , nece da naoruzava Kurde , jer su oni neprijatelj No.1
IS , im je dobar dok mlate Kurde i kupuju jeftinu naftu (ispod svake cijene) od IS snaga.
I Dobar im je jos iz tog razloga , jer je IS neprijatelj Irana (Siita)
A zadnjih par godina na djelu je borba za prevlast na bliskom istoku .
Tj. hoce li se u buducnosti opet vratiti Osmansko ili Perzijsko carstvo ...

Iran : Je u principu protiv IS snaga , podrzava Siitske snage u Iraku i pomaze ih na sve moguce nacine , ali en bi to bio bliski istok kad neprijatelji nebi i suradjivali .
Iran i IS dogovorno koriste iste puteve - Istok-Zapad , Iran njima salje pomoc Al Assad-u , a IS
ich koristi da bi izvozio naftu .
Odnos Iran - S. Arabija , dok u Siriji Iran podrzava Al Assada , a S.Arabija (pobunjenike) ,
U Libanonu opet Iran podrzava pro sirijski 8 Mart , dok S. Arabija podrzava savez 14. Mart.
Uglavnom nikad na istoj strani .

S. Arabija :
Vecina stanovnistva Suniti , kao i vecina IS boraca - logicno vecina naroda je na strani IS snaga.
Problem je u vladajucim strukturama , tj. ostadose bez fotelja i titula.
Umarsira li IS u Saudijsku Arabiju , vjerovatno ce biti docekani cvijecem , kao oslobodioci od
trenutnog rezima.
Skoro sve ostale zemlje iz regiona pomazu novcano IS kao i dobar dio
privatnika iz S.Arabije , iz jednog razloga.
Jer su protivnici Irana , i ko je god protiv njega dobro je dosao u zaljev.
Dok je narod Za , rezim je protiv iz samo jednog razloga ...
IS ne podrzaje nacionalne drzave , I samim tim odose sadasnji vlastodrsci u
zaborav ... glavni grad postaje Bgadad , a S.Arabija mozda samo jedna od mnogo provincija .


I tako dok se oni medjusobno nadmudruju IS odlucno marsira i ponistava im sve te neke planove
I jedina je logika ... neprijatelj moga neprijatelja , je moj prijatelj !

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

10-22-2014 20:29 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..dzaba si to sve piso kad ce ti sema reci da si neznalica i da pojma nemash

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2014 21:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@ Ferari promasio analizu totalno . Kao i obicno .
@ vjetar opet pokazuje da je neznalica sto se tice politike .

Cuj da hoce Erdogan pobio bi sve Kurde . Mislim izreci ovakvu glupost bez ijednog , ama jednog argumenta je stvarno naucna fantastika . Pa ko je pruzio ruku pomirenja i dao im garancije za autonomiju . Tvoj pradedo ili moj rahmetli 04.gif Ko je primio 200 hiljada izbjeglica a medju njima i na hiljade Kurda 19.gif Bolan okani se palitike , gledaj curling sad ce svjetsko prvenstvo 10.gif 24.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-23-2014 01:45 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..cuj dao im autonomiju kad im je oduzeo zemlju ,to bi isto bilo da kazesh sa Miloshevicem je siptarima bilo dobro i da im je Mloshevic odobrio autonomiju i okojoj autonomiji je rjec de nam objasni ..Kurdi kao narod se spominju josh iz sedmog vjeka okruzeni sa 5 drzava ,njihovu terotoriju su oduzimali i turska,sirija ..irak ..iran i azerbejdzan tako da su im ostala samo brda i planine isto kao sto su doseljenici i oduzeli Indijancima zemlju i trpali ih u rezervate .

..kad je tako human prema kurdima sto ne dozvoli njihovim borcima da pomognu svom narodu ..hoce kurac .jedino ako ga Amerikanci ne pritisnu to ce da uradi ,onda ce reci kako je to bila njegova ideja 13.gif 13.gif


..imash na vikipediji o kurdima pa procitaj nesto i nauci i nemoj samo slushat predavanja sa Mimbera o Erdoganu 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-23-2014 10:54 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..cuj dao im autonomiju kad im je oduzeo zemlju ,to bi isto bilo da kazesh sa Miloshevicem je siptarima bilo dobro i da im je Mloshevic odobrio autonomiju i okojoj autonomiji je rjec de nam objasni ..Kurdi kao narod se spominju josh iz sedmog vjeka okruzeni sa 5 drzava ,njihovu terotoriju su oduzimali i turska,sirija ..irak ..iran i azerbejdzan tako da su im ostala samo brda i planine isto kao sto su doseljenici i oduzeli Indijancima zemlju i trpali ih u rezervate .

    ..kad je tako human prema kurdima sto ne dozvoli njihovim borcima da pomognu svom narodu ..hoce kurac .jedino ako ga Amerikanci ne pritisnu to ce da uradi ,onda ce reci kako je to bila njegova ideja 13.gif 13.gif


    ..imash na vikipediji o kurdima pa procitaj nesto i nauci i nemoj samo slushat predavanja sa Mimbera o Erdoganu 02.gif
Prvo ova tema je trebala biti na politici a ne na religiji
Drugo vjetru su izvori informacija Wikipedija .moj_mali.gif uzmiubijpistolj.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-23-2014 17:32 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

svemirac Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

citat od svemirac :
@ Ferari promasio analizu totalno . Kao i obicno .
citat.


haj nam ti analiziraj situaciju , vidis mi se oznojismo
a na kraju nista nismo skontali ...
haj prosvijetli nas Šibicaru onaj sarajevski 13.gif




ps. nedostajo si , nista bez tebe . Neka tebe s nama ne moramo se mi ni u cemu slagat ,
ali je bet tebe pust Forum . 10.gif

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

10-23-2014 19:15 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Stranica (20): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com