Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » pitanje za darvinovce » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Garinca ..kreni samo od osnovne sumnje prema svemu tome sto navodish i zapitaj se kako moze nesto tako komplikovano i sa tako savrshenim skladom u svemiru nastati samo nekim praskom ili eksplozijom ..prasak moze i mora uvjek da bude destruktivan a nikako da bude homogen kao sto to u svemiru izgleda skladno i savrseno ..kazes da nije melanina nashe tjelo bi izumrlo ..znaci i melanin na ljudskom tjelu je nasto praskom ..meni ta teorija uopste nije jasna ,mene cjeli ovaj univerzum posjeca na jednog savrshenog stvaraoca ,nikako da je sve nastalo slucajno ..ono kao BUM i eto ga nastalo


prasak u ovom slucaju nije uopste destruktivan...nego konstruktivan...zamisli postojanje jedne ogromne energije akumulirane u jednom fizickom tijelu reda velicine manje jabuke ili dobre sljive iz konjica...to tijelo "eksplodira" i oslobadja tu ogromnu energiju a partikule (sicusni dijelovi toga tijela ) se sire i stvaraju "nebeska tijela" iliti planete ,zvijezde , sunce i sta ti ja sve znam...ta tijela se u toku miliona godina nivelisu jedna na spram drugih i grade svoje pozicije...niko nije rekao da su ta tijela odmah zauzela te savrsene pozicije u univerzumu...mnoga od tih tijela su se sudarala jedna sa drugima , nestajal , stapala jedna sa drugima , eksplodirala...djelovi tih tijela su meteori...koji i dan danas slobodno vrsljaju univerzumom...dakle , to savrsenstvo izgleda univerzuma nije nista sto je nastalo za dva dana ili dvadeset godina i u sustini to savrsenstvo jos nije ni postignuto...to je proces koji je trajao i trajace milionima godina...

melanin nije nastao praskom...to ja nisam nikada rekao...melanin je stvorio ljudski organizam kao izraz adaptacije istog na prirodne uslove...to je vec evolucioni proces...prilagodjavanje biljnih i zivotinjskih vrsta zivotnoj sredini da bi prezivjeli...melanin je stvoren od aminokiselina , pojednostavljeno receno sastavnih djelova proteina...a proteini su uz masti , ugljikohidrate i vodu sastavni djelovi nasih tjela...tvari od kojih smo mi izgradjeni...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane garinca dana 02-04-2015 u 11:49.

02-04-2015 10:09 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    evo jedno pitanjce

    Unversium je nastao kao posljedica Bing Banga i i dalje se širi i to je nauèni fakt. To širenje se i dalje nastavlja nesmanjenom brzinom i silom.

    Kako to da to širenje nema uticaja na naš solarni sistem i da vladaju apsolutno nepromijenjivi zakoni fizike na zemlji. Te da je ista razdaljina sunca i ostalih planeta, gravitacija ista, itd.
    You feel me ?


zasto bi to sirenje imalo uticaja na solarni sistem...ako zamislis univerzum kao jedan balon koji se napuhava (proguglaj o teoriji inflacije , tvorac je jedan ruski naucnik kome nazalost ne znam ime)... nas solarni sistem, koji se nalazi na primjer u sredini balona i levitira , ne mora da se promjeni zbog tog perifernog sirenja...danas je inace vladajuca teorija da ne postoji jedan nego masa razlicitih univerzuma ( ne radi se o paralelnim svjetovima u nasem univerzumu , nego upravo o razlicitim , mnogobrojnim univerzumima)...

02-04-2015 12:03 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Garinca da ti malo i tu teoriju praska objasnim pa onda ti opet mozes po svome..ako je svemir poceo kao velika ili ogromna tacka i ako se sve rasprshilo ne bi li se sve trebalo okretati u istom smjeru ,naravno da bi .zasto se onda dvije do tri planete vrte u suprotnom smjeru od ostaih sest planeta .zasto Jupiter Saturn i Neptun imaju mjesece koji se krecu u oba smjera ,cak se neke galaksije krecu u oba smjera ..zasto sve to tako ..zato sto je Bog htjeo da teorija big banga u koje ljudi vjeruju bude smjesna

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-04-2015 13:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ja nesto ne mogu da skontam u svojoj glavi da je svjet nasto slucajno i kasnjije se razvijo evolucijom

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-04-2015 13:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne kontam sto bi se sve "trebalo okretati u istom smjeru"...po kom je to zakonu fizike...
vjetre , toliko je toga u prirodi i univerzumu jos uvjek nerazjasnjeno da bi ti mogao iznijeti milione ovakvih primjera/pitanja...ali samo zato sto mi nemamo naucne odgovore na svako od ovih pitanja to ne znaci da je odgovor na sva ta pitanja apriori "bog i bozja volja"...uostalom , mozda i postoji naucni odgovor na ovo tvoje pitanje...samo sto ga ja ne znam...

to da je tebi nelogicno da je svijet nastao slucajno i da se razvio evolucijom...ti imas pravo da to ne prihvatas kao moguce objasnjenje...meni je na primjer to objasnjenje (mada bi se o "slucajnosti" moglo diskutovati) zasada najlogicnije...i ja to kao takvo prihvatam...

teorija big banga je ipak jos uvjek samo teorija...koja u svijetu nauke prilicno dobro kotira...

sto se tice evolucije...to je gotovo DOKAZANO ispravna teorija...da se organska materija preko najnizih oblika zivota vremenom transformisala u svo slozenija ziva bica dok nije na kraju dala najsavrseniji do sada obli zivih bica , tj covjeka...s tim da se mi i danas usavrsavamo i razvijamo istovremeno sto pojedine vrste zivih bica stalni nestaju i nove se pojavljuju...

02-04-2015 15:43 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Garinca da ti malo i tu teoriju praska objasnim pa onda ti opet mozes po svome..ako je svemir poceo kao velika ili ogromna tacka...


ogroman taèka?

valjda beskrajno mala èestica, ali beskrajno velike gustine

taèka je taèka, nema dimenzije, nema širinu, nema dužinu... znaèi ne može biti mala, a pogotovo ne velika

___________________________________________________________________

    02-04-2015 15:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..onda iz te tacke ili tako male cestice ne moguce je da narastu tolike planete i toliki svjetovi i tolika masa da se oslobodi iz necega tako maloga

    ..tacku malu ili veliku sam stavio kao figratvinu ..bng bang je tolika teorija da josh uvjek nisto o njoj nije dokazano ..eto je vrte u onome tunelu pa nista da se pojavi

    ..ja bi svoju nenu .rah.izazivo i reko bi joj da je covjek nasto od majmuna ,kaze nena kazi ti svome ucitelju neka on uzme jednog majmuna pa neka mu postane covjek ..kako cu vjerovat u evoluciju kad od majmuna vishe ne nastaju ljudi ili barem da imam naznake da ce nastati ja bi vjerovo ,ali majmun danas izgleda isto kao i prije hiljadu godina nimalo se promjeno nije .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-04-2015 16:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije od majmuna... nego još gore, od punoglavca 11.gif

    meni nije jasna jedna stvar. kako neko pri èistoj svijesti i zdravoj pameti, a recimo bavi se medicinom, ne poveže neke stvari u glavi...

    osteologija sisavaca. nauka o kostima... 95% ista izboèenja, rupice, fosse, tuberi, nabori, kvržice...
    95% i više se podudaraju, uzmi kost èovjeka i kost slona recimo, razlika je minimalna u rasporedu i broju rupica...

    koja je razlika izmeðu ove dvije slike? biološki nema razlike...





    eto ovu ženu je Bog napravio od Adamovog rebra, a maèku je napravio od divlje maèke, kako da ne 21.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane green dana 02-04-2015 u 16:34.

      02-04-2015 16:21 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ...i tata bi sine 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-04-2015 17:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ... jes ... baš gledam ima li biološki razlike...

      ... za mene je velika razlika... ona maèka dole... taman u finom položaju za razgovor oèi u ... 02.gif



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      02-04-2015 19:02 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Masalla kako malecki fafa 10.gif
      Postace belosvetski brzobebac 13.gif
      Ovo je prava evolucija 10.gif

      02-04-2015 20:10 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..onda iz te tacke ili tako male cestice ne moguce je da narastu tolike planete i toliki svjetovi i tolika masa da se oslobodi iz necega tako maloga

        ..tacku malu ili veliku sam stavio kao figratvinu ..bng bang je tolika teorija da josh uvjek nisto o njoj nije dokazano ..eto je vrte u onome tunelu pa nista da se pojavi

        ..ja bi svoju nenu .rah.izazivo i reko bi joj da je covjek nasto od majmuna ,kaze nena kazi ti svome ucitelju neka on uzme jednog majmuna pa neka mu postane covjek ..kako cu vjerovat u evoluciju kad od majmuna vishe ne nastaju ljudi ili barem da imam naznake da ce nastati ja bi vjerovo ,ali majmun danas izgleda isto kao i prije hiljadu godina nimalo se promjeno nije .
      To ti je isto kao kad ljudi nisu znali za nuklearnu energiju. Ta che nuklearna ...Onda ako ih prevezesh vremenskom mashinom u danashnje doba bili bi zabezeknuti kako to da jedan nosach aviona , onako ogroman , moze da ide na nuklearan pogon 20 godina bez potrebe da se obnovi ta energija. I ako bi vidjeli da ta energija ima izvor velichine rukometashke lopte. ???

      02-04-2015 21:29 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sve ja to razumijem ,ali da cjeli univerzum nastane iz tako male lopte ili sicusne cestice ja to sebi ne mogu predociti u glavi ,isto kao sto ljudi koji ne vjeruju u Boga ne mogu da predoce sebi to isto stvaranje od svevisnjeg ..taj nuklearni pogon mogu svda atim jer mi je nekako jasan i mogu da stvorim sliku u glavi ,suncev sistem i sve sto nas okruzuje u svemiru i sve te planete ne mogu da skontam da su nastale samo usled nekog praska ili sudara cestica da je kansije nasto covjek kao najslozenija mashina ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-04-2015 21:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa nije bash tako bilo jednostavno. Uslijed praska I prashine da nastanemo .Ohh tako se propovjeda u vjerskim knjigama. Izvini 11.gif

      02-04-2015 22:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..dobro ,samo svoje meni ne smeta 11.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-04-2015 22:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od garinca:

            citat od pravimostarac:

          evo jedno pitanjce

          Unversium je nastao kao posljedica Bing Banga i i dalje se širi i to je nauèni fakt. To širenje se i dalje nastavlja nesmanjenom brzinom i silom.

          Kako to da to širenje nema uticaja na naš solarni sistem i da vladaju apsolutno nepromijenjivi zakoni fizike na zemlji. Te da je ista razdaljina sunca i ostalih planeta, gravitacija ista, itd.
          You feel me ?


        zasto bi to sirenje imalo uticaja na solarni sistem...ako zamislis univerzum kao jedan balon koji se napuhava (proguglaj o teoriji inflacije , tvorac je jedan ruski naucnik kome nazalost ne znam ime)... nas solarni sistem, koji se nalazi na primjer u sredini balona i levitira , ne mora da se promjeni zbog tog perifernog sirenja...danas je inace vladajuca teorija da ne postoji jedan nego masa razlicitih univerzuma ( ne radi se o paralelnim svjetovima u nasem univerzumu , nego upravo o razlicitim , mnogobrojnim univerzumima)...



      to bi sve bilo OK kad bi se inflacija balona zavrsila i postigla ravnoteza, i onda ono unversumi levitiraju
      periferno sirenje ide iznutra, predstavi sebi sliku nuklerane explozije i onda onaj vacum iza

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      02-04-2015 23:29 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..sve ja to razumijem ,ali da cjeli univerzum nastane iz tako male lopte ili sicusne cestice ja to sebi ne mogu predociti u glavi ,isto kao sto ljudi koji ne vjeruju u Boga ne mogu da predoce sebi to isto stvaranje od svevisnjeg ..taj nuklearni pogon mogu svda atim jer mi je nekako jasan i mogu da stvorim sliku u glavi ,suncev sistem i sve sto nas okruzuje u svemiru i sve te planete ne mogu da skontam da su nastale samo usled nekog praska ili sudara cestica da je kansije nasto covjek kao najslozenija mashina ..
      Niko ne moze da shvati sve. Normala. Ali nauka pokushava da objasni stvari njenim progresom istrazivanja. Sa druge strane vjerske knjige objashnjavaju sve. To je od boga I kapak. Ne ?

      02-05-2015 23:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..nauka nema cvrsti dokaza josh uvjek o nastanku svjeta ,haj mi nabroj barem nekolka dokaza o nastanku svjeta i svemira ..dok religija ima puno vishe ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-05-2015 23:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..znacili ti sta ovaj ajet iz kur ana


      ..pustio je dva mora da se dodirju izmedju njih je pregrada i oni se ne mjesahaju

      ..kad se Zak kusto uvjerio i dokazo taj fenomen poceo je da vjeruje u Kur an ,kur an to obznanio kao dokaz ljudima josh prije 1400 godina ..mislim da tad nije bilo morepovaca a ni tehnologije da se to bas tako lako otkrije ..zar treba veci dokaz ljudima da bi prihvatili stvarnje svijeta od Boga ..tako isto i Biblija ima navode koji dokazuju Bozije stvaranje svijetova

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-05-2015 23:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pravimostarac:




        to bi sve bilo OK kad bi se inflacija balona zavrsila i postigla ravnoteza, ....

        .... i onda onaj vacum iza



      U mene nakon izbora u HR stalno "inflacija"... 02.gif

      ... svaki vacuum je nekako ostao iza mene... stvar historije... 02.gif



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      02-06-2015 00:13 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      Stranica (12): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com