Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Rasista Ante iz Mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Shvatam sta zboris i znam da ima fine raje koja se nedaju 10.gif

02-18-2015 22:57 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako se vazda neko nadje da "soli "


"Mir, mir ,mir niko nije kriv"(Sejo Djulic)


I ,doista , da li je iko kriv .
Ili je za sve kriva Europa i ona kurvetina Amerika
a sve sto se srusilo -srusio je rat i rat je ubio sta se dalo ubiti.
Gdje smo sada .
Tu , gdje su nam gospodari straha odredili.
U torovima ,ne samo onim zemaljskim po kojima se
hodi vec i u onim umnim po kojima se "lebdi".
Tesko , tesko je pomisliti a ne zivjeti ,u takvom "oklopu "
u kojem Ante zivi , a i mali Ivo koji ce zasigurno imati djecka
a ne djevojku ,pa sa te strane za njega nece biti bojazni da ce mu djeca
biti "mixana".
Da li ova njihova razmisljanja dolaze onako spontano ili ,pak ,iz kuce -roditelja , skole , ulice
ili mozda "iz crkve",koja je u nasem gradu uvjek imala posebnu "ulogu" u odgoju
katolicke mladezi.Pitam se pitam se ??? ~

02-19-2015 00:13 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Roditelji su krivi koji su mu isprali mozak ustaskom i fasistickom politikom 21.gif

Dosta takvih roditelja i ima strah da ode na "istocnu" iz razloga sto su klali/protjerivali/pljackali NEkatolike. A drugi dio njih ima mrznju prema nekatolicima zbog ustasko/fasisticke politike koju im njihovi politicari svakodnevno plasiraju na razno-razne nacine 21.gif

02-19-2015 01:00 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni je pravo drago da su moji, znaèi i ja , na spisku nepoželjnih.
Kao prvo na spisku su èasni ljudi a drugo što me tješi je spoznaja da bi i Isus ovdje bio razapet. Križ se veæ podigao.......

02-19-2015 01:24 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    02-19-2015 12:38 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ispast æe Ante zvijezda samo taka :)
    ili, što kaže thompson, nisam ja zvijezda, ja sam šahovnica :)









    02-19-2015 12:59 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Meni dosad najbolji i najrealniji komentar o ovoj temi, Amila Kahrovic Posavljak

    "Licemjerno je zgražavati se nad Antom, a zaboravljati na èinjenicu da je postoje dvije škole pod jednim krovom, institucionalno zadužene za proizvodnju modela razmišljanja kakav je Antin"

      http://tacno.net/kolumna/ante-ogledalo/

    02-19-2015 13:48 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sta li tek Ante i Antici misle kad se ugasi kamera.....pred kamerama je bio "blag i umjeren"..... 21.gif

    02-19-2015 17:57 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja ne znam cemu takav linc...kao zadzudjeni svi...i anta i alija na sve strane...i alija isto za hrvata kaze kockasta glava itd...samo se to nije snimilo jel....isto je sve to....zasto se samo antina izjava vrti a ne sagledava se problem u cijelosti...nije problem ante nego sto antu i aliju truju mrznjom...sto oni ne znaju drugacije...nazalost

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      02-20-2015 00:09 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "Ante" je mlad, neznan i neiskusan pa mu ne treba uzimati za zlo. Ignorancija nije razlog za medijski linè.
      Razlog za medijski linè su oni koji podržavaju i održavaju ovakav mind setup. Od Mostara, preko Balkana, Evrope i svijeta ima ovakvih razmišljana na pretek.


      Ante ima vremena da formira svoje mišljenje.
      Problem je kad odraste, vidi svijet oko sebe i opet ima isto mišljenje.

      "Ante" sve najbolje

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      02-20-2015 16:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ___________________________________________________________________

        02-20-2015 17:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          Ja ne znam cemu takav linc...kao zadzudjeni svi...i anta i alija na sve strane...i alija isto za hrvata kaze kockasta glava itd...samo se to nije snimilo jel....isto je sve to....zasto se samo antina izjava vrti a ne sagledava se problem u cijelosti...nije problem ante nego sto antu i aliju truju mrznjom...sto oni ne znaju drugacije...nazalost



        Izvini ali nijedan "Alija" ne rece u intervjuu da ne zeli zivjeti sa katolicima ili da ih razdvaja po boji, odjeci, hodu i ostalim glupostima. Sta vise, oni sa ponosom govore da je jedan grad i da neki od njih zive i u "zapadnom" dijelu. A zasto ne, svoj na svom. Problem je sto Antini roditelji uce Antu i Antice da u njihovoj glavi postoji samo jedna religija i "rasa", sto je tipicna ideologija Hitlera, koji je imao viziju o svojoj rasi kako je to arijevska superiorna rasa 21.gif

        Naravno, problem treba traziti tamo gdje nastaje, a to je u iskvarenoj edukaciji "hrvatskog pucanstva" koji jos zive u 1993. godini i u zabludi da zive u takozvanoj "Herceg Bosni".

        Nazalost, Ante nije sam. Kad bi uradila anketu u mostarskim srednjim skolama na "zapadnoj" strani vidjela bi na hiljade Anta istomisljenika.

        Nemozes izjednacavati nekoga ko je za suzivot i ko zivi u svom JEDNOM NEDJELJIVOM gradu i u svojoj NEDJELJIVOJ drzavi, SA NEKIM ko ne priznaje tu drzavu u kojoj zivi i ko nije za suzivot.

        02-20-2015 19:24 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E baš si mi ti za suživota 05.gif

        ___________________________________________________________________

          02-20-2015 20:31 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

            E baš si mi ti za suživota 05.gif


          Ah evo ga, dugo te nije bilo namicatelju 02.gif

          Ja sam za suzivot jer nikad nisam bio protiv toga, za razliku od tebe namicatelju.

          Naravno ne mogu te ja natjerati da nesto volis, ali makar nemoj mrziti...zar je to tako tesko? 14.gif

          02-20-2015 21:25 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          Bridge Keeper
          SexNepoznat

          Poruka: 360

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eno se Ante prošetao po Starom Gradu, pa vi nadosirite. Ovo se trebalo adresirati i svaka èast inicijatoru. Rijetko se slažem sa REALISTOM i pravim, ali su ovaj put u pravu. Djeca su zadojena, sin Goge Jurišiæa govori kako ne bi oženio djevojku druge nacionalnosti jer bi mu to zbunilo potomke, a majka mu pravoslavka (možda govori iz iskustva, ali garantujem da to iz kuæe nije ponio). Ovo ce zbližiti ljude, predugo se ovaj problem ignorisao.

          02-20-2015 21:37 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Relista...to sto alija nije rekao javno ne znaci da nema mladih koji isto tako razmisljaju...sa mnom radi bosnjak...mlad momak koji mi je jako drag ali koji ne zna doci do rondoa...tako da ti prica ne stoji...sistem nam ne valja i zbog toga imamo mlade ljude koji imaju pogresnu sliku o svojoj slobodi...a kad je tako mladim ljudima uzmes...njihov vidokrug se suzava

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            02-20-2015 21:40 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            REALISTA REALISTA is a Male
            samo sto nisam


            Poruka: 1375
            Location: Bosna i Hercegovina

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od refleksija:

              Relista...to sto alija nije rekao javno ne znaci da nema mladih koji isto tako razmisljaju...sa mnom radi bosnjak...mlad momak koji mi je jako drag ali koji ne zna doci do rondoa...tako da ti prica ne stoji...sistem nam ne valja i zbog toga imamo mlade ljude koji imaju pogresnu sliku o svojoj slobodi...a kad je tako mladim ljudima uzmes...njihov vidokrug se suzava



            Ne znam razlog zasto ne zna doci do Rondoa. Malo je nerealno reci da ne zna prosetati 100 metara zapadnije. Koji je razlog zasto tamo ne ide ne znam, jer malo je takvih.

            02-20-2015 21:58 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
            Ferrari Ferrari is a Male
            mister foruma '03, '04




            Poruka: 1841
            Location: Maranello

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Okanite se djeteta ..
            treba tuziti ovu tv kucu koja je
            pravila intervjue sa maloljetnom djecom bez saglasnosti njihovih roditelja.


              https://www.facebook.com/560730884006417/photos/a.623957814350390.1073741829.560730884006417/796300793782757/?type=1&Theater



            Ante na Starom mostu .

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            02-20-2015 22:20 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            pravimostarac
            SexNepoznat

            Poruka: 3132
            Location: Zaluto

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            To Ante

            svoj na svome

            ne daj nikome da ti kaze da stari most nije tvoj 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

            02-20-2015 22:40 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Isti zasto to ante ne cini...nepoznato...nema u drustvu nekog hrvata koji zivi tamo,tamo daleko...problem je sistemski...ima mladih koji te bsrijere preskacu a ima i onih koje treba pogurat...ja sam tik poslije rata upoznala sadasnjeg najboljeg prijatelja hrvata....ima i toga da iz kuce sve ide....mozda je meni bilo lakse jer ja nisam imala nepoznanicu te vrste...rasla sam u normalnoj mjesovitoj familiji gdje su imena anita,alan,matea,martina,sanjin,fedja,edina bila i ostala samo imena i nista vise...anw...niko ne primjeti Ivu i njegovu genijalnu izjavucda neki zive na jednoj strani a neki na obe...dakle ima pozitivnih prica i primjera

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 02-20-2015 u 22:44.

              02-20-2015 22:43 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com