Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » pitanje za darvinovce » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

pitanje za darvinovce Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sunce

sunce je jedan veliki generator koji se nalazi u centru naseg sistema. jezgro sunca je u cvrstom stanju, pa onda kako ides prema povrsini ima nekoliko slojeva sunca. u jezgru se dogadjaju nuklearne reakcije jako velikih razmjera. provizvod svega toga je toplota i radijacija.
jednom valu radijacije/toplote treba 170 hiljada godina da dodju do povrsine sunca, da bi se onda "ispalili" u svemir. radijacija sunca je konstantna i zove se "solarni vjetar". takodje je i ubitacna, barem za nasu planetu i njene stanovnike.

sunceva radijacija razara ljudski DNA, bukvalno ga podere fizicki. svi znamo da je sunce izvor zivota. medjutim nus posljedica nuklearne reakcije je radijacija koja je pogubna za covjecanstvo.

sunce ima ogromno magnetno polje kao rezultat trenja izmedju jezgra i susjednog sloja. nekad ovo magnetno polje bude tako jako da je posljedica toga ogromne "explozije" na povrsini sunca, tj kada magnetno polje "probije" na povrsinun sunca i sa sobom pokupi veliku kolicinu uzarenih gasova i radijacije. kad se to dogodi, onda se velika kolicina radijacije ispali prema zemlji.


zemlja

zemlja takodje ima magnetno polje koje ima ulogu zastite od sunceve radijacije. nase magnetno polje napravi jedan stit koji zaustavi veliku vecinu radijacije.
medjutim kada se na suncu dogodi iznenadna "explozija" gore opisana, onda je planeti zemlji u jednom kratkom periodu potrebna jos jaca zastita nego normalno. zemljino magnetno polje "osjeti" da se na suncu dogodio belaj i ima nacina da se zastiti i od toga. zemlja napravi sloj plazme tacno ispod magnenog polja. kada je potrebno zemlja ispali tu plazmu u svemir, koja fakticki presretne ove extra jake zrake sa sunca.


dakle izmedju sunca i zemlje postoji direktna relacija, i taj divni "ples" traje vec milijardama godina. zemlja se adaptira po potrebi. tacno se ponasaju kao ljubavnici on sunce i ona zemlja. ponasaju se kao jedan savrseni uigrani mehanizam, zajedno sa ostatkom suncevog sistema.


e ko ce meni odgovorit: je li ovaj gore opisani ples posljedica evolucije, nastalo slucajem ili je rezultat inteligentnog dizajna. pitanje uopste NIJE retoricko, i stvarno ocekujem odgovor.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-20-2015 19:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo ja æu ukratko, žurim na pozvanu veèeru... pa æemo opširnije kasnije...

sama rijeè: solarni sistem, dakle SISTEM, radi po nekim zakonima
da li je posljedica evolucije? nejasno ti je pitanje.
evolucija se odnosi samo na žive organizme, iako æe odreðeni filozofi, nauènici i retorièari reæi da Zemlja i jeste neki gigantski živi organizam.

ali ja ne bih rekao da evoluciju možemo primijeniti na planete, kamen, stijena, prašina...

dakle, evolucija ide samo za žive organizme na planeti-

a kretanje i odnos Sunca i Zemlje ide po nekim jakim zakonima, inaèe bi se strmopizdilo sve veæ davnih dana. ne mislim da je perpetuum mobile i da æe raditi vjeèno, niti da radi samo od sebe.

pogledamo li galaksiju, vrti se kao neki vir, zvrk. kao kad promješate vrelu kafu kašikom, pa se pojavi zvrk par sekundi i nestane, ili kad se tuširate, pa na odvodu kade nastane zvrk vode... isto galaksija, Mlijeèni Put 24.gif

eh... onaj zvrk u šoljici kafe traje 5 sekundi, onaj zvrk u kadi traje 50 sekundi, a onaj zvrk putanja galaksije, da crnom rupom u sredini traje "50 sekundi" OK malo više milijardama godina... ali opet nije perpetuum mobile, neæe trajati vjeèno, Sunce æe se ugasiti, nestaæe helijuma i njemu...

znaèi sve se vrti u onih "50 sekundi", po nekim zakonima i pravilima.
za mene je to Bog, ti zakoni, ta pravila... a nije Bog s dugaèkom bijelom bradom i štapom, pa da ošine nevaljale i otjera u pakao, a dobre da rukom pogladi.

a kao što si primijetio, stava sam da se religija igra s ljudima putem straha:

ako ne uradiš to i to, èeka te pakao, goriæeš... ili ako ne uradiš to i to...
možda je to i dobro, jer bi se ljudi davno istrijebili, kad ne bi bilo nekog straha od kazne, ubijali bi se nasred ulice, nizašta. ustvari veæ se tako i ubijaju... samo da nije onog straha, davno bismo se istrijebili

___________________________________________________________________

    01-20-2015 21:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dakle ziva bica su nastala evolucijom, dok je svemir nastao kao posljedica uredjeninh zakona.

    okle zakoni?

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-20-2015 21:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    To je malo naivna postavka tana.

    Ako rijeè "zakoni" zamijeniš sa "zakonitosti" onda je lako deducirati da se teza o "ureðenim zakonima" može odnositi na opis skupine pravila koje proizilaze iz korelacije živih tvari, pojava, npr. materije i njenih razlièitih formi i oblika, kao i drugih pojava ( razlièite èestice èije je postojanje ustanovljeno u fizici npr. , kao i vidovi energije (gravitacija, tzv. nuklearna kohezivna sila koja veže atomske i subatomske partikle, razni vidovi elektromagnetske i sliènih vidova energije i talasa, itd. ) - korelacija, tj, skupina odnosa koji su su ustanovljeni posmatranjem i koji se ponavljaju tako èesto i s takvom pravilnošæu da su nazvani zakoni ili zakonitosti sami po sebi.

    Tvoje pitanja implicira da te zakonitosti jesu proizvod nekog višeg entiteta (jbt. fine mi rijeèi) , jednostavnije objašnjenje je da su one jednostavno takve kakve jesu, nastale jednim slijedom dogaðanja koja su mogla biti i stohastièka, a i više ureðena, u prirodi i univerzumu kog znamo, jednostavno kao jedan od moguæih naèina na koji je makar ovaj naš univerzum nastao, razvio se i jednostavno postoji.

    Tražiti smisao u religiji na takav naèin nije potrebno - makar ne po meni. U prirodi i univerzumu postoji sama po sebi ta doza smisla kroz upravo te odnose, tj. zakonitosti.

    Ja ne kažem da ona apriori nije data od neke više sile - jer to ne mogu sa sigurnošæu znati - ali isto tako se mogu kroz jedan logièki rezon igrati pretpostavkom da ona ne mora biti (ta doza smisla, tj. te zakonitosti) data od nekog svemoguæeg entiteta.

    Kao obièan smrtnik to ne mogu sa sigurnošæu, naravno, nikad znati.

    A želja za deterministièkim saznanjem i konkretnim, opipljivim, fizièkim dokazima je pored udaljavanja od religijskih postavki bila - složiæeš se - jedna od pokretaèkih postavki sveg razvoja koji nas je doveo do današnjeg relativnog tehnološkog napretka ?



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-20-2015 u 23:12.

    01-20-2015 22:52 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    RE: pitanje za darvinovce Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:




      zemlja

      zemlja takodje ima magnetno polje koje ima ulogu zastite od sunceve radijacije. nase magnetno polje napravi jedan stit koji zaustavi veliku vecinu radijacije.
      medjutim kada se na suncu dogodi iznenadna "explozija" gore opisana, onda je planeti zemlji u jednom kratkom periodu potrebna jos jaca zastita nego normalno. zemljino magnetno polje "osjeti" da se na suncu dogodio belaj i ima nacina da se zastiti i od toga. zemlja napravi sloj plazme tacno ispod magnenog polja. kada je potrebno zemlja ispali tu plazmu u svemir, koja fakticki presretne ove extra jake zrake sa sunca.


      dakle izmedju sunca i zemlje postoji direktna relacija, i taj divni "ples" traje vec milijardama godina. zemlja se adaptira po potrebi. tacno se ponasaju kao ljubavnici on sunce i ona zemlja. ponasaju se kao jedan savrseni uigrani mehanizam, zajedno sa ostatkom suncevog sistema.


      e ko ce meni odgovorit: je li ovaj gore opisani ples posljedica evolucije, nastalo slucajem ili je rezultat inteligentnog dizajna. pitanje uopste NIJE retoricko, i stvarno ocekujem odgovor.


    S obzirom na broj sistema u univerzumu (koliko se do sada zna) koji su slièni Zemlji, gdje postoje uslovi slièni onima na planeti zemlji, statistièki se može valjda tvrditi da opcija br. 2 (nastalo sluèajem) može biti vrlo vjerovatna.

    Posljedica evolucije u klasiènom smislu ne može biti, jer su evolucijski zakoni u zemaljskom smislu ( žive vrste na planeti Zemlji) i zakoni koji vladaju u svemiru podobro odvojene prièe, tom vrstom problema se valjda bavi astrofizika i nauènici koji vrlo ozbiljno, i teoretski i posmatranjima i mjerenjima rade na tom svakodnevno.

    Postavka o inteligentnom dizajnu se - uz dužno poštovanje - uz sva naša saznanja, i more spekulativnih konstrukcija - može okarakterisati kao ništa drugo nego nešto što jednostano ima premalo konkretne potpore kroz empirijske, i "tvrde", održive i "opipljive" i nepobitne, konkretne dokaze.

    Postoji more materijala napisano u korist svake pretpostavke, u korist nauke, ali i u korist teorija o inteligentnom dizajnu, samo... odbacivanje teorija o inteligentnom dizajnu od strane mnogih ozbiljnih nauènika u raznim poljima (fizika, itd. - mada ima i broj onih fizièara i nauènika koji tu teoriju zastupaju) nije ni sluèajna, kao ni stvar militatnog stava ili animoziteta, nego je utemeljeno na konkretnim i jasnim postulatima na kojima se nauka kao takva na zapadu zasniva i poèiva.

    Još nešto - taj pomenuti mehanizam izmeðu Sunca i Zemlje nije u svim pogledima baš savršeno uigran. Te sunèeve oluje (erupcije) uzrokuju totalni stop u mobilno baziranim telekomunikacijama, ovo sam osvjedoèio i èuo od teleoperatera u par navrata prilikom dužih prekida u npr. mobildata komunikaciji u razvijenim zemljama.

    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-20-2015 u 23:24.

    01-20-2015 23:02 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Samo kratko na onu taninu o suncu. Samo se zapitaj ... zbog chega pobogu sunce , ako je stvoreno od sveznajucheg , ikako predstavlja prijetnju za zemlju koju je stvorio isti taj sveznajuchi ?? Zar tu ima ikakve logike ??? Ili se sveznajuchi igra malo ?? Star wars ili neshto da ga zabavi . Da mu nije dosadno ?? 21.gif

    01-20-2015 23:36 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    wellcome back, Prowler2, drago mi je da si opet na Moforaji, sad æe biti zanimljivije 10.gif

    kad smo veæ kod sluèajnosti u životu...

    svi smo mi sluèajno ovakvi ili onakvi...

    od trenutka koji spermiæ pobijedi u trci na "sto metara", samo da je malo onaj naš usporio, rodio bi se neko drugi... možda gluplji, možda pametniji, možda Ž, možda M, plave ili crne kose, nikad saznati neæemo.

    to ti ga je isto, da se Zemlja smjestila sto hiljada kilometara bliže Suncu, život možda nastao nikad ne bi...

    ni to nikad saznati neæemo...

    ___________________________________________________________________

      01-20-2015 23:49 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ali zato znamo da kad onaj spermic ulazi u jajasce
      odbacuje svoj repic u kojem su neke vazne informacije pa tako
      uvijek pobjedi zenska strana kod oplodjavanja .aha.
      koji glupson-evolucijski

      01-20-2015 23:53 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od prowler2:

        Samo kratko na onu taninu o suncu. Samo se zapitaj ... zbog chega pobogu sunce , ako je stvoreno od sveznajucheg , ikako predstavlja prijetnju za zemlju koju je stvorio isti taj sveznajuchi ?? Zar tu ima ikakve logike ??? Ili se sveznajuchi igra malo ?? Star wars ili neshto da ga zabavi . Da mu nije dosadno ?? 21.gif


      Nije mu dosadno, konsultovao je prethodno George Lucas-a (prije zajebancije)... rubik.gif



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      01-20-2015 23:55 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Interesantan je "zakon" da
      sunce ponekad promjeni polove,
      sjeverni "dodje gdje je bio juzni -
      kako zasto zbog cega

      01-20-2015 23:56 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        wellcome back, Prowler2, drago mi je da si opet na Moforaji, sad æe biti zanimljivije 10.gif

        kad smo veæ kod sluèajnosti u životu...

        svi smo mi sluèajno ovakvi ili onakvi...

        od trenutka koji spermiæ pobijedi u trci na "sto metara", samo da je malo onaj naš usporio, rodio bi se neko drugi... možda gluplji, možda pametniji, možda Ž, možda M, plave ili crne kose, nikad saznati neæemo.

        to ti ga je isto, da se Zemlja smjestila sto hiljada kilometara bliže Suncu, život možda nastao nikad ne bi...

        ni to nikad saznati neæemo...
      Hvala. 10.gif

      01-20-2015 23:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sad bi vas moja rah.nena naruzila i rekla djeco moja o cemu pricate bog ce vas kaznit ..reko ja pred njom neno eno ljudi sletili na mjesec ,jesu govno kaze nena ,kolko je bila u pravu trebalo je da prodje 50 godina da bi se dokazalo da je to bio samo vjest holivudski trik

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      01-21-2015 00:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Povler ,ako si isti isti nik ovde i na mostarskoj raji ,ja ti tamo pohvali starog i pito bi te jeli ziv i zdrav

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-21-2015 u 00:03.

      01-21-2015 00:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nemore faliti ,
      ako je neko mostarac mora mu barem rodjak , raditi u Sokolu ili aluminijskom
      inace nisi mostarac 07.gif

      01-21-2015 00:07 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ta cu ja nisam sokolas al' mi jesu bili
      rah.stari i buraz

      01-21-2015 00:08 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana postavlja pitanje , a vec zna odgovor 01.gif

      Nije to jedini fenomen koji se ne moze tek tako objasniti ,
      i ja u potpunosti shvacam ljude tj. vjernike koji iza slicnih stvari vide kreatora.
      Niko ne moze ni ni dokazati da ga ima , a isto tako ni da ga nema.

      Isto tako , se moglo postaviti pitanje , odakle voda , odakle zrak ?
      Ili koja je slucajnost trebala , da se onako 'slucajno' napravi oko ..
      ka jedan od najslozenijih organa uopste.
      Jeli to sve sve slucajnost , ili je djelo neke vece inteligencije ,
      sa sigurnoscu ne moze niko reci .

      Nego jedno drugo pitanje , sta ce religije reci ako prnadju tragove Zivota van zemlje.
      Evo u zadnje vrijeme su se pojavili cak i neki kandidati u nasem 'komsiluku' ?
      Najzanimljiviji su trabanti oko Jupitera i Saturna : 'Europa, Enceladus, Titan'.
      Haj uzmimo da ima Zivota na njima ...

      Jeli isti Kreator napravio i njih i nas ?
      Ako jeste zasto ?
      Sta kazu svete knjige o njima ?
      Hoce li crkve i dzamije poslije Toga moci i dalje pricati svoje Price ,
      O tome da smo mi nesto posebno i da je zemlja centar univerzuma ,
      I da se sve vrti oko nas ?

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      01-21-2015 21:40 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      odlièno pitanje.

      moje poimanje je da smo mi tek prosjek, a možda i neka niža vrsta, da ih ima mnogo mnooogo inteligentnijih biæa, vrsta... samo nas daljina razdvaja ili spasava od njih.

      ___________________________________________________________________

        01-21-2015 21:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ferrari, ne znam odakle ti ideja da crkve i dzamije pricaju da je zemlja centar universa i da se sve vrti oko nas. nikad cuo. stvarno prvi put cujem, odakle ti to?

        treba li jos uvijek da odgovorim na pitanje o vanzemaljcima? ako treba nije problem, odgovoricemo ....

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        01-21-2015 21:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        *cakstavise - u kuranu se spominju bica koje mozemo nazvati vanzemaljcima. ima citava jedna sura o njima. naravno i njih je napravio isti bog.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        01-21-2015 21:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Ferrari:


          ......
          i ja u potpunosti shvacam ljude tj. vjernike koji iza slicnih stvari vide kreatora.


        haj dobro vjernike, a mozes li shvatiti ozbiljne naucnike koji sve pripisuju kreatoru? da li njima malo vise vjerujes?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        01-21-2015 21:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stranica (12): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com