Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » pitanje za darvinovce » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..evo josh za one koji vole urote i zavjere da Bog nije stvorio svjet .

..pa se kaze :Bizantijci su pobjedjeni u najnizoj tacki na zemlji ,ali oni ce posle poraza svoga sigurno pobjediti/ovo je bio prevod sure El Rum/

..danas nam nauka objasnjaje da je najvecea tacka na zemlji Mont ereEverest sa 8850
..najniza tacka na zemlji je kod mrtvog mora i nalazi se na 400 m ..upravo na tom mjestu se odigrala bitka u kojoj su Bizantijci pobjedili ..to nam sve navodi u Kur anu i navodi da ce Bizantijci pobjediti ..kako je Bozji Poslanik mogo znati gdje se nalazi najniza tacka na zemlji sto dokazuje da je Kur an Allahov govor ,jer u to vrijeme nije bilo uredjaja da se ustanovi najniza tacka na zemlji

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-06-2015 00:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..znacili ti sta ovaj ajet iz kur ana


    ..pustio je dva mora da se dodirju izmedju njih je pregrada i oni se ne mjesahaju

    ..kad se Zak kusto uvjerio i dokazo taj fenomen poceo je da vjeruje u Kur an ,kur an to obznanio kao dokaz ljudima josh prije 1400 godina ..mislim da tad nije bilo morepovaca a ni tehnologije da se to bas tako lako otkrije ..zar treba veci dokaz ljudima da bi prihvatili stvarnje svijeta od Boga ..tako isto i Biblija ima navode koji dokazuju Bozije stvaranje svijetova
Ovo je totalna izmishljotina koja se vukla par godina ... De bola vjetre... provjeri malo.

02-06-2015 00:28 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sto cu provjeravat kad znam da je posle tog otkrica Zak Kusto presho na islam

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-06-2015 u 00:37.

02-06-2015 00:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Super 01.gif

02-06-2015 00:35 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evolution can only select for what works at the current moment, not what may be useful in the future

ponder green,ponder

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-06-2015 00:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..evo josh za one koji vole urote i zavjere da Bog nije stvorio svjet .

    ..pa se kaze :Bizantijci su pobjedjeni u najnizoj tacki na zemlji ,ali oni ce posle poraza svoga sigurno pobjediti/ovo je bio prevod sure El Rum/

    ..danas nam nauka objasnjaje da je najvecea tacka na zemlji Mont ereEverest sa 8850
    ..najniza tacka na zemlji je kod mrtvog mora i nalazi se na 400 m ..upravo na tom mjestu se odigrala bitka u kojoj su Bizantijci pobjedili ..to nam sve navodi u Kur anu i navodi da ce Bizantijci pobjediti ..kako je Bozji Poslanik mogo znati gdje se nalazi najniza tacka na zemlji sto dokazuje da je Kur an Allahov govor ,jer u to vrijeme nije bilo uredjaja da se ustanovi najniza tacka na zemlji


mene sad zanima, kojeg æe vraga u Božijoj knjizi uopšte reèenica o nekoj vojsci koja je pobjeðena?
to je isto da piše: na Kosovu polju ili u Srebrenici... a Božija rijeè, Božija knjiga 21.gif takve teme su mi za "Avaza", a ne za Božiju knjigu...

02-06-2015 01:35 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahahaha Bog izvjestitelj dnevnih novosti 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Dobra Green 10.gif

02-06-2015 01:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    evo jedno pitanjce

    Unversium je nastao kao posljedica Bing Banga i i dalje se širi i to je nauèni fakt. To širenje se i dalje nastavlja nesmanjenom brzinom i silom.

    Kako to da to širenje nema uticaja na naš solarni sistem i da vladaju apsolutno nepromijenjivi zakoni fizike na zemlji. Te da je ista razdaljina sunca i ostalih planeta, gravitacija ista, itd.
    You feel me ?


Big Bang nije fakat vec "najbolja" teorija do koje su naucnici kroz observacije mogli da dodju.
Drugo, kroz observacije su mogli da dodju do nekoliko trenutaka poslje (eventualnog praska), a i sami kazu da nemaju pojma kako su stvari izgledale prije (eventualne) explozije jer jednostavno tu nisu vladali fizicki zakoni koji su mjerljivi i shvatljivi za njihovo poimanje a i znanje.

Sto se tice sirenja, ravnoteze i skupljanja univerzuma u kojem zivimo, ni tu stvari jos nisu jasne. Kako izgleda, svemir se siri, i ovo koji dan ne misli da zaustavi... Nije poznata priroda tzv tamne materije (neutrino i te stvari) koja bi mogla (i u slucaju postojanja) da odigra ulogu u graviracionom smislu, te izazove zaustavljanje i cak eventualno skupljanje vaseljene...
Ko prezivi, pricat ce...

Onda, nije uopste tacno da je zemljina rotacija oko sunca i oko svoje ose konstantna, vec se lagano usporava... Samo sto smo mi mala mrlja na vremenskoj liniji Gaje, a istovremeno smo toliko samovazni, pa mislimo da se stvari ne mijenjaju, ne razvijaju, ne sire i ne skupljaju...
A da ne spominjem jos kretanje kroz galaksiju koja i sama rotira i krece se u nekom pravcu...

Koliko onda ima zeemlja kreyanja... Oko ose, onda "vobla", pa onda oko sunca, pa Zajedno sa suncem oko galaktickog centra, pa onda i kud galaksija pichi... Aman jarabi...

A ovi pricaju o statickom i homocentricnom univerzumu... 01.gif 02.gif

@pravimostarac
To sto nesto ovde pisem ne znaci ni da sam darvinovac... Ja samo kazem da ne znam... A vjerovati i znati nije ista stvar...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 02-06-2015 u 10:38.

02-06-2015 10:35 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

haidar , ko prica o staticnom i homocentricnom univerzumu ?

02-06-2015 10:54 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    haidar , ko prica o staticnom i homocentricnom univerzumu ?


Vise onako uopsteno sam to spomenuo zbog razlicitih religionista i pogleda prije svega o statickom suncevom sistemu o kojem mostarac postavlja pitanje. Teza mu je (koliko shvatam) da je statican u smislu nepromijenjivanja odnosa udaljenosti, brzine itd, a pitanje poslje toga, kako je moguce.
Prvo i osnovno na to pitanje nema odgovora, jer je "axiom" pogresan...
Ni jedan tigar nema 2 oka. Zasto tigar nema dva oka... 02.gif

Sto se tice homocentricnog, to sam samo spomenuo zbog tog misljenja da je sve stvoreno bas zato da bi covjek mogao da zivi na zemlji (naravno da opet mislim na religioniste razlicitih boja), i da je sve uredjeno zbog nas...
To je nekako ono, covjek je razlog zasto je svemir kakav jeste, a ne da je covjek posljedica svemira onakvog kakav je... Stara prica... Eto zasto homocentricno spominjanje ... 01.gif

02-06-2015 11:47 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

        citat od vjetar:

      ..evo josh za one koji vole urote i zavjere da Bog nije stvorio svjet .

      ..pa se kaze :Bizantijci su pobjedjeni u najnizoj tacki na zemlji ,ali oni ce posle poraza svoga sigurno pobjediti/ovo je bio prevod sure El Rum/

      ..danas nam nauka objasnjaje da je najvecea tacka na zemlji Mont ereEverest sa 8850
      ..najniza tacka na zemlji je kod mrtvog mora i nalazi se na 400 m ..upravo na tom mjestu se odigrala bitka u kojoj su Bizantijci pobjedili ..to nam sve navodi u Kur anu i navodi da ce Bizantijci pobjediti ..kako je Bozji Poslanik mogo znati gdje se nalazi najniza tacka na zemlji sto dokazuje da je Kur an Allahov govor ,jer u to vrijeme nije bilo uredjaja da se ustanovi najniza tacka na zemlji


    mene sad zanima, kojeg æe vraga u Božijoj knjizi uopšte reèenica o nekoj vojsci koja je pobjeðena?
    to je isto da piše: na Kosovu polju ili u Srebrenici... a Božija rijeè, Božija knjiga 21.gif takve teme su mi za "Avaza", a ne za Božiju knjigu...







.. da bi dokazo svoje postojanje ,kako ljudima poslati poruku vec na taj nacin ..Poslanik nije mogo da sazna tako tacne podatke bez mjerni istrumenata ..
..zamisli sad da ti ja kazem da u novcaniku trenutno imash 12 maraka na daljinu od 2500 hiljade km ,sigurno da bi povjerovo da imam neku nadprirodnu moc

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-06-2015 12:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Imam josh jedno pitanje za Darvinovce .


..ko je bio otac i majka Adama ,ko je bio od Eve .

..ili uposte kako je nastao prvi covjek i kako je nastala prva zena da bi se kasnije oni mogli razmnozavat

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-06-2015 13:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjetre, pogledaj ocu sliku:

    http://1.bp.blogspot.com/-o-GUDfN_Pag/Uyh8lT1kG5I/AAAAAAAAIIU/_YVAOBP6_Kw/s1600/mitochondrialeve.png


religija kaže ovo lijevo na slici, a nauka kaže desno...

nauka nudi teoriju mitohondrijske Eve, a to su i dokazali tako što su uzeli posteljice majki trudnica tik nakon poroðaja. uzorci su uzimani od Islanda, sa Novog Zelanda, Amerike, Južne Amerike, Afrike...

i šta su zakljuèili i otkrili? sve majke vode porijeklo iz Afrike, iz jednejedine loze, takozvana pramajka mitohondrijska Eva. a na slici desno je otprilike kako je i izgledala.

evo jedno pitanje za kršæanske vjernike:

na slici lijevo vidimo bijelce Adama i Wvu, takoðe se i Isus na slikama prikazuje kao bijelac.
ako vodimo porijeklo iz Afrike, nema teoretske šanse da ovako izgledaju Adam i Eva. Takoðe ni Isus ne može biti stoprocentni bijelac.

___________________________________________________________________

    02-06-2015 13:58 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ove slike su cista animacija ili plod maste umjetnika

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-06-2015 14:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..Imam josh jedno pitanje za Darvinovce .


      ..ko je bio otac i majka Adama ,ko je bio od Eve .

      ..ili uposte kako je nastao prvi covjek i kako je nastala prva zena da bi se kasnije oni mogli razmnozavat


    Adamov otac je bio Febo a dedo mu je bio Djotun...majka mu je bila od Hairlica...za Evinog oca se ne zna a majka joj je bila s Goranaca...nasli su se na Buni , bilo branje jabuka...

    ps.salu na stranu , evo ti je green odgovorio...a ja cu dodati ,a ko te ovo bas interesuje nadji i procitaj knjigu "Evinih sedam kceri" , autor je geneticar i zove se Sikes...toplo preporucujem...sve ti je tu fino objasnjeno i naucno potkovano...

    02-06-2015 14:59 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ... šta je postalo prvo, kokoš ili jaje... rubik.gif





    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    02-06-2015 15:06 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..Garinca ,lijepe su to knjige ,meni najvjerodostojnije knjige o nastanku svjeta su vjerske knjige ,posebno Kur an ..sve te ostale je lijepo procitati i reci posle citanja estakvirullahi ..ne kazem da ne postoji proces evolucije koroz milione godina ,ali da je covjek nasto iz praska to ne mogu sebi da stvorim sliku ..nekako mi lakse da zamislim nekog stvaraoca velike moci i znanja vec da je nesto nastalo iz nista ,pa ako je Bog stvorio covjeka od zeemlje i vode meni je to logicnje ,jer koristio je neki materijal kao stvaraoc .ta da nesto pukne i da se stvori covjek ja to ne mogu u svojoj glavi da skontam ..jebiga sad da nesto pukne i da se stvori odjedanput neka zgrada ili kuca ..??

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-06-2015 u 15:46.

    02-06-2015 15:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo sad sam proguglo...Bryan Sykes " The seven daughters off Eve"...procitaj je jebem mu Misha i nemoj da te umori prvih pedesetak strana teorije...kasnije bude jako interesantno...nije neophodno neko veliko predznanje iz genetike...

    nije bio neophodan bog , vjetre...priroda se za sve sama pobrinula...kljuc je bio nastanak organske materije...ako imalo znas hemiju (a trebao bi posto si ucio skole u "onom" sistemu) postoje neorganske supstance i organske materije...ove organske materije se tvore od neorganskih...aminokiseline se stapaju u bjelancevine/proteine...masne kiseline u masti itditd...uz malo vode eto ti zivog bica...milione Godina je trebalo da se te materije sloze , prvo u najjednostavnije oblike zivih bica...a kasnije sve slozenije...nista tu nije nelogicno ili misticno...nista nedokucivo...nicemu ne treba neka visa sila...a pojednostavljeno se i moze reci da se prvo zivo bice stvorilo od "zemlje i vode"...ako prihvatimo da je "zemlja" sadrzila ovu neorgansku materiju (koja je nekada davno nastala "praskom")...

    za mene je majka priroda taj tvoj bog...priroda je cudo jedno...mene uvjek fascinira prica o tome kako je francusku revoluciju izazvala erupcije vulkana na islandu...ko to nije cuo pomislice prvo da garinca bulazni...ali toje prava istina...negdje 1770-tih Godina doslo je de jedne od najvecih erupcija vulkana ikada zabiljezenih u nama poznatoj istoriji svijeta...dim iz ogromnog kratera (ime sam mu zaboravio , nesto kao Lada) se prosirio citavom sjevernom evropom...kao onomad kada nismo mogli letjeti avionima nakon erupcije na istom tom islandu...taj dim je bio tako "gust" da je u principu zamracio sunce u sjevernoj evropi , ukljucujucu i pola francuske...klima se promjenila i par Godina vladale su strahovite zime...poljoprivreda , tada najznacajnija grana privrede je bila potpuno unistena...seljaci i srednja gradjanska klasa u francuskoj su propadali a plemstvo je nametalo sve vece poreze...sve je to dovelo do protesta i na kraju pobune i revolucije...a sta je francuska revolucija znacila za istoriju evrope i svijeta je valjda svima poznato...
    priroda i drustvo...koja divna spona...a nekada smo to sve ucili u skoli...sjecas se vjetre tog predmeta...
    ps. neko je doduse ishao i na vjeronauku...ja nisam...to me valjda i determinisalo... 01.gif

    02-06-2015 16:54 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ne mgu se ni ja pohvajliti da sam isho na vjernauku ,vishe sam djotuna slusho sta prica vec profesora istorije 02.gif ..ovo o religiji je doshlo samo iz mene i onda kad te nesto pokrene pocnesh da cackas pomali i zaljubish se ..ja se u hemiju nisam zaljubio a iz biologije najdraza lekcija mi je bila razmnozavanje ljudi ,onda smo mi pitali kad ce laboratorijska vjezba ..

    ..kazeh neke se tamo tvari smuckaju i nastaje zivi organzam ..ako je to moguce zasto onda nauka ne smucka sve zajedno kad vec zna sastav zivih organizama i ne stvori barem neki jednocelijski organzam ili nesto slicno tome ,pa to lijepo sve sto je smuckan ne pohrani negdje na neko mjesto ,vjerovatno bi nekad neko pronaso nesto nalik zivome bicu

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-06-2015 17:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije nemoguæe, nego je vrijeme limit.
    zaboravljaš da su za to potrebni milioni godina.

    ustvari, nauènici su veæ dobijali vještaèke aminokiseline, pogledaj stare epizode Carla Sagana.
    ali da bi se uradilo nešto više, kao što napisah, potrebno je milion godina.

    Evolucija nije trka na sto metara, nego maraton od sto miliona godina.

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 02-06-2015 u 17:16.

      02-06-2015 17:15 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stranica (12): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com