Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Why Islam ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Hajdare po covjek i zenu malo voli iz straha da ga ne ostavi ili da ne uleti Mujke 05.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-07-2016 15:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

        citat od vjetar:

      ,kad si zadnji put trazio anomalije u katolicanstvu ,pravoslavlju judaizmu i budizmu ,derzurni krivac je za tebe uvjek islamska religija sa mnogo anomalija 02.gif


    zadnji put... prije pola sata do sat... samo ti preskaèeš one teme koje te ne zanimaju, jbg



jbg, u moru postova kad napraviš intermezzo, nekako je teško vidjeti...

ko kap u moru... 04.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-07-2016 15:11 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Greeen evo gdje ce Bog slati Ateiste 02.gif

    http://www.kurir.rs/planeta/zastrasujuce-otkrice-naucnici-tvrde-da-su-otkrili-gde-je-tacno-pakao-clanak-2209787

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-07-2016 15:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znaš ti, vjetre, onu pjesmu od Indexa...
"da je život samo ovaj jedan, nema ništa, ništa izvan njega..."

___________________________________________________________________

    04-07-2016 15:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..znam od indeksa dosta pjesama i gotoo sve sam ih slusho i to je bila grupa za vrijeme moje mladosti a znam i onu i pad je let .

    02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    04-07-2016 15:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U ovom trenutku, ateizam je kažnjiv smræu u trinaest zemalja svijeta:

      Afganistanu, Iranu, Jemenu, Kataru, Maleziji, Maldivima, Mauritaniji, Nigeriji, Pakistanu, Saudijskoj Arabiji, Somaliji, Sudanu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima
    .
    U Bosni i Hercegovini, meðutim, ne samo da ateizam još uvijek nije kažnjiv smræu, veæ nije kažnjiv uopæe. Zato je moguæe da, recimo, književnica Jasna Šamiæ u nedavnom intervjuu Danima, i jednom tekstu u Avazu, pod naslovom "Zašto sam protiv hidžaba”, ustvrdi kako je "Kur’an uopšte knjiga puna nejasnoæa, nedoreèenosti, a naroèito strašnih prijetnji, iako mjestimièno i lijepa poema…”, odnosno "aluzija na biblijske dogaðaje, i tradicija najviše preuzeta iz judaizma” - i da zbog toga nikome ne odgovara.

    (Boris Dežuloviæ, današnje "Osloboðenje" 07.04.2016.)

      http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/knjizevna-kritika-kuran

    ___________________________________________________________________

      04-07-2016 16:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Od svih tih pomenutih zemalja, green... jedna do 3 ne uživaju direktnu podršku zapadnog demokratskog svijeta,
      i on je istvoremeno bio debelo upleten u stvari u svakoj od tih zemalja,
      bilo podrškom prijašnjih ili sadašnjih režima, bilo ratom i intervencijama.

      Onda mi je malo èudno, da svijet kom i ti pripadaš i trudiš se da pokažeš pod svaku cijenu da pripadaš
      u jednu ruku zdušno podržava takve

      a na drugoj ih strani tobože osuðuje.

      To u kojoj zemlji je i dalje prisutna smrtna kazna, gdje su zatvori puni, gdje veliki dio stanovništva vjeruje i uèi i u školama da zemlja jeste ravna, i da èovjek nije nastao evolucijom, èudi me da i
      o tom ne pišeš.

      Meðutim, pošto si ti od danas èovjek zvanièno poznat kao "Agenda" na forumu

      ne èudi me da namjerno izostavljaš sve ono što ne paše i ne govori u prilog tvojoj "agendi".

      U Mostaru je ubijeno 35 ljudi nakon rata, ne pišeš o tom i zašto su oni ubijeni, bez ikakvog suðenja.

      Ne pišeš ko je u Mostaru u nemuslimanskoj Jugoslaviji platio glavom tokom 50-ih i 60-ih, zbog
      svog uvjerenja, bez da su ikom i dlaku s glave poremetili inaèe.

      Žalosno je vidjeti šta su ljudi u stanju raditi i pisati radi (kako ti je vjetar fino naljepio juèer)
      dobrog liènog, sitnostopstvenièkog motiva.




      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-07-2016 u 17:22.

      04-07-2016 17:18 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      upravo èitam ispovijest Vlastimira Mijoviæa. Vojo Šešelj mu je bio nadreðeni na omladinskim akcijama, a Vojo u to doba imao curu, muslimanku 29.gif

      iznlijela ga raja, skupa s krevetom i probudio se pod vedrim nebom pokraj rijeke

      ___________________________________________________________________

        04-07-2016 17:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        oèito duboko povezano s temom...

        green, što se ne angažuješ na terenu oko ovih pitanja...

        ... ovo na internetu je samo žuganje u prazno...



        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        04-07-2016 17:52 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ja sam cuo da je Vojo bio i silovan u Zenici da su ga guzili u paksu

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-07-2016 20:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2849
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ko zna, mozda mu se svidilo, pa zato tako 'pvica'
        13.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        04-07-2016 20:57 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Green tamo gdje Amaerika ima interes uopste joj nesmeta sto se egzikucije odsjecanje glave vrshi na ulici i nedavnoo je jedan takav klip izaso na portalima ..tamo gdje nema interesa onda takvu pojavu ko fol osudjuje ..meni je to malo licemjerno ,ne podrzajem takve brutalnosi ali da mora postojati smrtna kazna ,mislim da mora ..cega bi se ljudi bojali da je nema ..pocinjeni su stravicni zlocini u Bosni i svaki koji je osudjen na velike kazne zasluzili su nista manje vec smrtnu kaznu ,,to je poruka za buducnost da se zlocini mogu ciniti i da ce se ciniti i DA SE ISPLATI ..danas sigurno imas ljudi koji bi pocinili josh vece zlocine da ostvare neku ideju .za ideju republike spske i herceg bosne bilo mi stotine kandidata da pocine josh stravicnije zlocine kad bi to bilo moguce ,ja sam ubjedjen u to

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 04-07-2016 u 21:19.

        04-07-2016 21:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto
        pokretac teme Thread Started by pravimostarac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Primjer religijske tolerancije: Muhammedovo, a.s, obeæanje kršæanima

        Primjer religijske tolerancije: Muhammedovo, a.s, obeæanje kršæanima
        Godine 628. delegacija iz Samostana sv. Katarine došla je poslaniku Muhammedu, a.s., i zatražila njegovu zaštitu.

        Da žive u meðusobnom miru, bili bismo na pola puta do svjetskog mira. Jedan mali korak koji možemo napraviti prema kultiviranju muslimansko-kršæanske harmonije jest da prièamo i ponovo prièamo pozitivne prièe i suzdržimo se od meðusobne demonizacije.

        U ovom èlanku želim podsjetiti i muslimane i kršæane na obeæanje koje je poslanik Muhammed, s. a. w. s, dao kršæanima. Znanje o ovom obeæanju može imati ogroman utjecaj na ponašanje muslimana prema kršæanima. Muslimani opæenito poštuju prethodnike njihovog Poslanika i pokušavaju to prakticirati u svojim životima.

        Godine 628. delegacija iz Samostana sv. Katarine došla je poslaniku Muhammedu, a.s., i zatražila njegovu zaštitu. Odgovorio je tako što im je dodijelio povelju o pravima, koju u cijelosti navodim ispod. Ovaj samostan nalazi se u podnožju Sinajske gore i najstariji je samostan na svijetu. Posjeduje veliku kolekciju kršæanskih rukopisa (veæu ima samo Vatikan) i spada u svjetsku kulturnu baštinu. Takoðer se može pohvaliti najstarijom kolekcijom kršæanskih ikona. On je riznica historije kršæanstva, koja je ostala saèuvana 1.400 godina pod zaštitom muslimana.

        Obeæanje delegaciji samostana:

        "Ovo je poruka od Muhammeda, sina Abdullahovog, kao zavjet onima koji prihvataju kršæanstvo, blizu i daleko – mi smo s njima. Zaista ih ja, sluge, pomagaèi i moji sljedbenici branimo jer kršæani su moji graðani; i, Allaha mi, odbijam bilo šta što im se ne sviða. Ne smije biti nikakve prisile za njih niti æe njihove sudije biti uklonjene sa svojih poslova niti njihovi monasi iz manastira. Niko ne smije uništiti njihove vjerske objekte, oštetiti ih ili odnijeti bilo šta iz njih u muslimanske kuæe. Ako bi neko uradio nešto od navedenog, prekršio bi savez sa Bogom i postao nepokoran Njegovom Poslaniku. Zaista su oni moji saveznici i imaju moju povelju o sigurnosti od svega što mrze. Niko ih ne smije prisiliti da putuju niti ih obavezati da se bore. Muslimani æe se boriti za njih. Ako je kršæanka u braku s muslimanom, to se ne smije desiti bez njenog odobrenja. Ne smije biti sprijeèena da posjeæuje njenu crkvu radi molitve. Njihove crkve trebaju se poštovati. Oni ne smiju biti sprijeèeni da ih popravljaju niti uskraæeni od svetosti njihovih zavjeta. Niko od muslimana ne smije biti nepokoran u vezi s ovim sporazumom do Posljednjeg dana (kraja svijeta)."

        Prva i posljednja reèenica povelje kljuène su. One èine obeæanje vjeènim i univerzalnim. Muhammed, a.s., izjavljuje da su muslimani uz kršæane blizu i daleko, odbacujuæi u startu bilo kakve buduæe pokušaje da se ovo obeæanje ogranièi samo na Samostan sv. Katarine. Nareðujuæi muslimanima da joj se povinuju do Sudnjeg dana, povelja ponovo podriva bilo kakve buduæe pokušaje da se privilegije opozovu. Ova su prava neotuðiva. Muhammed, a.s., proglašava kršæane – sve njih – svojim saveznicima i izjednaèuje loše postupanje prema njima s kršenjem saveza sa Bogom.

        Naroèito vrijedan aspekt povelje jest to što ona ne nameæe nikakve uvjete kršæanima za uživanje njihovih privilegija. Dovoljno je to što su kršæani. Od njih se ne zahtijeva da promijene svoja vjerovanja, ne moraju plaæati nikakve dadžbine (osim džizije) i nemaju nikakvih obaveza. Ovo je povelja o pravima bez ikakvih dužnosti!

        Ovaj dokument nije moderni ugovor o ljudskim pravima, ali, iako je zapisan još 628. godine, on jasno štiti pravo na imovinu, slobodu vjeroispovijesti, slobodu rada i liènu sigurnost.

        Znam da veæina èitalaca može da misli: "Pa šta?" Odgovor je jednostavan. Oni koji žele praviti razdor izmeðu muslimana i kršæana fokusiraju se na stvari koje ih dijele i naglašavaju podruèja konflikta. Ali kad se izvori poput Muhammedovog,a a.s., obeæanja kršæanima prizovu i istaknu, oni grade mostove. To nadahnjuje muslimane da se izdignu iznad zajednièke netrpeljivosti i izaziva dobru volju kod kršæana koji možda njeguju strah od islama ili muslimana.

        Kad gledam u islamske izvore, u njima pronalazim primjere religijske tolerancije i ukljuèivosti bez presedana. Oni èine da želim postati bolja osoba. Mislim da je osobina da tražimo dobro i èinimo dobro usaðena u svima nama. Kad utišamo ovu predispoziciju prema dobru, porièemo našu fundamentalnu humanost. U ovom periodu blagdana nadam se da svi mi možemo naæi vremena da potražimo nešto pozitivno i vrijedno poštovanja u vrijednostima, kulturama i historijama drugih naroda.

        Autor: Muqtedar Khan, direktor Islamskih studija na Univerzitetu Delaware

        Prijevod i obrada: Akos.ba
        - See more at:

          http://www.akos.ba/duhovnost/islamske-teme/primjere-religijske-tolerancije

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 04-08-2016 u 05:26.

        04-08-2016 05:26 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        Haidar
        SexNepoznat



        Poruka: 338

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..Hajdare po covjek i zenu malo voli iz straha da ga ne ostavi ili da ne uleti Mujke 05.gif

        Diskutabilno...
        Ne vjerujem da je tako kod svakog covjeka koji ima zenu...
        Vidis, za nekoga je to normalno, za nekoga pateticno, za nekoga glupo, za nekoga opet korisno, itd itd...
        Sve je pitanje stajalista/percepcije i zivotne filozofije...
        Svaka igra, svaka dobija...

        04-08-2016 08:54 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pravimostarac:

          Primjer religijske tolerancije: Muhammedovo, a.s, obeæanje kršæanima
          [/URL]


        OK, kršæanima, a šta æemo sa neopredjeljenima?



        peti pasus, šta kaže... ubijajte mnogobošce, gdje god stignete! (Kur'an)

        ___________________________________________________________________

          04-08-2016 08:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..tesko je to tebi objasniti 02.gif

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          04-08-2016 11:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          hajde mi ti objasni. evo ne moraš meni, objasni Hajderu
          kako opravdati ovo "ubijajte..."?

          ___________________________________________________________________

            04-08-2016 11:54 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..procitaj pasos iznad tog zadnjeg ,to ne vidis green ,jeli to namjerno ili ti je je to do ociju urodjena mana da citas naopako i da iz kur ana izvlacis ono sto tebi odgovara a prethodno zanemaris ono sto stoji iznad ili ponekad ispod nekog ajeta ,,tako neuki objasnjavaju Kur an ..uzmi uvjek ono sto im odgovara 02.gif

            ..tebe nece islamisti jer ti nisi mnogobozac ,ti si samo musliman ,tebe bi za glavu skratili krscani jer si im 92 izmako ili im nisi bio dostupan ..da ponovo dodje do belaja nista te ne bi spasilo kame ili jame

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 04-08-2016 u 11:57.

            04-08-2016 11:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ti bogami kao da si pobjegao u Arapske Emirate, a ne u kršæansku Dansku 29.gif
            lièiš mi na ove bosanske Hrvate i Srbe, sade krtolu u BiH, a mole boga da kiša padne u Zagrebu i u Beogradu

            ___________________________________________________________________

              04-08-2016 12:01 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ..bla ..bla bla ,

              ..lahko je viditi drugog ,tesko sebe .

              ..sta je sad pojela maca jezik ..nemas odgovor na ajet iznad 13.gif

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              04-08-2016 13:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              Stranica (18): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com