Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Rasista Ante iz Mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Shocked Fašista Ante iz Mostara Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eh, pa pogledajte i poslušajte ovog mladog idiota iz Mostara... 21.gif

    [/url] 08.gif

    koliki fašista moraš biti, pa ovo izjaviti...

        Z4h9qdHy2DU

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane green dana 02-17-2015 u 14:13.

    02-17-2015 13:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vidoviti Antisa nemora pregledat Hasimagu 13.gif

    02-17-2015 19:09 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    rasista ili bih ga prije nazvao "promasaj drustva"?
    citam komentare na FB i drugim medijima, sto kaze nas jedan clan pa zamisli zivis u parizu a neznas za ajfelov toranj, u londonu a neznas za big ben...

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-17-2015 20:34 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Bridge Keeper
    SexNepoznat

    Poruka: 360

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Klerofašizam je default u Mostaru (barem jednom dijelu). Mene èude oni koji ne misle ovako.

    02-17-2015 20:35 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cijeli snimak emisije :

      http://www.radiosarajevo.ba/mobile/novost/180533#



    Pitam se samo koji je smisao ovakvih emisija ?
    Sta misle da ce nesto popravit ako ovo ovako objave ?
    Meni licno ne bude nimalo dobro kad vidim ovako nesto ,
    zato to izbjegajem koliko mogu , ali evo svako malo neko nesto ovako postavi .
    Pa me iz neke moje vizije (nade) vrati u stvarnost tj. realnost.
    Mozemo mi sanjati o nekom idealnom gradu ili drzavi ,
    ali realnost je nazalost bas ovakva kako je ova omladina prikazuje.
    Ne znam , da znam neko rjesenje , vec bi ga neko predlozio , ali nazalost ja ga nemam.
    Jedino sto mislim da bi ovu omladinu moglo izvest na pravi put je 'rad'
    I oni i njihovi roditelji imaju previse slobodnog vremena , pa zato nam i jest ovakva situacija. Ja ne optuzujem ovu djecu , oni su proizvod drustva i ne bi bilo normalno
    da su drugaciji .
    Ja uvjek Kazem nama samo treba dati jednog Svabu da nam vodi Grad-Drzavu jedno 10 godina.
    Kako bi ih sredio to bi bilo za pricu , Njihovi roditelji nazalost jos uvjek zive (u svojim glavama)
    u nekom samoupravnom socijalizmu , i misle da ce vec neko rijesit njihove Probleme.
    Zato se skoro nista nije ni pomaklo zadnjih 20 godina.
    Treba im samo uvesti svapski sistem , da rade od 5 do 17 svaki dan i dati im svaku cetvrtu subotu slobodnu , uvest takve takse , kirije , kredite da i u slobodnom vremenu gledaju kako ce nesto zaraditi na crno , pa im ne bi na pamet palo da povazdan ispijaju kafe po kaficima ,
    i zhugaju na sve i svakoga ko nije po njihovoj mjeri.

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    02-17-2015 21:21 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moj prijedlog je da se pucanima i pucankama grada Mostara omoguci da u ljetnim ,suncanim i dugim danima imaju slobodan pristup Neretvi,jer je "naucno" dokazano da su suncane zrake vrlo vazne u proizvodnji vitamina D u tijelu a koji je vrlo vazan za organizam .Ako bi bledunjavi Hrvati poprimili tu bakarnu boju onda se nebi razlikovali od normalnih gradjana Mostara i lako bi se uklopili u mostarski ciganluk bez obzira sto i njih ima zutih tabana ali nedaju reci.
    Djecko je ,nadam se , pukao po shavu pa ce ga se lako zakrpati , ne.

    kakvi roditelji takva i djeca ,
    u kakvom "samoupravnom socijalizmu ""njihovi roditelji zive - u glavama
    prije bih rekao da bi ti roditelji voljeli nastaviti zivjeti u aparthejdu.

    02-17-2015 23:57 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Lako bi se uklopili u mostarski ciganluk, bez obzira što i njih ima žutih tabana ali ne daju reæi.


    koji je Bešliæ mrkiji? 01.gif



    Ljubo...

    ___________________________________________________________________

      02-18-2015 01:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Rekoh ja, blizina Neretve je odlucujuci faktor ,
      zato omogucimo i ostalim Hrvatima koji se osjecaju "nepozeljnim"
      da se suncaju u ljetno vrijeme (u gradskoj zoni) na Neretvi radi
      "izjednacavanja " i brisanja barijera.
      Ja mostarca ,inace ,tek poznajem po plivanju (kad ne prica -brato i ne otvara usta), na kakvoj rijeci, moru il' bazenu....
      Ono pola ga izadje iz vode , na trzaj, pa pukne "plohom" ispred sebe -da razbije "pure". 13.gif

      02-18-2015 02:20 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od STECAK:

        Rekoh ja, blizina Neretve je odlucujuci faktor ,
        zato omogucimo i ostalim Hrvatima koji se osjecaju "nepozeljnim"
        da se suncaju u ljetno vrijeme (u gradskoj zoni) na Neretvi radi
        "izjednacavanja " i brisanja barijera.
        Ja mostarca ,inace ,tek poznajem po plivanju (kad ne prica -brato i ne otvara usta), na kakvoj rijeci, moru il' bazenu....
        Ono pola ga izadje iz vode , na trzaj, pa pukne "plohom" ispred sebe -da razbije "pure". 13.gif



      a neko ga zove sa suhog HO'DERA 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      02-18-2015 02:47 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      Haidar
      SexNepoznat



      Poruka: 338

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne mislim da etikete (fasista, nacista, itd) opisuju pravo stanje ovog jadnog uma. Mislim da mu tom etiketom fasiste uskracujes mnogo toga sto bi i gosp Carl G. Jung mogao da mu prepise....
      Bilo bi interesantno porazgovarati sa momkom, ako ima vec mogucnost da se izrazava, i saznati zasto... Zasto misli i osjeca ovako kako govori...
      Ne znam odgovor, ali mislim da se moze nazrijeti... Volio bih da ga cujem...

      Ali nisam siguran da bi ga dobio...
      Ako imas u dzepu 100 maraka, ne mozes dati 500. Mozes dati samo ono sto imas.
      Tako je i sa osjecajima.. Ako u tebi ima mrznja, to je jedino sto mozes da das. To je istovremeno i jedino sto u drugima mozes da vidis!!!

      Nije ni tako lako zivjeti....

      02-18-2015 09:34 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6998
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Volim te proèitati, Haidar jer za razliku od veæine napišeš svoju misao na jasan i suvisao naèin.

      02-18-2015 11:08 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Haidar
      SexNepoznat



      Poruka: 338

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abraxas:

        Volim te proèitati, Haidar jer za razliku od veæine napišeš svoju misao na jasan i suvisao naèin.


      Drago mi je zbog vas gospodine da volite... 01.gif 10.gif

      02-18-2015 11:37 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
      Haidar
      SexNepoznat



      Poruka: 338

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

            citat od STECAK:

          Lako bi se uklopili u mostarski ciganluk, bez obzira što i njih ima žutih tabana ali ne daju reæi.


        koji je Bešliæ mrkiji? 01.gif



        Ljubo...


      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      02-18-2015 11:38 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ante bi Halida pozno po majici 01.gif


      Strasno je ovo sve sto je momak izjavio , ali nazalost
      oslikava trenutno stanje u drustvu .
      Pa i sama stara gimnazija je produkt fasizma .
      Ime joj sve govori (dvije skole pod jednim krovom).
      I sad nesto treba da napadamo djecu sto su nadojeni mrznjom i sovinizmom.
      Ja mislim da djeca nisu kriva , krivi su oni , pocevsi od medjunarodne zajednice,
      preko drzavnih i lokalnih vlastodrzaca.
      Mozemo mi ovde pricati o posljedicama , ali
      bi vaznije bilo pricati o uzrocima ovakvog stanja.
      Pogledo sam cijelu emisiju i ako izuzmemo Antu i njegovo misljenje.
      Dobar dio djece ima normalno misljenje , i zbog njih bi
      neko trebo da nesto uradi , da ih ovakvi ekstremisti vremenom ne okrenu na svoju stranu.
      Ja sam i prije ove emisije otprilike znao da jednim dijelom u nasem drustvu
      ima i ovakvih stavova , ali to se vecinom iznosi u zatvorenom krugu.
      Ovaj put je Ante samo javno iznio sto drugi potajno misle .
      Ja se licno stidim i smatram da smo svi ama bas svi zakazali.
      I da nismo dovoljno uradili da ovu djecu izvedemo na pravi put.
      Djeca su kao prazan list papira , okolina na njemu moze nacrtati ,
      jednu Mona Lisu ili neko cudoviste .
      Znaci list papira nije kriv za ono sto ce nekad neko na njemu nacrtati.

      Djeca su ogledalo drustva i evo ovo nam je trenutna slika naseg
      drustva .
      Zbog one djece koja imaju normalno razmisljanje , volio bi da neko
      od onih gore guzonja ovo pogleda i da konacno nesto uradi .
      Da ne gledaju samo svoj licni interes i kako ce do kraja
      unistiti ono sto jos nije unisteno .

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      02-18-2015 11:55 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kako ce misliti drugacije jadnik , ..vidi koje su knjige iza njegovih ledja,... prava "beletristika"

      zao mi je omladine....a ovaj decko (ima ih sigurno svuda slicnih) je ipak zapostavljen sociolosli slucaj...

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-18-2015 11:56 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Antisa je jos dobro prosao,on je samo malo prehladzen
      Mogu ga jal nebo,jal evolucija spasiti od zarazne bolesti
      Sto kaze pucanstvo namlado je,moze zarasti
      Problem je epidemija koja je zahvatila dobar dio sredine u kojoj decko krade bogu dane
      Nije lako zivjeti u okruzenju gdje su nepozeljna imena Vladimira Nazora,Ivana Gorana Kovacica,Matije Gupca,Dzemala
      Bijedica,Safeta Mujica,Josipa Jole Muse,Milana Sulente,Duska Bajevica,Vahida Halilhodzica i jos pride umova kojima
      moze europa da se ponosi Slave Kukica i Dragana Markovine
      Neka mi oproste oni koje ne pomenuh

      02-18-2015 12:02 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nije kriv Ante nego sistem...sistemski je sve uradjeno da se Ante boji svega onog sto ne raste u njegovoj avliji....Anti je sve drugacije strasno,vanzemaljsko,stvara mu neugodu a samim tim odbojnost,strah itd...sistem je podijelio djecu....ista stvar je i s nekim alijom...vjerujte,ista....koji ne zna gdje je Rondo(nazalost imala sam priliku upoznati i Antu i Aliju) ali koji kazu meni da bi rado da se druze ali nemaju nikog ko bi s njima isao "tamo,tamo daleko"....da,to je njima u glavi strasno daleko i nepoznato..anw...pod hitno mijenjati obrazovni sistem koji razdvaja djecu!rijetki su mladi koji su hrabri i koji su prevazisli te granice i usudili se otici u nepoznato(moj dragi vlado,divan decko koji je imao praksu u mojoj firmi i koji je nakon iste dolazio i dolazi i dalje...kaze svidja mu se jedna cura...Amra)...sad je,vjerujte to mnogo teze uciniti nego neposredno po prestanku rata...Okanite se Ante,nije Ante kriv!

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        02-18-2015 19:27 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sve je u ljudima,kakav sistem,kakvi bakraci
        Moze se sve srediti za 24 sata da ima pozitivne mase
        Pa kako je sve isto kad tamo vladaju neke vrijednosti koje urusavaju antifasisticku tradiciju Mostara
        i Hrvati socijaldemokratski orijentirani moraju da se zabiju u misju rupu
        Ovamo ima bar nekih iskrenjh pokusaja da citava carsija prodise slobodarski
        Neka mi oprosti Amrica ali da joj je zlatna ona i Vlado moraju bjezat iz vakog Mostara

        02-18-2015 20:31 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          Nije kriv Ante nego sistem...sistemski je sve uradjeno da se Ante boji svega onog sto ne raste u njegovoj avliji....Anti je sve drugacije strasno,vanzemaljsko,stvara mu neugodu a samim tim odbojnost,strah itd...sistem je podijelio djecu....ista stvar je i s nekim alijom...vjerujte,ista....koji ne zna gdje je Rondo(nazalost imala sam priliku upoznati i Antu i Aliju) ali koji kazu meni da bi rado da se druze ali nemaju nikog ko bi s njima isao "tamo,tamo daleko"....da,to je njima u glavi strasno daleko i nepoznato..anw...pod hitno mijenjati obrazovni sistem koji razdvaja djecu!rijetki su mladi koji su hrabri i koji su prevazisli te granice i usudili se otici u nepoznato(moj dragi vlado,divan decko koji je imao praksu u mojoj firmi i koji je nakon iste dolazio i dolazi i dalje...kaze svidja mu se jedna cura...Amra)...sad je,vjerujte to mnogo teze uciniti nego neposredno po prestanku rata...Okanite se Ante,nije Ante kriv!

        Lijepo zboris, i pametno!
        Negdje i nekada, kad odrastemo, treba da uzmemo odgovornost za svoje misli, osjecaje i djelovanja. To mali Ante ne radi, bas kao i neki Alija i sta ja znam ko vec...
        Mali Ante je produkt vremena i okoline u kojoj zivi. Ali isto tako mali Ante trebao bi da uzme odgovornost na sebe za svoje bicje!

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        02-18-2015 20:46 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ante vec sigurno ima razgovor sa samim sobom jer je ovaj linc prema njemu odradio svoje(iskreno se nadam da to nece rezultirati necim losim...ne daj boze samoubistvom ili vecom mrznjom prema necem drugacijem)...medjutim,mene ovakve izjave ne cude jer ih slusam svakodnevno...boza...slazem se s tobom...ja nisam imala nikad probleme te vrste ali imam par prijatelja koji jesu...ali su ostali dosljedni sebe....recimo prava katolicka svadba u medjugorje na kojoj nije bilo niti jedne hrvatske pjesme...poenta je samo u tome koliko ljudi imaju hrabrosti da ostanu ljudi...jer zaista ovdje je potrebna hrabrost da budes covjek i da ne pripadas nekom toru...usamljen si...a tad si najranjiviji....nema te nigdje...niti mozes posao naci...niti bilo sta...zadnja si rupa na sviralu u ovom gradu...ako to prihvatis kao takvo onda si slobodan u potpunosti i nadasve si covjek...nazalost ljudi biraju laksi put a i imaju potrebu...tu jadnu nametnutu potrebu nacipnalne pripadnosti(nema dakle pripadnosti na osnovu zajednickih interesa itd...dovoljna je ta nacionalna pripadnost)...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          02-18-2015 22:41 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com