Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Mostarska Tepa, sad je vi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: treba li se tepa rusiti i mijenjati ili da ostane ona nostalgicna nasa tepa?
Srusiti i napraviti bolju i ljepsu? 7 53.85%
Rusi sve rusi! 3 23.08%
Srusise sve sto valja! 1 7.69%
Sta vise rusi iz vas dabogda vam... 1 7.69%
Ma ni slucajno, lopovi ko zna sta ce naprraviti! 1 7.69%
Total: 13 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije jos proslo dovoljno vremena da se zataskaju sve maliverzacije oko
"prodaja" preduzeca za jednu marku ili unistavanja preduzeca do te mjere da se samo ceka "spasitelj" i
"PUF" evo ga spasitelj Spasoje linafo donio lovu i kupio preduzece DITA/Tuzla i naprijed u nove radne pobjede ,naravno kapital se uveca ,niko ne pita kako se sve do napravi (kupo/prodaja) haj bogati koga to ineteresuje neka se samo radi i ima za nafake i onda Bosno a i Hercegovino eto ti blue/krvi, eto nasih kapitalista koji ni kapi znoja ne iscjedise ,vec na fin i kulturan nacin uzese drustvenu imovinu i sad (neka jos zamalo) hadjijaju od onoga sto su od naroda ukrali,oteli .To je scenario za film koji upravo traje.Pitanje -koliko ljudi nije prijavljeno da radi a znamo da radi ,ne placa se porez na licni dohodak, nema obracunavanja inkom/taxa -a ko fol fura se kapitalizam.Nije ovo ni kapitalizam niti socijalizam ovo je karina od drustvenog uredjenja -lopovluk,otimanje od naroda i od drzave .

12-30-2014 23:11 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..tacno je to stecak ,ideja je dobra da je lopovi ne sprovodi ..tako nam je i predionica prodana za marku digo investitro oko 50 miliona marka na prozivodnji ,radnike ostavio na cjedilu .otjero mashine u zeljezaru zenica i prodo ih u staro gvozdje i prodo objekat ,taj objekat je do sada prmjeno par vlasnika i svako je na njemu zaradio par stotina hiljada maraka na prodaji zemljista i objekata ..tako je isto i kino partizan zavrshio u privatizaciji itd itd ..imamo lopovsku vlast nazalost a narod slijep i dalje ih gura i shuti

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-30-2014 u 23:50.

12-30-2014 23:49 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

primjera imao isuvise mnogo,a narod ko narod -da nekazem da me se pogresno
neshvati.U sustini narod i ima vlast upravo onakvu kakvu i zasluzuje ,neka su na
pozicijama rodbina a ostali libomeracku,jel'vako.
Ko je izvodjac radova na "Tepi" ima li ikakve stele, hoce li iko pokupiti pinku -nece eto nikako .
saraj'vo ne vidio odavde ako nece, a

12-31-2014 00:09 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...ko god pokupuje prostore i pred stele nece se puno okorosititi od tih prostora ,jer kupovna moc stanovnistva je jako mala ..tako je bila i euforija za prostore u vili Neretva ,danas vishe od pola kupljenih prostora jede samog sebe ,rate na naplatu stizu a nema dobiti vec samo duboki minusi.

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-31-2014 01:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..neka ima i taj napravljeni novi objekat tepe,ako nista da upotpuni turiiristicku razglednicu grada vec da se siri neprijatan miris smeca i ruglo od onih plasticni nastresnica koji cini samo ruglo toga djela grada

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-31-2014 01:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

glaso za "srusiti i napraviti bolju i ljepsu"

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-05-2015 21:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upoznat sam sa projektom Tepe I znam da æe biti bolje nego sad I to znaèajno. Znaèi poploèano, sa infrastrukturom I klasiènim pijaènim drvenim stolovima (tezgama) koji se mogu demontirati , a onda tepa postaje trg sa moguænošæu organiziranja raznih dogaðanja.
Znaèi I dalje æe se proadavati zerzevati, samo nažalost toga je sve manje nezavisno od Tepe jer nema prodavaèa.
Hoæe li se neko okoristiti ovim projektom po meni je manje važno, važno je da Mostar dobije bolji objekat.
U krugu tepe æe u narednoj fazi (kad se prikupe sredstva) biti postavljeno I 17 kuæica za prodaju suvenira I usluga, što je opet bolje nego sadašnji divlji štandovi.
Inaèe, friška je vijest da je raspisan tender za dalje poploèavanje Fejiæeve I to sa poèetkom od tepe prema Socijalnom tako da æe I to u nekom skorom vremenu dobiti jedan ljepši izgled.
Znamo da su iskustva ružna, ali to ne znaèi da možemo unaprije osuðivati svaki potez.

01-07-2015 10:00 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fine informacije u vezi projekta Tepa koje raduju svakog dobronamjernog 10.gif
Da bi sve to funkcionisalo m0ra se usloviti onima koji iznajme prostor koju vrstu i kvalitet robe mogu ponuditi
u novoizgradzenim ducanima
Mikani imas li informaciju dali je u planu privatizacija pomenutog objekta?

01-07-2015 10:38 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tepa djeluje u okviru Javne ustanove Tržnice-pijace Mostar I zasad nema realne opcije privatizacije. A ako si mislio na duæane , tu postoji par opcija u razmatranju.
Duæani su naredna faza za koju još nisu osigurana sredstva I na stolu su razlièiti prijedlozi finansiranja pa I taj da se taj dio privatizira.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mikani dana 01-07-2015 u 16:48.

01-07-2015 16:46 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Mikani 10.gif
Mislio sam na ducane
Po meni treba izdati u zakup i usloviti prodajom rukotvorina ,odnosno predmeta prepoznatljivih kao domaca radinost
Mozda i jedna mala gradska kafanica sa mocnom slasticarnom

01-07-2015 17:28 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja se uvjek nadam da ce ici nabolje i ovo je jedna nada da ce biti bolje!

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-08-2015 00:19 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Trenutno pomislio 'vako:

S obzirom da narod nema DZE da trosi pare ,narocito u ove zimske dane ,pa je u kuci kraj spahreta, nebi bilo lose da starije nam zene pocmu malo heklati ono domace rukotvorine a ne tamo nesto "made in China".Pa fino ovim sto su se nakrali za vremena i imaju lovu ,kojom ce pokupovati (trenutno imaginarne) standove ala ducane ,istom pokupovati i te prepoznatljive domace rukotvorine onako ,buzasto,po markicu dvije a onda ovim iz dijaspore opaliti paprene cijene da im se na mostarskom calopeku zavrti sto od vrucine od koje su se odvikli a sto od cijene koja ce biti masna k'o u Sverige ,Denmark ,Norwey country.
"Brato, znas li ti koliko je samo noci ,majka , heklala sve ovo i gubila oci i ocinji vid uz ovo".
A na svaki jedan domaci heklani proizvod bit ce uvaljeno desetak onih "made in Cina" na masinu sklepanih miljea za komode, ili stolove a za televizore -jok, svaka susa danas ima plazmu 07.gif na koju nemoze stati ni malo heklani kolutic a ne tamo neka "venecijanska gondola".

Sigurno da treba urediti svaki kutak grada i namjenski ga "osposobiti" a ne praviti neke megalomanske projekte koji sluze samo da bi se zamazale okice a pojedinac(ci) lagano popravili "krvnu sliku".
Zasto se u gradu nista ne gradi, zasto se ne prave stambene jedinice, zbog cega , i od koga i cega dolazi strah.Ako se pocmu graditi stanovi cijene ce pasti, a dijaspora ima novac s kojim ce kupiti sebi stan da potrosi svoju starost u rodjenom gradu .E, to ocito nije cilj i rastezat ce se u nedogled (dok raja -mostarska-ne okonca zivote po bijelome svijetu)
Jebla vas tepa, ko ce na njoj da prodaje kad su seljaci zauzeli grad .Sta cu na tepi prodavati, nisam ja seljak a nemam zemlje ni u saksiji. 35.gif
lako je onom "magistralcu" captiso za stranacku sisu pa je cucla , puca demagogiju i huska narod ,fata u mutnom i to sve za placu .Onda mu dodje vikend ,ode na selo, malo se baci gimnastike okopavanja i eto ga -krtola, kupus, duhan, ovo/ono .Ili oni isti sa druge strane .
Rekoh ja -rado seljak u gradjene hoce,al' dzabe opet cuhne O da ,Tepa,
neka je ruse ionako nema vise seljaka oko Mostara koji bi nesto i donijeli na Tepu,
svi su u njemu.

01-08-2015 01:02 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ako misle zivit morace se na kraju i u saksijama pocet sadit .ko bude imo komad zemlje moce nekako prezivit..stecak ne sekiraj se ti za seljake ,pogledaj samo kako mostar izgleda za vikend ..svi odoshe da cuknu koku ili jaje ili komad suha mesa i vrecu krompire ..samo ce gladna ostat gradska raja koja kako kazesh nema zemlje ni u saksijama

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-08-2015 01:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste tema "Tepa" ali zar se ne provlaci pitanje
"Koliko je stanova izgradjeno u proteklih ,(haj necu reci 20) 10 godina na potezu
Sjeverni logor -Bisce polje ukljucujucu i gradsku jezgru -po krovovima vec napravljenih zgrada" u Mostaru .Ovo je samo zamazivanje ociju da se nesto pravi( a u stvari se popravlja).I ovo ce biti tema naredne godine ,pa opet nesto , zakrpiti i tako u nedogled.

01-08-2015 01:35 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja se izvinjavam ako sam koga uvrijedio po pitanju ove "Tepe"
namjera mi nije bila da vrijedjam seosku populaciju pa
cak niti one koji su posli "trbuhom za kruhom" a niti one
koji su se silom prilika "prilagodili" novim okolnostima .
Jos je'nom sory.

01-08-2015 02:11 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Stecak siguran sam da znash da u danasnjem svjetu privredni giganti ne prave stanove kao sto ih je kupovala elektroliza i soko i davala radnicima na koristenje ..za tu grdnju drzava i opstina nisu krivi i oni tu gradnju ne posticu i nije na njima ni da grade ,za tu gradnju potrebno je nac ulagaca koji ce investirati svoj kapital u gradnju i na kraju od te gradnje imati zaradu ..naravno da ima uvjek ljudi za kupovinom ali za investicijama te vrste kapitala trenutno nije profitabilno ..oslanjat se samo na gradnju za dijasporu po meni je utopija a domaci kupci su platezno nesposobni i tako da ta grana ulagnjana neki nacin zaostaje jer standard ljudi u Bosn nije na nekom zavidnom nivou ..dijspora je nasledila dosta stanova od svojih roditelja koji su vec pomrli i sa tim se zadovoljavaju par sedmica koje provode dolaskom u Mostar

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-08-2015 02:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dakle , ocito je da oni "tamo" grad dozivljavaju na sasvim
drugaciji i posebniji nacin.
Nisam pobornik, niti onaj koji zeli reci lijeva/desna strana ,jer sam od onih
koji ne djeli ni grad niti ljude po imenu ili prezimenu vec da li je neko Ok ili supak.
Hocu reci da jedan narod u ovome gradu ima ideju a drugi zivi u latrgiji, i ucmalosti ,
do prvih majskih dana a onda Djurdjevdan, hajmo na Neretvu.

01-08-2015 02:24 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dijaspora jeste nasljedila dosta tih stanova , ali ta dijaspora ima i djecu.U stvari u pravu si ,
ova sadasnja dijaspora je na "odradjivanju zivota " odgojili su djecu kako koji dobili unucad ,koju sada ,naravno, cuvaju zarad ustede novca jer su vrtici na zapadu skupi.Doplivaju na ljeto u Mostar i dive mu se bez ikakve razlike sa onim prosjecno inteligentnim strancima pa opet nazad ,kljuc komsiji na cuvanje i provjetravanje .

01-08-2015 02:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Dijaspora jeste nasljedila dosta tih stanova , ali ta dijaspora ima i djecu.U stvari u pravu si ,
    ova sadasnja dijaspora je na "odradjivanju zivota " odgojili su djecu kako koji dobili unucad ,koju sada ,naravno, cuvaju zarad ustede novca jer su vrtici na zapadu skupi.Doplivaju na ljeto u Mostar i dive mu se bez ikakve razlike sa onim prosjecno inteligentnim strancima pa opet nazad ,kljuc komsiji na cuvanje i provjetravanje .






..bash tako kako si i napiso ..sto se tice djece oni ce isto tako nasledjivat ono sto sam ja nasledio od roditelja ili ce najvjerovanije prodavat da bi za te extra pare za koje nisu kopali ,kupovali stanove i kuce po zapadu u mjestima njihova boravka ili ce ih koristiti na nacin na koji ih i mi danas koristimo

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-08-2015 12:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dakle nisam htio ali moram reagovati na ove pisanije od steæka.
Prvo prièa je o Tepi koja ljudima nešto znaèi pa ih I nteresuje a kojima ne znaèi , I to je u redu, ne moraju ni diskutovati o njoj. Zar to nije osnova ljudske pristojnosti I tolerancije.
Drugo. Stanovi. Taènije zašto se ne grade jeftini stanovi na potezu sjeverni logor bišæe polje da raja iz dijaspore ima šta jeftino da kupi sebi I svojoj djeci. Izvinjavam se što sam svu prièu u jedinio u jedno pitanje ali se to sadržaj Steækove diskusije. P a da odgovorim.
Cijena stanova je trenutno na granici rentabilnosti jer je graðevinska cijena sa rentama I infrastrukturom blizu prodajne pa se ljudima jednostavno ne isplati da grade za manje uz potpunu nesigurnost ulaganja.
Drugo, stanova za dijasporu koja žele da kupe za sebe ili svoju djecu ma još uvijek dovoljno ako neko misli da nije tako ja æu mu poslati par adresa agencija za nakretnine I može provjeriti. (èak I u samoj centralnoj gradskoj zoni).
Cijena. Pa ono što žulja steæka je što nema stanova u centru pojeftino da bi ih on, što se uhvatio malo para, mogao pojeftino kupiti I onda izdavati ili ostaviti kao investiciju za buduænost. A ja kažem da ako zaista postoji iskrena želja da se uzme stan djeci , ili za starosti može to uraditi "pojeftino" u odnosu na cijene stanova u zemlji u kojoj živi. Pogotovu pogledajte cijene stanova u centru gradova u Norveškoj ili nekoj drugoj zemlji pa æete vidjeti da su ovdje takvi stanovi (u centru) jeftini. Barem za dijasporu.
A ako je argument, vi ste dole bijeda pa bi sve trebalo biti jeftino da ja ko gospodin doðem I profitiram...- bolje nemoj.
Nemojte da se ko uvrijedi, a ko sam šta pogrešno napisao, neka mi se kaže šta I ja æu se izviniti...

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane mikani dana 01-11-2015 u 10:24.

01-11-2015 10:21 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com